Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13 mili

poruka: 67
|
čitano: 25.188
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13 mili".
11 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
Friday kaže...

I sami irci su vrlo skepticni sto se tice tog novca i misle kako ce oni najmanje od toga vidjeti. A da bi se imalo gdje uloziti - itekako bi se imalo. Beskucnici umiru po ulicama sad otkako je zahladilo, infrastruktura je dosta losa izvan Dublina, smjestaj je uzasno skup i tesko ga je naci. I svim ircima bez iznimke bi se trebale oduzeti vozacke dozvole i natjerati ih da idu na sate voznje...

Znači ti zamjenija govno s onim što je pas posra? 

11 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
ihush kaže...

-u kojoj drugoj državi (bi dobio niži porez.. kojeg btw nije plaćao)?

-da je tako, tad bi to otvorio u toj drugoj državi, francuskoj, rumunjskoj.. ovako je to ili izbjegavanje plaćanja poreza za EU tržište ili nepridržavanje zakona unutar EU (osnova, jednaka pravila za sve) i tad kazna. Pošto Irska ne kaže da je porez (za Apple) niži, jer ne može biti.. samo ga eto, ne bi naplaćivali.. tad im je EU dala, naplati ili plati kaznu. Apple pri tome i dalje bira gdje će držati biz i izbjegavati plaćati poreze.. može na bahamima.. ali ne u EU.

 

ili, ako si padobranac (ako nisi upoznat s temom..) -upoznaj se..

Zašto bi u drugoj kad to ima u Irskoj? Da nema onda bi tražio. I našao bi. Jer svi su (a naročito političari) krvavi ispod kože.  

16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
markoBT kaže...
Friday kaže...

I sami irci su vrlo skepticni sto se tice tog novca i misle kako ce oni najmanje od toga vidjeti. A da bi se imalo gdje uloziti - itekako bi se imalo. Beskucnici umiru po ulicama sad otkako je zahladilo, infrastruktura je dosta losa izvan Dublina, smjestaj je uzasno skup i tesko ga je naci. I svim ircima bez iznimke bi se trebale oduzeti vozacke dozvole i natjerati ih da idu na sate voznje...

Znači ti zamjenija govno s onim što je pas posra? 

 

Meni samo smeta sto su tako ocajni vozaci. Zivim daleko od losih stvari...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
markoBT kaže...
.. Jer svi su (a naročito političari) krvavi ispod kože.  

 -da .. i? Upravo to je odluka EUa, ili plati ili kazna. Što je u interesu Irske/ljudi? Naplatiti neplaćeni porez appleu ili platiti kaznu? To što su i oni krvavi, nema veze s porezima i zakonima, uhvaćeni, dokazano i sad je ili-ili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
ihush kaže...
markoBT kaže...
.. Jer svi su (a naročito političari) krvavi ispod kože.  

 -da .. i? Upravo to je odluka EUa, ili plati ili kazna. Što je u interesu Irske/ljudi? Naplatiti neplaćeni porez appleu ili platiti kaznu? To što su i oni krvavi, nema veze s porezima i zakonima, uhvaćeni, dokazano i sad je ili-ili.

Pa jasno da će naplatiti, nisu ludi (što se vidi i iz Apple zajeba), ali valja malo glumit. Kako će zajebat Microsofta, Googla ili nekog trečeg ako odma poviču: daj lovu. Ovko izgleda bolje - šta'š, ne bi mi, ali nas tira EU.

 

Di ti nisi iz Hlebina?  

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 3:02 (markoBT).
11 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
Friday kaže...
markoBT kaže...
Friday kaže...

I sami irci su vrlo skepticni sto se tice tog novca i misle kako ce oni najmanje od toga vidjeti. A da bi se imalo gdje uloziti - itekako bi se imalo. Beskucnici umiru po ulicama sad otkako je zahladilo, infrastruktura je dosta losa izvan Dublina, smjestaj je uzasno skup i tesko ga je naci. I svim ircima bez iznimke bi se trebale oduzeti vozacke dozvole i natjerati ih da idu na sate voznje...

Znači ti zamjenija govno s onim što je pas posra? 

 

Meni samo smeta sto su tako ocajni vozaci. Zivim daleko od losih stvari...

Jasno, glavno da ti ne gaziš po govnima. Nije humano, ali je ljudski. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
MarkoBT, naprosto mi je nevjerojatno da netko iz države koja je prošla privatizaciju 90-ih, Linićeve predstečajne nagodbe i Todorića može ovako razmišljati.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
neaktivan
offline
Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13 mili

Ovakve anomalije dešavaju se kada zemlje sa zajedničkom valutom nemaju istu fiskalnu politiku. Ektreman primjer je Grčka. U takvom sistemu najviše profitiraju jake i uređene ekonomije Njemačka, Italija..,  a one koje krpaju proračun sa štapa i kanapa nadrapaju prije ili kasnije s penalima. Poljska, Češka i Mađarska jako dobro znaju zašto nisu u Eurozoni. Hrvatska ne bi trebala srljati u zajedničju valutu zbog kaosa u fiskalnom sistemu premda je po kvaliteti rada Narodne banke koja je jedina institucija na europskoj razini u RH s pravom neovisnošću usprkos velikim pritiscima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
markoBT kaže...

Meni samo smeta sto su tako ocajni vozaci. Zivim daleko od losih stvari...

Jasno, glavno da ti ne gaziš po govnima. Nije humano, ali je ljudski. 

 

WTF ti trabunjas? Trebam sa troje djece otici zivjeti pod nadvoznjak da bih pokazao da mi je stalo?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
maximilian kaže...

Ovakve anomalije dešavaju se kada zemlje sa zajedničkom valutom nemaju istu fiskalnu politiku. Ektreman primjer je Grčka. U takvom sistemu najviše profitiraju jake i uređene ekonomije Njemačka, Italija..,  a one koje krpaju proračun sa štapa i kanapa nadrapaju prije ili kasnije s penalima. Poljska, Češka i Mađarska jako dobro znaju zašto nisu u Eurozoni. Hrvatska ne bi trebala srljati u zajedničju valutu zbog kaosa u fiskalnom sistemu premda je po kvaliteti rada Narodne banke koja je jedina institucija na europskoj razini u RH s pravom neovisnošću usprkos velikim pritiscima.

 Hrvatska ne srlja u zajednicku valutu i to ne odreduje nitko nego ide automatizmom. Prica koju prodaju politicari da budu oni zapoceli uvodenje Eura je prica za malu djecu. Nemaju oni kaj uvodit nego imas uvjete koje moras ispunit i automatski dobivas euro. Ako neces euro imas referendum inace ga dobivas po defaultu. Hrvatska nece i nemoze imat euro zbog duga koji mora biti ispod 60% ili tak nekaj a kod nas je 90%+. Drzava se svake godine sve vise i vise zaduzuje a vanjski dug raste. Mozete ocekivat raspad mirovinskog sustava u sljedecih pet godina a samim time i bankrot lijepe nase. Euro budete vidjeli nikad pa ni onda.

 

Ucite njemacki, engleski i kupi prnje dok nije kasno. Moja preporuka je njemacki i Austrija jer je to drzava sa najbolje rijesenim socijalnim pravima u EU a da nije negdi bogu iza nogu. Place su manje nego u Irskoj ali meni je stan od 70 kvadrata sa rezijama 600 eura. Stan je bomba i nije stariji od 10 godina a do doma imam 2,5 sata autom, da sam u Grazu imal bi do doma jedan sat voznje. Ako znate samo Engleski onda se uvaljajte u bankarski sektor jer u bankama vlada engleski i njemacki im je onak moze ali ne mora. Mozete u Englesku ili Irsku ako bas inzistirate na tome da idete u zemlje engleskog govornog podrucja, ali meni je to malo predaleko. Meni se nejde ni u Njemacku a kamoli Irsku. Poslovi u Austriji su u pravilu na neodredeno i nema izdrkavanja s ugovorima na par mjeseci pa opet par mjeseci pa trazi novi posao itd. 

Bankovni sektor sa engleskim i deri misko. Ko programer imas 2,5k neto, das 600 za stan i ostane ti 1900 za uzivanciju, plus imas trinaestu i cetrnaestu placu od recimo jos 3k €.

9 godina
neaktivan
offline
Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13 mili

Nema nikakvog automatizma uvođenja eura. Po tome Češka bi već davno morala biti u zoni sa jednim od najstabilnijih financijskih sistema  i najmanjom nezaposlenošću u EU. Uvjeti se stjeću zadovoljavanjem određenih kriterija ali odluka je na samim zemljama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
maximilian kaže...

Nema nikakvog automatizma uvođenja eura. Po tome Češka bi već davno morala biti u zoni sa jednim od najstabilnijih financijskih sistema  i najmanjom nezaposlenošću u EU. Uvjeti se stjeću zadovoljavanjem određenih kriterija ali odluka je na samim zemljama.

 Ima automatizma ali ako narod ne zeli onda ne dobije euro.

 

It is bound by its 2003 Treaty of Accession to the EU to adopt the euro and join the eurozone once it has satisfied the euro convergence criteria.

 

Sve clanice EU se obvezuju da budu uzele Euro i poanta EU je jedna moneta/valuta, ali ako narod nece onda nemres isforsirat. Britanci su glasali ako oce Euro pa nece i nisu htjeli.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13

I kaj onda ima automatizma ili nema, daj odluči.

16 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
maximilian kaže...

I kaj onda ima automatizma ili nema, daj odluči.

 Ima i moras uzet euro ali mozes odgoditi. UK i Danska su jedine zemlje koje ne moraju uzeti Euro. Sve ostale clanice mogu odgadat do ne znam kad, 2025 ili tak nekaj i onda moraju uzet.

https://www.express.co.uk/news/world/807762/Eurozone-Brussels-Hungary-Poland-Czech-Republic-Croatia-Romania-Bulgaria

 

16 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13

Ceska nekaj shemira odgodit Euro sto vise ide i rekli su da ne bi euro prije 2020 jer ih stiscu iz Brisela. Vjerojatno budu tek 2020 poceli ozbiljnije radit na ulasku ali ne zuri im se na euro jer im je ovak dobro.

Sve clanice osim UK i Danske ulaskom u EU su potpisale preuzimanje Eura ko drzavne valute. Euro moras uzeti i ako se EU ne raspadne svi budu imali prije ili kasnije euro, osim RH lol. Moze se odgodit referendumom i vjerojatno odbit ali onda letis iz EU i dobijes racun za ono kaj si popil i pojel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 9:11 (NEW_MAN).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13

Nema obvezujuće klauzule u pristupanju EU koja prisiljava zemlje na prihvaćanje eura. Mišljenja i poluprikriveni pritisci ne znače obvezu. Posebno poslije grčke krize kada su zemlje  izvan zone izbjegle spašavanje Grčke svojim proračunom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
NEW_MAN kaže...

. Euro moras uzeti i ako se EU ne raspadne svi budu imali prije ili kasnije euro, osim RH lol. Moze se odgodit referendumom i vjerojatno odbit ali onda letis iz EU i dobijes racun za ono kaj si popil i pojel.

 

Glupost

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
Friday kaže...
markoBT kaže...
Friday kaže...

I sami irci su vrlo skepticni sto se tice tog novca i misle kako ce oni najmanje od toga vidjeti. A da bi se imalo gdje uloziti - itekako bi se imalo. Beskucnici umiru po ulicama sad otkako je zahladilo, infrastruktura je dosta losa izvan Dublina, smjestaj je uzasno skup i tesko ga je naci. I svim ircima bez iznimke bi se trebale oduzeti vozacke dozvole i natjerati ih da idu na sate voznje...

Znači ti zamjenija govno s onim što je pas posra? 

 

Meni samo smeta sto su tako ocajni vozaci. Zivim daleko od losih stvari...

 To što beskućnici umiru po ulicama te ne dira previše, glavni problem su oni što ne daju žmigavac kad skreću.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
Friday kaže...

 

WTF ti trabunjas? Trebam sa troje djece otici zivjeti pod nadvoznjak da bih pokazao da mi je stalo?

Čovjek ti hoće reći da se Irska predstavlja ko zemlja meda i mlijeka, obećana zemlja u odnosu na RH, ali kod nas beskućnici ne umiru po ulicama. S otprilike istim brojem stanovnika Irska ima 5-6 puta više beskućnika nego mi. 

 

I ako uzmeš u obzir to, a s druge strane ironiju većih plaća i velike količine posla ispada da je Irska zemlja velikih socijalnih i ekonomskih razlika. A bolje na kraju ispadne samo onima kojima je najveći problem žmigavac.

 

Tema članka je samo nadovezak na ovo. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 9:38 (BlackDog22).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13

Ne namjeravam bit Petkov advokat ali kako ti brineš o našim rudarima kontejnera?

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
BlackDog22 kaže...
Friday kaže...

 

WTF ti trabunjas? Trebam sa troje djece otici zivjeti pod nadvoznjak da bih pokazao da mi je stalo?

Čovjek ti hoće reći da se Irska predstavlja ko zemlja meda i mlijeka, obećana zemlja u odnosu na RH, ali kod nas beskućnici ne umiru po ulicama. S otprilike istim brojem stanovnika Irska ima 5-6 puta više beskućnika nego mi. 

 

I ako uzmeš u obzir to, a s druge strane ironiju većih plaća i velike količine posla ispada da je Irska zemlja velikih socijalnih i ekonomskih razlika. A bolje na kraju ispadne samo onima kojima je najveći problem žmigavac.

 Moje skromno opažanje govori mi da je to tako jer u Hrvatskoj i najveća sirotinja ima svoj krov nad glavom

https://www.24sata.hr/news/u-necemu-smo-ipak-pri-vrhu-hrvati-vlasnici-92-nekretnina-417977

Na zapadu ljudi najčešće iznajmljuju nekretnine, jer tokom života mijenjaju poslove a time i adrese stanovanja dok hrvati sanjaju o mirovini radeći na istom mjestu i robujući stambenom kreditu 30 godina.

16 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
maximilian kaže...

Nema obvezujuće klauzule u pristupanju EU koja prisiljava zemlje na prihvaćanje eura. Mišljenja i poluprikriveni pritisci ne znače obvezu. Posebno poslije grčke krize kada su zemlje  izvan zone izbjegle spašavanje Grčke svojim proračunom.

 Euro je dio ugovora i to svi osim UK i Danske moraju napravit. Kaj ti brijes o kakvim klauzulama i prisiljavanju. Ulazak u EU znaci prihvacanje Eura i to je jedna od temeljnih idea EU. Znaci slobode kretanja ljudi i roba sa zajednickim novcem je glavna baza EU.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 10:34 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
maximilian kaže...
NEW_MAN kaže...

. Euro moras uzeti i ako se EU ne raspadne svi budu imali prije ili kasnije euro, osim RH lol. Moze se odgodit referendumom i vjerojatno odbit ali onda letis iz EU i dobijes racun za ono kaj si popil i pojel.

 

Glupost

 To je bila zajebancija. Ti si neki tvrdoglavi panj tak da te moram stavit na ignore da ne citam gluposti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
maximilian kaže...

Ne namjeravam bit Petkov advokat ali kako ti brineš o našim rudarima kontejnera?

Volontiranjm i doniranjem. Konkretno najbolji način je da odvojiš 100kn (ili neki drugi iznos zavisno o svojim primanjima) mj i nađeš jednu obitelj kojoj treba pomoć i za koju ti konkretno smatraš da tvoju pomoć neće zloupotrijebiti. Nađi još par prijetelja takvih kao ti i skupljenih tako 500-700 kn mjesećno nekoj obitelji može značiti uzašno puno, a tebi 5 piva u kafiću.

 

Nađi studenta ili učenika iz siromašne obitelji i kupi mu ili nabavi knjige za školu, opremu za tjelesni/likovni, kupi pokaz (zavisno di živiš). Ako ne želiš davat novac plati nekom struju ili vodu jedan mj, donesi hranu, higijenske potrepštine to svima treba...itd. 

 

Najgori način je nazvat neki br telefona i dati novce nekom u neki fond gdje onaj kome treba na kraju neće od toga dobit 50% onog što si ti uplatio jer uzme država porez, takve velike organizacije imaju profesionalne ljude na ne malim plaćama, a i gdje ima puno nova ima i puno zloupotreba.

11 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
Friday kaže...
markoBT kaže...

Meni samo smeta sto su tako ocajni vozaci. Zivim daleko od losih stvari...

Jasno, glavno da ti ne gaziš po govnima. Nije humano, ali je ljudski. 

 

WTF ti trabunjas? Trebam sa troje djece otici zivjeti pod nadvoznjak da bih pokazao da mi je stalo?

Pa rekao sam da je ljudski. Ali u pravu si, malo previše trabunjam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 16:34 (markoBT).
11 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
MrBlc kaže...
MarkoBT, naprosto mi je nevjerojatno da netko iz države koja je prošla privatizaciju 90-ih, Linićeve predstečajne nagodbe i Todorića može ovako razmišljati.

Ne razmišljam, samo trabunjam. 

11 godina
offline
Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13 mili

Cjela ova rasprava pokazuje da svjet nije crno-bijel. Nit je Irska med i mljeko, nit je Hrvatska govno, nit je Apple jabuka bez crva, nit su EU komesari birokratski uhljebi. Svatko ima crno ispod noktiju i trudi se to sakrit.

 

O tom bi trebalo vodit računa kad se trabunja na forumu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
Boli k socijaliste iz EU za posteno trzisno natjecanje, savrseno su spremni na subvencije onima koji njima pasu. Tu je jednostavno stvar da hoce otezati firmama da bjezr od njihove krade(poreza).
Irska bi da ima pameti ovu lovu umjedto u protacun iskoristila da retroaktivno smanji poreze , dakle firmama koje su placale po vecoj stopi vrate dio poreza. Drago sretan, ja sretan socijalisti pizde... :)
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13 mili

Ne da mi vrag mira pa nastavljam trabunjat.

 

Hipotetski:

 

Premjer ste ove napačene zemlje i dođe vam Tim Cook i kaže da bi u Hrvatskoj napravio tvornicu, zaposli li bi nekih 5 tisuća ljudi, imali bi promet oko 5 milijardi eura godišnje, ali ne bi plaćali ovako velik porez, pa ako se to može kako sredit, a ni Apple vam ne bi ostao dužan.

 

Što bi vi napravili:

 

 

 

 

 

2 a) sredio posao i uzeo mito,
2 b) sredio posao i odbio mito,
0 c) odbio i posao i mito
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 18:09 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13

-Sanader? Razlika je samo imamo li dokaze.. pravna država i ostale floskule. EU se bar formalno bolje drži.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice