Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

poruka: 142
|
čitano: 58.164
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo".
12 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

Drugačiji odgovor nisam ni očekivao.

 
32 1 hvala 0
13 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

Moglo je uvik bit da krivo drze mobitel.

Moj PC  
31 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Trebaju napisat udzbenik za MBA i PR studente
8 godina
neaktivan
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

sure..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Ista stvar je i na Samsung Galaxy A5 2014. Kako bi to Dubioza opisala: "oni su govna..."
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

ovo se stručno naziva "podsjetnik na kupnju novog uređaja za zaboravne i jednako blentave kao i prošli put". može se isključiti "ručnim" vraćanjem kalendara nekoliko mjeseci unatrag. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
7 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

aparati su spremni za prihvat najtežih pacijenata, molim držite se reda i bez guranja...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

Ma da, razlog je baterija, ja im potpuno vjerujem 

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

nekako mi stalno odzvanja u glavi ono hvalisanje iFanatika u nedostatku argumenata; "dugogodisnja podrska..." 

 

btw: https://www.techworm.net/2017/12/apple-refunds-chinese-woman-colleague-unlocks-iphone-x-using-face-id.html

amazing

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 8:24 (digitall).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Kada čujem "Apple reinvented the phone" i takve fraze, pomislim kako bi im dobro došlo i reinventiranje dijela tvrtke koja donosi ovakve i slične odluke.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

I onda svake godine ispiru mozgove ljudima sa grafovima kako je novi iphone neznam kolko puta brži od prethodnih, naravno da je  brži kad im uspore stare prije izlaska novog iphone modela...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Zajeb kaže...

Moglo je uvik bit da krivo drze mobitel.

Drze kriv mobitel. :)

14 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Sad imaju priznanje. Sutra:
"Udruga vlasnika iPhone tuže Apple, odšteta 400 mlrd dolara"
šifra: znam da imaš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

a jeste vi "pljuvači" smiješni. pa nitko razuman od kupaca ajfona ne očekuje inteligenciju. samo lovu. a zauzvrat daju onaj premium osjećaj: "budala sam ali se time ponosim". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Hehe, rođo ako čitaš ovo, znaj da si Apple ovčica 🤣🤣🤣
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

opet samo hejteri na temi... branitelji (ajfona) su još u šoku ili spremaju šatore i plinske boce 

a možda se prave grbavi, kao fol nisu vidjeli temu pa ne mogu niti komentirati, nadajući se da će zamrijeti sama od sebe

 

baš me zanima što misle o ovome kolege FeudalacATJLučko i ostali 

Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

Šta reći za Apple nego A M A Z I N G!!!!!!!!

 

Pa jel se oni ne hvale da ugrađuju samo najbolje komponente i sada nakon godinu dvije moraju usporavati taj najkvalitetniji hardware da ne bi došlo do kuršlusa, šta na to opet reći nego AMAZING.

 

Sva sreća pa im uređaji nisu skupi      

 

Da je Jobs živ nikad ovo ne bi priznao, ovi su amateri.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 10:45 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
18 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Hmm, sad me zanima degradira li software uređaj kad "očita" istrošenu bateriju ili ima neki "time switch"?
Isto tako, da li software prestane usporavati uređaj ako korisnik u ovlaštenom servisu zamijeni bateriju?
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

Kakva glupost ee, zašto drugi to ne rade i opet se mobiteli ne gase? Glupo opravdanje, zna se pravi razlog. Bolje bit bez updatea nego s update na ovaj način. Sve su to lovatori i samo to žele ništa ih drugo ne zanima.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
MA 🍎 to ne radi svojim korisnicima,to jednostavno nije moguće.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Bilo bi zanimljivo vidjeti da li do usporavanja dolazi u predblagdansko vrijeme.
Stručnjak za odmaganje...
 
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Luciano kaže...
Hmm, sad me zanima degradira li software uređaj kad "očita" istrošenu bateriju ili ima neki "time switch"?
Isto tako, da li software prestane usporavati uređaj ako korisnik u ovlaštenom servisu zamijeni bateriju?

 Po komentarima forumaša bi se reklo ni jedno ni drugo nego kad mu update javi da je izašla nova linija uređaja onda kreću funkcije obuzdavanja brzine odnosno tek kad se osigura korisnicima alternativa, onda se može malo usporiti rad starijih uređaja što je isto neki znak brige i pažnje za svoje kupce. Dotad su izloženi riziku naglog gašenja pri poledici.

 

Dobro, zar nitko ne vjeruje ovome?

 

Naime, kažu iz Cupertina, njihov je cilj "pružiti najbolje korisničko iskustvo". S obzirom na činjenicu da litij-ionske baterije s vremenom degradiraju, a u hladnijim uvjetima imaju problema s isporučivanjem maksimalne snage, uređaji se nekada mogu neočekivano brzo ugasiti kako bi zaštitili komponente od ozbiljnijeg oštećenja.

 

 

Developeri krvavu muku muče kako softverski izaći na kraj s glupim litij-ionom, a vi kukom i motikom na njih. Koliko bi puta uređaji nenadano krepali u dane kada Sijerković kaže "obucite kapute", ovako sve fino radi s nešto malo više vremena s tim da kuća ne miruje nego užurbano i grozničavo radi na produkciji novog uređaja kako biste vi opet mogli svoje potrebe zadovoljavati prihvatljivom brzinom i to po cijeni koja ukazuje na to da vi zaslužujete imati nešto vrijedno jer ako si sad nećete to priuštiti, kada ćete?

/end bullsh..

 

13 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

Zanimljivo da naslov nije "Apple potvrdio da usporava starije iPhone". Čovjek bi iz naslova zaključio da se uređaji sami usporavaju zbog starosti, a ne da ih Apple softverski usporava.

Ne samo to, nego je odmah stavljeno obrazloženje u naslov. S obzirom na clickbaitovsku narav naslova ovdje zadnjih godinu dana, vrlo iznenađujuće.

 

Ukratko, slavna dugogodišnja Apple podrška znači da je u praksi bolje ostati na staroj verziji iOSa ako ne želiš spor mobitel. Kul.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 11:11 (Chronosus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Znam da željno iščekujete moj komentar, doza realizma i mali podjeb za življu raspravu slijedi.

Kao prvo radi se o namjernom usporavanju uređaja, ali ne iz razloga koji vi mislite i koji su navedeni u bugovom članku, a nema ih u originalnom. Dakle, iphone je i dalje uređaj koji konzistentno radi dulje od bilo čega na svijetu.

Što se ovdje dogodilo? Seronje su imali problema s baterijama na šestici te su odradili opoziv. Odlično. Poslije se ispostavilo da još veći broj uređaja ima problema s trajnošću baterije ali ovaj put su problem riješili softverskim putem na način da se usporavanjem procesora i izbjegavanjem korištenja visokoperformantnih jezgri produlji autonomija. Njihove baterije su inače vrlo izdržljive, ali A8 je na nju stavio veliko opterećenje obzirom da isti može povući ekstremno velike struje i to kroz dulje razdoblje. Vjerojatno su zbog toga znatno brže odlazile baterije kod zahtjevnijih korisnika, poznati problemi s pregrijavanjem uređaja čime je baterija trpila dodatan stres. Naravno da je izbor bio ostaviti uređaje da se iznenada ugase čime stroj postaje nepouzdan ili odraditi ovo što jesu pa se isti može koristiti dulje vrijeme uz smanjene performanse. Što god napravili nije dobro, a ovaj put su izabrali lošije rješenje - trebalo je korisniku dati do znanja da je baterija pri kraju i da će se aktivirati specijalni način štednje a to očito nisu napravili kako bi dobili na vremenu do isteka jamstva. Pederski. Srećom sam preskočio šestice kompletno, a ni na sedmici nisam instalirao 11.2 i sada definitivno neću sve dok ne uvedu obavijest korisniku što se događa, a da jesam vrlo vjerojatno bi mi to bio zadnji iphone. Ovo im nije trebalo.
Ja rekoh
Moj PC  
2 11 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Chronosus kaže...

 

Ukratko, slavna dugogodišnja Apple podrška znači da je u praksi bolje ostati na staroj verziji iOSa ako ne želiš spor mobitel. Kul.

Mnogi bi i ostali da imaju izbora. Ne samo Apple već i mnogi drugi proizvođači (npr. Microsoft) forsiraju update koje korisnici ne žele i ne trebaju. Na kraju korisnici dobiju samo probleme (kompatibilnost, izgubljene funkcije), ali mogu biti sretni jer su up-to-date.

14 godina
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –

ti se stvarno nadaš da Appleovi headhunteri za PR-proljeve čitaju ovo, zar ne? 

15 godina
offline
Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju – zbo

usput (gotovo nevezano za temu osim mjestimice), onakav zločest kakav već jesam, uljetim jučer u istyle i pravim se da razgledavam. priđe mi simpatičan mladić te se ponudi za pomoć a ja (umjesto da ga zamolim da mi daruje jedan - najskuplji - uređaj) pitam zbog čega ajfon nepoznanica x toliko košta. a on će filozofski: jer su kupci spremni toliko plaćati. predmnijevam kako ovo sumira stav svih (ne samo epla) trgovaca/proizvoditelja tih i inih bezobrazno preskupih điđa. da je mladić bio mojh student, odmah bih mu u indeks upisao "izvrstan" iz počela ekonomije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 11:32 (Ajar).
Moj PC  
20 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Ne vidim baš gdje si iščitao da ih branim jer navodim činjenice i svoje mišljenje kroz ključne riječi: pederski, seronje, imaju sreće da nemam zahvaćene uređaje/softver. Čitati s razumijevanjem, možemo biti realni i posebno trebamo biti baš kod postojanja problema jer nam to omogućava uvid u stvarno stanje, razloge za određene radnje i što to predstavlja za nas koji smo zahvaćeni ili nismo tim istim problemima.
Ja rekoh
8 godina
online
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –
Pa to je osnova, preduvjet za uvođenje džeparca prvašiću. Kakva crna petica studentu, on bi o tome trebao napisati esej na 50+ stranica
Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: Apple potvrdio da stariji iPhonei usporavaju –

Ja sam za to da se prestane slijediti trend applea u kojoj smartphone mora biti jako tanak da bi oni ugurali tanku bateriju koja jedva li nikako ne izdrži dan. Taj trend je postao jako glupav jer aplikacije a i OS imaju veće zahtjeve u iskorištavanju resursa jer im jači procesor to omogučava.

I onda se kasnije čudimo kaj ga kopčamo na punjaće i powerbankove. 

 

Preporučio bi da razmislite o modelima sa močnim baterijama poput 

Oukitel K6 

 

ili 

 

Vernee X

 

baterija je preko 6000 i nebudete morali trpjeti ovu gore sramotu sa baterijama. 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice