Apple predstavio iPhone 13

poruka: 94
|
čitano: 17.899
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio iPhone 13".
12 godina
neaktivan
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Tim Cook ima karizmu sušenog bakalara. Imam osjećaj da mi nekakav bankar prezentira najnoviju tehnologiju. 

 

Odoh sad opet pogledati Jobsa i prezentaciju prvog iPhonea da se malo smirim. 

 

E da novi iPhone se može komotno zvati iPhone 13 Pro Max Recycled

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Je li griješim ili su oni stvarno stavili iste kamere u Pro i Pro Max? Jer za 12-icu su pričali da Pro Max daje potpuno iskustvo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

U svezi prezentacije, meh meh, slažem se da je Steve to radio TURBO, PRO, MAX bolje. 
Usprkos izostanku iOS15 i možda MBP detalja, zanimljiv mi je jedino izgledao najnoviji iWatch 7 i ofskroz iPhone 13 Pro Max, moram priznati u onoj plavkastoj boji, tako da silver je izgleda u drugom redu po vjerojatnosti za nabavku. 

Utvaram si da me/nas očekuje iznimno zanimljiva jesen 2021, gdje se može očekivati još iznimno puno  noviteta 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Kakvih noviteta? Jedini novitet u svijetu tehnologije i svega ostalog ove jeseni more bit novi soj gnjoj korone.
12 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Mislim da ću kupiti iPad mini, skup je ali baš mi treba kvalitetan tablet manjih gabarita

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
ATJLučko kaže...

U svezi prezentacije, meh meh, slažem se da je Steve to radio TURBO, PRO, MAX bolje. 
Usprkos izostanku iOS15 i možda MBP detalja, zanimljiv mi je jedino izgledao najnoviji iWatch 7 i ofskroz iPhone 13 Pro Max, moram priznati u onoj plavkastoj boji, tako da silver je izgleda u drugom redu po vjerojatnosti za nabavku. 

Utvaram si da me/nas očekuje iznimno zanimljiva jesen 2021, gdje se može očekivati još iznimno puno  noviteta 

 Noviteta u 2021 da, od Apple? Ne baš.. Nisu predstavili ama baš ni jednu inovativnu stvar, samo pričali pol sata o video obradi na iPhone koja će samo rezultirati sa još više glupih tik tok videa i sličnih od glupih amera...

13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
ivicask kaže...
ATJLučko kaže...

U svezi prezentacije, meh meh, slažem se da je Steve to radio TURBO, PRO, MAX bolje. 
Usprkos izostanku iOS15 i možda MBP detalja, zanimljiv mi je jedino izgledao najnoviji iWatch 7 i ofskroz iPhone 13 Pro Max, moram priznati u onoj plavkastoj boji, tako da silver je izgleda u drugom redu po vjerojatnosti za nabavku. 

Utvaram si da me/nas očekuje iznimno zanimljiva jesen 2021, gdje se može očekivati još iznimno puno  noviteta 

 Noviteta u 2021 da, od Apple? Ne baš.. Nisu predstavili ama baš ni jednu inovativnu stvar, samo pričali pol sata o video obradi na iPhone koja će samo rezultirati sa još više glupih tik tok videa i sličnih od glupih amera...

U čemu točno, ne baš?! 

Uvjeren sam da će recimo kamera pokazati kvalitetu, dostojnu noviteta! 

ATJ Lučko
5 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
ATJLučko kaže...
ivicask kaže...
ATJLučko kaže...

U svezi prezentacije, meh meh, slažem se da je Steve to radio TURBO, PRO, MAX bolje. 
Usprkos izostanku iOS15 i možda MBP detalja, zanimljiv mi je jedino izgledao najnoviji iWatch 7 i ofskroz iPhone 13 Pro Max, moram priznati u onoj plavkastoj boji, tako da silver je izgleda u drugom redu po vjerojatnosti za nabavku. 

Utvaram si da me/nas očekuje iznimno zanimljiva jesen 2021, gdje se može očekivati još iznimno puno  noviteta 

 Noviteta u 2021 da, od Apple? Ne baš.. Nisu predstavili ama baš ni jednu inovativnu stvar, samo pričali pol sata o video obradi na iPhone koja će samo rezultirati sa još više glupih tik tok videa i sličnih od glupih amera...

U čemu točno, ne baš?! 

Uvjeren sam da će recimo kamera pokazati kvalitetu, dostojnu noviteta! 

 Nego sta bi sa satelitima ;)

13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
ATJLučko kaže...
ivicask kaže...
ATJLučko kaže...

U svezi prezentacije, meh meh, slažem se da je Steve to radio TURBO, PRO, MAX bolje. 
Usprkos izostanku iOS15 i možda MBP detalja, zanimljiv mi je jedino izgledao najnoviji iWatch 7 i ofskroz iPhone 13 Pro Max, moram priznati u onoj plavkastoj boji, tako da silver je izgleda u drugom redu po vjerojatnosti za nabavku. 

Utvaram si da me/nas očekuje iznimno zanimljiva jesen 2021, gdje se može očekivati još iznimno puno  noviteta 

 Noviteta u 2021 da, od Apple? Ne baš.. Nisu predstavili ama baš ni jednu inovativnu stvar, samo pričali pol sata o video obradi na iPhone koja će samo rezultirati sa još više glupih tik tok videa i sličnih od glupih amera...

U čemu točno, ne baš?! 

Uvjeren sam da će recimo kamera pokazati kvalitetu, dostojnu noviteta! 

 Stavili su veći senzor, to se radi već 10+ godina, nikakv novitet, kinezi imaju veće senzore od toga.

 

Gdje je veći optički zoom? Selfie kamera pod ekranom, bez ikakvog notcha? To su meni noviteti.

 

Ne velim da kvaliteta nije vrhunska, al niti je inovativna niti top na tržištu. 

10 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Ništa novo na zapadu osim čipova. Ajde možda 14-ica promjeni to sa uklanjanjem tog frankenštajnovakog notcha i vraćanjem kamera u kućište (barem prema leakovima).
Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Posmatrač kaže...
ATJLučko kaže...
ivicask kaže...
ATJLučko kaže...

U svezi prezentacije, meh meh, slažem se da je Steve to radio TURBO, PRO, MAX bolje. 
Usprkos izostanku iOS15 i možda MBP detalja, zanimljiv mi je jedino izgledao najnoviji iWatch 7 i ofskroz iPhone 13 Pro Max, moram priznati u onoj plavkastoj boji, tako da silver je izgleda u drugom redu po vjerojatnosti za nabavku. 

Utvaram si da me/nas očekuje iznimno zanimljiva jesen 2021, gdje se može očekivati još iznimno puno  noviteta 

 Noviteta u 2021 da, od Apple? Ne baš.. Nisu predstavili ama baš ni jednu inovativnu stvar, samo pričali pol sata o video obradi na iPhone koja će samo rezultirati sa još više glupih tik tok videa i sličnih od glupih amera...

U čemu točno, ne baš?! 

Uvjeren sam da će recimo kamera pokazati kvalitetu, dostojnu noviteta! 

 Nego sta bi sa satelitima ;)

Pojma nemam, to ionako nisam JA osobno najavljivao, ali da astrophotography postoji, postoji. 
Još je samo pitanje, hoće li to ”poznati” YouTuberi potencirati u recenzijama, dok dođu na tržište?! 

ivicask kaže...
ATJLučko kaže...
ivicask kaže...
ATJLučko kaže...

U svezi prezentacije, meh meh, slažem se da je Steve to radio TURBO, PRO, MAX bolje. 
Usprkos izostanku iOS15 i možda MBP detalja, zanimljiv mi je jedino izgledao najnoviji iWatch 7 i ofskroz iPhone 13 Pro Max, moram priznati u onoj plavkastoj boji, tako da silver je izgleda u drugom redu po vjerojatnosti za nabavku. 

Utvaram si da me/nas očekuje iznimno zanimljiva jesen 2021, gdje se može očekivati još iznimno puno  noviteta 

 Noviteta u 2021 da, od Apple? Ne baš.. Nisu predstavili ama baš ni jednu inovativnu stvar, samo pričali pol sata o video obradi na iPhone koja će samo rezultirati sa još više glupih tik tok videa i sličnih od glupih amera...

U čemu točno, ne baš?! 

Uvjeren sam da će recimo kamera pokazati kvalitetu, dostojnu noviteta! 

 Stavili su veći senzor, to se radi već 10+ godina, nikakv novitet, kinezi imaju veće senzore od toga.

 

Gdje je veći optički zoom? Selfie kamera pod ekranom, bez ikakvog notcha? To su meni noviteti.

 

Ne velim da kvaliteta nije vrhunska, al niti je inovativna niti top na tržištu. 

U redu, veći senzor, ali niti UltraUberBig senzor neće reproducirati vrhunsku sliku, ako nema ”stakla”, koji će to dodatno oplemeniti. 
U drugoj rečenici vi me kolega podsjećate na onaj vic o starom odvjetniku, senioru i njegovom sinu, junioru, kada je on senioru kazao kako je loš odvjetnik, jer je on predmet koji je on vodio godinama, on riješio u par dana. Nadam se da nastavak vica znate. A analogno tome, drugi su takve detalje ispucali, i ostaje im vrlo malo prostora za neku kvalitetnu nadogradnju. 
Ono što mene zanima, a to još nitko nije ponudio, ako ste pomno pratili event, rad ekrana od 10Hz do 120Hz, ovisno koju radnju korisnik u konkretnom trenutku radi. Sada, koliko će to u praksi biti korisno, iskoristivo u odnosu na potrošnju bakterije, meni je to tehnički gledano jedan jebenica novitet! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

120hz dynamic refresh samsung ima već godinu i pol.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 21:27 (ivicask).
15 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Watch i iPad Mini odlicni, ostalo prolazno samo zato sto je cijena ista.

 

Ceka se MBP.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 21:31 (Mitch).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Mitch kaže...

Watch i iPad Mini odlicni, ostalo prolazno samo zato sto je cijena ista.

 

Ceka se MBP.

 Danas je MBP 14?

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Slažem se, samo će MBP ukakiti sa većom cijenom, a i ovako je bio preskup.
10 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Nikakvih novosti o novom macosu???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
ivanoile kaže...
Mitch kaže...

Watch i iPad Mini odlicni, ostalo prolazno samo zato sto je cijena ista.

 

Ceka se MBP.

 Danas je MBP 14?

 MBP event je u 10. mj. Vjerojatno tocno 30 dana od danas.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
kerum kaže...
Slažem se, samo će MBP ukakiti sa većom cijenom, a i ovako je bio preskup.

Iskreno zadnji Macbook Air sa M1 je jači od mog MBP starog tri godine, tako da me baš zanima što će ubaciti u novi MBP jer će to morati biti teški workhorse da bi zagrabio u viši segment gdje su zahtjevniji korisnici.

Ja se čak sad mislim zamijeniti MPB sa MB Air-om jer mi je i više nego dovoljan, a cijena od oko 7500kn mi je sasvim korektna za taj strojić. 

16 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

120Hz? Bespotrebno. Cinematic mode? Koga boli ku. I to je otprilike to od novosti.

 

Imao sam najbolju namjeru upgradeati svoj 12 Pro ali stvarno nema apsolutno nikakvog smisla, baš nikakvog.

 

Čekam da me razočaraju i s MBP dok sam Airpods Pro 2 već otpisao za iduću godinu..

He who is brave is free.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Koja je inovativna stvar predstavljena u smartphone svijetu u protekle 3 godine? Ne pitam samo za Apple nego općenito.
Održati ovakvu prezentaciju je ko prenositi utakmicu četvrte županijske. Moraš nešto govoriti a nemaš što.
8 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Dosao sam samo vidjeti da li ATJLucko utvara sebi kupiti Pro Max
 
21 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
mzopg kaže...
kerum kaže...
Slažem se, samo će MBP ukakiti sa većom cijenom, a i ovako je bio preskup.

Iskreno zadnji Macbook Air sa M1 je jači od mog MBP starog tri godine, tako da me baš zanima što će ubaciti u novi MBP jer će to morati biti teški workhorse da bi zagrabio u viši segment gdje su zahtjevniji korisnici.

Ja se čak sad mislim zamijeniti MPB sa MB Air-om jer mi je i više nego dovoljan, a cijena od oko 7500kn mi je sasvim korektna za taj strojić. 

 Evo gledajuci po sebi, MBP 13" sa M1 16GB  je najbrzi laptop za scikit/Panda ispod $3500...a kosta trecinu tog iznosa. U Premiere i FCPX je isto zadovoljavajuc.

 

Tako da M1X 14" ce biti ergonomski bitno bolji laptop, ekran svjetiliji (sigurno 800 nita ako je miniLED), i vjerojatno nudit ekspanziju do 32 ili 64GB RAMa....ostali benefiti oko performansi ce bas biti zanimljivi.

 


Ono sto je problem ARMa zasad je podrska za 32-bitne appove...tipa stari pluginovi (pogotovo u produkcijskoj industriji) te video signali prema out. Jedva sam slozio da gura 3840x1600 @144 Hz...ali vjerujem da je to vise do Appleovih drivera nego do samog GPU u SoCu

 

16 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
Mitch kaže...
mzopg kaže...
kerum kaže...
Slažem se, samo će MBP ukakiti sa većom cijenom, a i ovako je bio preskup.

Iskreno zadnji Macbook Air sa M1 je jači od mog MBP starog tri godine, tako da me baš zanima što će ubaciti u novi MBP jer će to morati biti teški workhorse da bi zagrabio u viši segment gdje su zahtjevniji korisnici.

Ja se čak sad mislim zamijeniti MPB sa MB Air-om jer mi je i više nego dovoljan, a cijena od oko 7500kn mi je sasvim korektna za taj strojić. 

 Evo gledajuci po sebi, MBP 13" sa M1 16GB  je najbrzi laptop za scikit/Panda ispod $3500...a kosta trecinu tog iznosa. U Premiere i FCPX je isto zadovoljavajuc.

 

Tako da M1X 14" ce biti ergonomski bitno bolji laptop, ekran svjetiliji (sigurno 800 nita ako je miniLED), i vjerojatno nudit ekspanziju do 32 ili 64GB RAMa....ostali benefiti oko performansi ce bas biti zanimljivi.

 


Ono sto je problem ARMa zasad je podrska za 32-bitne appove...tipa stari pluginovi (pogotovo u produkcijskoj industriji) te video signali prema out. Jedva sam slozio da gura 3840x1600 @144 Hz...ali vjerujem da je to vise do Appleovih drivera nego do samog GPU u SoCu

 

A vidjet ćemo, trenutni M1 Air je ono, radi i sve ok ali trebam nekakvu future-proof mašinu, ovo je više za surfanje i zezanciju. Top je što je nečujan. Čak ni lova nije problem, cca 30-35k za 14'' MBP napucan do ibera je skroz prihvatljivo. Samo što želim da idućih par godina ne moram razmišljati o laptopu i glupostima tipa mogu li uštekati 2x4K ili jedan 5K monitor na njega i imam li barem 32GB RAMa unutra..

He who is brave is free.
7 godina
offline
Re: Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13
IMHO trebali su staviti prioritet na povratak Touch ID senzora, ali ocigledno nisu. Face ID je ok bio prije korone, ali kad si vani s maskom je beskorisan.
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Ništa ekstara, al ovo je tipa ok upgrade ak ideš s tipa desetke il jedanajstice na ovo ( ili prelaziš sa još nekog starijeg modela ), ak ideš sa iPhone 12 na iPhone 13 i nije neka super razlika. 

 

iPad mini mi je najviše zapeo za oko, uopće mi ne treba, ali stvarno izgleda odlično.

LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

isto sranje,drugo pakovanje!

 
3 0 hvala 0
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Prezentacija živi užas. Vidi se po količini nebitnog sadržaja da novi refresh donosi minimalne novosti.

Ma tko snima profi filmove s ajfonom? Čak i studenti bez ikakvog budžeta će rentati neku jeftinu kameru da snimaju projekte za fax, kamoli netko tko je imalo ozbiljan glede kinematografije (source: snimao sa film za faks ove godine). Najjeftiniji DSLR će imati neusporedivo više opcija i mogućnosti od najskupljeg mobitela. Eventualno onaj novi Sony, to je pravi "PRO" mobitel.

 

Ako imaš iPhone 8 ili starije, upgrade ima smisla.

Jedini razlog zašto bi netko sa X ili novijim modelom kupio novu 13-icu je ako im je preko mobitela prošao tenk ili nešto, ili ako baš ima potrebu drugim ljudima pokazivati novi model.

Jedina novost je boja. iPhone stvarno nema smisla mijenjati češće od 4 godine.

 

Classic iPad je dosta jeftin sad. To mi se sviđa. Pogotovo onaj lanjski model, sad cca 200€.

iPad mini je fora. 8.3in. Taman za roditelje/seniore i njihovo scrollanje po Fejsu i što već da rade s tim. Nije glomazan kao 10+in verzije, stane u svaku torbu/ruksak/pederušu u koju stane i mobitel.

Djed još uvjek koristi iPad 3 (baterija još izdrži koji sat!). Mogao bi mu nabaviti novi Mini da se zabavlja.

 

Watch je dosta ljepši, da, no ne opravdava upgrade ako mu je baterija i dalje koma i ako još uvijek ima onaj isti, grozni UI za biranje aplikacija. Jedini smartwatch UI/UX koji mi se sviđa je Samsungov zbog okretanja onog velikog prstena.

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 8:35 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Najviše me interesira u kojem smjeru će ići Apple TV+ video servis, jer realno govoreći tamo može biti daleko više inovacija i interesantnih stvari. Video servis i Apple Store, to je ono što Apple debelo miče iznad konkurencije. 

 

 

Od gadgeta, vrlo slično ne samo Samsungu nego i kinezima. Imam iPad Air 4 s olovčicom i pretplaćen sam na Apple Arcade. Super je kao gadget, da li je bolje nego Android, možda mrvicu. No sadržaj na apple storeu je ono radi čega sam uzeo nedavno iPad i nisam požalio.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Apple Watch je bio najveci promasaj prema glasinama o redizajnu, ali veliki ekran izgleda predivno, a osobno mi vise odgovara da je zaobljen no s ostrim rubovima na ruci. S obzirom da jos uvijek nemam nikakav, razmisljam o tome da ga uzmem.

 

Zna li netko moze li se puniti da bezicnim QI punjacem ili mora koristiti jos jedan proprietary kabel? Naveli su takoder da se trajanje baterije nije promijenilo, ali po netu dosta ljudi prica da im trajanje baterije na seriji 6 nije bilo dovoljno za cijeli dan - ima li tko iskustva iz prve ruke?

 

Bilo je glasina da ce serija 8 ukljuciti i senzore temperature i tlaka, ali je pitanje koliko bi to bilo pouzdano, a znajuci kako Apple funkcionira vjerojatno ce to biti 2023...

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Pratite uživo od 19h: stiže iPhone 13

Taman uzeo ipad jedino što mi je bilo i zanimljivo na cijeloj prezentaciji.

napredak na iphoneu minimalan.

 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice