Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

poruka: 83
|
čitano: 20.610
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl".
13 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Ukratko rečeno, oduševljen sam viđenim 

Od ponuđenog, ura  Watch Ultra me jako privlači, čistom zbog dimenzija, trajanja ciklusa bakterije, kao i opakih tehničkih detalja specifikacija. 
Koliko mi se vidi, Garmin bi mogao u mirovinu, ili ga prodam dalje. 

IPhone 14 Pro Max neću uzeti, iako sam planirao, iz jednog opakog razloga, iPhone 15 dolazi sa USB C utorom, a to znači više i brži protok informacija, podataka. 
Znači, iPhone Xs Max bude trajao 5 godina, umjesto planiranih 4 kako j3 bilo u planu. 

Slušalice su iznimno zanimljive, pare mi se opako, paaaaaa, možda se počastim sa njima za Novo ljeto, ali ih budem prije probao istestirati čisto da uočim kvalitetu zvuka u njima. 
Ovo bi mogla biti zanimljiva jesen 2022., još kada bi ”Product Red” postojao iPhone 15 Pro Max u samom dolasku 2023 na tržište ?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
11 19 hvala 0
15 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Bio sam prvi prije 10 god kad sam rekao da ce propast. A danas i zadnje 3 godine bi rekao da ide monopol sve mi se cini... 

 

 

14 Pro Max je pre-orderan...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 21:17 (Mitch).
 
12 3 hvala 0
9 godina
online
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Nema vise sim kartica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 21:32 (pravi_covijek).
 
6 0 hvala 0
12 godina
online
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Nemrem dočekat da android iskopira sve ove funkcije. Always on display, animacije, widgeti, just wow.

Moj PC  
30 17 hvala 0
3 godine
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
Kaj idemo ponovo ja i 17 milijuna, daj se si najdi žensku,dečka, pesa bilo kaj.
🤪
Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

14 pro 128 GB €1.299 a pro max €1.449

 

Koliko pamtim lani je bilo €1.149 vs €1.249

 

Njihov sam korisnik, i teško ću sići sa ios-a, ali ovo je malo previše za moj pojam. PS5 platio 500, 65hx90 900, a sada pro max vise od toga.

 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
Pohvala za automatski sos poziv i za komunikaciju preko satelita. Ostalo je već sve viđeno, samo sto Apple ne zuri sa novostima nego jako dugo i puno testira kako bi usluga bila savršena i bolja od drugih, perfekcionizam

Da nema iOS koji nakon 10 godina radi i radi i radi jednako kao prvog dana i još dobije update, bio bi to samo još jedan mobitel
 
9 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
pravi_covijek kaže...

Nema vise sim kartica.

 Mislim da US only. 

 

Event gotov, a gdje su hands-on videa, članci? WTF

15 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Majke mi, pokrali su Nemoże! od Vojka V

 

Listen to this:

 

Apple

 

 

Vojko V

 

 
4 3 hvala 0
14 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Svi se lome da ukinu i smanje notch... a ovi od njega napravili atrakciju sa prilagodbom situaciji.. top

 
24 0 hvala 0
22 mjeseca
protjeran
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Evolucija postojećeg... naravno. Imam Series 7. Osmica donosi sitna poboljšanja, ali opet su poboljšanja. Vidim žene će bit sretne iako... hmmm mojoj to ne bi više trebalo. Ali zato Apple Watch Ultra je fascinantan. AirPods solidno poboljšanje. iPhone 14, zanimljivi dodaci. Action Mode jako dobar, obje kamere odlične, emergency veza sa satelitom, detekcija sudara, snažan procesor. iPhone 14 Pro je baš beštija. Izvanredne kamere, obje, zaslon, procesorčina, komunikacija sa satelitom, detekcija sudara, Action Mode vrlo koristan. Meni vrlo zanimljivo rješenje s Dynamic Islandom umjesto notcha koji mi btw nikad nije smetao. AOD mi nije nešto napet, ali eto ga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 21:57 (Mariner).
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

moje osobno mišljenje.

 

Imam garminov Fenix 7, on ima bateriju od cca 2 tjedna tako nešto. Istina ovaj je sportski sat a appleov je nekakav hibrid pametnog/medicinskog pomagala, što već pa nisu u istoj kategoriji.

Ali ne bih mijenjao Fenix svoj, iskreno djeluje mi daleko bolje za cijenu a i tako sportašima je zadnje bitno fancy dizajn i svakakve điđe miđe.

 

E sad, imam problem sa samsungovim galaxy buds pro slušalicama, i taj problem je vrlo neugodan. Naime prilikom vađenja slušalica zna mi se desiti da ona gumica ostane u uhu. Nema drugog načina nego pincetom i moliti nekog ukućana da ju izvadi van. Da nemam nikog pored sebe morao bih ići na hitnu ili moliti ljude na ulici da ju izvade pincetom. Zbog ovog razloga riješio bi ih se što prije (iako su izvrsne po kvaliteti zvuka), a također i softver šteka povremeno - posebice kad si znojan.

 

iphone djeluje zanimljivo ali iskreno ništa posebice spektakularno nisam vidio na modelu da bih ono trčao u trgovinu. naravno teško je očekivati bilo kakve velike pomake. Iznenadio sam se da iako cijelo vrijeme pričaju o snazi za igranje ne nude nikakve gamepade koji će uređaj pretvoriti u handheld uređaj. A također navode korištenje telefona kao akcijska kamera iako nisu nudili dobru (DOBRU!) zaštitu za telefon.

Privlači me mogućnost slanja SOS poziva kada nemaš signal, spasilo bi moge živote. Ovo će uskoro postati standard na svim drugim uređajima, i to je samo plus.

 

 

Sve u svemu, eto lijepo sam se zabavio gledajući prezentaciju. čekam iphone 15 i nadam se pametne naočale ili barem savitljivi ekran

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
markma kaže...

14 pro 128 GB €1.299 a pro max €1.449

 

Koliko pamtim lani je bilo €1.149 vs €1.249

 

Njihov sam korisnik, i teško ću sići sa ios-a, ali ovo je malo previše za moj pojam. PS5 platio 500, 65hx90 900, a sada pro max vise od toga.

 Ne vidim te cijene u USD. 14 Pro 128 je $999, a Pro Max 256 je $1199.

13 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl
Cijene će biti brutalne u Europi. Dolar jači od eura...
Moj PC  
4 0 hvala 0
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Sve u svemu, eto lijepo sam se zabavio gledajući prezentaciju. čekam iphone 15 i nadam se pametne naočale ili barem savitljivi ekran

 Gledam u rođaka Samsungov savitljivi ekran. Po sredini na pregibu se vide anomalije. Ne znam koliko je to riješivo trenutno.

13 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Zakaj ima rupu na ekranu?

Moj PC  
2 2 hvala 0
2 godine
online
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
lmutak kaže...

Zakaj ima rupu na ekranu?

 To su riješili pretvorivši je u fičr, čekamo inovaciju kod savitljivog...

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova

Face ID.

6 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

osim satelita sto je cool, ostalo inkrementalno bolje...(imam 13 pro trenutno)

 

kako ide ona balkanska - kad ces kupiti golf 7 - kad izađe 13 sine! :)

NULL!=NULL
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

vidio sve, lijepo izgleda ali mislim da cu ove godine preskociti ovaj jer trenutno posjedujem iPhone 13 Pro 512GB i pre zadovoljan sam, brz je, baterija brutalna.

 

samo da mi stigne iOS 16 i ja sretan.

so far, so good.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
Cijene iPhona su iste zadnjih 5 godina, al nam je ove euro oso u kvasinu pa ce nam sve bit skuplje.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
16 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
lmutak kaže...

Zakaj ima rupu na ekranu?

 jer ima dot projector za kojeg trenutno ne postoji tehnologija da ga se sakrije ispod ekrana

12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
_itsmoriarty kaže...

vidio sve, lijepo izgleda ali mislim da cu ove godine preskociti ovaj jer trenutno posjedujem iPhone 13 Pro 512GB i pre zadovoljan sam, brz je, baterija brutalna.

 

samo da mi stigne iOS 16 i ja sretan.

 Odličan je IOS16. Ja imam public betu 3 - bez greške.

16 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Iskreno, ja sam razočaran predstavljenim.

 

Stvarno sam dojma da je Apple pomalo izgubljen između onoga što bi željeli predstaviti i onoga što stvarno predstavljaju. Baš zbog toga, smatram da je njihova politika prodavanja muda pod bubrege dobila potpuno novi smisao. Ovo što sam posljednje naveo je posebno vidljivo kod predstavljanja AOD-a kao nečeg "neviđenog".

 

Zašto to kažem? Prvo, predstavljanje 14-ke kao nečeg novog! Tu nema ništa novo... Kućište isto, chipset isti, kamere (skoro pa) iste, software - OK, novi, ali će isti biti dostupan i na prethodnim generacijama pa se zaista pitam postoji li ijedan razlog zbog kojeg će netko tko ima iPhone 13 (bilo koji) poželjeti kupiti iPhone 14!?

 

Apple Watch mi je teško komentirati u velikoj mjeri... Prvenstveno radi toga što koristim konkurentski proizvod, performansama, cijenom i kvalitetom usporediv s Watchem, ali trajanjem baterije barem trideset generacija napredniji - pa mi je uvredljiva pomisao da Apple ističe trajanje baterije do 60 sati kao nešto WOW.

 

Sve ostalo, ponavljanje jedne te iste mantre (novo, novo, novo...), a i slijep vidi da je u pitanju samo evolucija već postojećih tehnologija, a ne revolucija kakvom se prikazuje.

 

Kako netko ne bi pomislio da sam Android fanboy - nisam. Posjedujem iPhone 13 Mini koji me zadovoljava u dovoljnoj mjeri da mi ne pada na pamet prelaziti na novu seriju. Tko to želi, nek izvoli. Ja, barem dok ne izađe serija 15 ili 16, ostajem tu gdje jesam.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
8 2 hvala 0
11 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Ako ne bude bolesno skup, rješajem se Samsunga i uzimam 14 Pro. Ako bude, onda 13 Pro. Samsunga se rješajem svakako, pun mi je q androida (imam Samsung flagshipove od S8 serije).

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2022 15:09 (Crucifixion).
Moj PC  
7 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
Iphone 14 mi ne donosi nista novo zbog cega bih htio napraviti upgrade sa 11. Zgodan feature za mene osobno je satelitska komunikacija za SOS signale jer cesto znam biti u sumama, planinama i sl. koje su “7 dana jahanja” od civilizacije, ali ne kupovao novi mobitel zbog toga.

Ovaj novi watch je na papiru zanimljiv, ali dok god ne srede da im baterija ne traje barem tjedan dana u standardnom modu rada, ja se ne micao sa Garmina.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
cro_blue kaže...

Iskreno, ja sam razočaran predstavljenim.

 

Stvarno sam dojma da je Apple pomalo izgubljen između onoga što bi željeli predstaviti i onoga što stvarno predstavljaju. Baš zbog toga, smatram da je njihova politika prodavanja muda pod bubrege dobila potpuno novi smisao. Ovo što sam posljednje naveo je posebno vidljivo kod predstavljanja AOD-a kao nečeg "neviđenog".

 

Zašto to kažem? Prvo, predstavljanje 14-ke kao nečeg novog! Tu nema ništa novo... Kućište isto, chipset isti, kamere (skoro pa) iste, software - OK, novi, ali će isti biti dostupan i na prethodnim generacijama pa se zaista pitam postoji li ijedan razlog zbog kojeg će netko tko ima iPhone 13 (bilo koji) poželjeti kupiti iPhone 14!?

 

Apple Watch mi je teško komentirati u velikoj mjeri... Prvenstveno radi toga što koristim konkurentski proizvod, performansama, cijenom i kvalitetom usporediv s Watchem, ali trajanjem baterije barem trideset generacija napredniji - pa mi je uvredljiva pomisao da Apple ističe trajanje baterije do 60 sati kao nešto WOW.

 

Sve ostalo, ponavljanje jedne te iste mantre (novo, novo, novo...), a i slijep vidi da je u pitanju samo evolucija već postojećih tehnologija, a ne revolucija kakvom se prikazuje.

 

Kako netko ne bi pomislio da sam Android fanboy - nisam. Posjedujem iPhone 13 Mini koji me zadovoljava u dovoljnoj mjeri da mi ne pada na pamet prelaziti na novu seriju. Tko to želi, nek izvoli. Ja, barem dok ne izađe serija 15 ili 16, ostajem tu gdje jesam.

 

A zašto bi mijenjao mobitel star godinu dana? Ja imam star sad već 7 godina i super je. Radi sve što i ovi najnoviji. Jedino su kamere bolje, al opet sve je to li-la dobro za dokumentirati, za nešto ozbiljnije i tako ne radiš mobitelom

 

 

 

12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Usluga će primarno služiti za slanje poruka, koje će morati biti dodatno komprimirane. Stoga će iPhone u nekoliko koraka pitati korisnika detalje o hitnoj situaciji, a oni će biti proslijeđeni spasilačkim službama.

 

Ja: Umirem, ugrizla me zmija

iPhone: Nema GSM signala, želite li se prebaciti na satelitski?

Ja: Da

iPhone: jeste li sigurni?

Ja: da

iPhone: prebacujem na satelitski signal

Ja: ...

iPhone: Signal pronađen, upišite poruku

Ja: Upomoć!

iPhone: Ovaj način rada podržava samo hitne poruke, jeste li sigurni da želite nastaviti?

Ja: da

iPhone: Može doći do naplate ove usluge. Želite li nastaviti?

Ja: da

iPhone: ova poruka će biti komprimirana. Odaberite standard. 1. proprietary, 2. opet proprietary, 3. još jedan proprietary format.

ja: 1

iPhone: izgleda da primatelj ne može otvoriti poruke u ovom kompresijskom formatu. Želite li pokušati ponovo.

Ja: ne

 
13 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
tokyu kaže...
Iphone 14 mi ne donosi nista novo zbog cega bih htio napraviti upgrade sa 11. Zgodan feature za mene osobno je satelitska komunikacija za SOS signale jer cesto znam biti u sumama, planinama i sl. koje su “7 dana jahanja” od civilizacije, ali ne kupovao novi mobitel zbog toga.

 Taj feature je za sada dostupan samo u US i Canadi, tako da nama on do daljnjega ništa ne znači

Stoja
10 godina
suspendiran
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
cro_blue kaže...

 

Kako netko ne bi pomislio da sam Android fanboy - nisam. Posjedujem iPhone 13 Mini koji me zadovoljava u dovoljnoj mjeri da mi ne pada na pamet prelaziti na novu seriju. Tko to želi, nek izvoli. Ja, barem dok ne izađe serija 15 ili 16, ostajem tu gdje jesam.

 

zato postoji njihov program staro za novo gdje novi uređaj dobiješ za 100-200 usd. Radi samo u americi, naravno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice