Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

poruka: 104
|
čitano: 13.346
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura".
16 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

Nigdje se spominje koliki je promet u €. Za jedan skuplji svicarski sat se mogu kupiti stotine apple watchova. Toliko o bombasticnom senzacionalistickom naslovu, kakve ne zelimo gledati na BOL-u!

 
39 4 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
dd.inc kaže...

Nigdje se spominje koliki je promet u €. Za jedan skuplji svicarski sat se mogu kupiti stotine apple watchova. Toliko o bombasticnom senzacionalistickom naslovu, kakve ne zelimo gledati na BOL-u!

 
Da, švicarski satovi su inače jeftini ko kikiriki... 
Jadni su postali ovi appleovci... kada im odgovara promet, ističu njega, kada im odgovara zarada po jedinici, spominju nju, a evo sada je važniji broj prodanih jedinica od zarade

6 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

Jedino kaj je tu bitno dali je apple uzeo dio kolača, odnosno dali je svicarcima pala prodaja. Ako je sve isto ko i prijašnjih godina onda švicarci i nemaju puno briga

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
Pravi svicarski sat je investicija...sto se ne moze reci za nijedan pametni sat.

Iako je rijec o nazivno istom proizvodu, mislim da se uspjesnost prodaje ovdje ne moze staviti u istu recenicu.
 
20 0 hvala 1
15 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

ja ne ismijavam epl nego njihove kupce. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

kvaliteta >> kvantiteta

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

Ovo vise nije ni click bait. Jednostavno retardirano.

 

Bonita je prodala vise banana nego Apple pametnih satova.

 
19 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

Kad hoces sat kupis svicarski sat, kad hoces igracku kupis pametni "sat".

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
Inovator kaže...
Pravi svicarski sat je investicija...sto se ne moze reci za nijedan pametni sat.

Iako je rijec o nazivno istom proizvodu, mislim da se uspjesnost prodaje ovdje ne moze staviti u istu recenicu.

 Ovo (i ostale pametne satove) nakon 3god ako i toliko baciš u kantu.. smiješan naslov da.

14 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
Inovator kaže...
Pravi svicarski sat je investicija...sto se ne moze reci za nijedan pametni sat.

Iako je rijec o nazivno istom proizvodu, mislim da se uspjesnost prodaje ovdje ne moze staviti u istu recenicu.

 

 

Kako misliš investicija? možeš ga prodati za toliku ili bolju cijenu ? gdje, kome?

12 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

@bus, da ima satova koji su vrijedniji sto su stariji. Pod time ne mislim na genericni Rolex nego jos skuplje i ekskluzivnije marke. Npr proizvodac napravi limitiranu seriju u par stotina ili tisuca i njih sigurno mozes prodati za par godina za vise nego sto si ih platio. A sto se tice kvantitete<

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
bloodborne kaže...

Kad hoces sat kupis svicarski sat, kad hoces igracku kupis pametni "sat".

Ta igracka je puno korisnija od klasicnog sata koji se sveo na to da je nakit i nista drugo... Od kad imam Huawei Watch nisam na ruku stavio Seiko-a, a plan mi je bio prodat HW jer sam ga djabe dobio...

16 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
ansha kaže...
bloodborne kaže...

Kad hoces sat kupis svicarski sat, kad hoces igracku kupis pametni "sat".

Ta igracka je puno korisnija od klasicnog sata koji se sveo na to da je nakit i nista drugo... Od kad imam Huawei Watch nisam na ruku stavio Seiko-a, a plan mi je bio prodat HW jer sam ga djabe dobio...

 

Slazem se s tobom u potpunosti - ali poenta je da su to potpuno razlicite stvari i nema nikakvog smisla praviti ovakva poredjenja i clanke. 

15 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
ansha kaže...
bloodborne kaže...

Kad hoces sat kupis svicarski sat, kad hoces igracku kupis pametni "sat".

Ta igracka je puno korisnija od klasicnog sata koji se sveo na to da je nakit i nista drugo... Od kad imam Huawei Watch nisam na ruku stavio Seiko-a, a plan mi je bio prodat HW jer sam ga djabe dobio...

 WC papir je puno korisniji od te igracke i klasnicnog sata.. a voda je korisnija od WC papira, kako sad to ?

 

Galaxy Watch sam imao par dana pa prodao.. vratio se pravom satu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
Vrijednost pametnih satova je prvenstveno u funkcionalnosti, pokazuju TOČNO vrijeme + 1000 drugih stvari.
Vrijednost Švicarskih satova je u marki, prestižu, dizajnu, ručnom radu, visokoj početnoj cijeni i sličnom. Eh da, usput pokazuju i vrijeme, doduše ne baš točno.

Dakle ako nešto nije prvenstveno sat, to su upravo ti satovi. Možeš u zlatnu polugu zabiti čavao i reći da je to skupocjeni sunčani sat i da je izuzetno dobra investicija, ali njegova vrijednost nema nikakve veze s funkcionalnošću, jednako vrijedi i po noći. Skupi satovi su nakit i tako se i tretiraju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
21 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
FuzzyBrain kaže...

@bus, da ima satova koji su vrijedniji sto su stariji. Pod time ne mislim na genericni Rolex nego jos skuplje i ekskluzivnije marke. Npr proizvodac napravi limitiranu seriju u par stotina ili tisuca i njih sigurno mozes prodati za par godina za vise nego sto si ih platio. A sto se tice kvantitete<

 

 

Ma znam da su cijene bolesne, ok, treba ih i sloziti, to je prava umjetnost toliko sitnih dijelova i sve to...  tko ih prodaje ili kupuje kasnije? Gdje??? Preko njuskala??

 

ali pokusavam zamisliti sta bi netjeralo da si to kupim? Nije mi stvar imas ili ne novac nego cemu? Da vidim koliko je sati? Inace ne nosim sat od kad imam mobitel, jer se ne zelim opterecivati vremenom, ako mi treba pogledam na mobitel.. opet da kupujem, uzeo bi pametni sat, jer bi mi imao vise funkcija korisnih

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 19:51 (bus).
9 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

Bilo bi zanimljivo pratiti vrijednost svih Appleovih i švicarskih satova iz 2019 godine u trenutku prodaje, pa za 2 - 5 - 10 godina. Nemam nešto protiv pametnih satova, imam jednog Samsunga ali ga rijetko nosim jer ne želim čitati mailove i poruke na satu, a ako moram puniti sat svaka dva dana to mi je tlaka. Koristan je za trčanje i to je to.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

I VW je prodao više Golfova nego svi proizvođači luksuznih i sportskih automobila svih modela zajedno...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
bik kaže...
Inovator kaže...
Pravi svicarski sat je investicija...sto se ne moze reci za nijedan pametni sat.

Iako je rijec o nazivno istom proizvodu, mislim da se uspjesnost prodaje ovdje ne moze staviti u istu recenicu.

 Ovo (i ostale pametne satove) nakon 3god ako i toliko baciš u kantu.. smiješan naslov da.

 

Pitaj Bandića i Sanadera (za početak).

8 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
ansha kaže...
bloodborne kaže...

Kad hoces sat kupis svicarski sat, kad hoces igracku kupis pametni "sat".

Ta igracka je puno korisnija od klasicnog sata koji se sveo na to da je nakit i nista drugo... Od kad imam Huawei Watch nisam na ruku stavio Seiko-a, a plan mi je bio prodat HW jer sam ga djabe dobio...

 

Gle, govorimo o npr "Phillipe Patek", a ne jbt Seiko. 1:100 do 1:10000 omjer cijene.

Imaš gro slika, vina ...i satova, koji svakom godinom dobivaju na vrijednosti. To je u pravilu najsigurnije i dugoročno najvrijednije ulaganje (provjerite).

Zašto je to tako i stvarnoj vrijednosti, ne bih (konkretno, znam lika koji je na aukciji kupio 2 boce vina po luđačkoj cijeni, jedna tak-tak ali bezz, druga je bilo odavno pokvareno vino). 

No činjenice su ćinjenice i uspoređivati Apple i švicarske satove su ne kruške i jabuke već krumpiri i stonoge (ili još gluplje).
U pravilu, to ne vrijedi za strogo tehničku robu iz normalnog razloga: tehnika zastaruje (+podložnija je kvarovima). 
To je neko vrijeme vrijedilo za IBM Thinkpad, pa je postalo besmisleno i IBM je vrući krumpir "kvalitete" frknuo Lenovu i oprao ruke. Ali i dan-danas imaš mudraca koji na E-bayu basnoslovno prodaju svoje 486 laptope "jer rade kao i prvog dana". A šibicari iz Applea su to vidjeli kao fantastičan poslovni model.

To što bi Apple i njihovi fanboyi (poput autora ovog članka)  htjeli da im ajfon radi bar 8 godina (> bude funkcionalan + moderan kao prvog dana) i da vrijedi svake godine sve više, kako bi nadoknadili suludu početnu investiciju... a gle, to je kao kod šibicara: kad te prvi put prevari, ne želiš priznati već ulažeš sve više i više.
O mudro-satovima tek ne bih (onima koji koštaju 2-5x više nego li vrijede).

10 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
Aj ubacite koju sliku kako mislite da izgledaju ljudi koje nose apple sat i ljudi koji nose svicarski. Dalo bi se nasmijati.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
bus kaže...

 tko ih prodaje ili kupuje kasnije? Gdje??? Preko njuskala??

 

ali pokusavam zamisliti sta bi netjeralo da si to kupim? Nije mi stvar imas ili ne novac nego cemu? 

 ^ pogle gore odgovor.

 

https://www.chrono24.com/patekphilippe/nautilus-59801r-001-new--id13278925.htm

 

$160.000 (+$200 bakšiš za poštarinu). Ograničenu seriju kupiš i prodaš za par godina po cca 5% većoj cijeni. Trotter Independent approved ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 20:35 (Zechina).
11 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

Jasno je da vijesti o Apple-u najbolje dižu živce forumašima. A kad su živci podignuti prsti brže, a mozak slabije rade.

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 20:36 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

Dugo godina nisam nosio sat i kad je izašao Apple Watch razmišljao sam da li mi to treba ili ne i zaključio da ne treba. Da nisam developer nego da sam neki poslovnjak tražio bih neki švicarski sat jer mislim da sa smartwatchem djeluješ smješno u poslovnom svijetu. Kao developer najmanje mi treba da mi još i na sat dolaze mailovi i ostale obavijesti jer i ovako imam previše interruptova. Jedina funkcionalna namjena je fitness, a kao što rekoh developer sam... 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
knight kaže...

Ovo vise nije ni click bait. Jednostavno retardirano.

 

Bonita je prodala vise banana nego Apple pametnih satova.

 -miješaš 'kruške i jabuke' :) no to rade svi odnosno čuda statističarskih želja/vještina po narudžbi kako već želimo prikazati neki podatak (istovremeno može biti superprofit i gubitak, ako želiš investitore ili poreznu službu uvjeriti..).

 

u čemu je razlika? sat kojeg proizvodi obučen-specijaliziran radnik s visokom plaćom, konačnu cijenu plaća kupac ali recimo da više dobija radnik-trošak, manje kompanija-biz, dok je to u slučaju applea obrnuto, kompanija zarađuje dok proizvođač umereno (pravilo prosječne profitne stope). Moguće da ja apple profitabilniji, moguće da zarađuje više i apsolutno i relativno, tj razlika je najveća u omjeru podjele kolača, mrvice, između sudionika u bizu. Kao što je kupcu/konzumentu nevažno koliko je od 10kn kave trošak materijala, konobar, porez i zarada vlasnika, jednako je za sve robe, osim hypea i znamo da tu apple radi biz  red veličina iznad ostalih tj ostali samo sanjaju o takvoj zaradi, apsolutno i relativnoj. Banalizirat ću, može se napraviti najskuplji sat od zlata&dijamanata, no to ne znači da je ostavrena (najveća) zarada, može biti i gubitak, jer to je već u startu skupa sirovina, uska margina.

 

-nasuprot toga su ''chipovi'', tj malo silicija i smanjenjem litografije u nanometnrima se svake godine povećava profit, tj količina izrezanih chipova iz istog wafera, suprotno od ostalih 'osibčnih' roba kao što je npr stol koji traži određenu količinu drveta+metala.. chip svake godine traži manje tj daje više. Usporediti npr SSD i HDD proteklih godina, hdd je tu gdje je, nema margine za nižu cijenu jer i ambalaža i dostava imaju cijenu da je sve ostalo besplatno, dok ssd jendostanvo ide dalje i donosi veći profit, prodaje se. A to je ipak IT, to je Apple, ne prodaje željezo-zlato-plastiku, nego patente i image, hype, i to rade superiorno. Najsmješnije, apple uopće ne proizvodi, on dizajnira i naručuje od OEMa, u karikiranoj priči mogao bi jednako naručiti satove istog proizvođača iz švice s kojim se uspoređuje i prodati ga s dvostukim profitom, jer ima kupce, ima hype, čak i kad mora paltiti švic.željeznici za 'cagere' sata kojeg kopira. Jednostanvo ostale industije nisu usporedive.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
bus kaže...
FuzzyBrain kaže...

@bus, da ima satova koji su vrijedniji sto su stariji. Pod time ne mislim na genericni Rolex nego jos skuplje i ekskluzivnije marke. Npr proizvodac napravi limitiranu seriju u par stotina ili tisuca i njih sigurno mozes prodati za par godina za vise nego sto si ih platio. A sto se tice kvantitete<

 

 

Ma znam da su cijene bolesne, ok, treba ih i sloziti, to je prava umjetnost toliko sitnih dijelova i sve to...  tko ih prodaje ili kupuje kasnije? Gdje??? Preko njuskala??

 

ali pokusavam zamisliti sta bi netjeralo da si to kupim? Nije mi stvar imas ili ne novac nego cemu? Da vidim koliko je sati? Inace ne nosim sat od kad imam mobitel, jer se ne zelim opterecivati vremenom, ako mi treba pogledam na mobitel.. opet da kupujem, uzeo bi pametni sat, jer bi mi imao vise funkcija korisnih

 Tek sad vidim da mi pol prve poruke odrezano. Preko određenih foruma i određenih ljudi. Ekipa koja kupuje ultra skupe satove vecinom su oni koji se tim poslom bave. Urari i fanatici. To su ljudi koji u kolekciji imaju par desetaka satova da se i Sanaderova kolekcija moze sakrit. Btw ima jedan hrv forum sa satovima gdje je trznica dosta aktivna. Tamo ti najvise idu skuplji i rijetki satovi.

Ja osobno imam 4 sata. Apple watch koji nosim manje vise cijelo vrijeme. Citam poruke, gledam koliko je sati, kalorije i tempo tokom treninga itd... Ali cijelo vrijeme nemam osjecaj da imam "pravi" sat na ruci. Pravi sat mi je onaj koji stavim na ruku i zaboli me hoce li se smocit, razbit ili potrgat (pravi sat mozes strgat jedino da ga maznes cekicem par puta). Skidam ga jedino kad idem spavat. Budes na plazi, odes u vodu zaboli te. Tusiras se, boli te briga. Znoj, blato, voda, rad sa rukama pravom satu (koji nisu Fossil i ostale "modne marke satova") nemogu nista. Jos ako je sat kvalitetan i mehanicki moze ti potrajat cijeli zivot.

A zasto imam 4 sata? Zasto neko ima komp od 20k kn? Ili sportski auspuh/sjedala/gljivu/itd na autu? Ili bicikl od 20k kn? 

 

Ako sam ti pomogao opali TD!
9 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
Pričajte što hoćete ali meni su skupi satovi bezveze, neka je on zlatan, pun dijamanata i super preciznih mehanizama. Ali, meni izgledaju ruzno, rolex mi je ruzan i glomazan, ovaj patek sat na slici je ružan.
Švicarski satovi su prvenstveno nakit, pametni sat je uredaj koji uz sat ima brojne mogućnosti a i lijep je, lagan i koristan. Da mi netko ponudi rolex prodao bih ga jer ga nebi nosio. Apple watch nosim i na poslu i na treningu, svuda.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Apple prodao više satova nego cijela švicarska ura

Alternativni naslov: Mocni Apple bacio Svicarsku na koljena!

 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska
Spacecraft kaže...
Aj ubacite koju sliku kako mislite da izgledaju ljudi koje nose apple sat i ljudi koji nose svicarski. Dalo bi se nasmijati.

 Ja nosim i jedan i drugi. Cak vise preferiam Apple watch zato jer kad idem negdje na poslovni sastanak lakse ti je okrenut ruku i pogledat poruku ili mail nego cijelo vrijeme uzimat mob u ruku i prtljat po njemu. Naravno da nebi stavio stavio neki sportski remen i da sat nije kricave boje. Kao sto je gore kolega rekao, sat je ednim dijelom nakit ali funkcionalni nakit. Meni je veca seljacija kada netko na odjelo obuce "svicarski" dive sat u kricavim bojama. Ili kad stavi Diesel sat velicine pepeljare na zapesce od 15 cm.

Ako sam ti pomogao opali TD!
15 godina
offline
Re: Apple prodao više satova nego cijela švicarska

Kada vidim ovakve clanke osjecam se kao da sam usao na 24 Sata, a to radim samo ako imam slucajno probavnih smetnji. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice