Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nestaši

poruka: 11
|
čitano: 4.055
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nestaši".
3 godine
offline
Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nestaši

Dignite cijene radi kompenzacije

 
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nes
Apple koji vrijedi 2000 milijardi dolara... ne može otvoriti vlastite pogone za njihovu proizvodnju

milijarde i milijarde dolara su gubici radi nestašice chipova i nitko ne ulaže u širenje proizvodnje

Protivnik sam teorija zavjere...ali ovo sa nestašicom chipova
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nestaši

Umjetno stvorena nestašica, kao i sve u zadnje dvije godine...

scientia est potentia
 
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nes
sad odjednom svega nedostaje...jaja...brašna...chipova... kondoma...samo gluposti koliko god hoćeš...sve će se to vratiti u normalu...ali podignute cijene neće
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
7 godina
offline
Re: Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nes
HCMAA kaže...
sad odjednom svega nedostaje...jaja...brašna...chipova... kondoma...samo gluposti koliko god hoćeš...sve će se to vratiti u normalu...ali podignute cijene neće

 Ne znam za ostale stvari koje si naveo, ali većine sirovina fali, i to kronično, prije se maksimalno čekalo po par dana za neke egzotičnije materijale, a sad jedva možeš nabaviti kilu čelika nakon tjedan dana čekanja i to ako imaš sreće da stigne nekaj iz južne afrike, europski izvori u konstantnim zastojima od kad su počeli forsiranje s koronom, a bit će još i gore.

A cijene će se stabilizirati bliže starima, jer potražnja konstantno pada (jako veliki broj firmi bude prisiljen i staviti ključ u bravu), ali ne kroz neko kraće vrijeme, nego možda kroz 5-10 godina, a proizvodnja će rasti prema starim brojkama, a taman i da sad ukinu sve mjere, većina firmi više se ne bude vratila u biznis, a kadar koji je otišao će isto otići u druga zanimanja, doslovno totalni krah industrije.

Zato lkao za te bombastične medijske napise, ali je u stvarnosti još i gore.

 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nestaši

Cika novinar zaboravio refrešat jos jednom.

https://www.macrumors.com/2021/10/13/apple-suppliers-iphone-13-production-report/

Nema da nema, ima!

U nekom drugom grmu lezi zec.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nes
leo_91 kaže...

Cika novinar zaboravio refrešat jos jednom.

https://www.macrumors.com/2021/10/13/apple-suppliers-iphone-13-production-report/

Nema da nema, ima!

U nekom drugom grmu lezi zec.

Shvatili da su cijene preniske (tj. pogreska u kalkulaciji cijena za slj godinu), pa traze nacin podignuti sa "realnom" izlikom.  

Di2 & EPS FTW!
6 godina
offline
Re: Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nes
možda i bolje da se ovo desilo...pa ti isti licemjerni kapitalisti koji su stvorili Kinu...sad će početi razmišljati o povratku dijela proizvodnje nazad u "domovinu"

Nvidia javi Kinezima da provozaju stotinjak borbenih blizu zračnog prostora od Taiwan...odmah skaču cijene chipova...Nvidia ovima iz vrha KPK 25% provizije

vuk sit,ovce ošišane
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2021 9:27 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nestaši

Hm hm koliko vidim trentunto je iphone 13 cijena za 128gb model 7459 kn (u mikronisu)... ne bih se čudio da cijena ode gore

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nes
HCMAA kaže...
Apple koji vrijedi 2000 milijardi dolara... ne može otvoriti vlastite pogone za njihovu proizvodnju

milijarde i milijarde dolara su gubici radi nestašice chipova i nitko ne ulaže u širenje proizvodnje

Protivnik sam teorija zavjere...ali ovo sa nestašicom chipova

Kako ne? Intel samo u Europi radi 2 nove tvornice. Jedna u Irskoj je u već odmaklom stadiju, a drugoj se traži lokacija. EU najavljuje povećanje udjela Europe u proizvodnji čipova do barem 20% na globalnom levelu i to će subvencionirati. Intel radi još nekoliko tvornica u SAD-u, a TSMC najavljuje širenje po Aziji, mislim prvo u Japanu.

15 godina
offline
Re: Apple smanjuje proizvodnju iPhonea 13 zbog nes
HCMAA kaže...
Apple koji vrijedi 2000 milijardi dolara... ne može otvoriti vlastite pogone za njihovu proizvodnju

milijarde i milijarde dolara su gubici radi nestašice chipova i nitko ne ulaže u širenje proizvodnje

Protivnik sam teorija zavjere...ali ovo sa nestašicom chipova

 Majko isusova da ima ovolika kolicina neznanja jos na forumu ovakve tematike. Prvo izgradnja fabova traje godinama, to se ne radi preko noci i ako nemas projekciju da ce se ovakva potraznja nastavit ne radis nista, jel znas kolko kosta fab koji nista ne radi? Uz to trenutno imas velike probleme sa sirovina i opskrbnim lancima. Ali zanemarimo sve to, daj mi molim te objasni ovu nebulozu di apple proizvodi cipove? Koju to tehnologiju apple ima da moze proizvodit cipove? Mozda bi se trebao i njima javit izgleda da ni oni nisu svjesni kolko im zarade visi u zraku. Ovo sto apple koristi u iphonu trenutno moze proizvest samo TSMC, eventualno samnsung. Ja ne znam jel ti shvacas kolko je skup i kompliciran proces proizvodnje bleeding edge cipova, ne nemozes nabacat novce i time rjesit problem(intel je probo).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice