Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Rusiji

poruka: 15
|
čitano: 5.247
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Rusiji".
15 godina
offline
Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Rusiji

ova duboko humana solidarna gesta je prekretnica koju smo svi dočekali na trepavicama. bacit će vladimira na laktove i volodimiru upuhati dodatni vjetar pod krilca. epl nam je svima pokazao kako se to radi. hvala ti, eplu, i hvala ti time kukče što si nas poučio kako valja činiti, makar i privremeno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru

Na svakoj "sankciji" Rusima do sada uvijek budu sarkatstični komentari ala ovaj tvoj "yea, that will show them".

 

Možda se na prvu čini bezazleno ali kada se ovakvih sitnica/sankcija napravi mnogo i sa više strana, utjecaj postaje sve veći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 13:58 (Popa).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
Popa kaže...

Na svakoj "sankciji" Rusima do sada uvijek budu sarkatstični komentari ala ovaj tvoj "yea, that will show them".

 

Možda se na prvu čini bezazleno ali kada se ovakvih sitnica/sankcija napravi mnogo i sa više strana, utjecaj postaje sve veći.

 

Jedini za sada značajni utjecaj jest topljenje bogatstva ruskih oligarha i to enormno velikom brzinom.

 

14 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru

Ma i to je trenutno za potrebe novinskih naslova, nakon što pičvajz prođe, sve će se vratiti...

 

kako vele, vlasništvo je 90% prava...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Rusiji

Meni se čini jako značajan potez što su napravili Visa i Mastercard... 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Rusiji

Slavlje u Xiaomiju

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
segregator kaže...

Slavlje u Xiaomiju

Ne samo kod njih, ukratko mudar Kinez dobro če iskoristit tržište od 150 milijuna ljudi.Ako neče Jabučari, itekako ima tko hoče fučkaj ga sad.

 

https://www.theverge.com/2022/2/27/22950422/mwc-mobile-world-congress-2022-chinese-phone-brands-honor-oppo-huawei-tcl-poco

 

Samsung, moja procjena je da če normalno poslovat kao da se ništa nije dogodilo.Biznis prije svega, ipak se cjeli svijet ili poredak vrti samo oko profita i zarade velikih kompanija.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
Tržište od 150 milijuna ljudi koji uskoro neće kruh moći kupiti a kamoli mobitel.
Nadglednik dina
Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
Entry Point kaže...
Tržište od 150 milijuna ljudi koji uskoro neće kruh moći kupiti a kamoli mobitel.

 Naivan si ko šlapa, gledaj dugoročno=Rusija je bogata raznim prirodnim resursima.Ako zapadu to ne treba(a realno im itekako treba), Kinezi i ostali voljni drage volje če prihvatit sve vrjedne sirovine iz Rusije.

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
rambox kaže...
Entry Point kaže...
Tržište od 150 milijuna ljudi koji uskoro neće kruh moći kupiti a kamoli mobitel.

 Naivan si ko šlapa, gledaj dugoročno=Rusija je bogata raznim prirodnim resursima.Ako zapadu to ne treba(a realno im itekako treba), Kinezi i ostali voljni drage volje če prihvatit sve vrjedne sirovine iz Rusije.

 Aha hoces rec da sad to kinezi ne kupuju i da im drasticno fali resursa i sad ce se oslobodit kad zapad to nece trosit ? Nemoj me da ti ne velim kaj.


Ako ce i prodavat sirovine kinezima to ce bit po drasticno nizoj cijeni jer nece imat kome prodat.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
suspendiran
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
rambox kaže...
Entry Point kaže...
Tržište od 150 milijuna ljudi koji uskoro neće kruh moći kupiti a kamoli mobitel.

 Naivan si ko šlapa, gledaj dugoročno=Rusija je bogata raznim prirodnim resursima.Ako zapadu to ne treba(a realno im itekako treba), Kinezi i ostali voljni drage volje če prihvatit sve vrjedne sirovine iz Rusije.

 

Već sada su prihvatili, odnosno već godinama je tako. Razlika je u tome što je Rusija na sebe (s potpuno razumljivim razlogom) svalila bijes velike većine svijeta a posebice Zapada, i time izgubila barem 30-40% svih prihoda (ne zaboraviti da je Rusija jedna velika benzinska crpka i ništa više kako ju naziva jedan ekonomski analitičar, ostali izvozi su praktički zanemarivi), da ne pričamo o ogromnim sankcijama koje je na sebe natovarila. Ovo će se prije ili kasnije odraziti na standard građana, kako vrijednost rublja pada (sada je cca 20% pala) tako i platežna moć Rusa, dok je prije fiktivno gledajućo 100,000 rubalja bilo 1,000€ plaća, sada će im plaća biti 800€. Da, veliko je to tržište, ali isto tako tržište je najbolje kada je veliko i bogato. Rusija doista nikada nije bila bogata zemlja (ekonomski), a sada će biti još manje. Stvarno se nadam da je ovo kraj putina, i da jadni životi onih nedužnih ljudi neće biti uzalud dani.

 

 

11 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
rambox kaže...
segregator kaže...

Slavlje u Xiaomiju

Ne samo kod njih, ukratko mudar Kinez dobro če iskoristit tržište od 150 milijuna ljudi.Ako neče Jabučari, itekako ima tko hoče fučkaj ga sad.

 

https://www.theverge.com/2022/2/27/22950422/mwc-mobile-world-congress-2022-chinese-phone-brands-honor-oppo-huawei-tcl-poco

 

Samsung, moja procjena je da če normalno poslovat kao da se ništa nije dogodilo.Biznis prije svega, ipak se cjeli svijet ili poredak vrti samo oko profita i zarade velikih kompanija.

 

 

Oni ni sad nemaju love za mobitele, a kamoli za iPhone. Lova od resursa se troši na naoružanje, a ne na mobite. A sad će još i više. Zato je Apple i zatvorio dućan. Mala šteta, a velika reklamna dobit. 

42
16 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
Entry Point kaže...
Tržište od 150 milijuna ljudi koji uskoro neće kruh moći kupiti a kamoli mobitel.

 Šta će im kruh. Imaju ICBM-ove , njih neka namažu paštetom i glabaju

16 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
Jasno je meni da je Rusiji pao rubalj i da imaju inflaciju, ali zašto je i kod nas tako? Koga smo mi napali osim zdravu pamet?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple zaustavlja prodaju svojih proizvoda u Ru
Mar kaže...
Jasno je meni da je Rusiji pao rubalj i da imaju inflaciju, ali zašto je i kod nas tako? Koga smo mi napali osim zdravu pamet?

Otkad nama trebaju globalni potresi za krizu? Pa mi smo imali recesiju kad nitko nije. Naše vlasti su u razdoblju značajnog privrednog rasta ostalih zemalja ustrajale na recersiji kako bi dokazale da smo mi samostalna i suverena zemlja koja odbija robovati međunarodnim trendovima i pritiscima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice