Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića

poruka: 18
|
čitano: 4.390
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića".
16 godina
online
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića

Korištenjem lijekova kojima je službeno istekao rok uporabe, američka vojska bilježi uštedu od preko 50 milijuna dolara godišnje.

 

U prevodu, američka vojska uštedi celih 0,007% svog budžeta dajući vojnicima lekove kojima je istekao rok upotrebe.

 

[Crvendać] ima znanstveno još uvijek nerazjašnjenu sposobnost da unaprijed pogodi što njegova partnerica koja u gnijezdu leži na jajima želi jesti.

 

Dobar! 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića

Ali tako ste štedi! 50 milijuna dolara je 50 milijuna, ma s čime ih uspoređivali. Tako se jedna kuverta u uredu koristi 40 puta. Izračunajte kolike se uštede time postižu. Uvijek se štedi na malo. Tko je naučio tu lekciju nije imao problema s novcima, tko nije - uvijek je bio u dugovima. 

 
13 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
A kako su naucnici utvrdili sto crvendaceva zenka zeli jesti i ktome da muzjak to pogodi? :)
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
danen kaže...

Ali tako ste štedi! 50 milijuna dolara je 50 milijuna, ma s čime ih uspoređivali. Tako se jedna kuverta u uredu koristi 40 puta. Izračunajte kolike se uštede time postižu. Uvijek se štedi na malo. Tko je naučio tu lekciju nije imao problema s novcima, tko nije - uvijek je bio u dugovima. 

 Načelno se slažem, no (iskreno pitanje) je li ikada u civilnoj praksi dopustivo da apoteka izda pacijentu lek kome je istekao rok trajanja? Zašto bi to bilo prihvatljivo u vojnom sektoru (a da nije svetski rat i opšta nestašica svega)? Postoje stvari na kojima je pametno uštedeti 0,007% budžeta (jer, kao što ste rekli, nakupi se), a postoje i one gde je to sramotno.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
Ivan(4) kaže...
danen kaže...

Ali tako ste štedi! 50 milijuna dolara je 50 milijuna, ma s čime ih uspoređivali. Tako se jedna kuverta u uredu koristi 40 puta. Izračunajte kolike se uštede time postižu. Uvijek se štedi na malo. Tko je naučio tu lekciju nije imao problema s novcima, tko nije - uvijek je bio u dugovima. 

 Načelno se slažem, no (iskreno pitanje) je li ikada u civilnoj praksi dopustivo da apoteka izda pacijentu lek kome je istekao rok trajanja? Zašto bi to bilo prihvatljivo u vojnom sektoru (a da nije svetski rat i opšta nestašica svega)? Postoje stvari na kojima je pametno uštedeti 0,007% budžeta (jer, kao što ste rekli, nakupi se), a postoje i one gde je to sramotno.

 Mozda zvuci kao teorija zavjere ali ako je utvrdjeno da je preko 90% lijekova savrseno zdravstveno ispravno i ucinkovito nakon onog datuma koji je na pakovanju onda se namece neki zakljucak da farmaceutska industrija laze i da te tjera da bacas ispravan lijek ne bi li kupio novi?

15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
Eld kaže...

 Mozda zvuci kao teorija zavjere ali ako je utvrdjeno da je preko 90% lijekova savrseno zdravstveno ispravno i ucinkovito nakon onog datuma koji je na pakovanju onda se namece neki zakljucak da farmaceutska industrija laze i da te tjera da bacas ispravan lijek ne bi li kupio novi?

 dobro jutro! u me ima lijekova (masti, kreme pa i tablete) kojima je "rok uporabe" istekao i pred desetak godina (jedna američka je kućni rekorder s 11 punih) i djeluju kao i prvoga dana (ovisi o načinu pohrane, doduše, pa su tablete malo osjetljivije). u farmaceutskoj industriji ne postoje teorije zavjere jer je sve odavno postalo uobičajena praksa (radio u plivi pa znam ponešto). teoretiziralo se i kovalo zavjere u začecima. 

 

> više me brine gusjenica i općenito tužna spoznaja da je ostatak prirode bolje načinjen i organiziraniji od nas. ljudi samo čine najviše štete (ocjena: "isticali se"). 

> a jel itko izračunao korelaciju prolaznosti na ispitima s učenjem i razumijevanjem gradiva? 

> curice bitno prije prohodaju i iz puzačica postaju penjačice. iako se u napisu ne navodi, postoji osnovana sumnja da muška djeca sline više nego ženska (u svakoj dobi a posebno u trećoj). pedijatriju se slobodno može spojiti s gerijatrijom. 

> muški crvendać je sramota. nisu ni pingvini daleko od toga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
Farmaceutska industrija ne određuje rok trajanja već država.
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
Ajar je bio loš crvendać...pa je dobio pedalu:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
online
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića

Rok trajanja će ti najpre isteći na nečemu što si kupio na svoju ruku, da se nađe, ili je ostalo neutrošeno od neke bolesti od koje si se odavno izlečio. Većina lekova ima sasvim "komotan" rok trajanja i, u uobičajenom scenariju, pacijentu lek prepisuje lekar, pacijent uzima lek u prepisanoj terapijskoj količini i troši ga za vreme lečenja, znatno pre nego što će mu isteći rok. Ako se nekoj ustanovi koja nabavlja i prodaje/distribuira lekove dešava da im zalihama istekne rok trajanja, znači da su pogrešili kad su nabavljali, ili su ciljano ispod cene kupili lekove pred istekom, računajući da se njihovi pacijenti neće ili nemaju kome žaliti.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
danen kaže...

Ali tako ste štedi! 50 milijuna dolara je 50 milijuna, ma s čime ih uspoređivali. Tako se jedna kuverta u uredu koristi 40 puta. Izračunajte kolike se uštede time postižu. Uvijek se štedi na malo. Tko je naučio tu lekciju nije imao problema s novcima, tko nije - uvijek je bio u dugovima. 

 uz sve dužno poštovanje, dr. Raos, kad se u firmi počinje štedjeti na WC papiru - ošla ona u ku...kuruz

 

naravski, rvacki menažder vulgaris  iste firme će naručiti novo dizlo auto (najradije VAG koncerna) da se nagradi za uspješno vođenje tvrtke u krizi koju je umanjio (krizu) rečenim uštedama...

 

dosada sam dvaput dao otkaz u firmi ne direktno radi sebe nego radi "štednje WC papira"... to je meni dovoljno simptomatično...

 

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
Stric_Jura kaže...
danen kaže...

Ali tako ste štedi! 50 milijuna dolara je 50 milijuna, ma s čime ih uspoređivali. Tako se jedna kuverta u uredu koristi 40 puta. Izračunajte kolike se uštede time postižu. Uvijek se štedi na malo. Tko je naučio tu lekciju nije imao problema s novcima, tko nije - uvijek je bio u dugovima. 

 uz sve dužno poštovanje, dr. Raos, kad se u firmi počinje štedjeti na WC papiru - ošla ona u ku...kuruz

 

naravski, rvacki menažder vulgaris  iste firme će naručiti novo dizlo auto (najradije VAG koncerna) da se nagradi za uspješno vođenje tvrtke u krizi koju je umanjio (krizu) rečenim uštedama...

 

dosada sam dvaput dao otkaz u firmi ne direktno radi sebe nego radi "štednje WC papira"... to je meni dovoljno simptomatično...

 

Ako su rvati (za razliku od nas Hrvata) primitivan i zatucan narod, jesu li to isto i Francuzi, s obzirom na činjenicu da ni jedni ni drugi ne znaju izgovoriti glas H? 

42
15 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića

Crvendać, sitna ptica pjevica, savršeni je supružnik - po ljudskim mjerilima

 

Otkad su ženska i ljudska mjerila sinonimi?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
Stric_Jura kaže...

 uz sve dužno poštovanje, dr. Raos, kad se u firmi počinje štedjeti na WC papiru - ošla ona u ku...kuruz

 

naravski, rvacki menažder vulgaris  iste firme će naručiti novo dizlo auto (najradije VAG koncerna) da se nagradi za uspješno vođenje tvrtke u krizi koju je umanjio (krizu) rečenim uštedama...

 

dosada sam dvaput dao otkaz u firmi ne direktno radi sebe nego radi "štednje WC papira"... to je meni dovoljno simptomatično...

 

 

e moj jura, nije svatko mali i agilan kao realni sektor - kad bi samo znao kolko oni mogu srat, druga bi pjesma bila!

3 godine
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića

vidio sam jednom kako se dostavljač pizze penje na drvo i ostavlja karton u krošnji...

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
HCMAA kaže...
Ajar je bio loš crvendać...pa je dobio pedalu:)

 naprotiv, dragi watsone: crvendaćkinja je zadobila vritnjak jer se meni više nije dalo biti crvendać. i ne samo jedna: sve koje su se ponašale parazitski. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića

Pa dobro sada doktore,ovo sa Crvendacem i nije bas nekakva novost,jer to dosta ptica radi.

Zanimljivija je cinjenica,da inace,ptice kada snese prvo jaje,ne grije ga,nego samo cuci iznad njega-to rade sve dok ne snesu i zadnje jaje,tada normalno griju jaja svojim tjelom.Inace,to rade da bi se svi ptici isti dan izlegli........

Eh sada ono zanimljivo:Vecina papagaja ne zna za tu "foru" cucanja,pa griju jaja cim snese(svako jaje oko 2 dana),sto ima za posljedicu da se mladi legu nepravilnome redosljedu dana,7 jaja-14 dana razlike izmedu prvoga i zadnjega ptica.

Zato mama leži na pticima,tata hrani mamu,mama najstarijega ptica,on drugoga po redu,drugi hrani trecega....na kraju onaj najmlađi/najmanji,dobije najmanje.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 19:11 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mi
Ivan(4) kaže...

Rok trajanja će ti najpre isteći na nečemu što si kupio na svoju ruku, da se nađe, ili je ostalo neutrošeno od neke bolesti od koje si se odavno izlečio. Većina lekova ima sasvim "komotan" rok trajanja i, u uobičajenom scenariju, pacijentu lek prepisuje lekar, pacijent uzima lek u prepisanoj terapijskoj količini i troši ga za vreme lečenja, znatno pre nego što će mu isteći rok. Ako se nekoj ustanovi koja nabavlja i prodaje/distribuira lekove dešava da im zalihama istekne rok trajanja, znači da su pogrešili kad su nabavljali, ili su ciljano ispod cene kupili lekove pred istekom, računajući da se njihovi pacijenti neće ili nemaju kome žaliti.

 Evo upravo sam nedavno kupio lijek koji sam imao u kući ali nisam želio koristit jer mu je istekao rok trajanja, brat isto tako neku kremu za herpes. Znači bačena 2 lijeka radi isteka trajanja, korištena prema uputi liječnika. I nije to prvi put da se događa u kući da su pakovanja koja dođu u ljekarnoj jednostavno prevelika u odnosu na terapiju koji liječnik propiše. To je se 100% svak uvjerio tko je god jer par puta ušao u ljekarnu jer mi je tako gotovo sa svako 3. posijetom ljekarni. No nije mi žao tih 10ak €što sam bacio, premala je to cijena u odnosu na zdravlje i vjerujem da tu nitko ne žali novce. Ali je tragedija što te lijekove ne odlažemo pravilno pa završe u prirodi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 19:18 (BinHex).
9 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#106) - Mišića

Otkad sam prestao da jedem hranu ustedio sam puno novaca i usput smrsavio. 

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice