Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol lop

poruka: 13
|
čitano: 3.737
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol lop".
16 godina
offline
Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol lop

Imam dron i ne shvaćam zašto ovo ispucavanje... upališ dron i digneš ga isto brzo ko i ovo ispucavanje, koja svrha samog ispucavanja da je baš potrebno to raditi.

Uopće ne vidim svrhu, ovo je kao da dron ne može sam uzletjeti pa ga moraš ispucati, ali dron može sam uzletjeti! jer pazi začudo dron je napravljen da leti.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol lop

Ja mislim da bi bilo zgodno da svaki automobil ima svoga drona kojega po potrebi može izbaciti, pa bi dron u slučaju gužve ili potrebe za pretjecanjem mogao vozaču prenijeti sliku prometa, pa bi vozač mogao puno lakše ocijeniti kada mu je najzgodnije pretjecati, Na taj način bi se mogle spriječiti mnoge nesreće koje nastaju zbog nepropisnog pretjecanja, a vjerovatno bi bilo lakše prilagoditi vožnju uvjetima na cesti. Nakon što bi bio gotov sa zadatkom, dron bi se automatski vraćao na svoje mjestu, nadopunio strujom i čekao ponovnu upotrebu.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol

utšteda na bateriji jedino što meni pada napamet.Osim ako ne urade mehanizam koji će ga lansirat brže u zrak od samog drona.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 10:34 (Igor150).
5 godina
protjeran
offline
Re: Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol
@ učo

Već vidim gužvu u zraku plus par baja koji imaju para za najskuplji dron koji cijelo vrijeme leti nad njegovim ultra bolidom. Glupa ideja.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 10:35 (Antiseptik).
14 godina
offline
Re: Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol

Nešto slično bi trebala imati Armata - vlastitog drona koji daje veću preglednost nad bojnim poljem. 

 

15 godina
online
Re: Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol

I nije top za bejzbol loptice nego za lopte za američki fudbal!!!

12 godina
offline
Re: Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol
učo kaže...

Ja mislim da bi bilo zgodno da svaki automobil ima svoga drona kojega po potrebi može izbaciti, pa bi dron u slučaju gužve ili potrebe za pretjecanjem mogao vozaču prenijeti sliku prometa, pa bi vozač mogao puno lakše ocijeniti kada mu je najzgodnije pretjecati, Na taj način bi se mogle spriječiti mnoge nesreće koje nastaju zbog nepropisnog pretjecanja, a vjerovatno bi bilo lakše prilagoditi vožnju uvjetima na cesti. Nakon što bi bio gotov sa zadatkom, dron bi se automatski vraćao na svoje mjestu, nadopunio strujom i čekao ponovnu upotrebu.

 Zar nije nedavno nešto pisano ovdje o Audi-u koji to ima na nekom super-duper terencu ?

 

15 godina
online
Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol lop

Već vidim kako će izgledati moderni minobacač gdje ti granata sleti drito među noge

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol
učo kaže...

Ja mislim da bi bilo zgodno da svaki automobil ima svoga drona kojega po potrebi može izbaciti, pa bi dron u slučaju gužve ili potrebe za pretjecanjem mogao vozaču prenijeti sliku prometa, pa bi vozač mogao puno lakše ocijeniti kada mu je najzgodnije pretjecati, Na taj način bi se mogle spriječiti mnoge nesreće koje nastaju zbog nepropisnog pretjecanja, a vjerovatno bi bilo lakše prilagoditi vožnju uvjetima na cesti. Nakon što bi bio gotov sa zadatkom, dron bi se automatski vraćao na svoje mjestu, nadopunio strujom i čekao ponovnu upotrebu.

 Ili da iznad ceste lebde drzavni dronovi i svatko se moze ukljuciti na live feed sa overlejom mape preko cjele šofer šajbe.

14 godina
offline
Re: Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol
O_O_O kaže...
učo kaže...

Ja mislim da bi bilo zgodno da svaki automobil ima svoga drona kojega po potrebi može izbaciti, pa bi dron u slučaju gužve ili potrebe za pretjecanjem mogao vozaču prenijeti sliku prometa, pa bi vozač mogao puno lakše ocijeniti kada mu je najzgodnije pretjecati, Na taj način bi se mogle spriječiti mnoge nesreće koje nastaju zbog nepropisnog pretjecanja, a vjerovatno bi bilo lakše prilagoditi vožnju uvjetima na cesti. Nakon što bi bio gotov sa zadatkom, dron bi se automatski vraćao na svoje mjestu, nadopunio strujom i čekao ponovnu upotrebu.

 Ili da iznad ceste lebde drzavni dronovi i svatko se moze ukljuciti na live feed sa overlejom mape preko cjele šofer šajbe.

 Od svega što je ovdje napisano, čini mi se da ovo ima najviše smisla, super ideja. Tako bi usput kontrolirali promet, da našim vozačima F1 ne padnu kakve gluposti na pamet.

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol lop

.. osim sitnice da ne moraju biti dronovi (lebdjeti..) iznad državne (auto) ceste.. nego mogu biti na rasvjetnim stupovima i sl. +jeftinije + nema opasnosti pada i sl. + već postoji kad želimo vidjeti npr stanje na naplatnim kućicama i sl. pa u čitavoj priči dron postane višak, odnosno možda samo za neko veće-pusto područje gdje pokrivanje svega nije potrebno nego po potrebi.. a gradovi-raskršća i sl su već pod nadzororm za kazne kao i parking.

osim pravnog problema, npr pravo pristupa signalu, kao i pravo da osoba lansira dron na npr cesti.. (ovo je iprak primarno za sad, vojno.. tj izvidnica). Nije nešto što bi za civilnu upotrebu imalo previše smisla + dozvole lansiranja i/ili pravo pristupa signalu na postavljenim kamerama..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 16:49 (ihush).
 
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol
makopos kaže...

Imam dron i ne shvaćam zašto ovo ispucavanje... upališ dron i digneš ga isto brzo ko i ovo ispucavanje, koja svrha samog ispucavanja da je baš potrebno to raditi.

Uopće ne vidim svrhu, ovo je kao da dron ne može sam uzletjeti pa ga moraš ispucati, ali dron može sam uzletjeti! jer pazi začudo dron je napravljen da leti.

Primjerice, ako policija koristi dron za praćenje pri potjeri, polijetanje s razine automobila u vožnji bi vrlo vjerojatno rezultiralo sudarom s drugim vozilom ili pad na cestu zbog toga što start drona treba sinkronizirati sa strujenjem zraka. Ovako to radiš na većoj visini i imaš više vremena za reakciju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Balističko lansiranje dronova topom za bejzbol lop
Još bolje: dron se može ispaliti minobacačem, na udaljenost od nekoliko kilometara, da se pojavi točno nad glavom neprijatelja.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice