Banditom protiv komaraca

poruka: 19
|
čitano: 14.730
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Banditom protiv komaraca".
15 godina
offline
Banditom protiv komaraca

iskustvo (moje, a na preporuku pecaroša) govori kako od ovoga nema boljega. opaka stvar. špric-dva na kritična mjesta i gamadi ni traga. kakve narukvice, kakvi bakrači! ovoga ima u većini apoteka. preporučujem kao nekadašnji doručak i gablec krvopijama na jarunu. od ovoga bježi sve što leti/zuji. ima i za klince a bogami i za žene. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 3:58 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: Banditom protiv komaraca

Ja živim u Višnjevcu (to ti je zapadno predgrađe Osijeka, ) i "uživam" u komarcima svake godine. Kaže se, kad vidiš čovjeka kako se razmahao rukama, ili je lud ili iz Osijeka. Probao sam razne zujalice koje kao tjeraju komarce, ali ovi naši slavonski su izgleda cijepljeni na to, pa me baš zanima učinak ovog tvojeg spreja. Često puta nisam htio otići sa teleskopom na promatranje, baš zbog tih malih zujavih vragova, možda se ovo pokaže spasonosno. Baš me zanima da li će ovaj banditos odraditi posao kako treba.

dolazim odmah - Godot
7 godina
offline
Re: Banditom protiv komaraca
Ajar kaže...

iskustvo (moje, ana preporuku pecaroša) govori kako od ovoga nema boljega. opaka stvar. špric-dva na kritična mjesta i gamadi ni traga. kakve narukvice, makvi bakrači! ovoga ima u većini apoteka. preporučujem kao nekadašnji doručak i gablec krvopijama na jarunu. od ovoga bježi sve što leti/zuji. ima i za klince a bogami i za žene. 

 

Viš viš, kad sam stalno išao u ribičiju koristio sam Jungle i svejedno su me gadure izgrizle.

Ali, eterično ulje lavande im ne da ni blizu, ali ne traje ni blizu kao Jungle.

A na nekima Jungle super funkcionira, očito ima veze sa količinom znoja i CO2, bar sam tak nekaj načuo.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
online
Banditom protiv komaraca

Jednokratne narukvice koje ispuštaju samo miris, dugo se već koriste i nisu loša zaštita, ali dosta brzo gube snagu (ma što pisalo u deklaraciji), tako da ovaj koncept u kojem se mijenja mirisne trake ne zvuči loše.

 

A kada se već dijele savjeti iz prve ruke, evo ja sam svježe nabavio ovu kremu, a ključno je bilo da sam baš želio isprobati zaštitu u obliku kreme jer su me nervirali sprejevi koji i nisu baš spretni za korištenje (a i naletio sam na neke koji su ljepljivi što je iritantno). Nije skupa i ima vrlo intenzivan (meni ugodan) miris citrusa. Prema deklaraciji ima samo 10% DEET i po tome je znači slabija zaštita od ovog spreja kojeg preporuča Ajar, ali je ugodna i praktična za korištenje, a bila je i učinkovita u ovih par puta koliko sam je koristio.

 

...
Moj PC  
3 0 hvala 7
15 godina
offline
Re: Banditom protiv komaraca
fer-de-lance kaže...

 

Viš viš, kad sam stalno išao u ribičiju koristio sam Jungle i svejedno su me gadure izgrizle.

Ali, eterično ulje lavande im ne da ni blizu, ali ne traje ni blizu kao Jungle.

A na nekima Jungle super funkcionira, očito ima veze sa količinom znoja i CO2, bar sam tak nekaj načuo.

 

 

 moju kći, primjerice, redom izbjegavaju bez ikakve zaštite (mislim da se komarci špricaju protiv nje). znam da je teške naravi (bikuša) ali ... no da. ja sam im gozba. probao sam (uz sve ostalo - kemiju, fiziku, kletve, voodoo, šišmiše, sjekirom, svašta) i ono džepno na baterije (nalik olovci) ali ma kakvi. duhanskom dimu se samo razmaknu. jarun je, naime, farma za uzgoj svih vrsta komaraca (i tigrastih), nešto poput Osijeka (vrsta je valjda toliko korisna u hranidbeno-ekološkom lancu da tamo ne zaprašuju iz pijeteta i straha od europske komisije za komarce - naš dnk vjerojatno netko mora pronaći u jantaru za petsto milijuna godina). do sad mi je samo ovaj jungle formula omogućio da im . dipterol isto nije loš ali njega rabim samo na mjestima gdje sprej ne bi baš ... (njuška npr.). sad se držim provjerenog i ne gravitiram eksperimentiranju, osobito ne s elektronikom. a znam s cuckom tamo provesti i po 3-4 sata. enivej. očito je da svatko mora probati što je najdjelotvornije za nj, kad već institucije ne rade svoj posao. i nemamo svi love za austronautske skafandere (što je dobro i protiv peludi). 

 

pe se: postoji i nekakva aplikacija za smartfon koja, kao, emitira zvuk koji ih tjera. gledao sam video u kojem je dragovoljac to aktivirao i gurnuo ruku u staklenku prepuno bande. poždralo ga k'o pirane. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 4:02 (Ajar).
6 godina
protjeran
offline
Banditom protiv komaraca

zippo upaljač zalijepljen trakom za dezic :)

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Banditom protiv komaraca
Ajar kaže...

pe se: postoji i nekakva aplikacija za smartfon koja, kao, emitira zvuk koji ih tjera. gledao sam video u kojem je dragovoljac to aktivirao i gurnuo ruku u staklenku prepuno bande. poždralo ga k'o pirane. 

 Da, te aplikacije su muljaža.

Zvučnik na mobitelu ne može emitirati zvuk tak visoke frekvencije pa nema nikakvog učinka.

Jedino pomoću piezo zvučnika, to se i prodaje kao uređaj - one male škatule koje proizvode onaj iritantni cvileći zvuk (to su niži harmonici tog visokofrekventnog signala, jako živcira).

Uglavnom, ni od toga nikakvog učinka, rastjeraš samo komade, a komarci se i dalje goste 😁

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Banditom protiv komaraca
fer-de-lance kaže...

 Da, te aplikacije su muljaža.

Zvučnik na mobitelu ne može emitirati zvuk tak visoke frekvencije pa nema nikakvog učinka.

Jedino pomoću piezo zvučnika, to se i prodaje kao uređaj - one male škatule koje proizvode onaj iritantni cvileći zvuk (to su niži harmonici tog visokofrekventnog signala, jako živcira).

Uglavnom, ni od toga nikakvog učinka, rastjeraš samo komade, a komarci se i dalje goste 😁

 

ma neeeee. to ti je aplikacija koja na sav glas pušta biranu glazbu (josipović, sjeverina, bačićka, ražnjatovićka itd.). to rastjera i mene i žirafe i nilske konje i koale i krokodile i bubamare ... sve. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Banditom protiv komaraca
Ajar kaže...

 moju kći, primjerice, redom izbjegavaju bez ikakve zaštite (mislim da se komarci špricaju protiv nje). znam da je teške naravi (bikuša) ali ... 

 to je prije do genetike, nego naravi i horoskopa 

mene primjerice također ne papaju, pogotovo dok imaju nekog drugog za papati pored mene

ali dok sam znao biti negdje solo sa starim, njega ne bi niti dirnuli, a mene bi pojeli, i jedino u tom slučaju

15 godina
offline
Banditom protiv komaraca

I ja sam jednom nasjeo na to, kupio sam uređaj koji tobože zvukom odbija komarce

Upalio ga i gledao navečer kako komarci zuje kao da ga i nema

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Banditom protiv komaraca
Ajar kaže...  

 ja sam im gozba. probao sam (uz sve ostalo - kemiju, fiziku, kletve, voodoo, šišmiše, sjekirom, svašta) i ono džepno na baterije (nalik olovci) ali ma kakvi. duhanskom dimu se samo razmaknu. 

 Same here, da se uvalim u bačvu repelenta opet bi našli mjesto gdje me mogu slobodno žvaknut. Sve živo isprobano i uvijek me dohvate, kad nemaju drugo mjesto onda me ispikaju po kapcima. Al u zadnje dvije godine u vrtu imam još gore napasti od komaraca- nekakve žute muhe slične obadima. Googlala sam po hr stranicama nigdje imena, jako liči na Diachlorus ferrugatus. To govno kad ugrize ostane doslovno krvava rupa i rana koja se upali, natekne, boli i svrbi danima. Napasnije su od komaraca i ima ih u svako doba dana a ni jedan repelent ih uopće ne dira. Čak i kad ih našpricaš Raidom one i dalje veselo letaju i grizu. Komarci mi više uopće niti ne smetaju, s njima se dogovorim i mimoilazim, al ove muhe su koma.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
6 godina
protjeran
offline
Re: Banditom protiv komaraca
ddarknessfairyy kaže...
Ajar kaže...  

 ja sam im gozba. probao sam (uz sve ostalo - kemiju, fiziku, kletve, voodoo, šišmiše, sjekirom, svašta) i ono džepno na baterije (nalik olovci) ali ma kakvi. duhanskom dimu se samo razmaknu. 

 Same here, da se uvalim u bačvu repelenta opet bi našli mjesto gdje me mogu slobodno žvaknut. Sve živo isprobano i uvijek me dohvate, kad nemaju drugo mjesto onda me ispikaju po kapcima. Al u zadnje dvije godine u vrtu imam još gore napasti od komaraca- nekakve žute muhe slične obadima. Googlala sam po hr stranicama nigdje imena, jako liči na Diachlorus ferrugatus. To govno kad ugrize ostane doslovno krvava rupa i rana koja se upali, natekne, boli i svrbi danima. Napasnije su od komaraca i ima ih u svako doba dana a ni jedan repelent ih uopće ne dira. Čak i kad ih našpricaš Raidom one i dalje veselo letaju i grizu. Komarci mi više uopće niti ne smetaju, s njima se dogovorim i mimoilazim, al ove muhe su koma.

 

Te muvet'ne su pametnije nego se zna o njima. Ja cim smotam slobodnu, odma se razbjeze...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
15 godina
offline
Re: Banditom protiv komaraca
ddarknessfairyy kaže...

 Same here, da se uvalim u bačvu repelenta opet bi našli mjesto gdje me mogu slobodno žvaknut. Sve živo isprobano i uvijek me dohvate, kad nemaju drugo mjesto onda me ispikaju po kapcima. Al u zadnje dvije godine u vrtu imam još gore napasti od komaraca- nekakve žute muhe slične obadima. Googlala sam po hr stranicama nigdje imena, jako liči na Diachlorus ferrugatus. To govno kad ugrize ostane doslovno krvava rupa i rana koja se upali, natekne, boli i svrbi danima. Napasnije su od komaraca i ima ih u svako doba dana a ni jedan repelent ih uopće ne dira. Čak i kad ih našpricaš Raidom one i dalje veselo letaju i grizu. Komarci mi više uopće niti ne smetaju, s njima se dogovorim i mimoilazim, al ove muhe su koma.

 ako ih nemaš namjeru pripitomiti, nosi burku i ispod pojas s dinamitom (ako ne upali) te im zaprijeti prijetnjom strašnom (da im krila pospeš brašnom). eventualno se možeš zabaviti još plamenobacačem ili ovim. ne zaboravi demonski smijeh, dok padaju poput muha. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
neaktivan
offline
Kako se rješiti muka s ubodima

Pozz svima evo imam jedno pitanje vezano za ubode komaraca, znaci imam 17 godina, alergican sam na travu, prasinu, pcele ose, i nazalost imam i osjetljive reakcije na ubod komarca. Dok sam jos bio manji problemi su bili veci za svaku ovu alergiju pogotovo za travu(osip) i za komarce, kad sam imao tih 5-10 godina ubod komarca me svrbio naravno kao i mnogo ljudi, imao sam sve oko uboda crveno i nateceno  i to sam tako cesao i cesao i jos danas imam koji oziljak od tada i tako iz godine u godinu vec je to bilo malo slabije i normalnije ali do prije godini dana- dvije skoro pa mi je i gore. Zna se desiti da se probudim uz samo jedan ubod ili kad sam vani pa me negdje bocne, a nekada po 4-5 na ruci ili nozi, koristim Autan, Dipterol sprejeve i pomazu ali ne mogu se svaku vecer spricati tim pa onda spavat jer nije izdrzljivo, a lada me izbodu koristim Synopen, Kamagel i koristio sam svakakve slicne kreme ali nema pomoci, sve se crveni krene me peći koža, jako svrbiti i otekne, dobio sam savjet jedne zene da pijem one sumece vitamine sto se kupe u trgovini/ljekarnoj ali nisam to jos probao jer sam kao mali imao problema s tim tabletama.

Evo ako moze tko odgovoriti i pomoci nekako, jer stvarno ne znam sto koristiti, sto piti cime mazati.

Moze i u priv poruci

Hvala 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako se rješiti muka s ubodima

Najbolje ti je otici u doktora, da su neke male stvari u pitanju ajde nekako, ali to je vec nesto ozbiljno. Nemoj se zehabavat nego se odmah naruci u svoga doktora.

http://www.aocsource.com/
5 godina
protjeran
offline
Banditom protiv komaraca

Kažu da 'komarci' vole 0 krvnu grupu, a i da ih pivo privlači.

Ne znam koliko ima istine u tome, ali dok je netko pokraj mene sa 0 krvnom grupom mene uredno izbjegavaju čak i dok pijem pivo.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Banditom protiv komaraca
Ma vec sam i isao, ali nikada mi nije nista utvrdio niti propisao nesta.
Redovno pijem Rinolan svako jutro jer inace bez toga ne smjem ni cuti za polje, kosnju trave, traktor i bilo sto slicno, al on je propisan mami ali njoj to bas i ne treba cesta ali meni pomaze. Ali samo za te hebene komarce nema rjesenja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Banditom protiv komaraca

Miro ne radi vise link tj pise da proizvod nije dostupan...

 

Moze novi link ili ime?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 22:16 (rebelsy).
16 godina
moderator
online
Re: Banditom protiv komaraca
rebelsy kaže...

Miro ne radi vise link tj pise da proizvod nije dostupan...

 

Moze novi link ili ime?

 Zove se Dipterol Active Natural krema i može se kupiti valjda u svim većim supermarketima ili ljekarnama, košta cca 28kn. Evo i slike da se lakše snađeš...

...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice