Biomarkeri za mjerenje jačine boli

poruka: 12
|
čitano: 3.667
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Biomarkeri za mjerenje jačine boli".
8 godina
offline
Biomarkeri za mjerenje jačine boli
- Boli me zub da sve zvijezde vidim!
- Koliko zvijezda?
- Pet, zapravo šest.
- Onda uzmite šest tableta dnevno.
 
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Biomarkeri za mjerenje jačine boli

pričalo se po selu da je izbacivanje bubrežnog kamenca najsnažnija bol koja se da podnijeti (ubrojivši i muško i žensko čeljade u to). tako je nastalo i ovo:

 

ulazi bubrežni kamenac u birtiju.

> štaš popit?

- ništa. samo sam u prolazu.

 

ima tih medicinskih još:

 

- pacijent nema prethodnu historiju samoubojstava

- pacijent odbija autopsiju

- pacijent ima dvoje djece u pubertetu. druge abnormalnosti nisu primijećene

- još prije nekoliko godina psihijatar me uvjeravao kako moraqm odbaciti prošlost

- test na opijate mi je negativan. moj će mi diler morati štošta objasniti.

 

a i ameri se znaju zajebavati:

 

artery: study of fine paintings

nitrates: cheaper than day rates

terminal illness: getting sick at the airport

secretion: hiding something

red blood count: dracula

pathological: reasonable way to go

coma: punctuation mark

organ transplant: moving organ to another church

barium: what doctors do when patients die

morbid: higher offer than I bid

tumor: more than one, an extra pair

 

majka mi je uvijek govorila: sine, kad te nepoznat čovjek bombonima mami u svoj automobil, samo ti idi.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 13:33 (Ajar).
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Biomarkeri za mjerenje jačine boli

Jel će biti onda nekakva ljestvica boli?

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biomarkeri za mjerenje jačine boli
makopos kaže...

Jel će biti onda nekakva ljestvica boli?

 čekićem po papku snagom za udarac po glavi čavla ti je, primjerice, 3 de sadea na skali od 10. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
neaktivan
offline
Biomarkeri za mjerenje jačine boli

 Citiram člankopisca:" izmjeriti osjet boli";" postoji li bol i koliko je snažna." 

" koliko je pacijentova bol zaista jaka" ; " što jaču bol je pacijent opisivao";" uvid u objektivnu razinu boli" "  .....

Autor tijekom cijelog teksta sklanja  pojam" bol" kao imenicu ženskog roda.  A zapravo bol je i muškog i ženskog roda.Bol je "ženska"ako mislimo na duševnu patnju, a "muška" ako govorimo

o tjelesnom trpljenju. Stoga nikako ne bi moglo ići: "a neki bolje procjenjuju koštanu ili mišićnu bol".  Napisano se nekom može činiti nevažno,ali treba njegovati jezik.Pozdrav.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biomarkeri za mjerenje jačine boli
bačela kaže...

 Citiram člankopisca:" izmjeriti osjet boli";" postoji li bol i koliko je snažna." 

" koliko je pacijentova bol zaista jaka" ; " što jaču bol je pacijent opisivao";" uvid u objektivnu razinu boli" "  .....

Autor tijekom cijelog teksta sklanja  pojam" bol" kao imenicu ženskog roda.  A zapravo bol je i muškog i ženskog roda.Bol je "ženska"ako mislimo na duševnu patnju, a "muška" ako govorimo

o tjelesnom trpljenju. Stoga nikako ne bi moglo ići: "a neki bolje procjenjuju koštanu ili mišićnu bol".  Napisano se nekom može činiti nevažno,ali treba njegovati jezik.Pozdrav.

 

 kad već "njeguješ" jezik, sjeti se postavljanja interpunkcija odvojeno od riječi u nastavku. jednako s veznicima i zarezima ispred njih.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
neaktivan
offline
Biomarkeri za mjerenje jačine boli

 Ajar,vidim  da se miješate gdje vam nije mjesto. Moj  odmjereni i pristojan dopis  bio  je upućen  člankopiscu,a ne 

veteranu ovog portala koji nema očito pametnijeg posla no  danomice  komentirati i prosipati svoj krhki humor i mudrolije.

Pođite u miru Božjem.

 

 
0 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Biomarkeri za mjerenje jačine boli

Iz članka nisam shvatio da li je taj marker rezultat subjektivnog doživljaja boli ili nekog objektivnog parametra vezanog uz uzrok boli ili aktivnost živaca koji prenose bol.

 

Ako se ne radi o ovom prvom, tada baš i nije toliko korisno, s obzirom da se tolerancija i doživjaj boli razlikuju od čovjeka do čovjeka, a svrha liječenja boli je upravo u otklanjanju te subjektivne tegobe.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biomarkeri za mjerenje jačine boli
bačela kaže...

 Ajar,vidim  da se miješate gdje vam nije mjesto. Moj  odmjereni i pristojan dopis  bio  je upućen  člankopiscu,a ne 

veteranu ovog portala koji nema očito pametnijeg posla no  danomice  komentirati i prosipati svoj krhki humor i mudrolije.

Pođite u miru Božjem.

 

 Ako ćeš prodavati pamet o hrvatskom jeziku, onda ga barem nauči.

6 godina
offline
Re: Biomarkeri za mjerenje jačine boli
žučni kamenci... od 1 do 10... ta bol je 100...znam iz prve ruke:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Biomarkeri za mjerenje jačine boli

Ono o bolu i boli je posve točno.

11 godina
offline
Biomarkeri za mjerenje jačine boli

nije bolest sve što boli...

Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice