Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

poruka: 178
|
čitano: 47.492
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara".
16 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

petko sad radi za bankstere pa mora puhat u tom smjeru :D 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Triple faceplam. 

 

On ima i neku knigu "porijeklo novca" jel tako ? 

 

Mislim na Pernara.

nixass kaže...

petko sad radi za bankstere pa mora puhat u tom smjeru :D 

 Sutra šef/šefica pinkicu bode.

 

Petko to hitno ulaže u BTC dok je cijena dole.

 
EDIT : Nikola, vidiš ti vraga...Pod "zastitari, sluzbenici, informaticari, tete koje peru toalete" je perfidno metnio i sebe, a da nismo skontali.

 

Eeee ko ga ne zna, skupo bi ga platio.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 0:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Friday kaže...

 

 za ovaj post zaslužio si da ti dođemo u na taj zeleni otočić, i da te nalijemo i nažderemo dok ne pukneš, i po mogućnosti da taj ceh platimo sa nekim coinom 

7 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
nixass kaže...

petko sad radi za bankstere pa mora puhat u tom smjeru :D 

 20-30 godina će biti coinsteri u điru...

16 godina
odjavljen
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Je, radim za banke vec jako dugo i ne volim ih. Ali ne volim ni zubare sto ne znaci da mislim da ih kao drustvo ne trebamo. Ono sto objektivno ne valja to treba reci na glas i treba promjeniti, ali kad mi netko kaze da hoce anonimno trositi svojih 12 kn sto je dobio od staraca za kavu - e onda me tocno presjece u debelom crijevu.

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Pa da su banke dobre i nisu,da su vlade i monetarna politika dobra pa i nije,Wall Street,Goldun & Sex,JP Moron...sve su to velike ribe koje vladaju malim ribama,a to sto ja zelim izbit koju kunu iz masine koja ionako cili dana radi nije tu da rusi banke i vlade,jednostavno đeparac mjesecni,a ono drugo ide svaki dan od 8-16 vec 20 godina.Ako klekne klekne,ali cisti sumnjam da ce to bit uskoro.

 

 

 

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Friday kaže...

Je, radim za banke vec jako dugo i ne volim ih. Ali ne volim ni zubare sto ne znaci da mislim da ih kao drustvo ne trebamo. Ono sto objektivno ne valja to treba reci na glas i treba promjeniti, ali kad mi netko kaze da hoce anonimno trositi svojih 12 kn sto je dobio od staraca za kavu - e onda me tocno presjece u debelom crijevu.

 Zezamo te malo.

 

Inače, Marijanu Puljak ti je Kerum napadao da predstavlja bankarski lobi i krupni kapital, a ženska radila u banci ko informatičarka.

 

Ukratko - ja i Nixass smo Kerumi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 0:08 (DarthMarkus).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
DarthMarkus kaže...

 Zezamo te malo.

 

Inače, Marijanu Puljak ti je Kerum napadao da predstavlja bankarski lobi i krupni kapital, a ženska radila u banci ko informatičarka.

 

Ma cudno je to zapravo. Bas sam prije nekog vremena nekome pricao kako ne volim banke a radim za njih evo vec desetak godina. Da stvar bude gora - i dnevni posao i fus su mi banke. Ja ga jebem ko kaze da sam normalan...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

jesi "isprogramirao" da ostatak od 1 centa kod konverzije valute ide tebi na kajmanske otoke? :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
nixass kaže...

jesi "isprogramirao" da ostatak od 1 centa kod konverzije valute ide tebi na kajmanske otoke? :D

 

Testiram upravo beta verziju

 

Jbg, u ovoj banci bas nemamo dodira sa pravom lovom

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

he sad it and the other cent went into his account

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Kak bi moj stari rekao - "najgore je tudje novce brojati i sa svojom zenom spavati"

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Trebamo se svi primiti za isti stap i navijati za kripto!!!

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Dost dobra izreka.

 

Kant kaže...

Trebamo se svi primiti za isti stap i navijati za kripto!!!

 

 

 Samo da štap ne simbolizira nešto drugo.

 

Rimuje se sa Denis.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 0:33 (DarthMarkus).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
DarthMarkus kaže...

Triple faceplam. 

 

On ima i neku knigu "porijeklo novca" jel tako ? 

 

Mislim na Pernara.

 

Pokušao je on biti i linux-guru vlogger na YT sa "Linux Hrvatska" nickom. Fetivi hax0r. Svašta je on kopi pejstao.

U stvari, "karijeru" je počeo kao wanna-be diy yuppie broker. Ono, vuk sa Wall Streeta. Maznuo paru starcima i igrao se dionicama, jelte. Tad su mu banke bile super (ja sam ga nažalost upoznao blizu tom periodu).

E, kad je sve spušio (i kad ga je sponzoruša, pardon, cura ostavila) onda su mu banke i ljudi gušteri bili krivi za kletu sudbu. Tad je počeo sa direktnom demokracijom (koju nikadnije razumio) i anarho-kretenizmom.

Rvacka.

8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Pusti pusti, dok se broji uvijek nešto padne pod stol :-)
Ja rekoh
10 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Kriptovalute i njihovo trejdanje je u biti ko odlazak u kladionicu i klađenje na irsku šestu žensku rukometnu ligu. Nemaš pojma tko igra, kako igra, ali znaš ime i osnovnu statistiku.

 

Usporedbe kripto trejdanja sa trejdanjem dionica je kompletna glupost.

 

Rudarenje još ima nekog smisla dugoročno. Trejdanje gdje doslovno imaš crnu kutiju, je po meni čista igra na sreću, kao kladionica ili lotto.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
6 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Entry Point kaže...

Kriptovalute i njihovo trejdanje je u biti ko odlazak u kladionicu i klađenje na irsku šestu žensku rukometnu ligu. Nemaš pojma tko igra, kako igra, ali znaš ime i osnovnu statistiku.

 

Usporedbe kripto trejdanja sa trejdanjem dionica je kompletna glupost.

 

Rudarenje još ima nekog smisla dugoročno. Trejdanje gdje doslovno imaš crnu kutiju, je po meni čista igra na sreću, kao kladionica ili lotto.

ma sve je to drek (rudarenje/trejdanje) na šibici dok ne isplatiš pare na tekući ili direkt u džep pa znaš na čemu si...

evo uložio sam 2000kn direkt u rudarenje, kupio jednu 1060 čisto radi toga, bio sam u napasti da odmah puknem u jedan rig 6x 1060, ali sam rekao lave polako, 

6 mjeseci ćemo čekati da vidimo kako se situacija na tom polju kreće

za 2000kn me lagano boli kuki, ali za 16000-17000 baš i ne... 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Hmm..ja planirao majnat.Nabavio 3 kom bitmain-a,,majnao 10 dana ,Pa prodao. Kad sam prodao shvatio sam da sam zaradio na preprodaji više nego da sam majnao 2 mjeseca.
U prvom mjesecu došlo još par k9mada ,otisl8 svi u danu doslovce. Kupci ekipa 20-25 godina. Ovaj jedan je gledao mob svakih 2 minute da vidi stanje...ludo sve.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Kant kaže...

Trebamo se svi primiti za isti stap i navijati za kripto!!!

 

 

 Momci, ovim putem javno apeliram, svi koji holdate, uhvatite se za muda, i holdajte dalje!

13 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

 

problem je što su ljudi pohlepni. trejdati se može za par posto dnevno i imaš sasvim pristoju plaću. Ali ne, kad trejdaš crypto onda moraš uzeti par tisuća % jer da, mora se obogatiti na jednom coinu, po mogućnosti preko noći, kao što je frend od frenda, pa digo milju kuna i još nije platio ni lipe poreza. 

 

i majnati je sasvim ok. Iz hobija, ili uz veća ulaganja kao biznis... sve dok je zanimljivo ili profitabilno, zašto ne? Ipak, ima oko toga posla i treba nešto stvarno raditi. Ono, treba se pokrenuti. Znam dosta ljudi koji su krenuli, neki s više kartica, neki s manje ali nitko nije požalio ili izgubio lovu.

 

i ne trujte otvorene umove, gledati izvan kutije je vrlina.

monetary revolution
15 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Glavni problem vas pojedinaca je u tome sto na sve novo/drukcije gledate kroz prizmu postojeceg/sadasnjeg odnosno vec videnog. Pa sto je bilo prije "novca" kakvog poznajemo danas? (prije tiskanja) itd. pa je civilizacija svejedno napredovala i bez tih evrica, svih tih silnih coinova i cega sve ne. Ljudi su se jedostavno snalazili, kupovali i trgovali na druge nacine i eto nas u 21. stoljecu, majka prirorda je svejedno stvarala ljude koji su se preobrazili u kojekakve genije/znanstvenike koji su stvarali nove stvari, u to vrijeme nevidene, a cesto su isti ti tvorci bivali popljuvanima.

 

Osim toga, najveci problem je sto na te kriptovalute gledate kao na cistu zamjenu klasicnih valuta i da ne govorim da ocekujete to preko noci sto je naravno nemoguce po svim statiskama, analizama itd. (cega su svjesni cak i "pro-coineri") i naravno da ce od vas pojedinaca usljediti paljba sa svih strana. Bas naprotiv, na coinovi vise treba gledati kao na neki hibrid dionica, valuta, robe pa ako hocete i igara na srecu itd. (imas izbor, sheme, sisteme itd. pa biraj....  mozes sve, a mozes i nista), na kraju krajeva i sa klasicnim valutama treba biti na oprezu i znati raspolagati (nije prelagano ma koliko se to cinilo na pocetku) bez obzira na to sto je kurs vise manje uvijek isti. Nadalje, nitko ne tvrdi da je nesto 100% anonimno (bitno je takoder u kojem smislu), a treba znati i razliku izmedu privatnosti i anonimnosti ali brate, zato se i dogadaju hard i soft-forkovi jer zrtvujes jedno zauzvrat drugoga.

 

Jedan od glavnih razloga zasto kriptovalute ne mogu zamijeniti klasican novac je zbog transakcija po sekundi (kava, pice) i troskova transakscija (na manje iznose totalno neisplativo) odnosno drugim rijecima, ako prodavac hoce biti primamljiv kupcima bez dodatnih troskova i ocekuje novac istoga trenutka (prvenstveno se sve to odnosni na manje vrijedne stvar odnosno svakidasnje) onda mu se kriptovalute nikako ne isplate trenutno ali samo polako, u sklopu tih coinova odnosno blockchain-a su i takozvani forkovi. Pojedinci uce na svojim greskama, drugi na tudim..... ali bit je na kraju konacno "NAUCITI" bez obzira kojim putem ides (kroz trnje ili pute meda i mlijeka), zar ne?

 

BTW tu su neki, a dolaze i drugi coinovi koji mogu doslovno posramiti cak i Visu/Master Card pa vi kako hocete...... uzimajuci u obzir da ovaj moj osvrt na ovu temu nije pljuvanje po klasicnim valutama, niti neko velicanje kriptovaluta.

 

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 15:22 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

A spremačice ne mogu čistiti server farme, informatičari ne mogu raditi na decentraliziranim mjenjačnicama? Demagogija. 

 

Svaki početak je težak. Kao što više nema smisla printat cd-e, tako neće biti smisla niti printat novac niti potrebe za posrednikom. Evo primjera kako posrednik radi, email s coinbasea koji ste vjerojatno svi dobili:

 

Recently, the MCC code for digital currency purchases was changed by a number of the major credit card networks. The new code will allow banks and card issuers to charge additional "cash advance" fees. These fees are not charged or collected by Coinbase. These additional fees will show up as a separate line item on your card statement.

 

Nisu problem banke, niti tete koje čiste podove, niti informatičari. Problem je politika monopola. 

 

*Imam pitanje za Pernara: jučer palo za 20%, danas se podiglo za 20%, a nije ista vrijednost :) Varaju nas na svakom koraku

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 19:04 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
picajzla0707 kaže...
danko99 kaže...
Odlično!
Sad kad sve padne,kupujem ko blesav...

 dok gubiš vrijeme na bug forumu i laprdaš o planovima za bogaćenje, ode on gore 

a mogao si ga uzeti po 7.700 zelembaća

 Evo sad prilike za 6,800$ 

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Kina banirala pristup svim stranim crypto-mjenjačnicama. Ako ćete kopat i trgovati, radit ćete to kod nas po našim pravilima :)

 

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-dips-below-7k-amidst-news-of-chinas-full-ban-of-cryptocurrency-exchanges

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Još tjedan i eto 1080 za 2500kn na njuškalu 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

ludnica oko cryptosa, ovaj pad je idealan za velike igrače! Čekaju da svi u panici prodaju i onda će se kupovati jeftino! Uglavnom nije za one slabih živaca :)

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Horned Reaer kaže...

ludnica oko cryptosa, ovaj pad je idealan za velike igrače! Čekaju da svi u panici prodaju i onda će se kupovati jeftino! Uglavnom nije za one slabih živaca :)

 prilika za velike da i oni postanu maleni 

16 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Ako i čekaju s namerom da kupe, to rade da bi napravili dump, a to je igra koju ovde okupljeni obični narod ne ume da igra, jer, da nije tako, ne bi sada svi vikali "Hold! Hold!" Ne zato što kolege nisu pametne, nego zato što, ako nisi jedan od velikih igrača, pravi trenutak za akciju ne možeš zaista znati, nego samo pogoditi, i onda poneko prođe dobro, a ostali ostanu da viču "Čekaj, polako, biće još jedan ciklus posle ovog."

 

To sve pod pretpostavkom da je stvar zaista pod kontrolom "kitova" (koji su gotovo pa mitološka bića i vera u njih i njihove moći ima skoro pa religijska svojstva); u suprotnom je čisti haos.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 9:12 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Ivan(4) kaže...

Ako i čekaju s namerom da kupe, to rade da bi napravili dump, a to je igra koju ovde okupljeni obični narod ne ume da igra, jer, da nije tako, ne bi sada svi vikali "Hold! Hold!" Ne zato što kolege nisu pametne, nego zato što, ako nisi jedan od velikih igrača, pravi trenutak za akciju ne možeš zaista znati, nego samo pogoditi, i onda poneko prođe dobro, a ostali ostanu da viču "Čekaj, polako, biće još jedan ciklus posle ovog."

 

To sve pod pretpostavkom da je stvar zaista pod kontrolom "kitova" (koji su gotovo pa mitološka bića i vera u njih i njihove moći ima skoro pa religijska svojstva); u suprotnom je čisti haos.

 kako bi se reklo, i ćorava kokoš zrno ubode 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice