Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

poruka: 178
|
čitano: 47.596
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara".
16 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Nikome to nedamooooo!!!!

 

\o/\o/\o/

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

...ili ukupno poniranje?

 koje je to ukupno poniranje, neko zamišljeno buduće ili si kao startnu poziciju za to "ukupno poniranje" uzeo neku svoju zamišljenu točku s kraja prošle godine?

 

moj kolega recimo još uvijek je u plusu i njemu je to sve skupa ukupno uzdizanje (ne onog što izvire ispod stomačine)

doduše, on je većinu novčića rasprodao prije posljednje točke poniranja, ali i ono malo koliko je ostavio u igri još uvijek vrijedi više nego što je ukupno uplatio prijašnjih godina

8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
picajzla0707 kaže...
Zechina kaže...

...ili ukupno poniranje?

 koje je to ukupno poniranje, neko zamišljeno buduće ili si kao startnu poziciju za to "ukupno poniranje" uzeo neku svoju zamišljenu točku s kraja prošle godine?

 

moj kolega recimo još uvijek je u plusu i njemu je to sve skupa ukupno uzdizanje (ne onog što izvire ispod stomačine)

doduše, on je većinu novčića rasprodao prije posljednje točke poniranja, ali i ono malo koliko je ostavio u igri još uvijek vrijedi više nego što je ukupno uplatio prijašnjih godina

 U kojoj ti paralelnoj stvarnosti živiš? 
Je, svaki kockar ima kolegu koji dobiva... 

Da bi tvoj kolega "dobio u igri", tisuće su morali izgubiti. Stvarno dobivaju samo organizatori "igre", ili misliš da su Ver & co slučajni milijuneri.
Nakon što su se gomile pomamile i opekle, nema šanse da slijedi neko naknadno veliko i trajno ulaganje u btc & co u slijedećih x godina. A to je preduvjet da btc ne potone (i povuče ostale kriplo valute sa sobom).
Najbolje što možeš očekivati jest da kockari + špekulanti odustanu a btc se stabilizira na nekoj niskoj vrijednosti kroz duže vrijeme.
Dok netko opet ne napravi pump&dump balon... što je (nažalost) vjerojatnije da će se skorije desiti nego li btc postane nešto stabilno a ne kockarska igra.

BTC (a s njim i sve ostalo kriplo) ima supstancijalnu grešku u zamisli.

Ideja da će ljudi preuzeti btc kao zamjenu za regularnu valutu zbog toga jer vrijedi više (očekivanog rasta vrijednosti, valjda zbog marketcapa), u osnovi pobija ideju btc kao sredstva razmjene. Ako očekuješ da će nečemu vrijednost rasti, onda ćeš to čuvati umjesto da koristiš kao sredstvo plaćanja/razmjene. Ako čuvaš, nema razmjene - pada vrijednost. To je zatvoreni krug. Novi ulagači bi trebali biti generirani željom za stabilnim sredstvom razmjene, ili zaradom na čuvanju virtualne vrijednosti?
Ovo ti je ugrubo pojednostavljeno, ne znam možeš li povezati. 

11 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

Ovo ti je ugrubo pojednostavljeno, ne znam možeš li povezati. 

 nije problem u mojem povezivanju svega što si napisao, niti mi se da raspravljati

problem je što i dalje nisi odgovorio na moje pitanje - koje je to "ukupno poniranje" 

8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
picajzla0707 kaže...
Zechina kaže...

Ovo ti je ugrubo pojednostavljeno, ne znam možeš li povezati. 

 nije problem u mojem povezivanju svega što si napisao, niti mi se da raspravljati

problem je što i dalje nisi odgovorio na moje pitanje - koje je to "ukupno poniranje" 

 

Znaš ti dobro samo se praviš grbav. Odnosi se ne vrijeme kad je btc konačno prepoznat kao neka potencijalna vrijednost, nakon što je 5 godina bio ekscentrična igračka geek entuzijasta koju gotovo nitko nije želio / mogao koristiti osim za egzotične i ilegalne namjere.

Točnije, od Q42017, efektivno početkom 12.mj prošle godine.

No umjesto očekivanog "wide marketcapa" desilo se (nekima) očekivano: špekulativna igra za riskantne igrače i sredstvo mužnje za naivce (sve ostale). U roku 2 mjeseca se razotkrilo koliko je zamišljeni sustav "samoregulirajuć" u praksi.
Uostalom, imaš graf ukupnog kretanja btc od početka, nepismenom (a razumnom) je trebalo biti jasno što se zbiva i kako će završiti. Jedino što se nije znalo hoće li pući na 10, 15 ili 20K. Kao što sad možeš znati da će se stabilizirati (ako uopće) na <5K. I da nema više nikakvog bitnog rasta uskoro (ako opet nije pump&dump prijevara) sl. par godina, jer nema odakle ni zašto (po ovim uvjetima sigurno).  

14 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

ne baljezgaj bezveze i makni se sa teme o kojoj ne znaš ništa 

Moj PC  
4 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...
picajzla0707 kaže...
Zechina kaže...

Ovo ti je ugrubo pojednostavljeno, ne znam možeš li povezati. 

 nije problem u mojem povezivanju svega što si napisao, niti mi se da raspravljati

problem je što i dalje nisi odgovorio na moje pitanje - koje je to "ukupno poniranje" 

 

Znaš ti dobro samo se praviš grbav. Odnosi se ne vrijeme kad je btc konačno prepoznat kao neka potencijalna vrijednost, nakon što je 5 godina bio ekscentrična igračka geek entuzijasta koju gotovo nitko nije želio / mogao koristiti osim za egzotične i ilegalne namjere.

Točnije, od Q42017, efektivno početkom 12.mj prošle godine.

No umjesto očekivanog "wide marketcapa" desilo se (nekima) očekivano: špekulativna igra za riskantne igrače i sredstvo mužnje za naivce (sve ostale). U roku 2 mjeseca se razotkrilo koliko je zamišljeni sustav "samoregulirajuć" u praksi.
Uostalom, imaš graf ukupnog kretanja btc od početka, nepismenom (a razumnom) je trebalo biti jasno što se zbiva i kako će završiti. Jedino što se nije znalo hoće li pući na 10, 15 ili 20K. Kao što sad možeš znati da će se stabilizirati (ako uopće) na <5K. I da nema više nikakvog bitnog rasta uskoro (ako opet nije pump&dump prijevara) sl. par godina, jer nema odakle ni zašto (po ovim uvjetima sigurno).  

 Jesi razmišljao o tome da postaneš broker na Wall Street-u?

14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
matrix777 kaže...

 Jesi razmišljao o tome da postaneš broker na Wall Street-u?

 lik je prejak , baš mu pristaje karamarkov nadimak  kaže btc će se stabilizirati na <5k$ hahah a stabilizirao se na nekih 9k i tek će početi rasti , molim te kad si tako siguran u pad na 5k$ shortaj btc pa zaradi 

8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
matrix777 kaže....  

 Jesi razmišljao o tome da postaneš broker na Wall Street-u?

 

Ne, jer nisam ni kockar ni špekulant.

OK, lako je biti general poslije bitke (makar sam ja isto pričao kad je počelo neralno eksponencijalno rasti), ali ne treba ti neka mudrost za ovo:

ako nešto ide (gotovo) pravocrtno godinama i onda naglo krene (gotovo) okomito s težnjom u beskonačnost - to je neodrživo. A ne može stati na mjestu. Jedino kud može je dole, strmo i nekontrolirano.
Pogledaj ukupni graf i zamisli se.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Dva su bila moguća objašnjenja (oba lošeg značenja): ili je udarilo u zid (iz tko zna kojeg razloga), ili je konačno aktiviran pump&dump.

8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
loky4i4 kaže...
matrix777 kaže...

 Jesi razmišljao o tome da postaneš broker na Wall Street-u?

 lik je prejak , baš mu pristaje karamarkov nadimak  kaže btc će se stabilizirati na <5k$ hahah a stabilizirao se na nekih 9k i tek će početi rasti , molim te kad si tako siguran u pad na 5k$ shortaj btc pa zaradi 

 Iz koje si ti rupe ili kladionice izašao, beliveru?
Ne pratim vaše kockarske tečajeve, ali koliko je općepoznato btc se uredno ponire na niže od kad je puko, a već neko vrijeme ispod 9k.

Što je uostalom i bila tema ovog optimistično napisanog članka.
E da je tebi stabilizirat se bar ko btc, ne bi bio short brn...

14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

Ne pratim vaše kockarske tečajeve, ali koliko je općepoznato btc se uredno ponire na niže od kad je puko, a već neko vrijeme ispod 9k.

 hahaha eto provjeri si malo informacije za početak pa ćeš možda ali samo možda shvatiti kakvu si glupost sada napisao 

ponire ponire 

feb 2015 = 237$

feb 2016 = 436$

feb 2017 = 1190$

feb 2018 = uzmi si i najnižu od 6000$ ,ali trenutno je oko 8700$

pa mi reci gdje vidiš pad ? koju ti to trend liniju pratiš 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 20:29 (loky4i4).
8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
loky4i4 kaže...
Zechina kaže...

Ne pratim vaše kockarske tečajeve, ali koliko je općepoznato btc se uredno ponire na niže od kad je puko, a već neko vrijeme ispod 9k.

 hahaha eto provjeri si malo informacije za početak pa ćeš možda ali samo možda shvatiti kakvu si glupost sada napisao 

 Momčiću narajcani i bezobrazni, na čemu to ti zasnivaš svoje pohlepno:

stabilizirao se na nekih 9k i tek će početi rasti 

???

 

Tema članka je da je btc nepobitno pao ispod 9K. Koliko je svima vidljivo, od tad je btc dva puta samo dotakao 9K, 3.2. i 10.2.
Ovo ti ima pameti koliko i da zaroniš u bazen, "stabiliziraš se" malo ispod površine i kreneš disati.
A čime ti obrazlažeš da će btc "tek početi rasti"? Imaš "dojavu" od "Nakamota" i hohštaplera Rogera Vera? Pernar je reko, Prpić ili McAfee?
Zašto bi itko osim pohlepnih i blesavih sad ulagao u btc pa da počne rasti? Soros će uložiti možda, jer vjeruje u "otvoreno btc društvo"?

8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
loky4i4 kaže...
Zechina kaže...

Ne pratim vaše kockarske tečajeve, ali koliko je općepoznato btc se uredno ponire na niže od kad je puko, a već neko vrijeme ispod 9k.

 hahaha eto provjeri si malo informacije za početak pa ćeš možda ali samo možda shvatiti kakvu si glupost sada napisao 

ponire ponire 

feb 2015 = 237$

feb 2016 = 436$

feb 2017 = 1190$

feb 2018 = uzmi si i najnižu od 6000$ ,ali trenutno je oko 8700$

pa mi reci gdje vidiš pad ? koju ti to trend liniju pratiš 

 Kriplovalutaru, zaboravio si staviti i 1800-tu godinu. Koliki je tek od onda rast, kad je bio 0$? 
Pogledaj tu ukupnu krivulju umjesto da si vadiš  detaljiće od kojih imaš erekciju.
Od 2013. do konca prošle godine imaš horizontalnu crtu, i onda balonček.
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 20:42 (Zechina).
11 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

Znaš ti dobro samo se praviš grbav. Odnosi se ne vrijeme kad je btc konačno prepoznat kao neka potencijalna vrijednost, nakon što je 5 godina bio ekscentrična igračka geek entuzijasta koju gotovo nitko nije želio / mogao koristiti osim za egzotične i ilegalne namjere.

Točnije, od Q42017, efektivno početkom 12.mj prošle godine.

 ne pravim se grbav, nego sam pitao jednostavno pitanje jer mi se učinilo bedastim da ulaziš u raspravu s pričom o "ukupnom padu", dok je ukupno btc (i većina ostalih coina) u rastu

e sad, sasvim je druga stvar što ti za početnu točku proizvoljno biraš određeno kraj 2017. godine, pa su onda svi koji ustvari nemaju pojma o ničemu, poput primjerice tebe, poletili grlom u jagode i kako to obično biva u bilo čemu u što ljudi ulijeću bez razmišljanja, popušili jorinu, uspaničili se i krenuli u rasprodaju u minusu

 

spomenuo sam kolegu koji je zaradio sasvim solidno na btc-u i još više na eth-u, a obzirom da je tržište pratio duže vrijeme (poprilično duže od tvoje početne točke) vjerujem da njegovo unovčavanje gotovo cijele zalihe coina blizu samog vrhunca nije slučajan pogodak

i molim te ostavi se licemjernih i patetičnih floskula, jer ako ništa ne misliš poduzeti u vezi sa svim lešinarima koji nas pljačkaju otkako je svijeta i vijeka, od feudalaca do današnjih trulih bogataša kojima niti desetine milijardi nisu dosta nego nezasitno grebu još i još, kreatora ovršne pljačke (poput nedavno izvrnutog domaćeg predatora) i ostale beskrupulozne gamadi, onda nemoj drobiti o moralnosti malih pojedinaca koji su imali pameti, sposobnosti, volje i ponešto sreće iskoristiti ovu igru 

 

a je li uskoro kraj kurbinom piru nemam pojma

s jedne strane čini mi se logičnim i ovo što ti govoriš, a s druge strane još logičnije mi se čini da oni kitovi koji su podebljali broj coina ipak znaju više od potpunih neznalica poput tebe, mene ili onih vikend kockara koji su u panici rasprodavali i popušili jorinu

14 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

ti pričaš o poniranju na niže od kad je "puko" pa mi reci gdje vidiš to poniranje ? usporedi mi od 2014 do 2018 cijenu btca po mjesecima pa da vidimo koliko ponire  smiješan si, nemaš pojma o čemu pričaš i ne znam samo zašto trošim vrijeme na loše trollove

arhiviraj si ovaj post ,pa pogledaj idući mjesec u ovo doba kolika je cijena 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 20:50 (loky4i4).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
picajzla0707 kaže...

 

Gle, ja sam reagirao na Kantovo da se "veseli jer je btc u rastu", što je navlakuša svakome tko to pročita, kao i od ovog trolića "stabilizirao se na nekih 9k i tek će početi rasti".

Kojem mrtvom rastu i "stabilizaciji"?
Napišite "meni bi bilo lijepo kad bi... " (kibidabi).

 

>svi koji ustvari nemaju pojma o ničemu, poput primjerice tebe, poletili grlom u jagode i kako to obično biva u bilo čemu u što ljudi ulijeću bez razmišljanja, popušili jorinu, uspaničili se i krenuli u rasprodaju u minus

 

1.) ne upleći me u kontekst kockara i naivaca. U startu je bila ideja presmiješna;

2.) da sam baš dobio btc kad su ih dijelili, možda bi čekao kao i Woz da nerealno počne rasti i brzo prodao. Ja bih to prodao na <10K jer je sve nakon toga bilo ruski rulet, koliko se nekom Veru itd tad htjelo maznuti para, odn. koliko je simulacija za izvlačenje para pokazivala. Woz si je vjerojatno dao truda da izračuna koliko minimalno "osnivači" očekuju pobrati kroz jedinicu vremena i to je to. Možda i tvoj frend.

> molim te ostavi se licemjernih i patetičnih floskula, jer ako ništa ne misliš poduzeti u vezi sa svim lešinarima koji nas pljačkaju otkako je svijeta i vijeka,

A što si ti poduzeo? Učestvovao na Pernar&Sinčić deložacijama kako bi pizdeki dobili mukte 20K kn (a ne btc)/mjesečno i saborsku mirovinu, a ni jedna deložacija nije zaustavljena, već samo odgođena, a ljudima naplaćene dodatne kamate i ponovni troškovi deložacije? Gle, tu ja i Pernaru, i Rogeru Veru, i Prpiću skidam kapu što su osmislili i napravili "kamen mudraca": iz potpune šupljine stvorili itekako materijalno (Prpić je, navodno, po svakom seminaru na brzinu maznuo 100K kn, ne znam koliko ih je održao. To je još unosnije rudarenje).
Kad trguješ sa Rippleom, koji je od banaka ako se ne varam, onda se kriplo valutom boriš protiv zlih banaka? Ili koristiš samo košer / halal kriplo valute?

 

> ...onda nemoj drobiti o moralnosti malih pojedinaca koji su imali pameti, sposobnosti, volje i ponešto sreće iskoristiti ovu igru


Kakve to veze ima s moralnošću? Oli si i ti svoj token i kriplo organizirao? Pa kladite se vi i kockajte, samo nemojte druge navlačiti. Niste vi nemoralni, igara na sreću i organizacija za belivere je bilo od kad je i svijeta.

 

> još logičnije mi se čini da oni kitovi koji su podebljali broj coina


Joj... "Kitovi" su organizatori, ili u sprezi s organizatorima. "Marketcap" je virtualan, milijarde su virtualno dodane isto kao što to i FED radi. U stvari, još puno gore. Fed ima odgovornost bar neku, a ovdje te "hakiralo" ili kao vlasnik mjenjačnice pretopiš virtualnu u pravu valutu (nakon pump&dump, sebi u korist). Koliko stvarno ima pravog novca u igri nitko ne može ni procijeniti. Osim novca "malih pojedinaca".

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 21:46 (Zechina).
11 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

 

Gle, ja sam reagirao na Kantovo da se "veseli jer je btc u rastu"

- gle, ja sam regirao na tvoju teoriju o "ukupnom padu", pa sam umjesto jednostavnog odgovora dobio uvlačenje u stupidnu raspravu

 

ne upleći me u kontekst kockara i naivaca

- tvoja spika je identična reakciji razočaranog kockara koji pizdi zato jer ranije imao pameti ili muda uletiti, a pohlepa je nadvladala pamet u krivom trenutku


A što si ti poduzeo? 

- na pitanje odgovaraš pitanjem, super


Kakve to veze ima s moralnošću?

- itekako ima, barem kad kažeš: "Da bi tvoj kolega 'dobio u igri', tisuće su morali izgubiti."

- to je patetično-licemjerna izjava koja ti nije trebala i da je nisi izgovorio pokušavajući bijedno opravdati vlastiti jal prema profitu mojeg kolege i ostalih koji su zaradili na coniovima, ne bi sad morao mudrijati o pitanju moralnosti koje si baš ti prvi potegao

 

Joj... "Kitovi" su organizatori, ili u sprezi s organizatorima. "Marketcap" je virtualan, milijarde su virtualno dodane isto kao što to i FED radi. U stvari, još puno gore. Fed ima odgovornost bar neku, a ovdje te "hakiralo" ili kao vlasnik mjenjačnice pretopiš virtualnu u pravu valutu (nakon pump&dump, sebi u korist). Koliko stvarno ima pravog novca u igri nitko ne može ni procijeniti. Osim novca "malih pojedinaca".

-pa valjda ti je onda jasno da ako "organizatori" nastavljaju zgrtati "propali projekt" da onda tvoja teorija šuplja

- Ovo ti je ugrubo pojednostavljeno, ne znam možeš li povezati. 

 možemo ovako do jutra...

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

U životu nisam kupio grafičku karticu, jer se igram na integriranoj, al ne pričam sa ženom već 3 dana radi skupih grafičkih. Vidim da je to danas popularno kukat. Zapravo me više boli 50% poskupljenje plina u Orašju, sa 0.80 na 1,2 KM. Samo da ekipa ne počne kopat sa integriranim Vegama, prije ih ja ne kupim. Kako objasnit nabavi da računala koštaju 30% više radi cryptonighta. Zadnji put su me pitali 'Kakvog viteza?!'

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 22:58 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
hrvooje kaže...

U životu nisam kupio grafičku karticu, jer se igram na integriranoj, al ne pričam sa ženom već 3 dana radi skupih grafičkih. Vidim da je to danas popularno kukat. Zapravo me više boli 50% poskupljenje plina u Orašju, sa 0.80 na 1,2 KM. Samo da ekipa ne počne kopat sa integriranim Vegama, prije ih ja ne kupim. Kako objasnit nabavi da računala koštaju 30% više radi cryptonighta. Zadnji put su me pitali 'Kakvog viteza?!'

Znam da je mega ot, ali baš mi danas cura na bengi to veli.

 

Ironično kod nas je otišao malo dole.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 10:36 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

 Momčiću narajcani i bezobrazni, na čemu to ti zasnivaš svoje pohlepno:

stabilizirao se na nekih 9k i tek će početi rasti 

 Oh kako li sam pohlepan 

14 godina
offline
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Ja ću samo reći..

 

TO THE MOON!

 

lolololololo

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

Kriplovalutaru, zaboravio si staviti i 1800-tu godinu. Koliki je tek od onda rast, kad je bio 0$? 
Pogledaj tu ukupnu krivulju umjesto da si vadiš  detaljiće od kojih imaš erekciju.
Od 2013. do konca prošle godine imaš horizontalnu crtu, i onda balonček.
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Ne budite strogi prema Zečini, on izgleda tek mora otkriti što je eksponencijalna krivulja. Sve tehnologije koje su kroz prošlost doživjele eksponencijalni rast su njemu u startu sumnjive, ne može to rast tako brzo, mora bit neka kvaka negdje...

 

https://marketrealist.imgix.net/uploads/2015/12/Technology-Adoption.png

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Vortac kaže...
Zechina kaže...

Kriplovalutaru, zaboravio si staviti i 1800-tu godinu. Koliki je tek od onda rast, kad je bio 0$? 
Pogledaj tu ukupnu krivulju umjesto da si vadiš  detaljiće od kojih imaš erekciju.
Od 2013. do konca prošle godine imaš horizontalnu crtu, i onda balonček.
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Ne budite strogi prema Zečini, on izgleda tek mora otkriti što je eksponencijalna krivulja. Sve tehnologije koje su kroz prošlost doživjele eksponencijalni rast su njemu u startu sumnjive, ne može to rast tako brzo, mora bit neka kvaka negdje...

 

https://marketrealist.imgix.net/uploads/2015/12/Technology-Adoption.png

 

Priznajem da ne znam da li me trolaš ili si stvarno neuk.
Kockarska igra ili Ponzijeva shema nisu tehnologije u užem smislu tehnologije, već sredstva za izvlaćenje para niavnima i i budalama.
Što je sa eksponencijalnim padom, kojeg ne želiš vidjeti?
Uostalom, da je riječ je o nečemu što ima stvarnu a ne virtualnu vrijednost, ne bi moglo imati samo eksponencijalni rast, već oscilacije amplitude.
Ovdje imaš ravnu crtu i balonček.
Balonček nije balonček ili stegosaur (kako se neukima pokušava zorno predočiti), već je riječ o nerealnom rastu i naglom prijelomu prema dolje (a ne krivulji, što bi trebalo biti da je "pravi blob"). I onda nekontrolirano oscilira gore-dolje, ali ponire.
Bitcoin će se vjerojatno negdje zaustaviti i manje oscilirati (ako u startu to nije bila baš samo globalna navlakuša), ali to će biti oko 5K ili niže (kao što sam već napisao), i tu će mirovati (ako netko želi dobro btc, to će i poželjeti, a ne "to the moon" infantilne projekcije).

16 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

 Ovdje imaš ravnu crtu i balonček.

 To što se tebi sada čini kao "ravna crta" je svojedobno isto bio eksponencijalni rast i "balon", stvar je jedino u redu veličine.

Evo, ovaj moj kratki tekstić na Steemitu će ti to možda bolje dočarati:

 

https://steemit.com/bitcoin/@vortac/the-great-bitcoin-flattening

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Vortac kaže...
Zechina kaže...

 Ovdje imaš ravnu crtu i balonček.

 To što se tebi sada čini kao "ravna crta" je svojedobno isto bio eksponencijalni rast i "balon", stvar je jedinou redu veličine.

Evo, ovaj moj kratki tekstić na Steemitu će ti to možda bolje dočarati:

 

https://steemit.com/bitcoin/@vortac/the-great-bitcoin-flattening

 Što želiš reći, da ti i dalje živiš u 2015? 2013. (mini bump je bio 2013.!) 
Dobro da nije od stoljeća sedmog.
Evo ti tamo friško, "eksponencijalni rast" objašnjen liku koji također "samo vidi rast" - fali ti i onaj treći dio objašnjen, "eksponencijalni" pad.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=68090523&postcount=1658
http://i68.tinypic.com/1ilv75.png

 
 
http://i67.tinypic.com/2vtct5f.png

 

@"red veličine": Jbt, vi kao da fraktale crtate pa očekujete kao i McAfee da će se sad to u iteracijama ponavljati u beskraj :-) Niti lanci sreće i ostale Ponzi sheme ne mogu ići u beskraj (odn. eksponencijalno), valjda to ne treba dokazivati. Čak i "dobri, stari kapitalizam" pati od istih problema - krize & recesije su nužne (i dio igre), kad pukne, slijedi "restart", svako malo. Di onda neće ovo nehoće od kriplo valuta!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 19:06 (Zechina).
16 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

 Ova "tehnička analiza" s forum.hr je stvarno impresivna. Ima čak i animirani (?) grafić gdje krivuljice plešu kao male zmijice, očekivao sam da bi se tebi moglo sviđati upravo tako nešto.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
15 godina
online
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

[insert Elliot waves analysis] + ime nekog coina

i dobijes "dobar" yt video sa 100k viewsa ili forum post

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 20:06 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Vortac kaže...

 Ova "tehnička analiza" s forum.hr je stvarno impresivna. Ima čak i animirani (?) grafić gdje krivuljice plešu kao male zmijice, očekivao sam da bi se tebi moglo sviđati upravo tako nešto.

Nisam ni sumnjao da ćeš, suočen sa činjenicama, početi gledati male zmijice (prije nego što prerastu u čovjeke guštere).
Svoj link koji si prije stavio, shvaćaš li ti da to nije analogija (2013/4 > 2017/8), niti translacija, već uvećana (hiper)projekcija? Sad bi to trebalo, kao fraktali, u pravilnim iteracijama eksponencijalno rasti?
Nego, što se desilo nakon toga 2014? Eno tamo piše, ispod "zmijica":

Recimo, da sad dođe do anomalije, da neki Ver ili Soros sa ekipom ubace trilijardu $ i onda ih opet povuku, da - skočilo bi neprirodno, manjina bi zaradila na špekulaciji "prateći kitove", većina "ulagača" popušila, kao i uvijek.
Ali kako bi se to odrazilo na Bitcoin? Isto kao i 2013. - kad je netko pokupio vrhnje, a posljedično zakopao btc slijedeće 4 godine od širenja.
Ovaj put će to biti i gore (makar je teško predvidjeti ljudsku glupost i pohlepu): računaj da sl. 3-5 godina ne bi trebalo biti bitnog rasta jer se previše ljudi opeklo. Znači, dok najgluplji među nama koji pamte kao ribe ne zaborave zašto su popušili.
Uglavnom, umjetno pumpanje btc i naglo povlačenje ("pump and dump") nisu nikako dobri za btc. A to je upravo ono čemu se većina ovdje nada, kako će naglo narasti a ekipa postati milijuneri preko noći.

Za razliku od tih "optimista" na frula.hr meni je teško povjerovati da ljudi mogu puno više od dvaput stati na iste grablje (podsjetnik).

15 godina
online
Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara

Ako ti posaljem listu kvalitetnih midmarket dionica sa S&P 500 koje imaju slican (sinusoidalan ) graf, to znaci da su bile pod utjecajem P&D?

 

Euler s frula.hr me dokrajcio def...dobar pocetak pred vikend

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon dugo vremena ispod 9.000 dolara
Zechina kaže...

Nisam ni sumnjao da ćeš, suočen sa činjenicama, početi gledati male zmijice (prije nego što prerastu u čovjeke guštere).

 činjenice da svijet počinje sa krajem 2017 ?  ja ne mogu hahahaha

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice