Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svijetl

poruka: 7
|
čitano: 3.030
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svijetl".
15 godina
offline
Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svijetl

Ja na kampovanju s dragom.

Dok ja otkopčavam šlic, ona sva ustreptala... Dragi, nešto mi spremaš?

Ja... Ma šta ti je bona, hoću napuniti fenjer.

morrisoN
 
12 0 hvala 0
9 godina
offline
Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svijetl

Procitao, svijetli kad se napuni slaninom. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svijetl

Zašto mi ovo smrdi na genijator?

 

"Uređaj ima cilindrično drveno vanjsko kućište i perforiranu kapicu na vrhu koja omogućuje protok vode i plinovitog vodika iz procesa ionizacije."

 

Znači, u osnovi baterija s NaCl-om kao elektrolitom proizvodi struju 5.600 rada LED-ice, te još i oslobađa i vodik iz vode?

 

danen evo jedna zanimljiva tema za analizu iz kuta kemičara.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svijetl

Startup imamo, jos samo fali kickstarter ili indiegogo kampanja da i ovo svrstamo u scam.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svijetl

Ovdje je riječ o galvanskom članku bakar/magnezij u kojem se energija ne dobiva iz slane (morske) vode ili urina, nego oksidacijom (otapanjem) magnezija. Takvi su članci (električne baterije) poznati još od 18. stoljeća (prvi je bio Voltin stup). Vrlo primitivna tehnologija, koja se već u 19. stoljeću smatrala zastarjelom. 

 
5 0 hvala 6
5 godina
offline
Re: Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svi
MrBlc kaže...

Zašto mi ovo smrdi na genijator?

 

"Uređaj ima cilindrično drveno vanjsko kućište i perforiranu kapicu na vrhu koja omogućuje protok vode i plinovitog vodika iz procesa ionizacije."

 

Znači, u osnovi baterija s NaCl-om kao elektrolitom proizvodi struju 5.600 rada LED-ice, te još i oslobađa i vodik iz vode?

 

danen evo jedna zanimljiva tema za analizu iz kuta kemičara.

 Ma pusti ovo, jesi li vidio danas u Slobodnoj Dalmaciji, dio More? Eno neki francuski genijator čisti brodske motore od karbonizacije i pri tom koristi vodik i kisik, nakon čega ostaje samo vodena para... I nikako da u članku spomenu da se radi o HHO, odnosno plinu praskavcu, te da to dokazano uništava motore, ne čisti ništa i ne poboljšava potrošnju motora. Nakon svih priča po novinama, eno mi opet budale reklamiramo ista sranja, samo ovaj put od stranih genijalaca.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Bolje od solarnih lampi: prijenosni fenjer svijetl

sve je manje izuma i otkrića a sve više recikliranja odavno odbačenih tehnologija. lijepo se upakuju, dobro pr agencijama izreklamiraju i sa par navlakušica poput green, pomoć ruralcima, siromašnima omogućava pristup svjetlosti, vodi, internetu, budi životinje u vrijeme hranjenja...

može sad jedan članak o dostavi paketa dronovima, nije dugo bilo?

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice