Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, moćan

poruka: 8
|
čitano: 4.407
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, moćan ".
7 godina
offline
Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, moćan

pre skupo za bluetooth sluše, ovakva cjena zahtjeva bluetooth + custom radio mogucnost bez kompresije. bluetooth jednostavno nije "klasa" za slušalice ove cjene.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, mo
dabar_solta_V2 kaže...

pre skupo za bluetooth sluše, ovakva cjena zahtjeva bluetooth + custom radio mogucnost bez kompresije. bluetooth jednostavno nije "klasa" za slušalice ove cjene.

Niti ces cut kompresiju kod aptx hd-a niti je ovo uber-high-end klasa slusalica. 

 

7 godina
offline
Re: Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, mo
zašto custom radio mora bit samo na uber high end klasi kad custom radio rješenje "košta" manje nego bluetooth rješenje?

ne cujem kompresiju ni na obicnom aptxu kad slušam vec kompresirane mp3ce ali ima cunki koje navodno cuju i šta su marendavali ovi u tvornici dok su pravili slušalice koliko dobar sluh imaju al to nije bitno nego cisto bi bilo lipo imat jedan level kompresije manje kad vec hardver postoji i jeftin je i jako jednostavan za implementirat, ima raznih rješenja npr po ultra jeftinim logitech wireless slušalicama i slicno.
5 godina
offline
Re: Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, mo
dabar_solta_V2 kaže...
zašto custom radio mora bit samo na uber high end klasi kad custom radio rješenje "košta" manje nego bluetooth rješenje?

ne cujem kompresiju ni na obicnom aptxu kad slušam vec kompresirane mp3ce ali ima cunki koje navodno cuju i šta su marendavali ovi u tvornici dok su pravili slušalice koliko dobar sluh imaju al to nije bitno nego cisto bi bilo lipo imat jedan level kompresije manje kad vec hardver postoji i jeftin je i jako jednostavan za implementirat, ima raznih rješenja npr po ultra jeftinim logitech wireless slušalicama i slicno.

 Neprocjenjivo ;)

10 godina
offline
Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, moćan

Zvuk je preko BT puno bolji kad se sluške pune audiofilskim USB kabelom 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, mo
gocc01 kaže...

Zvuk je preko BT puno bolji kad se sluške pune audiofilskim USB kabelom 

To, a i orijentacija u kojem kursu ti je glava okrenuta dok slusas je isto bitno, silnice zemljinog magnetskog polja lako sjebu zvuk ako se krivo postavis...

15 godina
offline
Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, moćan

Dobar dan,

 

Kupio sam sluške početkom godine u nadi da ću napokon imati dobre slušalice za konferencije i slušanje muzike. Međutim, već prilikom prve upotrebe na poslu hladan tuš: mikrofon je očajan. Sugovornici se žale da me slabo čuju ("iz bunara" zvuk), mikrofon kvata okolnu buku što samo pogoršava situaciju. Dojma sam da je mikrofon ubačen tek onako, da se nađe.

Drugo, slušalice ne rade u žičanom modu ako im je baterija prazna (to sam znao), međutim, ako se nakon slušanja fizički ne isključe preko malog prekidača, neće se same isključiti nego će trošiti bateriju. Dogodilo mi se nekoliko puta da ih zaboravim isključiti u petak, a u ponedjeljak me dočekaju prazne.

Pauziranje glazbe kada se skinu sa glave radi OK, tu nisam naišao na probleme.

Treće, slušalice su obložene nekom vrstom tkanine sa milijun rupica u koje se zavlači prljavština koju je jako teško očistiti pa nakon nekog vremena izgledaju ogavno. Posebice ako imate perut u kosi onda će se brzo zapuniti.

 

Jedina svijetla točka je zvuk. Zvuče odlično, ali između njih i žičanih Sennheiser Mommentum slušalica ne čujem razliku.

Što se ANC-a tiče, Sony wh-1000xm3 apsolutno dominira (te ima kolega pa smo ih usporedili).

 

 

Sveukupno sam slušalicama razočaran obzirom da koštaju 2990 kuna, vjerojatno 1500 kuna plaćamo samo B&W brand.

I da, za konferencije koristim sada Logitech PC960 USB slušalice (230 kn) koje imaju nemjerljivo bolji mikrofon :-)

 

Sve u svemu, ne vrijede tih para.

 

Pozdrav.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 13:02 (Tvrdipanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Bowers & Wilkins PX7 - Luksuzni materijali, mo

B&W nikad nije ni bio jeftin.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice