Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu

poruka: 23
|
čitano: 9.986
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu".
6 godina
protjeran
offline
Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu

Nemojte tako. Od čega će živjeti ti silni developeri mobilnih aplikacija? Pa na tome je stvoren jedan cijeli mit o razvoju IT-a u 21 stoljeću.

 

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu

... ali stvarno je količina smeća i imitacija i na jednom i drugom OS-u nesnošljiva. Da ih je 10 000 bilo bi puno,  ali ovo razbacivanje desecima milijuna aplikacija... jao.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
13 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
Zanimljivo. Najpopularnije je pimpanje uređaja (tko je rekao je android praktičan?), dok se ništa korisno ne radi na njemu...
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu

Obzirom se u članku "ne precizira" otprilike koje su aplikacije otpale, ja ovako odokativno napamet predmnjevam da su otpale aplikacije koje nisu u skladu s potrebama za iOS 11.3 najvjerojatnije a i budući uskoro nadoilazeći iOS12 ?! 

 

U principu, moje skromno subjektivno razmišljanje kaže da igrica i nije "po defaultu" baš aplikacija, odnosno ja ju teško ne shvaćam, makar postoje po podjeli aplikacija"i igrice" na popisu, svrha i korisnost samog postojanja je više nego diskutabilna. 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu

BUG-ovci opet vam se stranica otvara po 15 sek na 100 mbita optici.. 

xfact
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
ridealong kaže...

Nemojte tako. Od čega će živjeti ti silni developeri mobilnih aplikacija? Pa na tome je stvoren jedan cijeli mit o razvoju IT-a u 21 stoljeću.

 

 Isto kao i indie igre na PC-u (uglavnom smece), kao enormne zarade na web reklamama, kao kriptovalute... Sve neka cudesa za 3 dana ili 3 godine, nebitno - ocito se trendovi brzo i puno propituju i cesto mijenjaju.

15 godina
neaktivan
offline
Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu

Android ima previse smeca i fake aplikacije.  Vecina prednosti spada pod takve aplikacije. Indija ga uzdrzaje sa vecinom usera :)
Dalje, iOS je fluidniji OS i platofrma, drevnoga NeXTSTEP-a. Zato budite njezni kada spomenete android pored iOS-a. iOS  je munja za android. Kraj price!!!

bila je ekstaza, moja bivsa staza...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 6:11 (ninoid).
 
1 6 hvala 0
8 godina
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
ninoid kaže...

Android ima previse smeca i fake aplikacije.  Vecina prednosti spada pod takve aplikacije. Indija ga uzdrzaje sa vecinom usera :)
Dalje, iOS je fluidniji OS i platofrma, drevnoga NeXTSTEP-a. Zato budite njezni kada spomenete android pored iOS-a. iOS  je munja za android. Kraj price!!!

 Ti si munja za komentatora :)

 

Ovo o čemu ti pričaš se zove "mit o mikrokernelu" ("Mach").

Na osnovu bijega od tog mita je npr stvoren Linux od mikrokernel Minixa, a GNU Hurd je tek virtualno zaživio (mrtvorođenče).

Danas su znanost i industrija složni oko toga da je Mach koncept - zanimljiv ali uglavnom promašen (napose u originalnoj verziji).
Kako bi mikrokernel OS bio i u praksi superiorniji, potreban je specijalan hardware. Ili modifikacija ("hibridni mikrokernel").


Taj teorijski "warp" koncept je davno, objeručke pohlepno prihvaćen i od Gatesa i od Jobsa; no Gates je bio dovoljno pametan da brzo reterira i modulira koncept u tzv hibridni mikrokernel.
Jobs je umjesto toga - prilagođavanja OSa hardweru, odabrao - prilagođavanje hardwera OSu.

PowerPC je propao; NeXT također. Jobs (NexT) je bankrotirao plaćajući Sunu da pretvori BSD Unix u OpenStep. Tek kupovinom BSD Unixa je Jobs (Apple) uspio stvoriti to što je zamislio (OS X). No manijak je i nakon par desetljeća dokaza o uzaloudnosti, i dalje gurao ideju prilagođavanja hardwera softwareu (umj. obrnuto), pa je i isforsirao iOS, koji obzirom na SOC koncept (što smanjuje cijenu hw) i top marketing (što diže cijenu proizvoda) uspijeva imati odlične performanse - u nekim aspektima.

 

PostJobs:

Apple danas najavljuje bijeg od Intela itd - kupnje hardwarea po narudžbi i - razvoj specijalnog hardwera u vlastitom aranžmanu.

Time Apple nastavlja manijakalnu misiiju svog "boga kreatora".
If you can't change yourself, change the world (standards). 


S druge strane, Linux OS (kao i skoro svaki unixoid) je kao plastelin - paše na bilo koji hardware (X86, ChromeOS, Android, Raspbian, Playstation...).

To i objašnjava, u velikoj mjeri, zatvorenost Apple OS platforme. I dalje je OS vezan uz specifičan hardware kako bi imao vrhunske  performanse. No to i potencira probleme s rel. niskom kompatibilnošću u odnosu na druge unixoide (ostatak svijeta).

Ako ti misliš da je lakše mijenjati hw nego sw, good luck with that. O kompatibilnosti tek ne bih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 14:50 (Zechina).
8 godina
online
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
Zechina: zanimljiv post, ali zaključak ne slijedi.

Naime, nitko normalan više ne radi na golom željezu pa ni Apple. Detalji željeza, hardvera, se zatvaraju u API-e i drivere koji onda izravno pristupaju hardveru. Kad se promijeni disk, ne moraš promijeniti sve i jednu aplikaciju već samo dodaš novi driver. To je standard kod svih. Naravno, frameworkovi i API ponekad postanu prevelik teret pa se tu i tamo resetiraju - direktx 11, metal i slično ali se koncept ne mijenja. Koliko god vladalo mišljenje, softver slijedi hardver a ne obrnuto. Primjerice, danas vrlo popularne neuralne mreže su poznate desetljećima ali nisu korištene zbog preslabog hardvera. U mobitelu koji radi sa zvukom, preko nekoliko radijskih interfacea, videom i fotografijama postoji potreba za isto toliko specijaliziranih DSP-ova koji mogu znatno efikasnije obaviti potrebne poslove. Čekati na druge da ti razviju sve što trebaš je promašena politika - tako se apple opekao na motoroli, poweru i armu. IBM je imao sreće što je njegov PC postao toliko popularan da se svima isplatilo raditi hw za njega inače bi i ta priča tko zna kako završila. Intel je standard puim slučajem, ne zato što je u počecima bio najbolji.

Da se vratim na softver - što je više različitog hardvera potrebno podržavati, to je softver općenitiji odnosno manje optimiziran specifičnom stroju na kojem radi. Pa koliko je linux plastelin, toliko je i teret kada je potrebno izvući maksimim iz hardvera. Dodaj na to da se na androidu aplikacije rade u javi i kompiliraju tek prilikom učitavanja ili instalacije, dobiješ sustav koji treba znatno više resursa da bi radio kako treba. Na kraju krajeva sve se plaća - ili površinom čipa ili brojem sati programiranja. U tom plesu između raznih opcija svatko bira svoj kompromis prema vlastitim ciljevima, mogućnostima i potrebama. Android nije otvoren zato što je baziran na linuxu već zato što ga radi google koji ne živi niti od hardvera niti od softvera već od podataka koje prikuplja i na temelju kojih lifra reklame i druge proizvode. IOS kao takav je više bio zatvoren dok se vrto na generičkim procesorima nego što je sada na vlastitima. Otvorene platforme su zapravo rijetkost. Čak je i Apple imao više svojih rješenja koja je dao na opću uporabu poput webkita, dok je hardver zatvoren i to je danas standard. Vidi šta rade wintelovci
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
Feudalac kaže...

 Sve stoji, ali si fulao premisu.
Ovdje ne govorim o softveru ukupno već o OSu, i to ne OSovima već samo jednom, i to ne čitavom već samo njegovom specifičnom dijelu - microkernelu.

iOS funkcionira, tako da ne moramo govoriti da je to nemoguć koncept. Problem je u tome što, da bi taj koncept profunkcionirao, potrebno je bilo 30+ godina "tuninga", razvijanja i probi.

Plus, specijalan SOC - e to je ono što MS sad pokušava sa Qualcomom učiniti, otprilike. Dok ovi linuxoidi ispadaju kao plastelin - zalijepiš ga negdje i radi.

Pogledaj što je bila prva teorija (čemu je mk trebao služiti) - ekstra modularnosti, neovisnosti o hardwareu, istom (zajedničkom, dijeljenom) kernelu na čitavom intranetu itd. U praksi je ispalo u mnogim stvarima suprotno.

Ne pričam na pamet: imaš 3 glavna projekta u praksi: Microsoftov, Jobsov (Apple>NeXT>Apple) i Stallmanov GNU Hurd, koji je trebao biti kernel od GNU OSa, no uzet je Linux - de facto empirijski dokazano da ovaj nije, niti će ikad biti primjenjiv (a kamo li u mjeri u kojoj je zamišljen).


Za MS ne znam, osim detalja koji su procurili van od ljudi koji su otišli iz MS. Oni to uglavnom generaliziraju sa "spaghetti code". Jednom sam čak pratio u nekoj knjizi jednog od bjegunaca iz Redmonda, pojašnjene što je tu rađeno (NT jezgra). Uglavnom, gomila nekonzistentnosti, koja je riješena tek negdje sa XP, valjda.

 

Poanta je da su se 3 velika stožera, iz različitih pobuda, trudila da ovaj koncept (mikrokernel) zaživi u praksi. Microsoft je tu u stvari bio najpraktičniji / najpragmatičniji, jer su se trudili sagledati optimum uloženog/dobivenog i rano se odmakli od tih "zadanih teoretskih ciljeva". Opet, nisam stručnjak pa ne znam detalje.

GNU projekt pak treba gledati sa neke ideološke a ne komercijalne strane, gdje se gro pametnih glava desetljećima trudilo da koncept zaživi u stvarnosti, pa makar nakratko (ko to more platit). I opet figa.
Apple - to se nikad neće znati, ali da je bilo tko uložio desetljeća i milijarde u bilo što, valjda bi već imao kvantni a ne microkernel.

 

ontopic:
iOS developeri ne trebaju brinuti: osim onog o većoj zaradi po aplikaciji (o čemu ne bi - meni je to poput "sigurnijeg klađenja" obzirom na milijune apk), Google i Apple surađuju na tome da unificiraju Swift i za Android (ili tako nekako - ne znam detalje, ali dva loša zakucaše MSloša). Flutter (wiki).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
U Hrvatskoj je najbolji primjer zavrseni fakultet elektrotehnike nema veze vise s elektrotehnikom nego svi se zaposljavaju ko programeri....
Tako i bezbrojne nepotrebne aplikacije....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
Feudalac kaže...
Android nije otvoren zato što je baziran na linuxu već zato što ga radi google koji ne živi niti od hardvera niti od softvera već od podataka koje prikuplja i na temelju kojih lifra reklame i druge proizvode. IOS kao takav je više bio zatvoren dok se vrto na generičkim procesorima nego što je sada na vlastitima. Otvorene platforme su zapravo rijetkost. Čak je i Apple imao više svojih rješenja koja je dao na opću uporabu poput webkita

 

Tu si previše grešaka naveo.

 

Android nije otvoren zato što je baziran na linuxu već

Android je otvoren jer

1) Linux licenca to zahtjeva (koliko je Android u stvarnosti otvoren, o tom potom)

2) jer je to dio Google PR fore sa "Do Not Evil" i sl, ali i njihova strateška odluka (FOSS je biznis model 21. stoljeća).

3) kako bi inače Google privukao developere nakon Microsofta, pa Applea u svoj tabor? Kao što vidimo iz podataka, uspjelo im je.

 

google koji ne živi niti od hardvera niti od softvera već od podataka koje prikuplja i na temelju kojih lifra reklame i druge proizvode. 

Nemoj to raditi kad sam znaš (valjda) da to nije istina već poluistina. To je kao da ja napišem da Apple živi od toga što prodaje maglu budalama.

Apple koristi marketing da bi prodavao svoj hardware, Google obrnuto.

Imaš gomilu hardvera i softvera koji Google radi i odlično zarađuje na tome. Istina je da je to bio njihov core biznis, no diverzifikacija je odavno napravljena. Od auta do kompjutera i kućnih uređaja.

Pogledaj Alphabet pa pogledaj čim se sve bave.

 

IOS kao takav je više bio zatvoren dok se vrto na generičkim procesorima nego što je sada na vlastitima.

Sad kad ovo kažeš, tjeraš me da se sprdam s tobom. Neću, već dokaži.
1) Zar iOS može biti više zatvoren? 

 

2)

Darwin is an open-source Unix operating system first released by Apple Inc. in 2000. It is composed of code developed by Apple, as well as code derived from NeXTSTEP, BSD, Mach, and other free software projects. (wiki)

Darwin = Mac OS X. Imao si čak i full funkcionalni FOSS OpenDarvin, sve do 2006. (OS X 8.01). Pogledaj i zašto je zatvoren. Poznanici su se zezali s time, to je bila ogromna konsternacija i svinjarija: Apple je navukao community, pokupio gro riješenja od njih, da bi džabe izvukao korisni kod i onemogućio projekt koliko god je mogao, a sve korisno pretopio u iOS. 

 

 

Otvorene platforme su zapravo rijetkost.

 A Balkan je brdovit.

 

 

 Čak je i Apple imao više svojih rješenja koja je dao na opću uporabu poput webkita

 Ovo je pak čisto trolanje. Autor webkita je KDE (jedna od tih gore "rijetkosti"). Apple je tu dao bitan obol (trebalo mu za Safari), ali je i pokrao pa zatvorio kod kao i u slučaju sa Darwin/OS X/iOS.

Ovo pak o više svojih riješenja - tek nekoliko, u odn. na  bar 3 puta više iz Googlea. Sva su iznuđena. Samo Zopflija imaš više nego li "Apple" webkita (ne brkaj s Blink, Qt, KHTML, GTK itd verzijama koje Apple nije uspio zaključati sa zatvaranjem svog dijela koda)

 

Feudalac kaže...
na androidu aplikacije rade u javi i kompiliraju tek prilikom učitavanja ili instalacije, dobiješ  sustav koji treba znatno više resursa da bi radio kako treba

 

Ovo mi se čak neda demantirat. Imaš informacije od prije 10 godina.

C, C++, Kotlin, Swift ... 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 23:01 (Zechina).
8 godina
online
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
Zechina: rant o semantici mikrokernel je zapravo pravi kernel ali su potrošena tri desetljeća je bespredmetan i ima smisla samo kao pričica iz povijesti. Sav postojeći softver ima svoju povijest, promjene, prilagodbe, čitaj razvoj. Programski jezici krenu iz jednog koncepta pa se kroz praksu, nova otkrića promijene, prilagode, preuzmu nešto iz drugog i na kraju svi slično izgledaju i svi slično mogu. Koliko ovo tvoje ima smisla u nekakvom negativnom kontekstu može ilustrirati činjenica koju izbjegavaš osvijestiti je da dva od tri trenutno najpopularnija operacijska sustava u upotrebi imaju kernele koji su razvijeni s idejom minimalizma uz pragmatične ustupke tamo gdje to ne daje optimum. Upravo takav kernel koji je potpuno apstrahiran od hardvera je prednost u smislu različitosti hardvera na kojem može raditi. Ako je potreban ustupak radi performansi, onda se izjednačava s klasičnim kernelom pa su u jednakoj poziciji. Vlastiti soc u iOS svijetu dosao je prije pet godina, ne zato što je to potrebno radi softvera već zato što se na taj način odvajaju od ostatka svijeta koji kasni dvije godine. Nije samo procesor vlastiti, primjerice tu je i vlastiti nvme kontroler koji brzinom ubija sve kaj postoji. To je, ako loviš performanse i želiš biti broj jedan apsolutno nužno iz tih konkurentskih razloga a ne zato kaj je kernel baziran na krivom konceptu pa ga je potrebno kompenzirati negdje.
Ja rekoh
8 godina
online
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
iOS naravno može biti više zatvoren. Iz generaciju u generaciju otvaraju sve više privatnih APIja. Evo čak je tu i nekakav osnovni file manager.

Kaj se tiče jave i androida - razmisli još jednom. C se koristi samo za kritične dijelove ili kod nekih višeplatformskih aplikacija za zajedničku logiku dok je UI i slično i dalje džava. To je razlog nešto fluidnijeg rada iOSa koji nema garbage collection da ga sj..e u kritičnom momentu ili da mu memorija nestaje s vremenom sama od sebe i ostalo.

Ne smatram to lošim, stvari su takve kakve jesu, krajnji korisnik u svakom slučaju dobiva koliko plati, a interni detalji su mu potpuno irelevantni.
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu

Ja prizivam @ihush a. Sad ćete čut svoje.

 

Ovi naslovi su imali smisla 2010. Koliko Windows ima aplikacija, da li se smanjuje broj i ima li glupih :) 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
Zechina kaže...
ninoid kaže...

Android ima previse smeca i fake aplikacije.  Vecina prednosti spada pod takve aplikacije. Indija ga uzdrzaje sa vecinom usera :)
Dalje, iOS je fluidniji OS i platofrma, drevnoga NeXTSTEP-a. Zato budite njezni kada spomenete android pored iOS-a. iOS  je munja za android. Kraj price!!!

 Ti si munja za komentatora :)

 

Ovo o čemu ti pričaš se zove "mit o mikrokernelu" ("Mach").

Na osnovu bijega od tog mita je npr stvoren Linux od mikrokernel Minixa, a GNU Hurd je tek virtualno zaživio (mrtvorođenče).

Danas su znanost i industrija složni oko toga da je Mach koncept - zanimljiv ali uglavnom promašen (napose u originalnoj verziji).
Kako bi mikrokernel OS bio i u praksi superiorniji, potreban je specijalan hardware. Ili modifikacija ("hibridni mikrokernel").


Taj teorijski "warp" koncept je davno, objeručke pohlepno prihvaćen i od Gatesa i od Jobsa; no Gates je bio dovoljno pametan da brzo reterira i modulira koncept u tzv hibridni mikrokernel.
Jobs je umjesto toga - prilagođavanja OSa hardweru, odabrao - prilagođavanje hardwera OSu.

PowerPC je propao; NeXT također. Jobs (NexT) je bankrotirao plaćajući Sunu da pretvori BSD Unix u OpenStep. Tek kupovinom BSD Unixa je Jobs (Apple) uspio stvoriti to što je zamislio (OS X). No manijak je i nakon par desetljeća dokaza o uzaloudnosti, i dalje gurao ideju prilagođavanja hardwera softwareu (umj. obrnuto), pa je i isforsirao iOS, koji obzirom na SOC koncept (što smanjuje cijenu hw) i top marketing (što diže cijenu proizvoda) uspijeva imati odlične performanse - u nekim aspektima.

 

PostJobs:

Apple danas najavljuje bijeg od Intela itd - kupnje hardwarea po narudžbi i - razvoj specijalnog hardwera u vlastitom aranžmanu.

Time Apple nastavlja manijakalnu misiiju svog "boga kreatora".
If you can't change yourself, change the world (standards). 


S druge strane, Linux OS (kao i skoro svaki unixoid) je kao plastelin - paše na bilo koji hardware (X86, ChromeOS, Android, Raspbian, Playstation...).

To i objašnjava, u velikoj mjeri, zatvorenost Apple OS platforme. I dalje je OS vezan uz specifičan hardware kako bi imao vrhunske  performanse. No to i potencira probleme s rel. niskom kompatibilnošću u odnosu na druge unixoide (ostatak svijeta).

Ako ti misliš da je lakše mijenjati hw nego sw, good luck with that. O kompatibilnosti tek ne bih.

 

A ti si neki profesor ovde? Kada me bude zanimalo ovo sto pises tebe sigrno necu trebati.  Vjerovatno stoji vecina toga, ali zasto ne spomenes Javu i VM na androidu. Previse si napisao da ispadnes cool, a da to ne spomens. Android nece nikada imati preformanse kao iOS da mu stave 1000 procesroa i 5000 TB RAM-a. Da mu je ne znam kakva otvorenost i komptatibilnost. Apple ima malo uredjaja ali su svi vrhunski proizvodi, bez obzira na njihovu zatvorentnost i kompatibilnost koji mi nije vazna kod apple-a.
Dalje, Indija i ostale smećarske drzave guraju  Google i Android platformu. Sve smećari da imaju sto vise usera, ali opet app store sa 15 puta manjim brojem usera ima vecu zaradu i promete. Nemoj  pogresno shvatiti da sam neki fan Apple-a, ali indijski Google mi je postao jos mrzi i bez imalo duše.

bila je ekstaza, moja bivsa staza...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 7:08 (ninoid).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
Kuzim o cemu govoris. Vjerovatno stoji vecina toga, ali zasto ne spomenes Javu i VM na androidu. Previse si napisao da ispadnes cool, a da to ne spomens. Android nece nikada imati preformanse kao iOS da mu stave 1000 procesroa i 5000 TB RAM-a. Da mu je ne znam kakva otvorenost i komptatibilnost. Apploe ima malo uredjaja ali su svi vrhunski proizvodi, bez obzira na njihovu zatvorentnost i kompatibilnost koji mi nije vazna kod apple-a.
Dalje, Indija i ostale smećarske drzave guraju Google i Android platformu. Sve smećari da imaju sto vise usera, ali opet app store sa 15 puta manjim brojem usera ima vecu zaradu i promete. Nemoj pogresno shvatiti da sam neki fan Apple-a, ali indijski Google mi je postao jos mrzi i bez duše.
bila je ekstaza, moja bivsa staza...
13 godina
offline
Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u padu

To se zove sazrijevanje platforme.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p

@feud

Htio sam ti reći da si mašio premisu, jerbo ti je kolega počeo sliniti po NeXTu, ali nakon ovog ispada

Indija i ostale smećarske drzave

ostavljam te na ponos i diku vlastitom iPlemenu. 

Pljuni i zapjevaj, Lupi petama, Lijepa li si, Balkane moj.

London-Paris-New York al' Učmučlići donji prije svega 

(a ne tamo nekih smećarskih 5 milijardi niže rase) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 18:08 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p

Ti rasistu, prisjeti se kojeg je podrijetla tvoj Stevo iBog i gdje je išao tražiti duhovnu inspiraciju.

Kladim se (pardon, ulažem) da je povod ovom ispadu što si uložio u neku kriplovalutu, pa sad nakon što je Indija zabranila bankama da imaju posla sa kriplobiznisom, prenio si bijes i na drugu iReligiju.

8 godina
online
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p
Zechina: podrazumijeva se da svatko od nas piše u svoje ime. Prilično je nisko izjednačiti me s nekim stavom koji ja ni na koji način nisam podržao ili producirao. Poznajući te iz forumskih rasprava, uočio sam da ne znaš završiti raspravu u kojoj ti je argument pobijen. Loš si gubitnik.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p

Velim ti, fulao si premisu - odgovarao sam na onu mantru o genijalcu i genijalnom OSu koji se razvija 30 godina.

Ti si uvukao dalje nešto s čim se načelno slažem većinom (što sam i napisao), ali si onda krenuo po Android hejtu.
Ne da mi se o ovoj nepotrebnoj i trolerskoj pljuvačini po Androidu - ufurao si to u kontekst i izbombardio poluinformacijama. Potpuno nepotrebno.
Java VM ti uopće više nije potrebna; argument da - zamisli - moraš instalirati softver prije upotrebe, i da je to "garancija" loših performansi - ili da je većina OSova zatvorena... ne da mi se krive Drine ispravljati.
Kotlin i Swift su budućnost Androida/Chromebooka; Hoće li ispod biti Fuchsia unixoid ili (vjerojatnije) i dalje neki Linux, ne zanima me.
8.5. ti je Google I/O pa ćemo znati više. 
Znam da i Cupertino i Mountain View (ili gdje su već sad) blisko surađuju oko mnogo stvari, ali to kao i uvijek drže daleko od javnosti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Broj dostupnih iOS aplikacija po prvi puta u p

Sumnjam da si ikada imao nekoga posla sa indijcima pa tako ne mozes ni znati i njihovoj kvaliteti. Tesko je razgovarati oko ovoga, previse lajkas google. Nebi vise trosio vrijeme na ovo 

bila je ekstaza, moja bivsa staza...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice