Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

poruka: 20
|
čitano: 6.687
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora".
15 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

svinja mi se članak, iako mi je presjek svih skupova u pravilu prazan skup. odgovor na krug zdesna je klistir. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 11:42 (Ajar).
Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Počeh čitati kada ono "sa strane" glup i gluplji, pa me omelo.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgo
Ja sa 27 godina neznam što volim raditi, niti u čemu sam dobar, a još manje para imam. Uglavnom ono što volim raditi nema tu para (ili jako malo), a ono što mi ide trebao bi iči protiv svoje savjesti (laganje, uveličavanje...), a ne u osječam se ugodno da previše napätím svoj posao (iako moj pojam o mnogo i ljudi kojih radim je skroz različito). Kako god okrenem sam u banani. A za bude korisno za svijet, e to je priča za sebe.

Sve u svemu dobar članak👍
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgo
Rijesenje desnog kruga je nesebicnost.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Jedan od rjeđih članaka koji sam pročitao u cjelosti, a što se tiče desnog kruga "what world needs" po mom načinu razmišljanja odgovor bi bio "pioneers". Dakle pionire koji će pomjerati i postavljati nove granice i sve to uz rizik i osjećaj nesigurnosti. Ljude koji vjeruju u sebe i koji umjesto prihvaćajući stvari kakve jesu znaju da uvijek ima prostora za napredak i inovacije.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Ja ujutro ne ustajem iz kreveta. Svakom poslodavcu u proslosti sam rekao radim od 12.00 - 18.00 tad sam najproduktivniji. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 12:51 (pravi_covijek).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Treba nam warp pogon.

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Znao sam da će se to dogoditi prije ili kasnije. BOL je počeo pisati o smislu života, egzistencijalizmu i psihologii. Sva sreća da je to učinio Maštruko, i to kroz prvo lice, samokritično, iskreno i netendenciozno. Inače bismo imali problem. Mislim, ionako ga imamo jer smo ponovno morali osvijestili sebe u svome svijetu. Tema jest osobna, ali nije ljetna. Da si to pisao na Indexu, mislim da bi kod mnogih ljudi zaposlenih na dnu hranidbenoga lanca zavladala depresija.

 

Za nekoga tko nema vremena razmišljati o smislu života od svakodnevnih životnih situacija, i tko je debelo razočaran u odgovore koje nudi religija, tekst je prosvjetljujući i spoznajan. Stoga ti hvala na informaciji o ikigaiju. 

 

Drago mi je da si priznao da ne uživaš u političkim pisanijama. Razumijem intelektualnu potrebu da pisanjem utječeš na druge, ali čemu politički diskurs? I to indeksovskoga tipa koji je temeljito politički pristran. Budući da imaš motivaciju da pišući pomažeš drugima, sposobnosti da to učiniš i ugled u hrvatskom novinarstvu, zašto desni krug ne začiniš tako da stvoriš nove dnevne i mrežne novine u Hrvatskoj nalik na najbolje primjere u svijetu, npr. The Guardian? Ako nešto ovoj zemlji treba, to su kvalitetni (naglašavam kvalitetni) novinari.

 

Završit ću citatom jedne osobe koju iznimno dobro poznaješ, a čije riječi pogađaju u sridu ikigaija:

"Moj me optimizam ne napušta jer i u stanju kaosa blizak sam stavu koji kaže da čovjek suvremenog svijeta mora u sebi nositi kaos da bi rodio treperavu zvijezdu. A prema kaosu što ga ovo društvo nosi u sebi, možete zamisliti kakav će biti vatromet kad počne rađati zvijezde."

 
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Trebali bi malo više u uredu modeririati forum da nemamo indijske botove, a ne pisati članke za filozofski faks, tamo ionako imamo previše nezaposlenih u nastajanju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgo
JozoBozo121 kaže...

Trebali bi malo više u uredu modeririati forum da nemamo indijske botove, a ne pisati članke za filozofski faks, tamo ionako imamo previše nezaposlenih u nastajanju.

 

Baš si pravi Jozo. Čiji te forumski tekst i što te je točno naljutilo da si upotrijebio izraz "indijski bot"? (Možeš li pojasniti taj izraz, usput budi rečeno, bojim se da ga rječnici ne bilježe, a moj filozofski um to ne može do kraja razmijeti.) Možda bi filozofske fakultete trebalo ukinuti, jelda Jozo? A možda bi Maštruko trebao prestati pisati o ikigaiju jer potiče nezaposlenost u nastajanju? Ili si možda očekivao da će forumski napisi na Meštrukov tekst biti iz područja IT-ja?

 

Tvoje pozivanje na moderiranje tekstova koji potiču na društvenu dekadenciju stvar je jednoga prošlosvršenoga režima. Stoga ti uživaj u ljetovanju, Jozo, i ne čitaj tekstove od kojih se loše osjećaš. Drži se donjega kruga.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgo
BarbaVeli kaže...

 Baš si pravi Jozo. Čiji te forumski tekst i što te je točno naljutilo da si upotrijebio izraz "indijski bot"? (Možeš li pojasniti taj izraz, usput budi rečeno, bojim se da ga rječnici ne bilježe, a moj filozofski um to ne može do kraja razmijeti.) Možda bi filozofske fakultete trebalo ukinuti, jelda Jozo? A možda bi Maštruko trebao prestati pisati o ikigaiju jer potiče nezaposlenost u nastajanju? Ili si možda očekivao da će forumski napisi na Meštrukov tekst biti iz područja IT-ja?

 

Tvoje pozivanje na moderiranje tekstova koji potiču na društvenu dekadenciju stvar je jednoga prošlosvršenoga režima. Stoga ti uživaj u ljetovanju, Jozo, i ne čitaj tekstove od kojih se loše osjećaš. Drži se donjega kruga.

 Ako nisi primijetio, zadnjih dana na forumu ima više spam tema nego pravih jer stalno dolaze spam botovi iz Indije, a nitko skoro nitko od modova nije bio prisutan zadnjih dva tri dana.

 

Ne ukinuti, ali drastično smanjiti. Češko-Hrvatska komparativna književnost? To je potrebno? To otvara radna mjesta i stvara doktore znanosti? Odsjek za indologiju? Za romanistiku? Za povijest umjetnosti, etnologiju, fonetiku, dalekoistočne studije i filologiju stanrno postoji velika potreba, vjerojatno cijelih pet radnih mjesta i to na državni trošak. A to plaćaju ljudi koji idu na fakseve koji se traže, na informatiku, strojarstvo, medicinu i slične. Da, nikako ne podnosim stvaranje tolikog broja nezaposlenih i nepotrebnih ljudi koji gotovo nikada neće naći posao u struci jer ne postoji potreba niti će postojati, a to sve se skupo plaća od ljudi koji rade stvarne poslove. Filozofija me osobno zanima i dosta toga mi je zanimljivo, ali to je nešto što u životu radiš kao bonus, a ne da si ti školovani filozof.

 

Još nisam na ljetovanju, ali budem, mene prošlosvršeni režimi ne zanimaju, komunizam i njegu mediokritetsku dekadenciju prezirem, a na moderiranje tekstova nisam uopće pozivao nego, eto, ti ne znaš što se zadnjih dana događa na forumu pa si krivo shvatio neke stvari.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 15:59 (JozoBozo121).
7 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgo
ivan262 kaže...
Ja sa 27 godina neznam što volim raditi, niti u čemu sam dobar, a još manje para imam. Uglavnom ono što volim raditi nema tu para (ili jako malo), a ono što mi ide trebao bi iči protiv svoje savjesti (laganje, uveličavanje...), a ne u osječam se ugodno da previše napätím svoj posao (iako moj pojam o mnogo i ljudi kojih radim je skroz različito). Kako god okrenem sam u banani. A za bude korisno za svijet, e to je priča za sebe.

Sve u svemu dobar članak👍

 Vidiš, ja s 30 znam što volim raditi, u nekim stvarima sam dobar, para imam (dovoljno), ono što radim u tome ima para, ono što mi ide ne traži od mene da idem protiv svoje savjesti, lažem ili uveličavam (premda bih mogao biti i političar😁), a ovaj dio da se ne osjećam ugodno da previše naplatim što radim me ne brine već dugo (nemoj ni ti, jer tak svijet funkcionira - roba košta koliko je kupac sposoban platiti, premda neki misle da onoliko koliko je spreman platiti- varaju se).

Uglavnom, kako god okrenem sam isto u banani - osjećam sve ono iz dijagrama: praznina u meni, osjećaj nesigurnosti, osjećaj beskorisnosti i zapravo nemam para kak spada nego je to rvačka crkavica, samo kaj je meni i mojoj squaw i to dovoljno (nezahtjevni smo).

 

Uglavnom, zato nemojte i proučavati ovaj dijagram, samo baci čovjeka u depru jer postane svjestan pravog stanja stvari.

 

E da, znam i odgovor na onaj četvrti veliki krug (premda nije nekaj kaj bi se smatralo pod prihvatljiv odgovor, ili uopće kao bilo kakav odgovor).

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Uz UBI i qrac koji se razboli kad mu se spomene svijet, ovaj dijagam se lijepo svede na dva kruga.

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgo
Renesis kaže...

Treba nam warp pogon.

I gdje bi se sa njim zapucao?

14 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

e moj Oleže, godine stisle, pa se brineš o smislu svog života i ostavštini....

 

kaki ikigai, kakvi bakrači..

 

mi smo svi sudionici velikog "rat race" iventa u organizaciji konzumerističkog društva u kojem živimo..

 

stoga je smisao najbolje opisao James Jewel Osterberg i VIS Marionete u uspješnici "Žudnja za životom"...

 

dotad, pjevajte (jer tko pjeva zlo ne misli), volite (i khmmm, khmmm...), radite najbolje što znate i umijete...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

ne znam što svijetu treba (ovak na prvu bi reko manje stanovnika), ali znam što meni treba. Više slobodnog vremena. Radim posao koji sam želio raditi, čak pridonosim tim poslom zajednici, zadovoljan sam, novaca imam, nisam ni blizu bogat ali realno više mi ne treba, stabilnu obitelj imam, vremena za uzivat s obitelji nemam nikako

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Zgodan članak.

Bilo je i vrijeme da bude malo ovakvih tekstova (kava, smisao života...). Hm, baš me zanima slijedeći.

Po meni bi desni krug bio:" napredak, pomak prema boljem".

 

Neka i uzgajivač krumpira ove godine napravi pomak da uzgoji više, boljeg, kvalitetnijeg krumpira. 

Isto tako mislim i za sve poslove. 

Mic po mic prema naprijed.

Istina da ljudi različito vide šta je napredak (za njih) za svijet i vjerojatno se sukobljava sa donjim krugom, ali to bi moglo biti jedno od rješenja.

 

Dakle svaki puta malo kvalitetniji tekst :)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Ako su komentari na Index.hr smjernica radiš li neki posao dobro onda ti je nepoznavanje četvrtog kruga najmanji problem u životu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Istina.

 

Neki će pomisliti baš suprotno, ne može to biti ono što svijetu treba. Svi vole pink eyeglasses i joy pill.

Tako je. Istina nije ono što svaki pojedinac želi i treba, nego ono što svijet treba.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Uz pomoć ikigaija do odgovora

Jako dobar tekst i poučan za čitanje. 

 

Što svijetu treba?

Svak struka i zanimanje treba ovom svijetu.

Sve je to povezano. Ako ti cura voda u stanu, zoveš majstora-vodoinstalera koji se mora do mjeta kvara dovesti sa nečim, netko je morao napraviti cestu, vozilo sa kojim će doći, netko je morao napraviti potrošan materijal i alat koji koristi prilikom povravka. Da bi pozvali majstora, netko je morao napraviti telefon, tk sustave da bi se uopće mogao uspostaviti poziv, netko mora održavati te sustave, a taj netko je morao od nekuda se krenuti zanimati za tehnologiju, recimo čitajući BUG/Mrežu dok je bio dijete...

 

A, netko mora pisati u BUG-u i/ili Mreži. Tako dolazimo do naših bugovaca koji to čine na vrhunski način, te time ispunjavaju svoju svrhu i smisao u svakome mogućem pogledu.

 

Pa, kaj ak' ima 10 istih slika istog objekta? Pa, ja bum si izabral koja mi paše.

Što ako ima na netu tisuće opisa Panzer Corpsa? Pa, ja hoću baš onaj iz BUG.

 

 

...

....

......

 

Želim svim dragim ljudima koji ovo čitaju napisati da svatko od nas u ovom svemiru ima svoju svrhu, te da se ne brinete previše oko smisla svojeg djelovanja. Čak i lopovi imaju svrhu na ovom svijetu, jer protivnom policija ne bi imala posla....

 

....umjesto, svih mogućih religijski obrazaca i filozofija bitku na ovom svijetu, nudim Vam ideju osobnog rasta, gdje će nastojati biti bolji u odnosu na samoga sebe protokom vremena.

A, bugovci to čine odlično, jer su oni sa vremenom sve bolji i bolji u svojem djelovanju.

 

Stoga, ljudi na brinite se previše oko nepotrebnih stvari, nego dajte najbolje od sebe, te će sve biti kako treba.

Winners win & loser lose. Ovaj je motivacijski govornik sve lijepo objasnio, sve ostalo je po meni nepotrebno.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice