Cajke, turbo folk i ostali sportovi

poruka: 173
|
čitano: 30.963
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cajke, turbo folk i ostali sportovi".
13 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Friday kaže...

Necu guglati jer me strah da ne dobijem proljev govana - extra fm je neka radio postaja?

Da, nažalost. 3.5.2018. zamijenili Laganini FM (na 93.6 i 104.5 MHz) u Zagrebu i okolici, a Laganini je od 21.5.2018. na frekvencijama Soundseta.

 

Dovoljno je da vidiš koju su nagradnu igru imali nedavno; odmah vidiš o kakvom se tipu radio postaje radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 19:08 (Marko :D).
14 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Cajke ? Bome ne vjerujem da itko od mladih sluša cajke. Slušaju srpski, bosanski pop, pošto hrvatski ne postoji, odnosno može ga se opisati jednom riječju, užas. Žanr koji je svuda najslušaniji tako da ne razumijem zgražanje. Uostalom mladi danas slušaju sve jer je sve dostupno, prije si se morao potruditi da dođeš do neke glazbe, a danas ti je sve dostupno instant.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
loky4i4 kaže...

Cajke ? Bome ne vjerujem da itko od mladih sluša cajke. Slušaju srpski, bosanski pop, pošto hrvatski ne postoji, odnosno može ga se opisati jednom riječju, užas. Žanr koji je svuda najslušaniji tako da ne razumijem zgražanje. Uostalom mladi danas slušaju sve jer je sve dostupno, prije si se morao potruditi da dođeš do neke glazbe, a danas ti je sve dostupno instant.

Nazivaš hrvatski pop užasom, a taj srpski (ako se to uopće može nazvati pop glazbom) ima toliki autotune da im je glas dok pjevaju sav izobličen i više liči robotskom nego ljudskom.

13 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Čak i Stoja više nije ko što je nekad bila. I nju je pokvario autotune. Nemre više zavijat u nebesa.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Marko :D kaže...

Nazivaš hrvatski pop užasom, a taj srpski (ako se to uopće može nazvati pop glazbom) ima toliki autotune da im je glas dok pjevaju sav izobličen i više liči robotskom nego ljudskom.

 Autotune koriste većinom "reperi", što su pokupili od stranih trap izvođača. Pa da hrvatski pop je užas, žalopojke par autora koji se vrte na sceni već dosta godina, glazba sama po sebi je katastrofa, nema veze sa modernim zvukom. Poslušaj sam instrumental nekih srpskih pop pjesam, onda poslušaj hrvatske i usporedi to sa stranim pop zvukom pa ćeš shvatiti zašto današnja mladež ne sluša domaću zabavnu glazbu.

14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Malo drugačije od prosle ali odlicna 3 komentar jos jaci 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 15:31 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
dreadmoore kaže...

Malo drugačije od prosle ali odlicna 3 komentar jos jaci 

 Takve pjesme nitko ne sluša kao što sam napisao gore, ovo su klasične cajke, kao što se vidi po komentarima nitko to ne voli, čak su maknuli mogućnost lajkanja koliko je ova glazba "popularna".

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 15:34 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Nemoj pričati da to nitko ne sluša kada se upravo takve cajke nalaze u trendingu na YouTube i vrte u klubovima, te na Extra FM-u.

14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
loky4i4 kaže...
dreadmoore kaže...

Malo drugačije od prosle ali odlicna 3 komentar jos jaci 

 Takve pjesme nitko ne sluša kao što sam napisao gore, ovo su klasične cajke, kao što se vidi po komentarima nitko to ne voli, čak su maknuli mogućnost lajkanja koliko je ova glazba "popularna".

 Ma ja nitko ne slusa ali zato gleda ovaj video ima 4,5m pregleda dok od mace ima 3m pa ni Hrvatska nema toliko stanovnika.

AMD AntiBoy
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
loky4i4 kaže...
dreadmoore kaže...

Malo drugačije od prosle ali odlicna 3 komentar jos jaci 

 Takve pjesme nitko ne sluša kao što sam napisao gore, ovo su klasične cajke, kao što se vidi po komentarima nitko to ne voli, čak su maknuli mogućnost lajkanja koliko je ova glazba "popularna".

 Kako se ne sluša? U Zagrebu gdje god odeš, takva muzika te dočeka. 

8 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Korky kaže...
DiRT kaže...

Kao ekipa ne slusa caje, a sve sebi u autu prvo kad daju kontakt pocne extrafm.

 

Ovih dana posto nisam dugo slusao glazbu koju sam prije stalno slusao forsiram metallicu i iron maiden. Nema te energije kad cujes master of puppets u live izvedbi.

Osim ako pustiš The Trooper od Maidena.

 

Ili Achilles Last Stand od Led Zeppelina 

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Marko :D kaže...

Nemoj pričati da to nitko ne sluša kada se upravo takve cajke nalaze u trendingu na YouTube i vrte u klubovima, te na Extra FM-u.

 Pa da srpska pop glazba, ne cajke . Toliko kulturno, glazbeno uzdignutih ljudi u Hrvatskoj ,a nitko ne može razlikovati žanrove. Evo trenutni trending Jala i Buba prvi, znači nema veze sa cajkama, Saša Kovačević čisti pop izvođač, Anastasija moderniji pop i onda imaš Hrvatski odgovor na to (po meni je ovo cajka)

 

 Pop je glazba za pustit mozak na odmor, kao što je Vojko V rekao nedavno u NU2. Btw ne vidim da se itko zgraža na filmski pop iliti "cajke" kako vi kažete , tipa Marvelovi filmovi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 15:56 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Nisi skužio što sam htio reći, ali nema veze, ne ulazi mi se u raspravu. Odi sad uživati u tom šundu... 

14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Marko :D kaže...

Nisi skužio što sam htio reći, ali nema veze, ne ulazi mi se u raspravu. Odi sad uživati u tom šundu... 

 Većinom slušam stranu pop glazbu(Ariana, Billie itd.) tako da ne brini za mene . Zasigurno sam preslušao više kvalitetne glazbe jer se ne ograničavam na jedan žanr.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 16:05 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Znači isto kao i ja, strani pop, dance, EDM. Jedino Billie ne slušam, nekako mi je njena glazba depresivna.

 

Stvarno sam mislio da si neki teški cajkaroš zbog tvojih poruka. Uh, dobro je... 😁

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 17:05 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
petarjukic kaže...
Korky kaže...
DiRT kaže...

Kao ekipa ne slusa caje, a sve sebi u autu prvo kad daju kontakt pocne extrafm.

 

Ovih dana posto nisam dugo slusao glazbu koju sam prije stalno slusao forsiram metallicu i iron maiden. Nema te energije kad cujes master of puppets u live izvedbi.

Osim ako pustiš The Trooper od Maidena.

 

Ili Achilles Last Stand od Led Zeppelina 

 Jethro Tull. Kad pustim Andersona cajkarošima djeluje kao češnjak na vampire.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 17:14 (DarthMarkus).
14 godina
protjeran
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Ja sam metalac iznad svega, ali dok sam bijo mlad i neukusan upao sam u loše društvo i pohodijo sam vatrogasne zabave i tamo sam bijo izložen cajkama, na žalost posljedice su ostale do danas - iako ne mogu organski podnijeti onaj najgori turbo folk dok cajke "umiru na mukama", ali kad Matić pusti glas ne mogu reć da mi bubnjići krvare.  

Doduše, Matićeve pjesme imaju nekog smisla i baš se ne mogu okarakterizirati kao turbo folk. 

 

Meni nije toliko stvar u cajkama, koliko u "lifestyle-u" koji one najgorše cajketine promoviraju, a to su: površnost, sponzoruštvo, malograđanštinu i krkanluk. 

Zato danas balavice od 14 godina izlaze u do3.14ćnjacima, nažbukane do ibera ko "kraljice trotoara". 

Ja kad upadnem u birtiju a tamo sviraju "đinđule-minđule", to me odma ponese....... u neku drugu birtiju, gde nema "đinđula-minđula". 


Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Great Scott! kaže...
Ne postoji hrv. domoljubna cajka.

 misliš? 

 

 

(iz pristojnosti ne stavljam sanju trumbić i danke, deutschland te klasik: moj je dragi u narodnoj gardi )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 17:59 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Dex.pwn kaže...

Evo još jedna :D

 

 E vidis on je hrvat i ima i 2 fakulteta zavrsena al je namiriso di je lova i to je to... to je i sam prizno... i lik je budala stvarno gledo sam ga 2 puta i sta sou napravi i kako se zajebava i zato ga ljudi vole iako su mu pjesme izrugivanje i zajebancija....

 

Nego evo ima i metalaca tamo preko... kad se skupe Fred Durst na gitari, Predator na bubnjevima i basistu neznam al na vrh jezika mi je s nekim likom i vjerovatno ce i vama bit cim pogledate... sta ljudi naprave od narodne....

 

 

A ima i sa zemskom 

 

I jos nesta sta su poceli u zadnje vrijeme Minea i obrada Rano

VenAtoR#2231
10 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

 

Jep, da slušam. Zakaj se ograničavati u životu? Sve je to glazba, muzika ili music.

Od Irana do Balkana.

 

A, ljudima najviše smeta kada vide sa su drugi ljudi sretni.

Pa, počnu etikete, tipa, to slušaju samo oni sa slabim intelektulanim sposobnostima, došaljaci, ovi, oni, ...., bla, bla,....

Al' neka nebitni ljudi, nebitni životi...

 

Volim neke stvari od Halida, Nede Ukraden, neke pojedine pjesme iz tog muzičkog pravca itd, itd.....

Pa, neće mi valjda "domoljubi" određivati" kaj ću ja slušati. Ljude treba jedino razlikovati po karakteru, kako veli velikan M.L. King.

Sve drugo je fašističko preseravanje.

 

Naravno, ne slušam ni pod razno kleronacionaliste u obliku prikrivenih ustaša i svih ostalih raznoraznih extremista. 

 

 

Smrt fašizmu, sloboda narodu!

 

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
3 7 hvala 0
15 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

ajde, kad vam do3,14zde ove tete i stričeki, poslušajte malo melema za uho i ostale vitalne organe: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Marko :D kaže...

Nemoj pričati da to nitko ne sluša kada se upravo takve cajke nalaze u trendingu na YouTube i vrte u klubovima, te na Extra FM-u.

 I upravo zbog toga sam prisiljen brisati svaki video na hrv. jeziku sa youtube history.

Pred nekih 3 mjeseca igram igru i puštam playlistu na youtube kad odjednom iskoči neka debilana od pjesme, i naravno kad sam sa alt+tab ušao u browser bila je to reklama od IDJ.

 

Nemam ništa protiv takve glazbe, neka ju sluša kome se sluša ali kad mi stave reklamu jer imam par domaćih videa u historyju želudac mi se digne.

Ni traga ni glasa o tome od kad je history čist.

 

13 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Instaliraš uBlock Origin i problem riješen.

 

Ako te smeta hrvatski trending, promijeni YouTube regiju. Kod mene je ili na US ili na UK; isti je onda puno bolji. Ima svega, od najava za najnovije filmove i serije, do ponešto glazbe i par popularnih youtubera. Također ima i dio author on the rise koji ti pokazuje novije glazbenike i content creatore koji se pokušavaju probiti na scenu. Uglavnom, koji god odabereš od ova dva, trending je bar 10x bolji od hrvatskog. Nema cajki, turbo folka, a i ono najbitnije - balkanskih youtubera. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 18:17 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Ja znam da mogu uzivati dok slusam
Klasika, rock, pop, house i techno. Ali kad se napijem onda mi svaka cajkusa lezi sve ih napamet znam hahah.A kad se napusim onda mi samo lezi ovo rock i techno.
AMD AntiBoy
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Marko :D kaže...

Instaliraš uBlock Origin i problem riješen.

 

Ako te smeta hrvatski trending, promijeni YouTube regiju. Kod mene je ili na US ili na UK; isti je onda puno bolji. Ima svega, od najava za najnovije filmove i serije, do ponešto glazbe i par popularnih youtubera. Također ima i dio author on the rise koji ti pokazuje novije glazbenike i content creatore koji se pokušavaju probiti na scenu. Uglavnom, koji god odabereš od ova dva, trending je bar 10x bolji od hrvatskog. Nema cajki, turbo folka, a i ono najbitnije - balkanskih youtubera. 

 Promijenio sam na US koji je milina šta se tiče sadržaja, no svejedno ako pogledaš nešto domaće kao da sve to padne u vodu, a adblock će mi biti zadnja linija obrane :D jer netko valjda i živi od tih reklama pa reko neka im bude (osim ako mi još jednom pod nos stave neku glupost)

15 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Netko pljuje klasiku, netko metal, netko narodnjake. Ali u biti u svakom žanru ima dobre i loše muzike. Žanr recimo heavy metala ili onog roktanja u mikrofon sa sotonističkim stihovima i umiranju nekima smeta, a neki vole. Pa kome smeta neka ne sluša. Isto ej s narodnjacima. Većina pop-rock, narodnjaka, elektro, ma 95% svih ljudskih pjesama su o ljubavi bilo nesretnoj bilo sretnoj, ili *exu, i nešto manje o novcu/imanju. To što netko pjeva "tuc tuc" s vokabularom dvogodišnjaka, a netko profinjenije tekstove poput književnika npr. Balašević, to je druga stvar. Isto je s ritmovima, melodijom. Nekad ti treba jednostavna stvar da te opusti ili ubaci u neku rutinu, a nekad rapsodija genijalnost da te oduševi. Zašto se ograničavati na jedan žanr? Ljepota postoji u svima. A samo uskogrudni proglašavaju lošim cijeli žanr, bez obzia koliko kvalitetno napravljena stvar. Umjesto da kažu "ne paše mi" ili "nije moj ukus" zapravo vrijeđaju druge ljude, odnosno ne razumiju da ne moraju svi imait isi ukus. Nisu zato loši ljudi ako vole nešto drugo. Dapače. Meni je drago da ne vole svi isto.

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Ne brini; ako gledaš nešto domaće, i dalje će ti se domaći sadržaji pokazivati među preporučenim sadržajima. Samo nemoj odlaziti na IDJ i slične kanale s cajkama i turbo folkom i YouTube će ti biti čist. 

8 godina
odjavljen
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

evo jedan dobra:

 

 naj jači tandem ovih krajeva

...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Ajar kaže...

ajde, kad vam do3,14zde ove tete i stričeki, poslušajte malo melema za uho i ostale vitalne organe: 

 

U moru šunda napokon nešto dobro!

5.6. su u Austriji

13 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

kad se već spominje ekstremna muzika

 

je da, tool je u austriji, ali karte su skupe u pm... :(

rammstein me isto privlačio 23.08. austrija beč, ali karte su planule, i otišla im je cijena gore...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 20:02 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice