CO2 iz zraka – industrijska sirovina

poruka: 8
|
čitano: 4.904
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "CO2 iz zraka – industrijska sirovina".
15 godina
offline
CO2 iz zraka – industrijska sirovina

tko bi rekao da se samo disanjem može zaraditi ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CO2 iz zraka – industrijska sirovina
Dobar članak, samo pitanje.

Koji bi bio najefikasniji način prikupljanja co²? Dali ovako postrojenje, stavljati na dimnjake od tvornica, brodova (čini mi se najjednostavnije) ili nešto treće?
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
CO2 iz zraka – industrijska sirovina

Sigurno bi bilo najbolje postrojenje staviti negdje pokraj velikih izvora CO2, no tu je problem. Ti izvori naime proizvode i druge plinove (NO2, SO2) koji reagiraju s lužninom. Nešto bi se energije sigurno uštedjelo ako bi se "air contactor" postavio tako da u njega puše vjetar. U radu pišu i o mogućnosti da se prirodni plin posve zamijeni strujom. U svakom slučaju, izgrađen je tek pokusni pogon (na slici je prikaza vizija pogona u potpunoj izvedbi), pa ima još mnogo mogućnosti razvoja tehnologije. 

 
4 0 hvala 1
8 godina
offline
CO2 iz zraka – industrijska sirovina

Da ste pročitali zadnju rečenicu u ovom članku vidjeli biste da to nije najjeftiniji način uklanjanja CO2. Primarna mu je svhra proizvodnja toga plina, a tek sekundarna čišćenje atmosfere od CO2. U svakom slučaju problem globalnog zatopljenja ne može se riješiti samo jednom metodom. Podizanje ovakvog pogona ne sprječava  sadnju šuma, čak u njegovoj blizini.

 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
CO2 iz zraka – industrijska sirovina

koncept, ovako kako je prikazan ilustracijom, mogao bi biti usput i vjetroelektrana i sam se napajati. nije baš perpetuum kobile ali se ušpara koja pinka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
CO2 iz zraka – industrijska sirovina

Što reći?
Nevjerojatni Nenad Raos!
Njegova jednostavnost objašnjavanja i širenja odnosno populariziranje znanosti je nevjerojatna.
Svaka čast majsotre!
 

 
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: CO2 iz zraka – industrijska sirovina
Ajar kaže...

tko bi rekao da se samo disanjem može zaraditi ... 

 

Nek nas spoje na crijevo i nas dvoje ćemo im proizvodit CO

13 godina
offline
CO2 iz zraka – industrijska sirovina

Ovakva postrojenja treba staviti u velike gradove s alarmantnom razinom CO2 u zraku (po aziji ih ima dosta) i eto zarade

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice