"CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sve bo

poruka: 16
|
čitano: 5.120
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sve bo".
"CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sve bo

ovaj sustav pokušava novim pikselima, uz postojeće, ostvariti prepoznatljiv i smislen vidljivi uzorak (teksturu) jednom kada se slika poveća.

 

Što je točno pisac mislio reći? Poznata mi je metoda povećavanja slika preko neuronskih mreža kada na temelju desetina milijuna drugih slika on prepoznaje uzorke (oko, granu, travu, nebo, puža, ...) i dijelove tih slika lijepi na mjesto "pikselizirane slike" za koje misli da paše. Nakon toga softverski to sve fino doradi i vrši korekciju boja.

 

Ovo očito nije to, nego nešto sasvim deseto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sve bo

Zgodno za stare axxo filmove gledat u 4K.

Jedini problem je kupovina superkompjutera :(

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv
Mozes ga iznajmiti :)
16 godina
offline
"CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sve bo

Dobra stvar za stare filmove ali za CSI beskorisno jer ako bi tužio nekoga na temelju detalja onda bi ti detalji trebali odgovarati j* stvarnosti!

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv

Upravo. Ovako mi to dodje kao da neuronska mreza nagadja ono sto bi i covjek nagadjao.

12 godina
odjavljen
offline
"CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sve bo
 
15 0 hvala 3
15 godina
offline
"CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sve bo

izoštrena slika je detaljnija od orginala.. :)

-smije li to po nekoj logici biti moguće?

-nije opisan način.. prije nešto godina, koristio se soft kao morph, koji je iz dvaju/više slika interpolacijom stvarao više pixela.. ovdje je jedna slika? Super. Može li biti npr dokaz na sudu, kad je već csi u naslovu..?

- jpeg nedostaci se mogu izoštriti-ispraviti (mrljasti pixeli).. očekivati je da će se kao chip početi ugrađivati u npr tv. Realnija primjena ako brzina neće biti problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv
ihush kaže...

izoštrena slika je detaljnija od orginala.. :)

-smije li to po nekoj logici biti moguće?

-nije opisan način.. prije nešto godina, koristio se soft kao morph, koji je iz dvaju/više slika interpolacijom stvarao više pixela.. ovdje je jedna slika? Super. Može li biti npr dokaz na sudu, kad je već csi u naslovu..?

- jpeg nedostaci se mogu izoštriti-ispraviti (mrljasti pixeli).. očekivati je da će se kao chip početi ugrađivati u npr tv. Realnija primjena ako brzina neće biti problem.

 CSI je sprdacina na istoimenu seriju gdje na slici nadzorne kamere u oku prolaznika prepoznaju drugog lika..... Plakao sam od smijeha kad sam to vidio...

15 godina
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv
moze bit moguce jer podatke o pikselu koji dodajemo sadrze postojeci okolni pikseli.
8 godina
odjavljen
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv

Ne sadrze.

15 godina
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv
zlosobno kaže...
moze bit moguce jer podatke o pikselu koji dodajemo sadrze postojeci okolni pikseli.

-ne sadrže, tj sadrže samo par alignbitova (stream, kao ip-paketi).. u osnovi jpeg/mpeg, podjela na kvadrate-mrežu.

(svaki višak podatka se odbacije, upravo zato jer je gubitna metoda, jer je cilj što više kompresirati file.. tad je besmislica imati redundanciju podataka).

 

-obična interpolacija je samo to, izmišljanje pixela koji izračunavaju prosjek i na tom broju izmisle novi pixel, kao AA na VGA zaglađivanje.

(neovisno kao što se urnebesna CSI serija, uzme kao relevantna referenca.., bokte, iz zjenice, odbijena slika naočala, na prozor, pa odbojnik auta.. oni vide pčelu u japanu sa svete gere.. :)) ).

 

-ok, nešto se može, ali slika-original i izoštrena.. može se govoriti kao o photoshopiranim manekenkama, izgledaju bolje, ali jel to original, može li biti vjernije-originalnije nego original? :)

-bez nekog dodatnog uzorka, vrlo neobično.. u kategoriji čudesa.. ali, i avion leti pa tko zna, možda i ovo stvarno radi (ili su photoshop PRovci maštoviti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2017 12:40 (ihush).
8 godina
odjavljen
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv
ihush kaže...
zlosobno kaže...
moze bit moguce jer podatke o pikselu koji dodajemo sadrze postojeci okolni pikseli.

-ne sadrže, tj sadrže samo par alignbitova (stream, kao ip-paketi).. u osnovi jpeg/mpeg, podjela na kvadrate-mrežu.

(svaki višak podatka se odbacije, upravo zato jer je gubitna metoda, jer je cilj što više kompresirati file.. tad je besmislica imati redundanciju podataka).

....

 Ni RAW file ne sadrzi redundanciju jer bi po toj logici svaki pixel trebao sadrzavati podatke o sebi i 4 okolna pixela.... PA koliki bi ti fajlovi bili a i čemu to....

15 godina
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv

da.. mada svaki format/file ima određenu strukturu i minimalnu redundanciju, koja može pomoći u rekonstrukciji, nužno za stream i sl. (slaganje dijelova po pravom redosljedu). Dio tog izbacuje upravo lossy kompresija. Da je primjer iz RAWa, tad bi mi čak bilo jasno kako (exif i ostali podaci koji mogu korigirati npr boju-svjetlinu..).. za sad, slika 3. =čarolija kategorija :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv

redundancija za rekonstrukciju nije redundancija za ovo o cemu govori clanak.... Korigovanje boje i svjetline ipak i ne ide na nivo pojedinacnog pixela pa se ne moze iskoristiti za povecanje reze..... Barem ne na egzaktan nacin.... Kud god krenes radi se interpolacija samo je pristup istoj razlicit....Ova u clanku ide odzgo prema dolje tj od ukupne slike pa se spusta na nivo pixela dok su prije isli od pixela prema ukupnoj slici...

15 godina
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv

-taj dio ima smisla, može se nešto, nešto što bi nazvali dekompresija, povratak iz jpga u 'originalni' raster, obrnut algoritam od onog koji interpolira poxele i stvara jpeg-kvadrat ..

-iz tog se može interpolacijom pogađati koji je bio originalan pixel, ali tad može biti tisuće varijacija od kojih je jedna OK, stotine jedva ostalo škart.. (nagađanje), koje može opet uz pomoć grafičara biti ručno birano-korigirano-selektirano.. ili nekih (spomenute neuralne mreže, baza slika..) super resursa koji kao OCR mogu biti pattern, pa se traži nešto što odgovara, idealno se pronađe druga-ista slika (original ili neka slična slika 'vrabca' sa slike... iz rizik da za rekonstrukciju slike bake dobijem M.Monroe ili Vampirelu) i dobije rekonstrukcija bez ljudskog korigiranja kao photoshopiranja..

-opet se na kraju svede da ponuđeni rezultat može biti dobar-loš, mi ovdje vidimo dobar, jer tako radi PR. Ako to sad radi na jednoj slici, uskoro će brže, pa na videu itd.. ili neće, pogotovo ako iza svega stoje superresursi/računala/mreža.. :)) ostat će for CSI only.

 

edit: ipravak na moje početne postove, desna slika je original, srednja je rekonstrukcija.. moja greška u čitanju/redosljedu slika. Nije bolja od originala.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2017 13:10 (ihush).
8 godina
odjavljen
offline
Re: "CSI" povećavanje slika uz pomoć AI-ja daje sv
ihush kaže...

-taj dio ima smisla, može se nešto, nešto što bi nazvali dekompresija, povratak iz jpga u 'originalni' raster, obrnut algoritam od onog koji interpolira poxele i stvara jpeg-kvadrat ..

....

 Koji dio ima smisla? Jpeg je lossy kompresija i nema dekompresije ;) Kao i mp3 recimo ali ne kao zip i rar... (znam da ti ovo znas, govorim za one sto ne znaju ;))

 

Kod svih interpolacija tako i ove teretski je moguce pogoditi originala ali je poenta da ti nikad neces znati niti moci dokazati da je identicno originalu niti to moci ponoviti....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice