Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

poruka: 11
|
čitano: 5.003
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE".
16 godina
neaktivan
offline
Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

to je to.

snimio sam ga prije dva mjeseca.

izvadiš visu, prekstiš se uz bože pomozi i odneseš ga doma.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE
jesi ga kupio?
16 godina
neaktivan
offline
Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

došlo do nekih peripetija oko razglasa koji mi služi na primarnom PC-u.

uklonio 5.1 risiver i za PC zvuk uzeo ovoga Denona i Dali zvučnike.  na ovome ti moj PC svira i vrti svu multimediju 24/7.

pojačalo ok, bogato konekcijama...ali Dali me bacio u delirij. ne možeš vjerovat kako kutije briljiraju za osrednji mali novac.

ostaje u igri za dnevni boravak PMA-900

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE
jel to spektor 2? moj plan je uzeti spektor 2 i gledam s kojim amp bi ih upario... Ovaj Denon mi se čini odličan... I Marantz 6007 mi je u igri, Onkyo 9150... Al ovaj Denon mi je odličan zbog streaminga.
16 godina
neaktivan
offline
Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

tako je, spektor 2.

naprosto nemam riječi i skratit ću suvišnu priču.  KUPI IH. nema šanse da nađeš bistriji , detaljniji zvuk u klasi... a tek žilavost. doslovno vape da ih se pojača. sve temeljito i kristalno jasno.

bez neke samohvale, ja inače kroz život sam izmijenio puno svakojakih komponenti i kutija... ali ovaj Dali je bio otkriće. Cijeli dan sam imao kes na faci kao dijete na tuti sa sladoledom.

 

 

.. pojačalo je klasična priča. dobra šasija, kompaktno (po dubini).. obilje konekcija (ja PC držim optički spojen).. fina obrada i finiš.

odličan daljinski.  bluetooth radi ko zmaj..taj kada se konekta na mobitel, ne pušta ga 24/7.

zvuk je meni pun pogodak jer i dalje sve pripisujem zvučnicima. na pojačalu visoke i bass ne diram jer je sve prozračno i bass je odrejšit i mesnat.  eh da.. ima subwoofer izlaz.  spajao i sve radi super, ali je nepotrebno.

 

 

Zvučnici su bili na akciji sa 2300 na 1800. Pojačalo 3800.

Ponavljam...ovo dvoje je sjelo jedno na drugo, ko budali šamar što se kaže.

Uzmi Spektore.. a pojačalo ne moraš ovo.

---------------------

Glede tematskog PMA-900.. bez razmišljanja bi udario Dali Oberon 3.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

S obzirom da mi je to prvi HiFi sustav bit ću slobodan udaviti se sa još par pitanja...

 

1. Da li ti je daj Denon 600NE dovoljno jak? Nekako mi izgleda slabašno tih 45W na 8Ohma. Ima li dovoljno snage sa Spektor2 za nekakav jači kućni tulum recimo? Nije da ću tulumarit, ali me zanima. Tipa volio bih dobiti efekt kao u kinu kad gledam film, dakle ipak jači i udarni zvuk

 

2. Osim što mi je i PMA-900 i 600NE u igri naletio sam i na reciever 800H: https://www.bug.hr/recenzije/denon-dra-800h-svestran-snazan-i-razumne-cijene-15828

 

Vidim da se radi o duplo jačem stroju za iste pare, sa puno priključaka i svega... Osjeti li se stvarno razlika u kvaliteti zvuka između pojačala i recievera? Recimo PMA900 također ima hrpu dodataka tako da isto nije čisto pojačalo i ti dodaci mogu raditi interferencije kao i kod recievera, zar ne? Još kad gledam da je i snaga puno jača stvarno sam u dilemi... Inače koristi bih sustav za glazbu, ali spojio bih ga i na TV, no video input na recieveru mi ne treba, dakle samo zvuk mi je potreban...

 

3. Vidim da su denoni, kao i ostala pojačala što sam gledao deklarirani na 8Ohm i na 4Ohm... Dali Spektor 2 su 6 Ohm... Ima li to kakve veze? Da li je to pojačalo 100% kompatibilno sa tim 6 Ohm zvučnicima ili treba gledati neko pojačalo koje je također 6 Ohm? Postoji li neka negativna strana spajanja 8Ohm pojačala na 6Ohm zvučnike?

 

Unaprijed hvala na recenziji i pomoći... Stavit ću i u audio kutak slična pitanja...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 22:17 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

volio bih da na kraju nešto složiš što će ti ispunit očekivanja.

ja ovako ne mogu biti od neke pomoći i pokušat ću opisati tj koliko-toliko dočarati ono što čujem...pričamo o zvuku kojeg nema, nego se tipkamo ovdje.

+ bitan faktor, pokušat ću biti što racionalnije realan, a da ti pomogne u odluci.

 

nisam tehnološki potkovan oko impedancije, interferencije i sličnih finesa kao netko sa hifi teme.. 

 

ja bi da krenemo od lakšeg ka težem:

 

- spektor 2. ne da sam iznenađen, već i danas nakon 4mj s guštom dok čekam jutarnju kavu upalim pojačalo.

na tiho imaju onako "krispi" bistar zvuk koji visokotonac pokriva nenapadno ali su svi detalji istaknuti.

srednji su naturalni i neobojani.. bilo koji poznati vokal/glas za kojeg znaš kakav je..ovdje je on taj neobojan i kažeš "to je on"..glas bily idola ili alanis moriset ili glas spiker kojeg slušaš godinama.

basa imaju onoliko koliko mogu odrezat na niskim frekvencijama..ali je ..ja to zovem "kratkog hoda".."panč".. ima udarac odrezan kao nožem..nema muljanja ili mumljanja..koda se razljeva iz zvučnika.

prostorija tipa dnevni boravak 16-18 kvadrata, dušu dalo.

provjerio sam..vole odmak od zida nekih 30 cm.  neka budu 1.6- 2 m jedan od drugoga...stereo slika je tada potpuna.

vole da ih se "naloži"..žilavi su i ne nazirem gubitak kontrole u kvaliteti stero slike tj pozornice.

odmah po kupnji, izvrtio par jazz udarnih stvari sa jačim volumenom. ma drama. svo ono jazz ludilo sa prebogatom pozornicom u kojoj svak pipla svoj instrument je savršena.

ako se želiš počastit sa više novaca... samo piči dalje, Dali Oberon 3.

 

- dapače, 6 oma je još najidealnija impedancija. ovaj Denon jako brzo odvaja na potenciometru,a tome je razlog i 6 oma. vjeruj mi, vrtit ćeš se na 15-25% dok uljuljano koristiš multimediju..mjuzu, film..za sebe.  ako ćeš tulumarit...sumnjam da ćeš preko 55-60%.  ja sam ga najviše pojačao 45% i to je grmilo... spektrići su baš uživali.  ponavljam, vole žestinu.

oko oma ne vodi brigu sve dok su 6 i 8.

 

- risiveri.  sve je stvar što ti treba. normalno da će kolekcionar filmova, kojem su u mkv kontejneru 5.1 zapisi, obožavati risiver..ili dok gleda netflix, unutar netflixa prebaci 5.1

kao što si naveo, zanima te stereo slika sa tv i mjuza, samim tim stereo pojačalo prolazi.  kao što sam napisao, ja sam imao 5.1 risiver koji sam uklonio..a godinama mi je pokrivao primarni PC.

Denon risiver ima HEOS.. malo traljavo izveden app,ali radi.  vidi koliko bi iskoristio strimanje preko njega, deezer i sl.

glede interferencije, ne bi trebalo biti nekih ČUJNIH problema, premda su nam obitavališta zakrčena strujanjima svega i svačega.  može ti smetat i wifi sa veš mašine :)

ako i ima nekog klanja/šuma, možda noje mjerljiv našem uhu.  ne brini oko toga.  nećeš pogriješit izborom pojačala jer oni danas imaju bluetooth i obilje konekcija.. naravno audio konekcija, a i sam kažeš video hdmi čudesa su nebitna. 

zaboravih...proizvođači će tebi dati na znanje kako oni toliko vode računa na interferenciji, da ima funkcija gašenja displeja..jelte.. ne dao bog da ekran izaziva smetnjice.. PMA900 to ima.

 

- u konačnici jedno je sigurno.. ovo kao u mene je u potpunosti opravdana kombinacija kojoj ne nalazim manu, ni po pitanju zvuka, ni po pitanju hardwarea.

ostaje tvoj izbor koliko ulažeš.

bilo bi šteta Spektore spojit na PMA900, jer je nepisano pravilo da se pojačalo i zvučnici koliko toliko prate u cjenovnom razredu.  zvuči glupasto,ali je istinito. idu PMA900 i Oberon 3.

ali na ovog mog Denona bi išli i Spektor i Oberon, tu jedino Oberon ne bi pokazao svoj puni potencijal.

 

bilo bi mi drago da nešto skrojiš. mudro sve izvagaj i odluči. od svih spomenutih komponenti nećeš imati razočaranje.

po meni je idealno PMA900 i Dali Oberon 3, za sve ostalo tu je mastercard.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 23:06 (torrente).
 
2 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

evo kao naručeno, ako se odlučiš biti izdašniji sa novcem.  bilo bi to ohoo-ho rješenje.

Dali Oberon 3 - Lijepi oku, dragi uhu - Recenzije @ Bug.hr

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

Složio sam ja nedavno sličan sustav.

 

Denon AVR X3700H + Dali Oberon 5 + Dali Oberon 1 + Dali Oberon Vokal + SVS 1000 Pro.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

Imam mogućnost kupovine rabljenih Zensor 3 za 1800kn, 4 godine stari i ispravni. Misliš li da su bolja opcija od Spektor 2 i koliko je pametno kupovati rabljene? Oberoni su mi ipak malo preskupi.

 

Što se tiče pojačala uzimam Denona, ili 600NE ili 900HNE, ali vjerojatno će biti ovaj iz recenzije, dakle 900HNE zbog mogućnosti streaminga s TIDAL-a i računala, s obzirom da će zvučnici biti u boravku kod TVa, gdje ih nemam kako spojiti na računalo, streaming je "pod mus".

 

Od DRA800 recievera sam odustao, malo sam proučavao i jeftiniji je jer su napravljeni određeni kompromisi što se tiče pojačala, tako da no nije punokrvno Hi-Fi pojačalo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 10:50 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE

čestitam na odluci oko pojačala. 110% si dobro izabrao.

 

oko Zensora 3 sve je jasno.  sjeli bi kao naručeni na pojačalo..

imaš sljedeće kriterije za ispuniti..

 

- postoji li mogućnost da ih vidiš

- postoji li mogućnost da ih poslušaš

- postoji li mogućnost da vidiš prodavatelja i izvučeš sociološki profil, jeli to neki golobradi partijaner koji ih je ložio ili neki čiča kao ja

- postoji li mogućnost temeljito ih pregledat, membrane drivera, visokotonac, kućište

- ako su navedeni uvjeti ispunjeni, smanjiš još 20€ tj 1650kn, gurneš čovjeku novac u ruke i kažeš da požuri i uzme jer žuriš u veterinara jer se krava teli

 

..tako smanjena cijena i mint stanje uređaja bi bila kompenzacija na vagi sa sprektorom 2.  nisam slušao Zensore, no po gomili recenzija prošlih godina i recenzija otkrića spektor 2, trebali bi Zensori ostavit još bolji dojam..ali ne zapanjujuć.. već kroz finese, vrstu glazbe i možebitnoj lakoći "voljenja" prostorije.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 12:59 (torrente).
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice