Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razotkriv

poruka: 8
|
čitano: 3.654
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razotkriv".
15 godina
offline
Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razotkriv

Sreća da mu je Papa dao dozvolu, inače nikad ne bi postao influencer.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razotkriv

Svečenik razotkriva mitove i laži. Kako dobar naslov!

A onda u tekstu on govori o tehnologiji 

 
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razot
Kad smo već kod prevara i laži, kaže se da prvo treba pomesti ispred svojih vrata. Onda, ima li boga, pope?!
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razot
Naravno da ima...
10 godina
offline
Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razotkriv

 

Velečasni daje kritiku tehnologiji, a pri tome nudi ono što njegova organizacija proklamira na sve moguiće način.
Želi dati oblik kako bi tehologije trebale izgledati, te govori što nama treba ili ne treba.
Otkrivanje tople vode, kao da ne znamo da utjecaj marketinga ima ključi značaj na krajnjeg korisnika.
Ne sviđa mi se to što on pristupa tehnologiji na način da govori kao svećnik i sa svojom idelogijom.

 

Glupa i pametna UI. "Pametna" je ona koji po njima vodi ka bogu, a glupa koja nas odvraća od "boga". Vjerojatno
se na to može svesti razmatranje Padrea, jer upravo koliko je meni poznato mnoge stvari du njegovoj organizaciji
su bile "glupe"-zle tehnologije, kao i primjerice Elvis kojeg Petric nosi na majici. Mislim, tko je vidio
čovjeka obučenog kao Elvis i dva tipa iza njega sa električnog gitarom.

 

Vidi se da je Padre veliki zaljubenik u tehnologiju, ali nikako se ne mogu oteti dojmu da kada govori o tehnologiji,
više to radi kako bi širio idelogiju svoje organiziacije, nego da to govori iz perspektive kao geek.
Hm, Padre bi uređaj koji mu govori da ima problema sa mjehurom, a ne želi ručnu pametnu ćuku koju mu kaže da se mora
kretati.

 

Tehnoglogija ne treba kritiku religijskih organizacija, jer ona sama po sebi nije zla niti dobra. Svatko od nas
može istu zloupotrijebiti il' iskorisiti za nešto dobro. A, religijske ekipe dijele savjete, kako bi čvojeka
uputilie na svoju ideologiju.

 

Vjera je privatna stvar, kao i pristup tehnologiji(-kompjuterima), te osobno ne trebam posrednika u istima.

Samo po sebi njegovo predavanje je više, nego dobro. Međutim, način na koji priča, prognozira budućnost i
sama njegova profesija gdje nastupa u svećeničkoj obleki, osobno me vrlo obeshrabruju da mu vjerovao.
Neka vrsta prozelitizma, gdje Crkva želi preko tehnologije doći do novih(ili starih) vjernika.

 

Kakvo društvo želimo, pita se Padre?
Pa, ono gdje će vjera biti privatna stvar, te gdje će biti naglasak na dobrim djelima, a ne na propovijedima.
I gdje neće svatko voditi brigu za tuđe duše.

 

Veoma lajkam samom Padrea, ali ne i njegovu organizaciju.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
14 3 hvala 1
16 godina
offline
Re: Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razot
Antiseptik kaže...
Kad smo već kod prevara i laži, kaže se da prvo treba pomesti ispred svojih vrata. Onda, ima li boga, pope?!

 Na takvo pitanje ćeš više odgovora dobiti proučavanjem hinduističkih tekstova ili knjiga o njima još bolje.

16 godina
offline
Re: Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razot
Padre, that was inspired interview, except the part ..have to let you go
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni Jezuit, pater Robert Ballecer, razot
PzKpfw kaže...

 

 

Veoma lajkam samom Padrea, ali ne i njegovu organizaciju.

 

I još k tome je pripadnik najgoreg (čitaj: najopasnijeg) reda koji postoji u toj organizaciji.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice