Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš

poruka: 25
|
čitano: 6.820
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš".
8 godina
offline
Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš

Nema nas ni 4 milijuna. Više ljudi pobjeglo iz zemlje poslije rata nego za vrijeme rata.

Moj PC  
33 0 hvala 3
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Ne može digitalno jer uhljebima treba plaća.
Moj PC  
13 2 hvala 0
15 godina
offline
Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš

nije to u redu. neugodno mi je biti ovako ... nepopisan. slabije jedem i lošije spavam. potraje li to mogao bih, božemiprosti, sam se popisati. a to ne želimo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
prema mojim procjenama u ovoj oazi od države...ima nas oko 6 milijuna
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Da li ima kakvih kazni za lažne informacije? Npr htio bi se izjasniti kao Rom i veliki Kršćanin pa da lakše dobijem socijalnu pomoć.
 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Mozes se ti izjasniti kako god zelis. (Ne)pripadnost religiji/narodnosti ne povlaci socijalnu pomoc. Nazalost, u ovoj nasoj Svicarskoj s placama 8000 eura najvise primatelja socijalne pomoci pripada vecinskom narodu...

A koliko cesto imamo izbore, moglo se u sklopu izbora provesti popisivanje...svake godine.
4 godine
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Ne može digitalno jer uhljebima treba plaća.

 Pojasni. Kako bi ti popis obavio digitalno? Postoji nekoliko varijanti, pa me zanima.

15 godina
online
Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš

Vjerojatno nas ima 3.9 ili 3.8 milijuna. Ne bi me čudilo da se pokuša stvarno stanje maskirati i da se prikaže da nas je više nego što je. S obzirom gdje živimo...

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
foofajter kaže...
Da li ima kakvih kazni za lažne informacije? Npr htio bi se izjasniti kao Rom i veliki Kršćanin pa da lakše dobijem socijalnu pomoć.

 Nit neko osim učesnika popisa može vidjeti tvoju popisnicu, nit ti možeš nekom nešto dokazati i zahtjevati na osnovu popisnice. Ono kako si se izjasnio u popisnici je tvoja stvar, nakon obrade podataka samo bude broj u sistemu.

6 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Broj žitelja Ukruhistana prilagodit će se zahtjevima datog razdoblja, kako bi se maksimalno moglo izvući koristi iz njega. Političke, izborne igre, EU fondovi, Covid-19 20 21 22?, Schengen, migranti, visoko obrazovanje, natalitet, nepismeni, turizam, odlaganje osiromašenog nuklearnog otpada, fracking, obnova i na kraju sekularizam, puno je toga u igri i tako će se popis prilagoditi.
Prema OIB-u se sa greškom u sto stanovnika može sve i još nešto saznati.
Moj bog je Svemir, šta to njih ima zanimati, neka nastave lizati svoje poganske vrijednosti. Ispadam statistička pogreška.
 
6 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Čemu opće služi popis stanovništva u moderno vrijeme?

Zar već sve nemaju popisano/digitalizirano u MUP-u?
 
14 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Služi tome da bi ukrusi imali dobre nekretnine bez rada i ikakve odgovornosti.
Jedan njujorški kvart se popiše i obradi statistički za manje od mjesec dana. To će se kod nas samo dvije-tri godine fino uštimavati.
Milijardu i nešto Kineza obradi se za godinu dana s time da do nekih ne možete doći niti zrakomlatom.
 
7 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš

A moraju ic i u dojcland irsku poljsku cesku i slicne drzave popisat mozda nas bude 4 milje na taj nacin... 

Ja samo mogu reci vecina mojih kolega i prijatelja vise nije tu a to je sve 25+ generacija... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Horatio_Hornblower kaže...

A moraju ic i u dojcland irsku poljsku cesku i slicne drzave popisat mozda nas bude 4 milje na taj nacin... 

Ja samo mogu reci vecina mojih kolega i prijatelja vise nije tu a to je sve 25+ generacija... 

 Sve države i rade popis u suradnji sa EUROSTAT-om, tako da se vide migracije stanovništva i to ne samo koliko je otišlo, nego i koje dobi, koje stručne spreme, itd.

Ono što se odlije u Hr, vidi se kao priliv u npr. Irskoj, Njemačkoj...

10 godina
offline
Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš

Zakaj SLO nema popis stanovništva, nego sve vuku iz postojećih baza podataka?

 

@DuxCro

 

Nemoj tako govoriti. To se ne uklapa u HR kao suverenu, samostalnu, demokratsku, neoviosnu, međunarodno priznatu državu. Od stoljeća sedmog imamo državu, ali su nam je drugi uzeli, kao i komunisti.

Po tebi ispada da je HR država ratnih zločinaca i ekonomskih kriminalaca. 

Rat u Hrvatskoj se zbio po tvoj logici da se manjina obogati, a radnička klasa osiromaši.

Gdje si bio '91.godine?

 

Mi smo u nogometu drugi u svijetu, a ti ovako pišeš o Hrvatskoj?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Jesmo drugi na svijetu u nogoloptanju, ali u popisu stanovništva 2021. neće biti pojedinaca iz te slavodobitne skupine. Oni odavna ne plaćaju porez ovoj državi niti ih je briga za istu.
Uhljebistan je postala država perimetar za neke druge narode i narodnosti.
Problemi su duboko ukorijenjeni.
Reći ću ti kakav si čovjek, samo mi pokaži kantu za smeće.
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Nek daju Fridayu pristup bazi da odradi nekoliko querya i kaže kol'ko nas je.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Caustic kaže...
Nek daju Fridayu pristup bazi da odradi nekoliko querya i kaže kol'ko nas je.

 kakvoj bazi?

 

jel vi to opet o registru branitelja?

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Biko bi cudno da na popisu bude 3.5mil glava, a na izborima ukupan broj glasova bude 4.5mil.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Ne može digitalno jer uhljebima treba plaća.

 U državnom zavodu za statistiku ima cca 550 radnika gdje je cca 370 u Zg a ostatak po 'rvackoj, a od čega 60% da dobije otkaz apsolutno ništa se nebi osjetilo u njegovom funkcioniranju jer većina ionako dolazi na posao pušit, čitat novine i žalit se na malu plaću. Ovih van Zg ima po piz*oje*inama tipa Brač jer je očito jeftinije imati nekog dolje na stalnoj plaći nego dati radni nalog nekome iz Splita da ode jednom u x godina na Brač u hotel i napravi popis, a sve to dok ravnatelj spali 100.000kn za seminar na N.Zelandu jer eto, Novozelanđani očito imaju neku supervrijednu statističku metodu koju nema niti zaostala Evropa a koja je vrijedna tolikih para

Informacije iz prve ruke

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 8:38 (Ges).
11 godina
neaktivan
offline
Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš

Kad bi drzava prestala zaposljavat uhljebe raspao bi se hdz a samim time mogu mislit koliko bi se tek onda ljudi odselilo zbog toga ...

Trebaju nam reforme... 

Osobno znam ljude na drzavnoj sisi koji rade da nista ne rade i samo imaju glasat za hdz...  Cirka 6500 kn i lagano od 8 do 3...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 12:15 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Državni zavod za statistiku odgađa popis stanovniš

Mora se napraviti popis, nešto nije u redu s bazama u državi jer kad pokreneš select upit u mirovinskom, ima nas sedam i pol milijuna, pet u HR i dva i pol u BiH, ako dodaš "where puni_staz=true", vrati broj 2. Za moje selo javlja 20.000 stanovnika, a živim samo ja, dvadesetak djelatnika općine i jedan vlasnik kafića, tridesetak Sirijica i 18 nekih za koje ne znamo tko su, pričaju svahili. Moglo bi nas biti četiri milje ako budu brojali Švabe i Čehe na plaži, zato i pomiču brojanje za sezonu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano
Horatio_Hornblower kaže...

Kad bi drzava prestala zaposljavat uhljebe raspao bi se hdz a samim time mogu mislit koliko bi se tek onda ljudi odselilo zbog toga ...

 u krivu si: kladim se da većina zaposlenih na državnoj sisi ni ne glasa a kamo li da glasa za HDZ ili tobože jer se boje da ako HDZ pobijedi bi mogli ostati bez posla. Problem je što ti ljudi ne mogu dobiti otkaz a što se novi prelako mogu zaposliti novi i onda svaka šuša, bez obzira jel to bio HDZ/SDP/XYZ/kum od šefa ugura nekog svog novog bez da prethodno otpusti prošlog, jer ga ne može otpustiti i da hoće pa je svima aposlutno svejedno dok ne dođe neki pametnjaković i krene talasati tu močvaru i to nažalost prema mjerilu "svijet nije postojao dok se JA nisam pojavio zato će te raditi kako JA mislim da se radi" a ne prema mjerilu "idemo implementirati već stoljećima prokušane metode iz uspješnih zemalja". Na kraju svi se samo poklope ušima jer znaju da sve što trebaju je čekati da dođe nova budala, izgura ovog i močvara će se smiriti sama od sebe. Imaš slučajeve da čovjek dolazi pijan svakodnevno i radi sa strankama, građanima i da je više puta uhvaćen, alkotestiran i pokrenut disciplinski postupak ali se disciplinski sud ne uspjeva oformiti i izreći mu mjeru a i da se oforme, 99% bi dobio samo upozorenje. Ja još nisam čudo da je netko dobio otkaz osim ako ga sam nije izričito skrivio tipa ne dolaženjem na posao pa su mu eto baš morali rasiknuti ugovor, no uz dobrog doktora koji napiše da je ovaj bio na bolovanju bi i takav otkaz uspješno osporio i još dobio odštetu u vidu neisplaćenih plaća s kamatama (nije šala, čuo nekoliko primjera)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 12:44 (Ges).
10 godina
offline
Re: Državni zavod za statistiku odgađa popis stano

 @Boris grozni

 

Opet, se širi defetizam. Zašto ne vjerujte u ovo državu? Pa, kaj nije krasno raditi za minimalac posao, gdje ti na porti dnevno prođe tisuću ljudi i 600 automobila kao na nekome kolodovoru, gdje trebaš tražiti punomoć i dopuštenje od više instance da bi otišao na WC, gdje si stalno nogama, malo van buksa, malo u buksi, te mado diđo samo spavati?

 

Znam jednog mladića od 25 godina, izdajicu kaj to nije htio i zapalio za CA. I ne misli se vraćati.

Od čega će paraziti živjeti?

 

Evo još jednog izdajnika. Uglavnom čovjek je bio tu radio u Hrvatskoj. Gazda nije platio nekoliko plaća, čovjeka ga sudio, te je dobio sud. Gazda trebao platiti, al' nije.

Što bi vi da radite i da vas još plate. Gledajte ima većih interesa od toga da ti budeš plaćen za svoj posao. Neprijatelj nikada ne spava. Bio ovaj unutrašnji ili vanjski.

 

Dajte, da i ovi na državim jaslama nešto jedu. Pogotovo ovim što su po kancelarijama. 

 

Braniti ćemo Hrvstsku do zadnjeg birokrata, ekonomskog kriminalca i ratnog zločinca.

 

I dajte više kupite te borbene avione, da nam nitko ne uzme naša radna mjesta, vladavinu prava, itd.

Kada se bude obnavljala Banije, dajte da opet bude kao nakon rata. Štedite na materijalu da se napune privatni džepovi.

 

E, da nije Banija, nego Banovina. Nije Dinamo, nego Croatia.

    

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice