U Dubaiju testiraju pametne registarske pločice

poruka: 7
|
čitano: 3.238
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Dubaiju testiraju pametne registarske pločice".
15 godina
odjavljen
offline
U Dubaiju testiraju pametne registarske pločice

A kod nas predlažu uvođenje GPS naplate cestarine, pa nitko ne postavlja pitanje privatnosti i sigurnosti podataka. Valjda zato što mi živimo u demokraciji...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Dubaiju testiraju pametne registarske pločic
MrBlc kaže...

A kod nas predlažu uvođenje GPS naplate cestarine, pa nitko ne postavlja pitanje privatnosti i sigurnosti podataka. Valjda zato što mi živimo u demokraciji...

Sto god, samo da se maknu uhljebi iz kucica i poveca protocnost prometa.

16 godina
offline
Re: U Dubaiju testiraju pametne registarske pločic
MrBlc kaže...

A kod nas predlažu uvođenje GPS naplate cestarine, pa nitko ne postavlja pitanje privatnosti i sigurnosti podataka. Valjda zato što mi živimo u demokraciji...

 Privatnost i sigurnost podataka su umrle prije 10 godina kad je internet revolucija uzela zamaha. Kome trebaju proklete tablice koje će "samostalno kontaktirati hitne službe u slučaju sudara, vršiti komunikaciju i razmjenu informacija o stanju na cestama s drugim automobilima koji također imaju pametne pločice ili pak odaslati upozorenje u slučaju krađe automobila."? Ti sustavi se danad ugrađuju u automobile.

Znači za 10 godina neće postojati nijedan komad opreme kojega čovjek nosi ili se koristi njime a da se ne pravi pametan i odlučuje u korisnikovo ime. Neznam kako je vama, ali meni se takve stvari gade. Bolje bi bilo vratiti se u 1930u nego ići u 2030u.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
neaktivan
offline
Re: U Dubaiju testiraju pametne registarske pločic

jbg koji si ti haker002 lik. Znači problem ti je ako kod nesreće se šalju podaci gsp, stanje i ostalo centralnu jedinicu za ubrzanim upostavom službi u odnosu na klasično zvanje gdje dosta ljudi ne zna ni adresu gdje se nalaze itd. da i ne govorim ako je prometne nesreća gdje je osoba bez svijesti, a nema drugih sudionika koji bi mogli nazvati pomoć. Ako se ne varam EU ma smjernice ne znam do koje godina, ali da u sva vozila se ugrađuje SOS koji javlja o prometnoj nesreći. Razmijem takve likove kao što si ti, ali ne razumijem ograničenost jer nije problem o podacima koji se šalju nego je problem kako se ti podaci koriste. Sustav može znati sve tvoje podatke, ali ako ti podaci ostaju u sustavu te se ne zloupotrebljavaju gdje je problem osim u paranoji. Treba težiti transparentnosti, a ne paranoji. 

15 godina
offline
Re: U Dubaiju testiraju pametne registarske pločic
Jim Carrey kaže...

..Treba težiti transparentnosti, a ne paranoji. 

- da.

- uz, ali.. -treba postaviti odgovarajući sustav u startu, jer lako se zlouporabi, nije neobično ni kod nas, ni bilo gdje drugdje. Kako kod nas obično biva, bit će opravdana paranoja.. i moguće kao sa sabostkim sustavom glasanja, godinama ili biz tko će od kojeg kuma ili će nova vlast smjenom mijenjati i to itd.. pa natječaj siemensa, pa se buni philips, pa se buni gorenje.. itd. A mali smo, toliko da kroz prozor vidimo pola rvacke, mali smo al smo .. :) tehnološki svjesni i možda prvi uvedemo fičer, ne zbog pomoći unesrećenima nego zbog tabloida koji će lakše loviti selebe po cesti..

+ kad/ako se jednog dana povede kampanja, bit će floskula, upravo pomoć unesrećenima (pa djeca, pedofili, teroristi, pirati.. svašta nešto i istambulska.. a razlozi će i dalje biti pragmatičniji, tj neki kum ima na lageru nešto za prodati državi..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: U Dubaiju testiraju pametne registarske pločic
Jim Carrey kaže...

jbg koji si ti haker002 lik. Znači problem ti je ako kod nesreće se šalju podaci gsp, stanje i ostalo centralnu jedinicu za ubrzanim upostavom službi u odnosu na klasično zvanje gdje dosta ljudi ne zna ni adresu gdje se nalaze itd. da i ne govorim ako je prometne nesreća gdje je osoba bez svijesti, a nema drugih sudionika koji bi mogli nazvati pomoć. Ako se ne varam EU ma smjernice ne znam do koje godina, ali da u sva vozila se ugrađuje SOS koji javlja o prometnoj nesreći. Razmijem takve likove kao što si ti, ali ne razumijem ograničenost jer nije problem o podacima koji se šalju nego je problem kako se ti podaci koriste. Sustav može znati sve tvoje podatke, ali ako ti podaci ostaju u sustavu te se ne zloupotrebljavaju gdje je problem osim u paranoji. Treba težiti transparentnosti, a ne paranoji. 

 Problem je sto si ti podaci nece samo slati u slucaju nesrece, mozda u pocetku hoce, ali malo po malo ce se doci do toga da se salju stalno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: U Dubaiju testiraju pametne registarske pločic

ako se i šalju stalno opet nema problema ako se ne zloupotrebljavaju, a korisno može biti tipa za gužve na cestama. Ako se ne varam mercedes s klasa već ima da komunicira sa ostalim u svojoj klasi isto tako google koristi podatke za promet pa većini ljudi ne smeta. Po meni je bolje da državna jedinica ( kontrolom EU ) prikuplja informacije nego strane tvrtke tipa google. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice