Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za brisa

poruka: 28
|
čitano: 6.623
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za brisa".
11 godina
offline
Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za brisa

Napravili su Svijetu uslugu.

 
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b

-napravili su kazneno djelo (u rangu terorirzma..) i tako treba na to gledati, suditi. (pri tome je nevažno koji sadržaj-spot.. ili kul fora, simpatiziranje je i dalje loša poruka).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b

Hakirali su i nečiji smisao za ironiju.

13 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
ihush kaže...

-napravili su kazneno djelo (u rangu terorirzma..) i tako treba na to gledati, suditi. (pri tome je nevažno koji sadržaj-spot.. ili kul fora, simpatiziranje je i dalje loša poruka).

 Brisanje sadržaja sa youtubea = terorizam?

 

15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b

-da, jer je, jer ima političku poruku.. dok nije npr krađa, šala i sl. hack=teži KZ i terorizam (uz uobičajeno što se u promo materijalima natrpa kao pedofilija, piraterija.. no jel to stvar lajkanja, šaljenja.. ili bi ponekad trebalo razmisliti, ne lajkati nešto što nije šala..).

-kao što vidimo posljedice (reakciju vlasti), tak da ne moraš mene uvjeravati, pokušaj sebe uvjeriti da je onak kul malo hakirati, koristiti masku Vija.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 9:42 (ihush).
15 godina
offline
Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za brisa

bilo bi saljivo da su zamijenili sa nekim saljivim sadrzajem a ne sa politickim/ideoloskim...

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
ihush kaže...

 Da bar hoće hakirati tvoje postove na ovom forumu i napisati ih kao normalne razumljive rečenice..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
offline
Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za brisa

Heroji, a ne zlocinci :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za brisa

Cijeli članak ima jednu jedinu poantu koju nitko nije spomenio: kakva je to razina informatičke sigurnosti u največoj svjetskoj produkcijskoj firmi Vevo ?

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
gReMLiN kaže...

Cijeli članak ima jednu jedinu poantu koju nitko nije spomenio: kakva je to razina informatičke sigurnosti u največoj svjetskoj produkcijskoj firmi Vevo ?

 Dis...

 

CelticFrost kaže...

Napravili su Svijetu uslugu.

 Pa baš i nisu. 

 

Jednom sam ga slučajno otvorio - da vidim (broj pregleda) i nikad više.

 

Super stvar kod yubitoa je što te nitko ne sili da to slušaš. Meni ni iz đepa ni u đep.

 

Ljudima kojima se nekim čudom sviđa ta pjesma, sigurno nisu pomogli. Na stranu da je iritantna pjesma do bola, ovo je kazneno djelo za usrat se yerbo broj klikova = debela financijska korist, a o političkoj poruci dotičnog Nassima i onog drugog ni ne treba trošit riječi. Zapravo ovo čak nema veze sa smećem od pjesme - nego je meta čisti broj klikova.

 

Da su onom degenu Pew ((nešto) što se dere u kameru) hakirali acc, isto ne bi bilo ok, ali bi se klinci digli na sve 4.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 7:10 (DarthMarkus).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
Hacker002 kaže...
ihush kaže...

 Da bar hoće hakirati tvoje postove na ovom forumu i napisati ih kao normalne razumljive rečenice..

 

15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
bocasa kaže...

hmm rekao bi covjek da si ispravan, ali izgleda da si zidov

-misliš da je to primjeren humor? može li biti i npr govor mržnje?

-kako pročitati gornju rečenicu, osim kao antisemitizam... prijedlog, ako već želiš vrijeđati, pametnije je konkretno-osobno nego narod, vjeru, rasu i sl.

 

-hmm, rekao bi čovjek, da si normalan pingvin, otvorenog koda/uma, izbora, sloboda.. a to je supotno od članka-sadržaja kojeg takvim jednodimenzionalnim navijanjem podržavaš.

-kao i ostali navijači, lajkeri, zanimljiva nakupina ganglija koja jedino može klikmišom pokazati svoj glazbeni ukus, pri tome uopće ne razmišljaju o činjenicama, jer je to iznad njihovog kognitivnog sklopa. Kako takvima objasniti da nije važna konkretna pjesma/izvođač, ta je to stvar osobnog izbora, sloboda, da je djelo vrlo politički ciljano, time terorirzam.. jednak efekt kao bomba (doseg u medijima), da je upravo zato reakcija vlasti primjerena. Kad bi to mogli, lajkeri, tad bi možda razumjeli koliko je to loše-pogrešno, zašto ih se mora kleptunit po ušima...

 

-možda ovako, u većini naslova 'hackeri' se nalazi i teenageri, ne slučajno. Ako netko naivno misli da su to neki vunderkidsi, vara se, to su samo naivci koji služe onima koji nisu privedeni, jel to drogdiler ili terorizam, neke veće razlike nema. No ograničene ganglije vide samo pjesmu koju lajkaju ili ne, kao gangamstyle.. koji je bar zabavan, ovo nije zabavno, ovo je za istač.. ozbiljno. Odrasli nemaju taj luxuz, lajkati teenagerske gluposti, terorizam, netrpeljivost u bilo kojem obliku... jednostavno, nije šala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
toxic kaže...
ihush kaže...

-na internetu.

btw, jesi li pročitao članak-text? Naslov? Zanima te tema ili nešto drugo?

I na kratko pitanje ne znaš dati normalan odgovor.

Ovo što ti radiš i uspoređuješ nije normalno.

Tvoji tekstovi ne izgledaju normalno, ponekad je toliko teksta gdje je sve moglo biti receno odmah no ti ga zakompliciras do bola i iz tog razloga te pitam ne čemu si?

 

 

-tražio si kratak odgovor, dobio si ga, mada ti ga nisam dužan dati i ne zanima me jesi li njime zadovoljan. OK? +btw, dovoljno pristojna uvreda, tak da ne moramo eskalirati, bolje malo spustiti..

-ja uspoređujem? ponovo, pročitaj naslov, članak, to radi npr frenčpolis, privedeni. Pa se upitaj zašto i jel to nešto kul i tak to..

-čitaj polako, ili nemoj. Nitko te ne sili, no ako želiš razumjeti, tad moraš imati dio requirementsa. To ne ovisi o meni, nego o tebi. :)

 

pa umjeso P.S.a.. ne brini se na čemu sam ja, ja ne brinem na čemu si ti, oboje smo na forumu i možemo ako ništa drugo slijediti pravila, držati se teme, u granicama snošljivosti, bez vrijeđanja. Zar ne? :) ... ili je jedini razumljiv govor mržnje-vrijeđanja? Ako moram, nije problem...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
ihush kaže...

 

 

-tražio si kratak odgovor, dobio si ga, mada ti ga nisam dužan dati i ne zanima me jesi li njime zadovoljan. OK? +btw, dovoljno pristojna uvreda, tak da ne moramo eskalirati, bolje malo spustiti..

-ja uspoređujem? ponovo, pročitaj naslov, članak, to radi npr frenčpolis, privedeni. Pa se upitaj zašto i jel to nešto kul i tak to..

-čitaj polako, ili nemoj. Nitko te ne sili, no ako želiš razumjeti, tad moraš imati dio requirementsa. To ne ovisi o meni, nego o tebi. :)

 

pa umjeso P.S.a.. ne brini se na čemu sam ja, ja ne brinem na čemu si ti, oboje smo na forumu i možemo ako ništa drugo slijediti pravila, držati se teme, u granicama snošljivosti, bez vrijeđanja. Zar ne? :) ... ili je jedini razumljiv govor mržnje-vrijeđanja? Ako moram, nije problem...

Do sada sam se solidno distancirao od rasprave ali jednostavno neke stvari ne toleriram.

Tekst u članku govori kako su umjesto glupe pjesme stavili još gluplji "promocija terorizma" video ali jednako kazniti nekog tko je je nešto stavio na youtube i nekog tko je i napravio/ubio? Ima li tu ikakve logike?

 

 

 

12 godina
offline
Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za brisa

Ček Toxic "Umjesto tog videa postavili su slike maskiranih ljudi s oružjem i političke poruke o oslobođenju Palestine."

 

Dovoljno da neki prikaraćeni radikal rokne nekoga.

 

Na stranu cijeli Židovsko - Palestinski sukob.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
toxic kaže...
..

Do sada sam se solidno distancirao od rasprave ali jednostavno neke stvari ne toleriram.

Tekst u članku govori kako su umjesto glupe pjesme stavili još gluplji "promocija terorizma" video ali jednako kazniti nekog tko je je nešto stavio na youtube i nekog tko je i napravio/ubio? Ima li tu ikakve logike?

 

 

 

- mogao si se jednako distancirati, šutjeti, .. vrlo jednostavan način prikrivanja gluposti, no ispada da si preglup za tako nešto, zar ne?

 

ili, ne, text u članku ne govori o glupoj pjesmi, nego o pjesmi, glupost je isključivo u tvojim očima, vidiš ono što želiš, kako se osjećaš.... -jel sad bolje? Pitaš li se zašto se nisi nastavio distancirati? Text nadalje govori o reakciji države/zakona/policije, kazneno djelo i 'hackeri' mogu očekivati sankcije. Kakve to ima veze s glazbenim ukusom ili osobnim izborom što se kome sluša.. sama pjesma mi uopće nije relevantna niti je spominjem. Glupa pjesma? Glupo je lakati glupo hackersko (teororističko) djelo, pa zbog tog upasti u ovakav post. Odlika glupih je upravo to, da rade gluposti, ponekad ispadne šaljivo, ponekad ne...

 

-pitaju li se bugovci, npr o govoru mržnje, lajkanju, antisemitizmu? Pita li se npr gore pingvin, može li njegova poruka biti protumačena na neki ne benigni-šaljivi način?

 

-čemu navodnici u ''promocija terorizma'' video, .. nego što su stavili, snjeguljicu&patuljke? Stavili su političku poruku, kazneno djelo + politika, za koji i ti kažeš da je gluplji..

 

***

-inače (diclajmer), u porukama ne koristim riječi kategorije 'glupo', osim kao reakciju i to nakon upozorenja... pa bio si upozoren. :) čiltajm.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
DarthMarkus kaže...

Ček Toxic "Umjesto tog videa postavili su slike maskiranih ljudi s oružjem i političke poruke o oslobođenju Palestine."

 

Dovoljno da neki prikaraćeni radikal rokne nekoga.

 

Na stranu cijeli Židovsko - Palestinski sukob.

 Daleko od toga ali... nije isto... Na kraju krajeva vidjeti cemo sto ce im zakon odrediti.

Jedan vid terorizma je ali da ih se isto sankcionira ?

 

ihush dovoljno si rekao, osim što pišeš nebuloze imaš i kratak fitilj.. Onako profilirao bih te kao osobu kao "krava koja daje puno mlijeka a na kraju to sve prolije" ili "puno zujiš malo meda daješ" kako ti god paše.

 

15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
toxic kaže...
..

 Daleko od toga ali... nije isto... Na kraju krajeva vidjeti cemo sto ce im zakon odrediti.

Jedan vid terorizma je ali da ih se isto sankcionira ?

 

ihush dovoljno si rekao, osim što pišeš nebuloze imaš i kratak fitilj.. Onako profilirao bih te kao osobu kao "krava koja daje puno mlijeka a na kraju to sve prolije" ili "puno zujiš malo meda daješ" kako ti god paše.

 

-aha.. no vidiš, djeluje.

-kako će ih sankcionirati nije pitanje, odnosno arbitražno.. više-manje=sporedno, ali sad i ti kažeš da je 'vid terorizma'.. pa razmisli ili još bolje, pogledaj temu-postove ponovo.

-tad možda primjetiš da kratak fitilj nije baš kratak, da si btw bio upozoren... i da u ovom slučaju, ja ne vidim proliveno mlijeko, naprotiv, vidim jednu osobu u temi-forumu, koja je promijenila retoriku (boldano). Rekao bi da je upravo to onaj med koji tražim.. :)

.. hvala.

 

-sad kad bi to djelovalo na ostale, koji umjesto lajkanja i šaljivosti počnu razmišljati i donositi odluke/prosudbe koje su manje štetne/loše... možda se nakupi i tegla meda, možda sam samo naivan optimist u ovoj temi (inače cinik-skeptik..).

 

***

-piz bro, .. @ napušeni pingvin, .. nisi ti pingvin, ti si ovca.

(ah, zbog 'čitljivosti'.. gle, sad navodiš nekiliko mogučih načina čitanja-tumačenja.. i vjerojatno uviđaš u čemu je problem. Problem nije u meni, nego u tebi, tvojim šalama-pisanju.. što već. Što god da si želio postoići takvim pisanjem.. možda si postigao? Odgovoronost za izrečeno-napisano?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 10:49 (ihush).
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
ihush kaže...
toxic kaže...
..

 Daleko od toga ali... nije isto... Na kraju krajeva vidjeti cemo sto ce im zakon odrediti.

Jedan vid terorizma je ali da ih se isto sankcionira ?

 

ihush dovoljno si rekao, osim što pišeš nebuloze imaš i kratak fitilj.. Onako profilirao bih te kao osobu kao "krava koja daje puno mlijeka a na kraju to sve prolije" ili "puno zujiš malo meda daješ" kako ti god paše.

 

-aha.. no vidiš, djeluje.

-kako će ih sankcionirati nije pitanje, odnosno arbitražno.. više-manje=sporedno, ali sad i ti kažeš da je 'vid terorizma'.. pa razmisli ili još bolje, pogledaj temu-postove ponovo.

-tad možda primjetiš da kratak fitilj nije baš kratak, da si btw bio upozoren... i da u ovom slučaju, ja ne vidim proliveno mlijeko, naprotiv, vidim jednu osobu u temi-forumu, koja je promijenila retoriku (boldano). Rekao bi da je upravo to onaj med koji tražim.. :)

.. hvala.

 

-sad kad bi to djelovalo na ostale, koji umjesto lajkanja i šaljivosti počnu razmišljati i donositi odluke/prosudbe koje su manje štetne/loše... možda se nakupi i tegla meda, možda sam samo naivan optimist u ovoj temi (inače cinik-skeptik..).

Ja samo mislim da si ti krivo pročitao.

Nisam nigdje naveo da ne mislim da je ovo terorizam ili jesam? Citiraj me molim te... dakle ja se ne slažem o sankcijama na istoj razini kako ti misliš da je to ispravno.

Dakle tvoje mišljenje koliko sam shvatio mora biti ispravno i točno, u suprotnom možeš mlijet do slijedeće nove godine o istome pa dokaz o tome je i jedna druga tema u kojoj trubiš po svome iako si debelo u krivu..

Osim navedenog još misliš da možeš utjecati svojim postovima koje rijetko tko čita na xy osobu putem foruma. Pa eto ovo je jedan novi nivo samodopadnosti

 

15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
Hacker002 kaže...
ihush kaže...

 Da bar hoće hakirati tvoje postove na ovom forumu i napisati ih kao normalne razumljive rečenice..

 nick ti je hacker, sto cekas? :)

16 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
ShadoW kaže...

 nick ti je hacker, sto cekas? :)

 haha mladost ludost, šta ćeš kolega..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
toxic kaže...
..

Ja samo mislim da si ti krivo pročitao.

Nisam nigdje naveo da ne mislim da je ovo terorizam ili jesam? Citiraj me molim te... dakle ja se ne slažem o sankcijama na istoj razini kako ti misliš da je to ispravno.

Dakle tvoje mišljenje koliko sam shvatio mora biti ispravno i točno, u suprotnom možeš mlijet do slijedeće nove godine o istome pa dokaz o tome je i jedna druga tema u kojoj trubiš po svome iako si debelo u krivu..

Osim navedenog još misliš da možeš utjecati svojim postovima koje rijetko tko čita na xy osobu putem foruma. Pa eto ovo je jedan novi nivo samodopadnosti

 

 -gle... potraži malo postove (bocasa..) dakle, nešto se ipak desilo. Logički zaključujem, nisi u pravu, u krivu si. .. ili ponovo, prođi po temi-postovima pa zaključi.

 

meljem, trubim.. -toleriram, ali ne pretjeruj. Lako je koristiti primjerenije riječi, ako se želi. Opet kao upozorenje, vraćam istom mjerom +bonus..

 

btw, svaka tema je za sebe, svaki post, možeš se slagati ili ne. Drž se hardwarea i benčanja.. ne mene :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 11:30 (ihush).
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
ihush kaže...
toxic kaže...
..

Ja samo mislim da si ti krivo pročitao.

Nisam nigdje naveo da ne mislim da je ovo terorizam ili jesam? Citiraj me molim te... dakle ja se ne slažem o sankcijama na istoj razini kako ti misliš da je to ispravno.

Dakle tvoje mišljenje koliko sam shvatio mora biti ispravno i točno, u suprotnom možeš mlijet do slijedeće nove godine o istome pa dokaz o tome je i jedna druga tema u kojoj trubiš po svome iako si debelo u krivu..

Osim navedenog još misliš da možeš utjecati svojim postovima koje rijetko tko čita na xy osobu putem foruma. Pa eto ovo je jedan novi nivo samodopadnosti

 

 -gle... potraži malo postove (bocasa..) dakle, nešto se ipak desilo. Logički zaključujem, nisi u pravu, u krivu si. .. ili ponovo, prođi po temi-postovima pa zaključi.

 

meljem, trubim.. -toleriram, ali ne pretjeruj. Lako je koristiti primejrenije riječi, ako se želi. Opet kao upozorenje, vraćam istom mjerom +bonus..

 

btw, svaka tema je za sebe, svaki post, možeš se slagati ili ne. Drž se hardwarea i benčanja.. ne mene :)

Dakle ovaj puta si podbacio jer si me prezovao tj. više si si zamislio da sam nešto rekao/mislio što nisam i sada opet pišeš xy postove da bi se nekako opravdao.

Što se tiče primjerenijih riječi tu sam daleko pristojniji od tebe ali čitaj daleko. 

Ono što sada radiš je pokušavaš me distancirati od sebe/ove teme iako si post dva prije rekao da je distanciranje od nečeg glupo.. Pa sorry stari..

 

15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
toxic kaže...
..

Dakle ovaj puta si podbacio jer si me prezovao tj. više si si zamislio da sam..

 

 -ja tebe? Pitao si, tražio kratak odgovor i dobio ga. (na internetu) :)

.. mada ni tog posta više nema.. (kao da mi nešto suptilno govori da je vrijeme stati..)

+ btw, distanciranje od teme, ulaskom u temu? Kontradikcija, pun si tog.. opusti se :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 11:20 (ihush).
15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b
ihush kaže...
toxic kaže...
..

Dakle ovaj puta si podbacio jer si me prezovao tj. više si si zamislio da sam..

 

 -ja tebe? Pitao si, tražio kratak odgovor i dobio ga. (na internetu) :)

.. mada ni tog posta više nema.. (kao da mi nešto suptilno govori da je vrijeme stati..)

+ btw, distanciranje od teme, ulaskom u temu? Kontradikcija, pun si tog.. opusti se :))

Ne znam tko je ja ili ti :)

No ja ću se kao kulutran čovjek ispričati što sam preburno reagirao. Smatram da to zaslužuješ kao i dugogodišni forumaš, iako iskreno ne lovim te, možda nemam IQ na toj razini.

Pozdrav

15 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b

hvala.. i isprka za (gore) korištenje riječi glupo s varijacijama. (''morao sam'') NHF.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za brisa

ova tema je idealan primjer kako se ljudi mogu počerupati oko ničega 

bit će da vrućina već udara i tintare 

Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dvojica francuskih 18-godišnjaka optuženi za b


@toxic

Ihush je osebujna individua, i ponekad bih ga i ja najradje zalil pivom ( da smo za stolom krcme ), ili bih ga pljusno rukavicom ( gentlemanski izazov na dvoboj ), no u pravno moralnim dvojbama i temama on ima ispravna stajalista bez imalo doze fanboyizma i sl...

.....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice