Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

poruka: 57
|
čitano: 13.757
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu".
16 godina
neaktivan
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

Ma No big deal. Ionako ekološki osviješteni kupci takve ekološki osviještene tehnologije znaju da grijanje/hlađenje uzrokuje globalne klimatske promjene, pa ga neće ni koristiti. Zanimljivo da nisu testirali u SAD-u gubitak kapaciteta na temperaturama ispod -6C (sad je bila prilika u Chicagu, bilo je -40+) ili iznad +32C (npr. Australija pred koji tjedan) jer je za očekivati da će uslijed globalnog grijanja biti sve više takvih ekstrema. Pa čisto da vidimo koliko je ta svemirska tehnologija stvarno napredna i praktična za svakodnevni život.

 

Btw, baš me zanima da li će među tim istim Norvežanima nakon 10ak godina provesti anketu o zadovoljstvu korištenja takvog prometala.

Moj PC  
9 8 hvala 0
15 godina
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

Zasto bi palio klimu ako je vanka -6 C ???

Obuci jaketu.

"Vjezbaj p*cka ti materina"

 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
mateo kaže...

Zasto bi palio klimu ako je vanka -6 C ???

Obuci jaketu.

 

 Industrija je već riješila taj problem. Radi se panika bez veze.

14 godina
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

Nadam se da ovi iz Norveske citaju ovo, jerbo kupuju EV aute kao blesavi, ali su zaboravili gdje zive! 

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

Da, jer imas do posla i nazad vise od 200 Km pa je problem.

 
15 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

Tko o čemu, Vrbanus o Norveškoj o kojoj očito pojma nema kao i većina idiota koji istu ovdje glorificiraju. Većina stanovništva Norveške živi uz atlantsku obalu gdje završava Golfska struja i gdje je klima umjerena i bez temperaturnih ekstrema. Zime su relativno blage i kišovite, ljeta umjereno topla bez velikih vrućina, dakle zimi nije puno drukčije nego u Zagrebu recimo, u nekim gradovima je zimi čak i toplije, recimo u Bergenu (drugi grad po veličini) je danas otprilike isto ili čak toplije nego u Zagrebu. Hladno je u unutrašnjosti iza brda gdje uglavnom žive sobovi i gdje malobrojno stanovništvo sigurno ne vozi elektroaute kao primarno vozilo. 

 
19 1 hvala 5
11 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Neka ponesu PowerBank za produljenje autonomije.
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Očito da je još uvijek problem u baterijama, ne u vrsti pogona. Ako jednom izadju na svjetlo silne vrste baterija koje se godinama spominju kao revolucionarne, možda se i riješi problem.
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

zato su električni auti tak skupi: porez na budale. ako laže koza, ne laže svijeća

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 10:27 (Ajar).
Moj PC  
3 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
gavranpero kaže...
Očito da je još uvijek problem u baterijama, ne u vrsti pogona. Ako jednom izadju na svjetlo silne vrste baterija koje se godinama spominju kao revolucionarne, možda se i riješi problem.

Nikad nije ni bio problem u vrsti pogona. Električna vozila bez baterija prometuju po Zagrebu od 1910.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Pozdrav GUID!
Nadodatu ću na tvoj komentar. Nekoliko puta sam posjetio Norvešku (od 2012) od trenutka kada je krenula priča sa električnim vozilima. Navodno je Norveška prva u kupovini takvih vozila u svijetu. U tom periodu opazio sam jednu 😃Teslu S u Bergenu. Interesantno vozilo.
vicious
12 godina
neaktivan
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Oni rade studije...pa svaka baterija se "brže prazni" na nižim temperaturama od 0 i višim od 28 stupnjeva.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

da, otkrili Amerku...ostavi smartphone na minus pet paš vidit kak baterja curi... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

cek samo malo, netko je isao praviti studiju da vidi da li su 2 plus 2 jednako 4? 

i ja bi radio takav posao, da me netko placa za takve nebuloze..

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Igor150 kaže...
Oni rade studije...pa svaka baterija se "brže prazni" na nižim temperaturama od 0 i višim od 28 stupnjeva.

Možda djeluje kao otkrivanje tople vode, ali "brže prazni" nije baš neki precizan podatak, čak ni u kontekstu statističkih podataka.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Električni automobili su jako zimogrozni, kaže stu

s obzirom na ona tri geliptera ispod moje prve poruke, moram priznati da struju u autu volim radi prozora, radija, klime svjetala i tak. pomaže i kad se akumulator isprazni (ok, s kabelima). i baš me zanima kad netko ostane bez struje usred pripizdine, tko će mu doliti u spremnik. još hibridi, ajde nekako (oni samopunjivi, mahom toyota/lexus) ali auto samo na struju - neće moći ove noći. postoje neke 3,14zdarije koje ne bih kupio/upotrijebio ni da se kupam u lovi: brod, skije, električni auto, telefon skuplji od soma i pol tvorova, bilo što "za gejmere" (osim igara), windows, stroj za sušenje salate, poduzeće (bilo čije) i tak ... ima toga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 14:36 (Ajar).
Moj PC  
4 1 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
TripperNX kaže...

Ma No big deal. Ionako ekološki osviješteni kupci takve ekološki osviještene tehnologije znaju da grijanje/hlađenje uzrokuje globalne klimatske promjene, pa ga neće ni koristiti. Zanimljivo da nisu testirali u SAD-u gubitak kapaciteta na temperaturama ispod -6C (sad je bila prilika u Chicagu, bilo je -40+) ili iznad +32C (npr. Australija pred koji tjedan) jer je za očekivati da će uslijed globalnog grijanja biti sve više takvih ekstrema. Pa čisto da vidimo koliko je ta svemirska tehnologija stvarno napredna i praktična za svakodnevni život.

 

Btw, baš me zanima da li će među tim istim Norvežanima nakon 10ak godina provesti anketu o zadovoljstvu korištenja takvog prometala.

 Bez brige, na -40 motori SUI niti ne pale, tako da opet električni imaju prednost. A na +32 baterije imaju nešto malo veći kapacitet.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
TripperNX kaže...

Ma No big deal. Ionako ekološki osviješteni kupci takve ekološki osviještene tehnologije znaju da grijanje/hlađenje uzrokuje globalne klimatske promjene, pa ga neće ni koristiti. Zanimljivo da nisu testirali u SAD-u gubitak kapaciteta na temperaturama ispod -6C (sad je bila prilika u Chicagu, bilo je -40+) ili iznad +32C (npr. Australija pred koji tjedan) jer je za očekivati da će uslijed globalnog grijanja biti sve više takvih ekstrema. Pa čisto da vidimo koliko je ta svemirska tehnologija stvarno napredna i praktična za svakodnevni život.

 

Btw, baš me zanima da li će među tim istim Norvežanima nakon 10ak godina provesti anketu o zadovoljstvu korištenja takvog prometala.

U Sibiru je manje više stalno oko -40. Znate li kako oni pale svoje SUI aute. Ne gase ih. A ako se slučajno ugase, onda prvo nalože vatru ispod motora, malo pričekaju pa kresnu i ako imaju sriće auto upali.

42
6 godina
neaktivan
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Dvije stvari se sad rade. Auto ce biti opremljen solarnim plocama na karoseriji + baterija koju dobijes sa autom ce biti deklariranog kapaciteta, ali 80% stvarnog. Tako kad negdje zapnes imas jos 20% plus se baterija pomalo puni.
15 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Wespen kaže...

Da, jer imas do posla i nazad vise od 200 Km pa je problem.

 Pa za doc do posla u HR nema bas smisla kupit teslu od 35000 USD jer s average rvackom placom ionako to nikad neces isplatit.

Nije bas da ljudi masno placaju auto samo da bi dosli na posao.

Zamisljam se kako prolazim kroz sv.Rok, na drugoj strani me doceka standardni prizor od kojeg se smrzne g*vno u meni. Naivno upalim klimu i ne stignem ni do Karlovca - zovem dizelsku vucnu sluzbu. Nadju me smrznutog u glupom auticu na baterije...

Cool su ti autici, ali neka jos malo vrimena prodje...

16 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Gledam na Austrijskoj Tesla stranici i najjeftiniji model je 58300€. Za te novce si kupim BMW 5, Audi A6 ili E klasu od Mercedesa a pored tih auti Tesla 3 je kanta za smece.

Da imam 60k eura za tak skupu igracku onda bi imal i za garazu pa se sa minusom nebi zamaral.
16 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
I unatoc tome ne bi vjerovao koliko ih ima ovdje u Austriji. Kao netko tko svaki dan putuje autobahnom 30ak kilometara na posao i toliko nazad vidio sam ih cijelu flotu. Ne znam dal drzava to subvencionira ili imaju manji pores ili koji vrag ali kote se ko parcovi. Kod mene u gradu cak imaju i posebna parkiralista samo za EV
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
16 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Je znam u Grazu sam i ima ih ko pljeve. Ljudi se loze na Teslu i kupuju kaj ih veseli. Da imam love za kupit Teslu ko drugi auto mozda bi i kupil.
14 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Ajar kaže...

s obzirom na ona tri geliptera ispod moje prve poruke, moram priznati da struju u autu volim radi prozora, radija, klime svjetala i tak. pomaže i kad se akumulator isprazni (ok, s kabelima). i baš me zanima kad netko ostane bez struje usred pripizdine, tko će mu doliti u spremnik. još hibridi, ajde nekako (oni samopunjivi, mahom toyota/lexus) ali auto samo na struju - neće moći ove noći. postoje neke 3,14zdarije koje ne bih kupio/upotrijebio ni da se kupam u lovi: brod, skije, električni auto, telefon skuplji od soma i pol tvorova, bilo što "za gejmere" (osim igara), windows, stroj za sušenje salate, poduzeće (bilo čije) i tak ... ima toga. 

 pa barem bi se ti trebao sjećati kada su dopuštenje za vožnju imali oni sa parnim brojem na registraciji, a kada oni sa neparnim. Toga je bilo, a nije ni nemoguće da ne bude opet. A kada je cijeli grad bio bez struje više od 3 dana (daj primjer i za samo 1 dan)? Meni nije jasno da neki jednostavno odbijaju napredak. Ajde, tebe razumijem, ne možeš starog psa naučiti novi trik, ali mladi me zabrinjavaju - oni koji plešu na ropotanje kamenja u loncima

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 15:40 (Idealist).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Uvijek se na novo iznenadim koliko ljudi nemaju pojma o elektro mobilitetu. Najcesce i ne ulazim u neke rasprave jer nema smisla.
Mogu samo reci da pogledate yt kanal on Bjorn Nyland. Tip je iz norveske i vozi razna e auta. Tamo mozete vidjeti kako to sve radi.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
NEW_MAN kaže...
Gledam na Austrijskoj Tesla stranici i najjeftiniji model je 58300€. Za te novce si kupim BMW 5, Audi A6 ili E klasu od Mercedesa a pored tih auti Tesla 3 je kanta za smece.

Da imam 60k eura za tak skupu igracku onda bi imal i za garazu pa se sa minusom nebi zamaral.

 Pa dobro da li si kupio Audi A6? Ako nisi, sto te nervira Tesla.

16 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
markoBT kaže...
/cut

U Sibiru je manje više stalno oko -40. Znate li kako oni pale svoje SUI aute. Ne gase ih. A ako se slučajno ugase, onda prvo nalože vatru ispod motora, malo pričekaju pa kresnu i ako imaju sriće auto upali.

Eh ti urbani mitovi nikako da isčeznu.

 

Evo hladan start bemzinaca i dizelaša na temperaturama od -30 do -50 po Sibiru i Kanadi. LADA pali u svim prilikama,a odma do nje na drugom mjestu su Japanci.

 

 

I za kraj LADA u ulozi ralice

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
pravi_covijek kaže...
NEW_MAN kaže...
Gledam na Austrijskoj Tesla stranici i najjeftiniji model je 58300€. Za te novce si kupim BMW 5, Audi A6 ili E klasu od Mercedesa a pored tih auti Tesla 3 je kanta za smece.

Da imam 60k eura za tak skupu igracku onda bi imal i za garazu pa se sa minusom nebi zamaral.

 Pa dobro da li si kupio Audi A6? Ako nisi, sto te nervira Tesla.

 Kakve veze ima kupovina bilo cega s bilo cim i zakaj bi me nervirala Tesla? Iznosim cinjenice a jedna od njih je da za te novce dobijes premium auto kaj model 3 nije.

15 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Idealist kaže...

 pa barem bi se ti trebao sjećati kada su dopuštenje za vožnju imali oni sa parnim brojem na registraciji, a kada oni sa neparnim. Toga je bilo, a nije ni nemoguće da ne bude opet. A kada je cijeli grad bio bez struje više od 3 dana (daj primjer i za samo 1 dan)? Meni nije jasno da neki jednostavno odbijaju napredak. Ajde, tebe razumijem, ne možeš starog psa naučiti novi trik, ali mladi me zabrinjavaju - oni koji plešu na ropotanje kamenja u loncima

eh: moj pas (border collie, 7g) svako malo nauči nešto novo, dobro ili loše. sam. čak se ne moram pretjerano niti truditi. mudrijaš je to.

 

eh2: u električnim autima ne vidim ikakav naprdak. bilo ih je i prije pa niš. čitav problem (ne samo tim autima) su baterije. kapitalinjare više ne znaju što bi pa raji uvaljuju poluproizvode pod super foru (da ne spominjem nekakvu kvaziekologiju koju ni jedan auto riješit neće): aute, softver, telefone, bla. čitav koncept će imati smisla, matematički rečeno, onda i samo onda (ako i samo ako) riješe uskladištenje (čak i proizvodnju) struje, tj. baterije, tako da postanu bezopasne, trajne, neusporedivo većih kapaciteta i manjih dimenzija nego što su sad, jeftine i bla. to ne samo da nemamo sad, nego nećemo ni u dogledeno vrijeme (ponovo, vidi pod "kapitalizam/profit/velike kompanije/sl.). marketing kuću gradi od krova (= muda pod bubrege) a ne od temelja, kako se gradi. dakle, samo ti nasjedaj i kupuj, sori, ali ja neću jer imam dovoljno znanja i iskustva da mogu procijeniti smisao i svrhu i kvalitetu i ostale značajke onoga za što dajem krvavo zarađenu lovu. električni auti (ovi sadašnji) to nisu. live with it (or don't). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Električni automobili su jako zimogrozni, kaže
Šta je premium kod tih kanti? Da im amortizeri probijaju karoseriju nakon pae godina od ruzine ili da su više po servisima nego na cesti? Uzmeš Hondu Accord a ne te das auto poluproizvode.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice