Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u

poruka: 8
|
čitano: 2.654
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u".
15 godina
offline
Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u

Geofencing, sve u oblaku - znači romobil je neupotrebljiv komad željeza na svakom otoku ili mjestu bez pokrivenosti mobilnim signalom?

Osim struje troši i podatkovni promet za nula koristi? Želim da me vozi a ne da troši bespotrebno internet i novac na njega i bude još jedan izvor beskorisnog zračenja.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 11:17 (Keso).
 
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u
Keso kaže...

Geofencing, sve u oblaku - znači romobil je neupotrebljiv komad željeza na svakom otoku ili mjestu bez pokrivenosti mobilnim signalom?

Osim struje troši i podatkovni promet za nula koristi? Želim da me vozi a ne da troši bespotrebno internet i novac na njega i bude još jedan izvor beskorisnog zračenja.

 

Kao što ti je već komentirano, ti želiš, a ovo - tako nedvosmisleno piše u članku, uopće nije projektirano za osobnu upotrebu, nego prevenstveno za najam, pa kad poželiš unajmit bit će i za tebe...
Čudno je kako si cloud i svjesnost da bez clouda ne vrijedi - jer taj cloud je u svrhu praćenja tvrtke koja iznajmljuje - istovremeno uspio sve to pretvorit u nedostatak za tebe osobno - haha, ne znam kako logika kod nekih funkcionira, stvarno smo vrsta za proučavanje.

12 godina
offline
Re: Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u
Dead kaže...
Keso kaže...

Geofencing, sve u oblaku - znači romobil je neupotrebljiv komad željeza na svakom otoku ili mjestu bez pokrivenosti mobilnim signalom?

Osim struje troši i podatkovni promet za nula koristi? Želim da me vozi a ne da troši bespotrebno internet i novac na njega i bude još jedan izvor beskorisnog zračenja.

 Hmm, ali ako je prvenstveno predviđen za najam onda je sigurno da će lokacija gdje se iznajmljuje biti pokrivena mobilnim signalom.

Tako je - ne troši bespotrebno tvoj internet i tvoj novac, a geofencing, location tracking i uostalom cijela lepeza usluga u oblaku se cini kao kompletni paket za firmu koja se bavi iznajmljivanjem. Ja ovdje romobile vidam ostavljene posvuda (ukljucujuci i po grabama) te je mehanizam zastite nuzan.

 

Ako netko ne zeli te funkcionalnosti, slobodan je da si kupi svoj romobil, jer nije niti ciljani konzument za ovaj proizvod.

 

Druga stvar je sto je postojanje elektricnih romobila i bicikala diskutabilno. Ljudi se pretvaraju u lijene blobove masti zahvaljujuci promoviranju ovakvih proizvoda kao ekoloskih. Nema nista ekoloskije od koristenja vlastitih misica na tim udaljenostima. Moja firma periodicno organizira natjecanja u fizickoj aktivnosti kako bi potaknula zaposenike za se odlijepe od stolice/kauca i budu zdraviji (na kraju krajeva, bolestan radnik nije produktivan). Tako sam u zadnjih mjesec dana prehodao 502km, a sam se ne bi na to nikada natjerao.

Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u
kerum kaže...

Druga stvar je sto je postojanje elektricnih romobila i bicikala diskutabilno. Ljudi se pretvaraju u lijene blobove masti zahvaljujuci promoviranju ovakvih proizvoda kao ekoloskih. Nema nista ekoloskije od koristenja vlastitih misica na tim udaljenostima. Moja firma periodicno organizira natjecanja u fizickoj aktivnosti kako bi potaknula zaposenike za se odlijepe od stolice/kauca i budu zdraviji (na kraju krajeva, bolestan radnik nije produktivan). Tako sam u zadnjih mjesec dana prehodao 502km, a sam se ne bi na to nikada natjerao.

 

stvar je izbora i perspektive. ako stajanje na romobilu desetak kilometara do npr. posla zamijeni sjedenje u automobilu to je plus a ne masni blob. onaj tko ne želi voziti bicikl jer mu je teško prije će sjesti na električni bicikl jer mu je lakše, pa je opet više pozitivno nego negativno.

monetary revolution
5 godina
protjeran
offline
Re: Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u
Nije ni MIT što je nekada bio.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u
Keso kaže...

Geofencing, sve u oblaku - znači romobil je neupotrebljiv komad željeza na svakom otoku ili mjestu bez pokrivenosti mobilnim signalom?

Osim struje troši i podatkovni promet za nula koristi? Želim da me vozi a ne da troši bespotrebno internet i novac na njega i bude još jedan izvor beskorisnog zračenja.

 A čuj, kad nema "geofencinga i kontrole mjesta i stanja jedinice", rent-a vozilice se uništavaju ostavljaju i razbacuju kao šmrklji.
To je ta sjw greenpeace peta ekoosviještena ekipa. 
https://www.independent.co.uk/news/world/europe/portugal-lisboa-fine-electric-scooters-streets-old-town-portugal-a8983071.html
https://www.5280.com/2018/11/its-time-for-denver-to-rethink-electric-scooters/
https://www.thelocal.fr/20190606/paris-to-ban-electric-scooters-from-being-left-on-pavements
https://medium.com/@byjad/ive-recently-become-aware-of-the-frighteningly-popular-extremely-careless-trend-of-publicly-542b396a0372<
Iako, neznam kako drugi iznajmljivači nemaju neku službu za kontrolu prikuplajnje i održavanje, pa jedan fensi MiT mora izmiplajti toplu vodu. 
Pa ono, kod nas se isplatilo iznajmljivaču pedalima i kanua imati čovjeka za kontrolu i prikupljanje... ovi svi opći rusvaj.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u
koorpa kaže...

stvar je izbora i perspektive. ako stajanje na romobilu desetak kilometara do npr. posla zamijeni sjedenje u automobilu to je plus a ne masni blob. onaj tko ne želi voziti bicikl jer mu je teško prije će sjesti na električni bicikl jer mu je lakše, pa je opet više pozitivno nego negativno.

Zbilja mislis da ce stajanje na romobilu umjesto sjedenja poboljsati necije zdravstveno stanje? Sto ce potrositi 10 kalorija vise u odnosu na sjedenje? Prije ce biti da ce radi opasnosti voznje na romobilu nastradati (bilo je more clanaka u BUG-u za referencu).

 

Elektricni bicikl ima definitivno smisla za starije i nemocne osobe koje inace ne bi mogle bicikl niti voziti te je u tom slucaju bolje ista nego nista. Problem je sto se ovi pomodni oblici prijevoza promoviraju kao ekoloska revolucija, a ljenjivci svih uzrasta ih objerucke prihvacaju. Umjesto stvaranja zdrave navike kretanja postize se upravo suprotno. Sve to ce doci na naplatu kasnije direktno pojedincima, ali indirektno i drustvu kada im budu placali troskove lijecenja koje se moglo izbjeci kroz prevenciju.

15 godina
offline
Ovaj električni romobil nastao je na MIT-u

ili, kako bi to postavio Dubravko ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice