Električni štapići za jelo čine hranu slanijom neg

poruka: 9
|
čitano: 7.272
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električni štapići za jelo čine hranu slanijom neg".
10 godina
offline
Električni štapići za jelo čine hranu slanijom neg

Ovo je vrlo prakticno za sarmu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Električni štapići za jelo čine hranu slanijom neg

Jer tko je vidio jednostavno staviti manje soli u hranu... 

Gledam te!
 
2 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Električni štapići za jelo čine hranu slanijom neg

Ja sam glup a svi ostali su pametni. Nema druge.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Električni štapići za jelo čine hranu slanijom
Veliki Brat kaže...

Jer tko je vidio jednostavno staviti manje soli u hranu... 

 Cuj, manje soli u hrani? Pa sta smo mi, Englezi?

16 godina
offline
Re: Električni štapići za jelo čine hranu slanijom

Bome, kako sam počeo stavljati naranče u odojka... 

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Električni štapići za jelo čine hranu slanijom
Veliki Brat kaže...

Jer tko je vidio jednostavno staviti manje soli u hranu... 

 Ako ti ćaća tek nakon serviranja nije odmah prvo nasolio i zapaprio juhu te ju tek potom srkno ko da nije kipuća - jes ti uopće iz naših kuća?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Električni štapići za jelo čine hranu slanijom neg

čini se kako jedinica 731 i dalje ne miruje. dijeta se potpomaže elektroškovima, iako su štapići na pedale i drva/ugljen dovoljni, uz snažan karakter i zanemarivanje "ugljičnog utiska". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Električni štapići za jelo čine hranu slanijom
Valja sagledati kontekst gdje je ovaj proizvod nastao i zasto. Kao sto je npr. u SAD-u sve natrpano secerom, u Japanu je sve natrpano soli. Problem je sto neka hrana npr. ramen, cak i oni instant imaju veliku kolicinu soli koja se ne osjeti. Manja kolicina soli bi jednostavno unistila okus. Zatim miso, sojis sos i dosta ostalih svakodnevnih sastojaka u japanskoj kuhinji imaju prirodno veliku kolicinu soli unutra koja se ne percipira u tolikoj mjeri.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Električni štapići za jelo čine hranu slanijom neg

Moje iskustvo: kavu, čaj, a posebice mlijeko ne šećerim, salatu ne solim, u juhu i varivo stavljam triput manje soli nego što se obično stavlja. Sve je to samo stvar navike. Meni je kava sa šećerom odvratna, a kada sam ispekao "normalno zasoljenu pogaču" za goste, ja je nisam mogao jesti. Tek kad se iz jela ukloni soli i šećer, može se uživati u njegovom izvornom okusu. A o zdravstevenim aspektima da ne govorimo. Sol je kancerogena, u prilog čemu govori velika icidencija raka želuca u Japanaca. Kada se u Europi jelo zasoljeno meso (jer još nije bio frižidera) rak želuca je bio najčešći oblik raka. 

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice