Elektromotori s radijalno postavljenim magnetima -

poruka: 41
|
čitano: 12.026
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elektromotori s radijalno postavljenim magnetima -".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
picajzla0707 kaže...

kina se širi kao pošast, krađom, kupovinom, investicijama ili utjecajem, sasvim svejedno

 Umjesto da kao sav pošten svijet koriste nosače aviona.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
Kina je sasvim drukcija, za razliku od primjerice amera ciji precednik, nebitno koji, sve racuna po svom mandatu, kinezi racunaju dugo-dugorocno. Zato im brzi potezi, koji najcesce ukljucuju silu, nisu na prvom mjestu. Ali kao i ostale sile koje se bore za prevlast u svijetu, podjednako su zajebani za sve manje od sebe.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti

Kina je tek nedavno dobila prvi nosač. Vidjet ćemo kad naprave još par komada koliko će biti miroljubivi. Ako Trump osvoji drugi mandat Tajvan može polako početi osnivati komunističku partiju i tiskati plakate dobrodošlice za velikog vođu Xija.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
Visak:

Obzirom na silne investicije po zemljama trećeg svijeta, neće im trebati dugo da iskrsne potreba.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
Picajzla0707:

U osnovi je to sve isto, državna ili privatna firma. Ako zapne posao za dovoljnu utjecajnu osobu, država će se umiješati. Nitko se ne zajebava s amerima. Te priče o strahu od špijuniranja su isto samo prašina. Svi špijuniraju sve. Razlika je samo da li se netko percipira na istoj strani protiv onih drugih, Kina je nekako izolirana.
Ja rekoh
6 godina
protjeran
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
Feudalac kaže...
Ned:

Kinezi ne kupuju ideje već sirovine. Ideje besramno kopiraju. Eventualno mogu uložiti u firmu koja vlada nekim tržištem, a to ova firmica koja misli iza 2020-te moći proizvesti 10k ovih motora na godinu definitivno nije. 

 

picajzla0707 kaže...

 kupuju oni ideje itekako, kinezi su među vodećim zemljama u svijetu po direktnim stranim investicijama - u razvijenim zemljama ulažu u visokotehnološke tvrtke upravo zbog ideja i know-how, u nerazvijene i zemlje u banani ulažu u strateške projekte kako bi povećali utjecaj - primjerice u grčkoj, španjolskoj i litvi gdje su pokupovali luke, a isto tako u brazilu gdje kupuju luke, telekome, poljoprivredu, u africi gdje upumpavaju ogromne kredite itd. itd.

 

 

 mislim da je kolega Feudalac mislio staviti aspekt na "besramno kopiranje" a ne same sirovine kao što su rude....

sirovina kao ideja, je li !

kao najveći problem svjetskoga gospodarstva i je taj što Kinezi imaju besramno jeftinu radnu snagu zbog koje ostvaruju nenormalan profit a zapadne zemlje to jednostavno ne mogu pratiti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 9:16 (Anđeo bez falinge).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
Naravno da zapadne zemlje to mogu pratiti. Da zapadne zemlje ne proizvode u Kini Kinezi ne bi ostvarivali nikakve profite, a ne bi ni imali tehnologiju do koje su na taj način došli. E, ali onda zapadni kapitalisti ne bi ostvarili enormne, nego samo velike profite. Cijelu priču s Kinom su zakuhali kratkovidni pohlepni zapadnjaci.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 9:29 (Visak).
6 godina
protjeran
offline
Elektromotori s radijalno postavljenim magnetima -

to je istina.

zapadnjaci su se igrali s macom i stvorili tigra.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
@ Feudalac: ok, možda ja gledam upotrebu u drugačijim aplikacijama, za automotive aplikacije stoji sve što si napisao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 17:41 (markez_cro).
15 godina
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
Feudalac kaže...
Učo:
 Vrlo je zanimljiva izjava Teslinog šefa za razvoj - optimalan motor ovisi o šasiji, ciljanom dometu, performansama vozila što sve skupa treba uskladiti s baterijama i naći balans koji daje najviše uz najmanje troška. Već na sljedećem vozilu ti parametri mogu dovesti do izbora druge kombinacije.

 Doslovno osnova proizvodnje svega. Dovoljno dobar da ljudi pozele kupiti, a istovremeno isplativ. Strasno zanimljivo.

8 godina
offline
Re: Elektromotori s radijalno postavljenim magneti
Mandor kaže...
Feudalac kaže...
Učo:
 Vrlo je zanimljiva izjava Teslinog šefa za razvoj - optimalan motor ovisi o šasiji, ciljanom dometu, performansama vozila što sve skupa treba uskladiti s baterijama i naći balans koji daje najviše uz najmanje troška. Već na sljedećem vozilu ti parametri mogu dovesti do izbora druge kombinacije.

 Doslovno osnova proizvodnje svega. Dovoljno dobar da ljudi pozele kupiti, a istovremeno isplativ. Strasno zanimljivo.

 Pravit ću se da nisam primjetio sarkazam. Na prvi pogled to je očigledno, ali svejedno je rasprava u ovoj temi krenula s premisom da je predstavljeni dizajn električnog motora EV panacea. Pa sam reagirao spominjanjem čovjeka (Konstantinos Laskaris) koji je doktorirao upravo na temi izbora optimalne konfiguracije elektromotora za određenu svrhu. Čini se da u tome ima dosta neočitih i netrivijalnih stvari kada je bilo mjesta za izradu doktorata i posao šefa dizajna u najboljoj kompaniji na svijetu trenutno u području el. automobila.

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice