Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

poruka: 29
|
čitano: 8.357
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon".
15 godina
online
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

glupo je izbrisati samo taj fejsbuk a ne i sve ostale "društvene mreže" jer je sve to isti q. ako neće šećerbrijeg, podatke će dilati netko drugi. ako nema ovih analitičara, tu su ostali koji samo čekaju svojih 5 minuta. poanta je da za tu cijenu (guglajte koliko) želim sam odlučiti hoću li prodavati svoje podatke (osim gabarita pimpeka), kome i po kojoj cijeni. ne želim "brokera". ok, nemam ništa od tih "društvenih" papazjanija i još me nitko nije pitao želim li išta prodati no radi se o načelu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

@elonmusk

$ rm -rf Concept2

Exception Emask 0x0 failed command 

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
Facebook, Google i sve firme koje zaraduju na reklamama su isto sranje samo drugo pakovanje.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
kingofthenight kaže...
Facebook, Google i sve firme koje zaraduju na reklamama su isto sranje samo drugo pakovanje.

Bedasto i naivno...

Sigurno ti je Bing primarna tražilica, haha je moš mislit, haha....

 

U FB neću ulazti, ali iako Googleu primarni izvor prihoda jesu reklame, goleme količine novca ulaže u istraživanje i produkciju sveg i svačeg. 

Proglasiti Google sranjem samo zato jer je pokupupio i još kupi vrhnje svojih ideja i poslovnog modela je ono: "ja sam mali ali volim izvalit nešto kao važno i veliko..."

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

Totalno je apsurdno da ljudi sad kao brišu facebook zbog nekog skandala sa rukovanjem podacima. Facebook je od početka napravljen kao platforma za masovni nazdor ljudi i prikuplanje informacija, Staljin je mogao samo sanjati da bi se nadzor mogao vršiti na takvoj razini... I što je najgore od svega facebook nadzire ogroman postotak cyber-prostora jer na žalost danas svatko tko želi bit moderan mora imat na stranici lajk ili facebookov sustav komentiranja članaka, i sad svaki put kad se neki korisnik (ili tzv. iskoršteni) spoji na stranicu koja ima facebookeov like button facebook bilježi ip adresu korisnika koji uopće nema fb.

 

U svakom slučaju odličan potez Muska, sad se treba riješiti svih centraliziranih usluga koji su napravljeni za zlorabljene privatnosti ljudi kao što su npr Gmail, Dropbox... A prije svega treba početi koristiti samo Slobodan softver i ne koristiti mobitele jer su to također uređaji za nezakonito i protuustavno praćenje i prisluškivanje.

 

Za više detalja šta sve ne valja sa FBom:

 

https://stallman.org/facebook.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 16:13 (Fisco).
 
2 8 hvala 0
16 godina
offline
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

Inteligencija stada na djelu.

 

Prije je bilo da nisi član stada, ako nemaš fakebook profil. Sad je čoban naredio da sve ovce trebaju brisat profile.

 

Hebiga čoban je najpametnije biće, a ima štap i psa, pa ti nemoj poslušat.

 

MEEEEEEMEEEEEMEEEEE

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 15:58 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
Fisco kaže...

Totalno je apsurdno da ljudi sad kao brišu facebook zbog nekog skandala sa rukovanjem podacima. Facebook je od početka napravljen kao platforma za masovni nazdor ljudi i prikuplanje informacija, Staljin je mogao samo sanjati da bi se nadzor mogao vršiti na takvoj razini... I što je najgore od svega facebook nadzire ogroman postotak cyber-prostora jer na žalost danas svatko tko želi bit moderan mora imat na stranici lajk ili facebookov sustav komentiranja članaka, i sad svaki put kad se neki korisnik (ili tzv. iskoršteni) spoji na stranicu koja ima facebookeov like button facebook bilježi ip adresu korisnika koji uopće nema fb.

 

U svakom slučaju odličan potez Muska, sad se treba riješiti svih centraliziranih usluga koji su napravljeni za zlorabljene privatnosti ljudi kao što su npr Gmail, Dropbox... A prije svega treba početi koristiti samo Slobodan softver i ne koristiti mobitele jer su to također uređaji za nezakonito i protuustavno praćenje i prisluškivanje.

 

Za više detalja šta sve ne valja sa FBom:

 

https://stallman.org/facebook.html

 

Calm your tits dude...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u

Ja vec 10 godina govorim da obrisu, ocito ne lajem dovoljno.

Linux, Arch Linux.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
What if i told you that i want my data to be collected?!

Ima ljudi koji koriste drustvene mreze u svoju korist te znaju koristiti drustvene mreze,i oni koji ne znaju...
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

Evo ja ću iz protesta napraviti treći fake profil .

 

 

FAKE PROFIL na FAKEBOOKu

 

WIN-WIN situacija.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 18:42 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

Jednostavno danas se bez facebook-a nemože. Ja sam ga napravio u ono vrijeme samo zbog škole a dans zbog fakulteta. Sve informacije u srednjoj a danas na fakultetu sam dobivao preko facebook-a. Kad su vježbe i ispiti. Isti tak facebook koristim da ostanem u kontaktu sa prijateljima iz srednje itd. Drugačije nemože. Na facebook ne stavljam osobne slike i slično na profilnoj mi je neka random slika sa interneta i koristim ga isključivo za informiranje. Ono što je nekad bio MSN Messenger i kad se komuniciralo sa prijateljima iz osnove danas je to facebook.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 19:18 (zeroname).
 
4 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
Sto je on to vazno imao na facebook profilu da ga je trebalo pobrisati?

Eksplicitne slike tesle i rakete?
Mislio sam da je ozbiljnija osoba.

Koje gluposti 😩

vicious
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 19:40 (viciousone).
Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
Fisco kaže...

Facebook je od početka napravljen kao platforma za masovni nazdor ljudi i prikuplanje informacija

Ne vjerujem da je FB od početka zamišljen kao platforma za nadzor ljudi, ali za prikupljanje informacije sigurno jest. Jer drugačije ne bi mogao niti poostojati.

 

 

Njegov news feed mi je jedno od najgorih rješenja jer taj algoritam određuje što ću uopće vidjeti nakon logiranja u FB, tako da ponekad s dan ili dva zakašnjenja saznam za neki događaj i to tek nakon što dva, tri puta ponovno učitam news feed, a tada je već prekasno.

 

Meni služi za kontakt s onim prijateljima s kojima ne mogu imati izravan kontrakt uživo jer ne žive u Hrvatskoj i sl. Prema tome, imam neke koristi of FB-a premda sam već prije puno godina razmišljao da obrišen account zbog rastućeg broja reklama, a sada i zbog bahatoga guranja prijateljstva s ljudima koje uopće ne poznajem.

 

FB će trajati još neko vrijeme, kao i neke drugue društvene mreže, ali će im važnost biti sve manja i zbog njihovog broja koji raste (i pada zbog propasti tih mreža) i zbog zasićenja ljudi takvim servisima. Imam već dosta prijatelja i poznanika koji sve rjeđe nešto lajkaju, a kamo da nešto napišu ili stave kakvu fotku. Pametnome dosta.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
viciousone kaže...
Sto je on to vazno imao na facebook profilu da ga je trebalo pobrisati?

 Radi se o svojevrsnome performansu, odnosno prosvjednome činu. Drugi je par rukavica pitanje ima li takav pokušaj podizanja svijesti ikakva smisla i značaja ili se može okarakterizirati kao obično mokrenje uz vjetar.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
viciousone kaže...
Sto je on to vazno imao na facebook profilu da ga je trebalo pobrisati?

Eksplicitne slike tesle i rakete?
Mislio sam da je ozbiljnija osoba.

Koje gluposti 😩

 Nije glupost i nije sadržaj ta 2 accounta toliko bitan koliko tko je obrisao accounte i kakvu je poruku time poslao.

 

Ovaj incident s firmom CA sigurno nije jedini, pa će ljudi mic po mic odustajati od FB-a kako se skandali budu redali, a upotreba njihovih podataka sve perverznija. To je svima jedna velika škola za budućnost koja sasvim sigurno neće biti svijetla i u kojoj će ljudi puno više morati paziti na sebe u online svijetu. U zadnje vrijeme pročitao sam nekoliko dobrih članaka u kojima su ljudi opisali što im sve sve dogodilo krađom njihovih podataka i kako su lopovi vrlo jednostavno povezali sve podatke o njima iz raznih izvora, kako bi dobili profil osobe i kako bi joj napravili štetu.

 

A to da FB ima 2 milijarde korisnika... Stara tema: koliko je tu lažnih profila, napuštenih profila pojedinaca, firmi, propalih estradnjaka, političara, stranaka...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 21:23 (ridealong).
16 godina
odjavljen
offline
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

Moral of the story - nema privatnosti na internetu i na to implicitno pristajes cim ga korisits.

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 3
6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
Friday kaže...

Moral of the story - nema privatnosti na internetu i na to implicitno pristajes cim ga korisits.

 Nema apsolutne privatnosti ali se donekle ipak možeš zaštititi. Samo je pitanje koliko ljudi zna kako to učiniti i koliko su spremni vremena i truda uložiti u to.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
I, ukinu fejs, što se realno može dogoditi, samo je pitanje da li danas-sutra... , doći će drugi, kao npr ruski, kineski ili neki novi američki servis, koji će skupljati podatke na drugi način,

Brisanje nije rješenje, treba uložiti u zaštitu i paziti šta se piše i klika i tko su vam prijatelji
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
miller1985 kaže...
I, ukinu fejs, što se realno može dogoditi, samo je pitanje da li danas-sutra... , doći će drugi, kao npr ruski, kineski ili neki novi američki servis, koji će skupljati podatke na drugi način,

Brisanje nije rješenje, treba uložiti u zaštitu i paziti šta se piše i klika i tko su vam prijatelji

 Brisanje je rješenje da se novom, pa i onom nakon njega nametnu nova pravila igre u odnosima sa korisnicima. Sa svime ostalim se slažem.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
Kad ti, ja, ili netko treći obriše svoj Facebook profil, on njega nije do kraja obrisao, podatci su spremljeni za potrebe drugih
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
13 godina
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u

 

stallman? lol..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
miller1985 kaže...
Kad ti, ja, ili netko treći obriše svoj Facebook profil, on njega nije do kraja obrisao, podatci su spremljeni za potrebe drugih

 To je točno, samo što su to stari podaci koji gube na vrijednosti. Vrijednost je u novim podacima koji se konstantno prikupljaju.

16 godina
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
A koji se to podaci konstantno prikupljaju? Nad kojim podacima se vrsi nadzor i tko to obavlja? Neki cvikeras u facebooku ide od racuna do racuna i pregledava kaj ima?
Ne kuzim paniku.
Ako se radi o reklamama radje bi da su ciljane i personalizirane nego nasumicne. Otkako imam Facebook zivot mi nije nista losiji, dapace, cak bi rekel da je bolji. Da li imam protiv da mi neki cvikeras u facebooku gleda profil? Nemam nista. Ne objavljujem niti se bavim icime ilegalno tako da me zaboli. Sve kaj dijelim je vecinom ono kaj i drugi mogu vidjeti ako se nadju u mojoj blizini. E sad, ako imaju pristup mojoj osobnoj iskaznici, bankovnoj kartici i pinovima, to bi me zabrinulo. Za sve ostalo nemam brige.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
zeroname kaže...

Jednostavno danas se bez facebook-a nemože. Ja sam ga napravio u ono vrijeme samo zbog škole a dans zbog fakulteta. Sve informacije u srednjoj a danas na fakultetu sam dobivao preko facebook-a. Kad su vježbe i ispiti. Isti tak facebook koristim da ostanem u kontaktu sa prijateljima iz srednje itd. Drugačije nemože. Na facebook ne stavljam osobne slike i slično na profilnoj mi je neka random slika sa interneta i koristim ga isključivo za informiranje. Ono što je nekad bio MSN Messenger i kad se komuniciralo sa prijateljima iz osnove danas je to facebook.

 

zanimljivo .. eto ja u kontaktu sa svima uzivo sa kojima treba biti i zavrsile se skole fakulteti i nasao posao bez fejsbuka.. za sve drugo tu su mail i poruke/ pozivi...  al opametit ce se danasnji klinci valjda kad tad

xfact
9 godina
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
Mary Sue kaže...

 mokrenje uz vjetar.

 

ono kad se gramma nacizam mijesa u obicne uzecice i sl..

btw jebo vas fejsic

6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
ukay1000 kaže...
A koji se to podaci konstantno prikupljaju? Nad kojim podacima se vrsi nadzor i tko to obavlja? Neki cvikeras u facebooku ide od racuna do racuna i pregledava kaj ima?
Ne kuzim paniku.

 Ne kuže mnogi dok se to ne okrene protiv njih. Netko može odbiti tvoju molbu za (stranom) stipendijom ili poslom ako iz tvojih postova zaključi da si mu prevelik rizik ili si nekoga uvrijedio i sl. i to ponekad i piše u propozicijama natječaja. Ako za ništa drugo, tvoji podaci se obrađuju za personalizaciju oglasa.

 

Zaštita?

 

Tek kad nastane šteta: https://www.washingtonpost.com/world/europe/uk-data-watchdog-raids-cambridge-analytica-office-in-london/2018/03/23/8133a1d8-2edb-11e8-8dc9-3b51e028b845_story.html?utm_term=.d94c07799a74 .

15 godina
online
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

evo, već sat i pol pokušavam obrisati internet (i svijetlu i tamnu stranu, kao i onaj nevidljivi dio) ali je mrcina žilava i ne da se tek tako ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i uklon

preseravanje , a bio mi je bas simpatican 

waaagh
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk podržao kampanju #deletefacebook i u
warhammer kaže...

preseravanje , a bio mi je bas simpatican 

 Pa, uspio je postići da se o njemu piše. Ni to ne valja odbaciti kao nevažno ili nevrijedno.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice