Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očekivati

poruka: 32
|
čitano: 10.888
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očekivati".
8 godina
offline
Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očekivati

to je oko 8 do 10 miliona vozila s prosječnom cijenom od 50.000 dolara. Kako planira imati kamione, pick-upove, prodaje crijep, baterije itd, to nije nemoguće, ali će mu se morati poklopiti jako puno sretnih zvijezda da to uspije.

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Feudalac kaže...

to je oko 8 do 10 miliona vozila s prosječnom cijenom od 50.000 dolara. Kako planira imati kamione, pick-upove, prodaje crijep, baterije itd, to nije nemoguće, ali će mu se morati poklopiti jako puno sretnih zvijezda da to uspije.

 fora je baš u tome da ne mora... dovoljno je da u tih 10 godina nahajpa firmu i da dionice porastu, a ako bude spretan, dovoljo je da par desetaka tisuća vozila van na tržište plasira... 

8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Aldo kaže...
Feudalac kaže...

to je oko 8 do 10 miliona vozila s prosječnom cijenom od 50.000 dolara. Kako planira imati kamione, pick-upove, prodaje crijep, baterije itd, to nije nemoguće, ali će mu se morati poklopiti jako puno sretnih zvijezda da to uspije.

 fora je baš u tome da ne mora... dovoljno je da u tih 10 godina nahajpa firmu i da dionice porastu, a ako bude spretan, dovoljo je da par desetaka tisuća vozila van na tržište plasira... 

 Ne ide to baš tako. Daleko od toga da nema jako dobar osjećaj za marketing, ali iza svega toga stoje vrlo ozbiljno razrađeni dugoročni planovi, taktika itd. On je sada profitabilan, zarada po vozilu je 20% što je ekstremno puno u automobilskoj industriji. Minusi koje ima su zapravo investicije u kapital - strojeve, tvornice, punionice po autoputevima koje služe razbijanju otpora kupaca koji se boje dugih putovanja. Tvorenica baterija kako ju je zamislio i koja se gradi prema planu mu daje prednost nad ostatkom konkurencije od barem nekoliko godina. Prošle godine je na svojih 100 tisuća vozila potrošio nezamislivih 40% svih proizvedenih baterija. To znači da za konkurenciju nema mjesta dok si sami ne osiguraju kapacitete. Sve što radi je iznova izmišljeno kako bi troškovi išli dolje, a automatizacija što veća tako da ne ovisi o radnoj snazi i nije ga briga gdje se proizvodnja odvija. Iako kasni s masovnom proizvodnjom modela tri, ništa se specijalno tamo ne događa, za dvije tri godine bit će na milion komada godišnje i profitabilan do jaja što se ogleda i u povjerenju investitora koji su to već uračunali u cijenu dionice. Panasonic mu vjeruje pa je išao posuditi novce za nove giga tvornice kao i za proširenje ove koja se gradi a kako je riječ o milijardama, vjerujem da su dobro promislili u što se upuštaju. Da skratim, sadašnja kapitalizacija će biti potpuno realna kada dođu do miliona komada što je ostvarivo u kratkom roku. A poslije toga - samo nebo je granica jer dok drugi prodaju e-igračke i sve kupuju od drugih, on samo gradi i sve proizvodi u kući tako da mu nitko ništa ne može. 

Ja rekoh
16 godina
online
Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očekivati

Kibidabi. "Tesla posted a record quarterly loss of $619 million as it struggles with Model 3 production". To bi bila veća vrijednost od applea. Na temelju čega? A on skroman, zaboravio je reći da ima plaćicu u spaceX, OpenAI, SolarCity, Neuralink i nešto sitno gotovine.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Samo zbog ove objave vrijednost će narasti koliko su planirali za cijelu godinu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Feudalac kaže...
Aldo kaže...
Feudalac kaže...

to je oko 8 do 10 miliona vozila s prosječnom cijenom od 50.000 dolara. Kako planira imati kamione, pick-upove, prodaje crijep, baterije itd, to nije nemoguće, ali će mu se morati poklopiti jako puno sretnih zvijezda da to uspije.

 fora je baš u tome da ne mora... dovoljno je da u tih 10 godina nahajpa firmu i da dionice porastu, a ako bude spretan, dovoljo je da par desetaka tisuća vozila van na tržište plasira... 

 Ne ide to baš tako. Daleko od toga da nema jako dobar osjećaj za marketing, ali iza svega toga stoje vrlo ozbiljno razrađeni dugoročni planovi, taktika itd. On je sada profitabilan, zarada po vozilu je 20% što je ekstremno puno u automobilskoj industriji. Minusi koje ima su zapravo investicije u kapital - strojeve, tvornice, punionice po autoputevima koje služe razbijanju otpora kupaca koji se boje dugih putovanja. Tvorenica baterija kako ju je zamislio i koja se gradi prema planu mu daje prednost nad ostatkom konkurencije od barem nekoliko godina. Prošle godine je na svojih 100 tisuća vozila potrošio nezamislivih 40% svih proizvedenih baterija. To znači da za konkurenciju nema mjesta dok si sami ne osiguraju kapacitete. Sve što radi je iznova izmišljeno kako bi troškovi išli dolje, a automatizacija što veća tako da ne ovisi o radnoj snazi i nije ga briga gdje se proizvodnja odvija. Iako kasni s masovnom proizvodnjom modela tri, ništa se specijalno tamo ne događa, za dvije tri godine bit će na milion komada godišnje i profitabilan do jaja što se ogleda i u povjerenju investitora koji su to već uračunali u cijenu dionice. Panasonic mu vjeruje pa je išao posuditi novce za nove giga tvornice kao i za proširenje ove koja se gradi a kako je riječ o milijardama, vjerujem da su dobro promislili u što se upuštaju. Da skratim, sadašnja kapitalizacija će biti potpuno realna kada dođu do miliona komada što je ostvarivo u kratkom roku. A poslije toga - samo nebo je granica jer dok drugi prodaju e-igračke i sve kupuju od drugih, on samo gradi i sve proizvodi u kući tako da mu nitko ništa ne može. 

 
Ovo sto si napisao je totalno tocno, i to vecina ljudi ne kuzi. Svi pricaju neke gluposti da Tesla gubi novce i slicno, a nitko ne vidi o ogromnoj kolicini novaca koja se ulaze. Sve dok se novac koji uzima ulaze u proizvodnju je dobro.

2017 godina je zavrsila sa $12+ milijardi prihoda a to ce samo rasti i u 2018 (Zadnji Q4 jos uvijek nije upisan u chart, pa je zato samo $10+ milijardi)

https://ycharts.com/companies/TSLA/revenues_ttm



16 godina
offline
Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očekivati

Ne znam zasto ali svaki put kad procitam ovaj tip naslova moram na "par minuti" u wc...

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Većina Hrvata nema elementarna znanja iz ekonomije, pa ne razlikuju investiciju od troška.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
overhaul kaže...

Kibidabi. "Tesla posted a record quarterly loss of $619 million as it struggles with Model 3 production". To bi bila veća vrijednost od applea. Na temelju čega? A on skroman, zaboravio je reći da ima plaćicu u spaceX, OpenAI, SolarCity, Neuralink i nešto sitno gotovine.

Naravno da neće živjeti na vodi i kruhu, ali ovim putem pokazuje investitorima da mu nije cilj svake godine ubrati pozamašan bonus pa nestati dok kompanija grca u dugovima. A kaj se tiče stalnog rada u minusu, pogledaj Amazon. Od osnutka su bili u minusu da bi tek zadnje dvije godine, čini mi se, imali nekakav profit

Ja rekoh
16 godina
online
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Feudalac kaže...
overhaul kaže...

Kibidabi. "Tesla posted a record quarterly loss of $619 million as it struggles with Model 3 production". To bi bila veća vrijednost od applea. Na temelju čega? A on skroman, zaboravio je reći da ima plaćicu u spaceX, OpenAI, SolarCity, Neuralink i nešto sitno gotovine.

Naravno da neće živjeti na vodi i kruhu, ali ovim putem pokazuje investitorima da mu nije cilj svake godine ubrati pozamašan bonus pa nestati dok kompanija grca u dugovima. A kaj se tiče stalnog rada u minusu, pogledaj Amazon. Od osnutka su bili u minusu da bi tek zadnje dvije godine, čini mi se, imali nekakav profit

 ... ali amazon ima nezamisliv promet i neprekidan rast od 20% svake godine. Pojeli su svu konkurenciju, uključujući ebay sa rabljenim ponudama. Dakle tu nije u pitanju fiktivni balon tvrtke koja nije u stanju isporučiti obećane i uplaćene pakete. Ta je trgovina na čelu trenda koji preuzima svijet maloprodaje današnjice i polako ali sigurno zamjenjuje razne wallmarte lidle targete i ostale. Za teslu se baš nebi moglo reći da preuzima primat pred autoproizvođačima. Osim u hypeu. Naravno, ni to ne treba zanemariti, hype je jedna od bitnih pokretnica vrijednosti dionica po (pretežno američkim) burzama, ali to je mislim dosta volatilno. Uglavnom, OK. Navijajte za koga želite, Ja samo guglam i gledam što o kome imaju za reći novinari i kolege. Nije da mi je rodbina jedan ili drugi.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki

Koliko je tu strucnjaka...
- svaka investicija je los trosak ako se ne vraca i ako u ocekivanom vijeku upotrebe ne donese povrat
- s minusom mozes raditi ako imas kapitala - ako nemas, moras ga upumpavati
- vrijednost dionice Tesle je bazirana na dugorocnom ocekivanju, a trenutna vrijednost je valjda desetinu trzisne
- gubitak 600mil nije vrijednost Applea - on vrijedi 870 milijardi - to je cijeli red velicina promasaja

- i klasika u promasaju - da bi dobio zaradu/gubitak moras sucelit radhode prihodima

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 21:29 (N!NO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
overhaul kaže...

 ... ali amazon ima nezamisliv promet i neprekidan rast od 20% svake godine. Pojeli su svu konkurenciju, uključujući ebay sa rabljenim ponudama. Dakle tu nije u pitanju fiktivni balon tvrtke koja nije u stanju isporučiti obećane i uplaćene pakete. Ta je trgovina na čelu trenda koji preuzima svijet maloprodaje današnjice i polako ali sigurno zamjenjuje razne wallmarte lidle targete i ostale. Za teslu se baš nebi moglo reći da preuzima primat pred autoproizvođačima. Osim u hypeu. Naravno, ni to ne treba zanemariti, hype je jedna od bitnih pokretnica vrijednosti dionica po (pretežno američkim) burzama, ali to je mislim dosta volatilno. Uglavnom, OK. Navijajte za koga želite, Ja samo guglam i gledam što o kome imaju za reći novinari i kolege. Nije da mi je rodbina jedan ili drugi.

 Bojim se da me uvlačiš u raspravu koja obično nema kraja. Da, neosporan je status i uspjeh Amazona. Želim reći samo par sitnica. Amazon sa svim tim prometom - nema profita. Ispod 1% u prosjeku, a i to ulaže dalje tako da nikad nije isplatio dividende. Zadnji rast koji ima ostvario je kupnjom vrlo velike firme, na području EU bilježi pozamašan gubitak. Kada je bio star koliko Tesla, imao je promet od 9 milijardi pa je po tom pitanju Tesla uspješniji. A k tome, nije preprodavao knjige preko interneta da uštedi na troškovima već je sam proizveo nešto konkretno.

 

Kaj se tiče kašnjenja kod Tesle - to se apsolutno ni na koji način ne može usporediti s Amazonom. Amazon je trgovac koji prodaje ono što drugi proizvedu, većinom. Kod online prodaje možeš početi iz garaže, kad primiš narudžbu skokneš do veletrgovca, spakiraš i frankiraš paket. Sori ako te to podsjeća na nekoga, namjerno je. Želiš proizvoditi automobil u seriji od milion komada? Dobar dan, ja bi štancu s tim kapacitetom - ops, ode 200 miliona. Oprostite, pošto baterije za milion vozila, 60 kWh svaki, i tako svake godine za redom. Gospon, umobolnica je tu dolje niže u parku, to vam je znate, 50% proizvodnje svih baterija uopće. Pa moraš izgraditi svoju tvornicu i biti jeftiniji od svih, prva ti je tvornica a mora biti najveća na svijetu. Svaki sljedeći zadatak sve teži, milijarde cure, a ti još uvijek nemaš ništa više od glinenog modela u studiju. I sve to iskeširaš, kad ono nitko neće kupiti tvoj super novi model jer se gospođi ne sviđa kombinacija boje lima i siceva. NEUSPOREDIVO, NEUSPOREDIVO. Ali da me ne shvatiš krivo, Amazon je postigao ogroman uspjeh, respekt. Paralelu sam povukao samo po tome što cijena dionice nije opravdana sadašnjim rezultatima; dapače kod Amazona više nema veze ni sa čime

 

Edit: Tesla zadnjih 10 godina raste 60% na godinu. Šta kažeš na to?

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 22:20 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
N!NO kaže...

Koliko je tu strucnjaka...
- svaka investicija je los trosak ako se ne vraca i ako u ocekivanom vijeku upotrebe ne donese povrat
- s minusom mozes raditi ako imas kapitala - ako nemas, moras ga upumpavati
- vrijednost dionice Tesle je bazirana na dugorocnom ocekivanju, a trenutna vrijednost je valjda desetinu trzisne
- gubitak 600mil nije vrijednost Applea - on vrijedi 870 milijardi - to je cijeli red velicina promasaja

- i klasika u promasaju - da bi dobio zaradu/gubitak moras sucelit radhode prihodima

Našao se jedan. Čime spomeneš kapital u smislu novca, gotovine - sve je jasno. Svaka dionica ima uračunato očekivanje, ako nema onda si običan kupac a ne investitor.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Feudalac kaže...

 Amazon sa svim tim prometom - nema profita. Ispod 1% u prosjeku, a i to ulaže dalje tako da nikad nije isplatio dividende. 

amazon nije samo webshop, zapravo AWS-ov profit gura firmu naprijed i sav AWS-ov profit se reinvestira (AWS radi sa velikim marginama trenutno), sam webshop je uvijek bio naknap a sam AWS ubija konkurenciju po velicini i svemu.

ali i tu ima par stvari.

1% profita vidis ti, a taj profit se drzi niskim (izmedju ostalog) i jer je porez na dobit u tom slucaju manji.

kaj se tice amazonove reinvesticije ona je daleko veca od tih 1%, to je samo za sminku.

isto tako, da se ne reinvestira amazon bi imao dvoznamenkasti profit al bi i veoma brzo nestao, bez brige, dionicari sve vide

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 22:22 (nixass).
8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
nixass kaže...

amazon nije samo webshop, zapravo AWS-ov profit gura firmu naprijed i sav AWS-ov profit se reinvestira (AWS radi sa velikim marginama trenutno), sam webshop je uvijek bio naknap.

ali i tu ima par stvari.

1% profita vidis ti, a taj profit se drzi niskim (izmedju ostalog) i jer je porez na dobit u tom slucaju manji.

kaj se tice amazonove reinvesticije ona je daleko veca od tih 1%, to je samo za sminku.

isto tako, da se ne reinvestira amazon bi imao dvoznamenkasti profit al bi i veoma brzo nestao, bez brige, dionicari sve vide

 Ovako napamet, reinvestirana dobit se ne oporezuje, uobičajeno, tako da ne vidim razloga skrivati je. Ostalo stoji

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki

zato jer sa pokazanim novcem koji reinvestiras konkurenciji tocno pokazujes kaj radis, a IaaS i PaaS postaju jako kompetitivno trziste i vrlo lako napravis projekciju kaj konkurencija radi (amazon barem u europi ozbiljno reinvestira samo u jednu stvar a u irskoj je trenutno rat po tom pitanju)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očekivati

Ovaj ko Ivica Todorić u najboljim danima ... ono kad ti megalomanski ego preuzme mozak.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očekivati

bez plaće, a samo o rezultatima rada ovisit će mu bonusi.

-tko će procjenjivati rezultate? Još jedan hype od majstora hypanja. Bravurozno, zna on kako se to radi, ja ne znam i to je razlika od par milijunćića na računu kao i bonusi koje će vjerojatno dobiti. Mogu za sebe misliti da sam (naj)pametniji.. no dollari govore u prilog Musku, prodaja magle, Tesle, hypea.. tak da, svaka mu (dala).. al, dosta mi više tog proljeva pameti i hypstanja. Idem čuvat (možda i sexualno napastvovati) ovce, nešto.. smislit novi ciferšlus ili piramidu (neku investiciju..) idem promijenit ime u Husk (Musk) ili bar se vjenčat s nekom od kardašijanki.. ili branđolinom i posvojit neko dijetešce čokoladno.. pustit frizuru ko trump, bit the 'maker' novca ili bar ovce natezat... samo da ne čitam više ovo :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
ihush kaže...

bez plaće, a samo o rezultatima rada ovisit će mu bonusi.

-tko će procjenjivati rezultate?

 Nitko, već sad je dogovoreno što se smatra rezultatom. Ako poveća vrijednost 10 puta, on će dobiti jedan od tih 10. I to je to, jednostavnije ne može biti.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki

Feusalac, o cem ti pricas, pojasni malo. Kako to firma posluje s negativnim cash flowom vremenski neograniceno? Skupljanja kapitala na sekundarnom trzistu nije bilo od 2016., onda su digli dovoljno love za 2-3 godine. Jos uvijek gube po svakom proizvedenom automobilu. Doci ce vrijeme dok investitori to vise nece podrzavati ako se trend ne prokrene ili ako presahnu drzavni transferi. 
Ili si cuo za racunovodstvenu stavku u pasivi, netko ti je rekao da je to virtualno i sad “znas” da firma radi kao perpetuum mobile lezeci na virtuali, a cash joj ne treba?

Ovo kupac-investitor necu ni komentirati nakon 20 godina na svim svjetskim burzama... Koliko iskustva ti imas? Kupio si koji satoshi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 7:55 (N!NO).
12 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
A ovi sto tvrdeda je trgovina nula, a proizvodnja real deal za tough machose - otvorite mali ducan i probajte opstati par mjeseci. Trgovina je jako teska rovovska bitka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
N!NO:
Nekako si mi brzoplet, površan. Tko je rekao da mogu neograničeno poslovati s minusom? Otkud ti da gube na svakom proizvedenom automobilu? Pogledaj izvješća, taj dio priče je ekstremno profitabilan. Međutim, iz dvije milijarde dobiti ne mozes napraviti tvornicu baterija od šest milijardi, tvornicu automobila od par milijardi i još instalirati punjača za milijardu uz plaćanje razvoja novih modela kaj se isto računaju u milijardama. U biti možeš i to, ali riskiraš da te konkurencija preskoči.
Također je prokleta bezobrazna laž da uzimaju subvencije. Uzeli su jedan kredit kad su ga uzeli i ford i gm. Zanrazliku od njih, tesla ga je vratio prije roka, a ovima je otpisan. Daj se informiraj malo, ovo je ispod svake razine, nemam pojma otkud mi dovoljno strpljenja da ti uopće odgovorim a kamoli ovako pristojno

PS: ja sam spomenuo trgovinu u smislu da je suludo uspoređivati šverc gotovog proizvoda sa proizvodnjom nečeg novog iz ničega u smislu rokova. Bogati, šta ima amazon kasniti - ako nešto ima u ponudi trebalo bi značiti da već ima deal i koji komad na skladištu. Probaj ti proizvesti nešto pa mi onda pričaj o stvarnosti i što sve može otići ukrivo. Može otići sve ali baš sve
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Ti si fakat genijalac na kvadrat. Strasno fokusiran i koncentriran pa ti nije jasno direktno i indirektno finaciranje. A proizvodnja motora za falcon heavy ti je za zajebanciju nakon radnig dana kojeg provedes proizvodeci strojeve za pretakanje fejs likeova u cistu vodu za africku djecu. Ajde sjasi s rim govorom s visoka. O ekonomiji znas malo do nista. Ako znas ukljuciti cnc stroj nisi ti prouzvodac, a bogme niti za prodaju nisi ako su trgovci sverceri. Najobicniji diletant - to je sve.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
N!NO kaže...
Ti si fakat genijalac na kvadrat. Strasno fokusiran i koncentriran pa ti nije jasno direktno i indirektno finaciranje. A proizvodnja motora za falcon heavy ti je za zajebanciju nakon radnig dana kojeg provedes proizvodeci strojeve za pretakanje fejs likeova u cistu vodu za africku djecu. Ajde sjasi s rim govorom s visoka. O ekonomiji znas malo do nista. Ako znas ukljuciti cnc stroj nisi ti prouzvodac, a bogme niti za prodaju nisi ako su trgovci sverceri. Najobicniji diletant - to je sve.

Ne znam zašto si toliko defanzivan. Počeo si iznošenjem neprovjerenih, odnosno očito lažnih tvrdnji da bi dokazao što? Sad si sve više bijesan što se više tvoja konstrukcija temeljena na lažnim tvrdnjama urušava. Kao samoprozvani ekonomski stručnjak prečesto fejlaš na osnovnim pojmovima tako da sumnjam da imaš ikakvo formalno obrazovanje u ovom području.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Ne znam gdje ti vidis defanzivu - zivciras me svojim stavom, a osim puckoskolskih konstrukcija nisi nista iznio. Boga mi, ti ne znas niti od cega se sastoje temeljna financijska izvjesca i koji su elementi bilance, a koji racuna dobiti i gubitka i izvjestaja o novcanom toku i u kojem su meduodnosu. I sto se tu ima dalje komentirati osim poslati te u mp3.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
N!NO kaže...
Ne znam gdje ti vidis defanzivu - zivciras me svojim stavom, a osim puckoskolskih konstrukcija nisi nista iznio. Boga mi, ti ne znas niti od cega se sastoje temeljna financijska izvjesca i koji su elementi bilance, a koji racuna dobiti i gubitka i izvjestaja o novcanom toku i u kojem su meduodnosu. I sto se tu ima dalje komentirati osim poslati te u mp3.

 Znam da ukazivanje na laži djeluje tako. Prihvati i idi dalje. Razbacivanje terminologijom ostavi za fufice, možda koju impresioniraš.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki

Bravo, pokazao si se. Neandertalac, nemas pojma, bitno da kmecis.

8 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Znaš i sam što jesi. Sitna, jadna individua bez snage i samopoštovanja. Evo, lajkat ću ti poruke da se bolje osjećaš, kulturnu i argumentiranu raspravu preselit ćemo izvan tvog pogleda da te ne bi slučajno živcirale činjenice koje ne voliš. Pusa.
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očeki
Da nisi ti ovaj sto su ga izbacili iz Big Brothera? Uklapas se u sliku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Elon Musk radit će 10 godina bez plaće i očekivati

Lik je super bogat i ima dionice koje rastu kak raste vrijednost firme tak da ono radit bez place gdi si svakim danom par milijuna bogatiji nije radit bez place.

 

Tesla dobiva subvencije ali ne kak vi mislite da dojde drzava i prebaci mu milijune nego kroz subvencioniranje kupovine elektricnih automobila. Ciljano i zbog Tesle se to radi sa milijardama u Kaliforniji gdi se primarno kupuje Tesla kad je u pitanju kupovina elektricnih automobila. Pravno gledano se Tesla ne subvencionira ali nije slucajno da bas u toj saveznoj drzavi upumpavajau milijarde u kupovinu elektricnih automobila. Da drzava ne daje lovu Tesla bi odavno propala, ali sad je Tesla to big to fail i prevelika lova je utucena u izgradnju branda. Ona tvornica baterija je zajednicki deal Panasonica i Tesle gdi je vecinu love ulozio Panasonic a Tesla ima deal za otkup svih baterija.

 

Mene vise zanima kaj budu napravili po pitanju razvoja novih baterija jer ako domet ostane mizernih 300 km onda nikad u zivotu ne budem imal elektricni auto.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice