eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

poruka: 12
|
čitano: 2.986
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave".
7 godina
neaktivan
offline
eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

"eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prava prilika da ugrabe brdo para", mislim da bi to bio bolji i istinitiji naslov

Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
offline
eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

Po meni, najveći problem eSporta i njiegovim formalnim priznavanjem na toj razini je što kompanije zapravo posjeduju cijeli sport.

 

Klasične sportove, nogomet, košarku, plivanje i slično nitko ne posjeduje niti polaže na njih prava. Dok je to potpuno drugačije u eSportovima i same kompanije koje posjeduju IP doslovno mogu postaviti ili oduzeti sva pravila, odluke, prava kako god im se sprdne u cilju što većeg profita.

 

Mislim da se na ovo treba obratiti posebna pozornost kako tvrtke nebi imale šansu izrabljivati same igrače, organizatore, ljudi koji rade u pozadini pa na kraju i publiku radi što većeg profita u odnosu na kvalitetu provedbe samih natjecanja.

Red tuge, red bijesa
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor p
Čim se nanjuši para, esport bez problema postaje "pravi" sport...
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

Ukoliko ovo prođe... pa ja ću biti onda atletski građen

cQKGUgOfD8U
 
8 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

Ako esportovi (koje ja pratim) postanu olimpijada onda ću prvi puta pratiti olimpijadu :)

 

OT:

Da li netko zna kao da pronđem više od zadnjih 16 članaka, one od jučer, prekjučer itd?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor p
Grisha kaže...

"eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prava prilika da ugrabe brdo para", mislim da bi to bio bolji i istinitiji naslov

 Isto se događa i sa Parkourom kojeg pokušavaju dovesti na olimpijadu (tj. pokušavaju ga staviti pod gimnastičarski savez i tako ga oblikovati i upravljati - na zgražanje većine nas) jer bi isto tako dobili hrpu mladih kao publiku i natjecatelje = pare.

Očito je zainteresiranost mladih za olimpijadu drastično pala pa je pokušavaju na bilo koji način dobiti nazad.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
14 godina
offline
Re: eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor p
Ferritin kaže...

Po meni, najveći problem eSporta i njiegovim formalnim priznavanjem na toj razini je što kompanije zapravo posjeduju cijeli sport.

 

Klasične sportove, nogomet, košarku, plivanje i slično nitko ne posjeduje niti polaže na njih prava. Dok je to potpuno drugačije u eSportovima i same kompanije koje posjeduju IP doslovno mogu postaviti ili oduzeti sva pravila, odluke, prava kako god im se sprdne u cilju što većeg profita.

 

Mislim da se na ovo treba obratiti posebna pozornost kako tvrtke nebi imale šansu izrabljivati same igrače, organizatore, ljudi koji rade u pozadini pa na kraju i publiku radi što većeg profita u odnosu na kvalitetu provedbe samih natjecanja.

 Točno ovo pokušavaju i sa Parkourom, staviti ga pod gimnastičarsku federaciju (FIG) i tako dobiti prava na upravljate njime.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
10 godina
offline
Re: eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor p
EZY-E kaže...

 Točno ovo pokušavaju i sa Parkourom, staviti ga pod gimnastičarsku federaciju (FIG) i tako dobiti prava na upravljate njime.

 Parkour ima još smisla, ali sjedenje za kompom i natezanje miša i tipkovnice nije sport. Ali dobro, puno toga je danas sport pa i šah, tako da...

 

Definicija sporta, klasična:

 

An activity involving physical exertion and skill in which an individual or team competes against another or others for entertainment.

 

Osobno, esports bit trebao i ostati esports, ali lova je lova. Grabi gdje god stigneš.

Samomrzeći hrvat
14 godina
offline
eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

Mislim da bi trebalo odvojiti fizičke sportove od mentalnih. Npr da se snuje olimpijada u kojoj bi bio šah, video igre, i slično, gdje je fizički napor minimalan, te u kojima nema kretanja tijela u relaciji na tlo. Mental Olimpics ili slično :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

koja sprdačina i degradacija ljudi koji se zapravo bave sportom. 

What could possibly go wrong?
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

 

neće nikada!!!!

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
eSportovi su za Međunarodni olimpijski odbor prave

Hm, ne znam neutralana sam, jer nisam dublje proučavao tematiku, pa sam tako i glasovao u pripadajućoj anketi.

 

Ako se makene lova iz razmišljanja...

Nekako mi se čini da je e-sport, nešto poput šaha ili pak kao natjecanja iz kviškog znanja ili programiranja.

 

Ne znam zašto bi e-sportašu stalo da bude kao sportaš? Mislim možeš biti svjetski prvak u boćanju, a ekipa će više slaviti kao junaka, tipa kaj igra dobro mali nogomet...

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice