eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?

poruka: 15
|
čitano: 3.872
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?".
6 godina
offline
eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?

Van pitanja jel video igrama mjesto na OI, ali kako se moze za jedan Overwatch, LoL ili CSGO reci da je nasilan dok box i drugi borilacki sportovi nisu?

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?
sexytoiletpaper kaže...

Van pitanja jel video igrama mjesto na OI, ali kako se moze za jedan Overwatch, LoL ili CSGO reci da je nasilan dok box i drugi borilacki sportovi nisu?

Olimpijski boks je drugaciji od onog tradicionalnog, ucesnici moraju da nose kacige i maksimalnu zastitu, tako da su povrede i krv minimalni. Recimo na zadnje dvije olimpijade nijedan knockout nije bio u Tekvondou, jer borilacki sportovi, barem oni olimpijski su postali mnogo sigurniji, bez mnogo nasilja. 

 

Koje takmicarske igre postoje bez nasilja? FIFA? To bi po meni bio jedan od kandidata.

Darko
6 godina
protjeran
offline
eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?

Nasilje - glup kriterij u svakom slučaju. Nije me ni briga hoće li ih uključiti na Olimpijadu s obzirom da već sada postoje nebulozni i upitni olimpijski priznati sportovi. Ali izjednačavati esportove i sportove je glupost žešća, da mi neki ugojeni odojčić bude smatran sportašom je apsurd.

 
23 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?
Zasto jednostavno ne naprave E-olimpijadu?
Moj PC  
20 0 hvala 0
15 godina
offline
eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?

igre nisu nasilne. neki igrači jesu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?

Budalaština. Što sa recimo našim olimpijskim zlatom iz trapa? Pa cernogoraz gađa glinene golubove, pravom puškom.
Kako se to razlikuje od gađanja virtualnih meta virtualnom puškom? 

Paolo Maldini kaže...

Nasilje - glup kriterij u svakom slučaju. Nije me ni briga hoće li ih uključiti na Olimpijadu s obzirom da već sada postoje nebulozni i upitni olimpijski priznati sportovi. Ali izjednačavati esportove i sportove je glupost žešća, da mi neki ugojeni odojčić bude smatran sportašom je apsurd.

 Tu imaš pravo. Možda da ih prime na paraolimpijadu :)
Šalim se, a čuj - refleksi, vještina i snalaženje su isto sportski pohvalna vještina. No slažem se da to nije nešto za olimpijske igre.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 15:56 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?

ESportovi nisu za OI.

 

Ne zbog ovog glupog razloga, nego zato što jednostavno nisu.

 

Spin on that.

 

Abomb kaže...
Zasto jednostavno ne naprave E-olimpijadu?

 TY !!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 16:21 (DarthMarkus).
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?
Meni isto nije jasno zas se e-sport pokusava utrpat pod sport. Mislim, cak i u imenu lezi odgovor. E-sport!
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?

A e, totalno nekompatibilno. U jednome moraš imati u glavi u drugome u nogama.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?
U jednome moras imat u nogama, u drugome u rukama*
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?
Paolo Maldini kaže...

da mi neki ugojeni odojčić bude smatran sportašom je apsurd.

 

15 godina
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?
sexytoiletpaper kaže...

Van pitanja jel video igrama mjesto na OI, ali kako se moze za jedan Overwatch, LoL ili CSGO reci da je nasilan dok box i drugi borilacki sportovi nisu?

 

Borilački sportovi su ti prvenstveno borilačke vještine. Što znači, da ako neka borilačka vještina postane sport, onda se iz nje izbacuju opasne tehnike, kao npr. čekić u boksu, ili neke judo tehnike. Čak i neki klubovi uopće te tehnike ne uče svoje učenike. No, čim ideš na natjecanje one su zabranjene i njihova primjena se diskvalificira, osim ako to nije prethodno dogovoreno da se one mogu koristiti, ali to već onda rade ljudi koji imaju dugogodišnje iskustvo i znanje. Jer čak i onaj najlošiji može izazvati teške ozlijede pa i smrt onome koji je najbolji, bez obzira koliko male šanse imao, one svejedno postoje. Trenirao sam Krav Maga i sada boks. Krav Maga nikako ne može ići u sport, jer tehnike koje se koriste su odreda opasne, dobro ne baš sve, ali jako, jako dobar dio njih i ne treba puno da se nekoga ozlijedi (skoro 4 puta sam slomio ruke u razmaku od godinu dana, plus sam palac teško ozlijedio, a bili su kontrolirani uvjeti). 

 

Što se tiče eSportova, nije im mjesto na OI, nego na eOI. A netko je stavio i sumo hrvače. Oni su upravo onakvi kakvi trebaju biti, jer to je posebna vrsta hrvanja. Kako je jednom Bruce Lee rekao: Sa hrvačem, nikada nemoj hrvati, jer to je jedino što on radi. I vjerujte mi da je to živa istina. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
12 godina
neaktivan
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?
Abomb kaže...
Zasto jednostavno ne naprave E-olimpijadu?

 Odlična ideja...

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?

Zato što e-Olimpijadom neće dobiti tu juicy publiku i sponzorstva koja bi dobili na "pravoj" olimpijadi. Stoga naravno da će se nastaviti boriti da budu na olimpijadi, a ne sumnjam da će jednog dana i proći. Na kraju krajeva, danas se sve vrti oko para, a pare su puno veće u e-sportsu i igrama nego u nekom trapu i sličnim glupostima.

Da se mene pita, nebi ih uvrstio, ali smatram da hoće.

12 godina
neaktivan
offline
Re: eSportovi su prenasilni za Olimpijske igre?
Keops kaže...

Zato što e-Olimpijadom neće dobiti tu juicy publiku i sponzorstva koja bi dobili na "pravoj" olimpijadi. Stoga naravno da će se nastaviti boriti da budu na olimpijadi, a ne sumnjam da će jednog dana i proći. Na kraju krajeva, danas se sve vrti oko para, a pare su puno veće u e-sportsu i igrama nego u nekom trapu i sličnim glupostima.

Da se mene pita, nebi ih uvrstio, ali smatram da hoće.

 Razumijem i također smatram da će jednoga dana uspjeti u tome ali nekako mi se čini da će se, ako uspiju, opet netko boriti da ih maknu...dakle mislim da se dugo vremena neće rješiti to pitanje

I sam pratim neke e-sportove ali mislim da im nije mjesto na olimpijskim igrama nego bi puno više smisla imalo da ih odjele kao što je odjeljena npr. paralimpijada. Mislim da bi se tim potezom stvorilo manje "hejtera" protiv e-sportova ali kao što kažeš, i s tim se isto slažem, danas se sve vrti oko para pa logično da će ganjat pravu olimpijadu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice