EU kreće prema strožoj regulaciji dronova

poruka: 10
|
čitano: 3.010
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU kreće prema strožoj regulaciji dronova".
16 godina
offline
EU kreće prema strožoj regulaciji dronova

Nemam ništa protiv, ovakve stvari se i trebaju dobro regulirati. No dajte dozvolite nam snimanje iz zraka u HR, ukinite taj zakon iz 70tih... Zar u svemu moramo biti najgori?

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova

Slažem se. Položiti ću ispit koji god treba ali dajte nas nemojte gnjaviti sa najavama snimanja, čekanjima odobrenja za snimanje, slanjima snimki u DGU i sličnim zastarjelim idiotizmima...

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova
Ezio kaže...

Slažem se. Položiti ću ispit koji god treba ali dajte nas nemojte gnjaviti sa najavama snimanja, čekanjima odobrenja za snimanje, slanjima snimki u DGU i sličnim zastarjelim idiotizmima...

 

A što se dogodi ako ne prijaviš ili ne pošalješ snimak?

Nisam skroz upućen u ovo, ali recimo ako netko snima svadbu ili glazbeni spot sa dronom, znači sa nekih max 10-20 metara visine, taj snimak mora slati da oni pregledaju i odobre?

origin: mrxa
16 godina
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova
mrxa1 kaže...
Ezio kaže...

Slažem se. Položiti ću ispit koji god treba ali dajte nas nemojte gnjaviti sa najavama snimanja, čekanjima odobrenja za snimanje, slanjima snimki u DGU i sličnim zastarjelim idiotizmima...

 

A što se dogodi ako ne prijaviš ili ne pošalješ snimak?

Nisam skroz upućen u ovo, ali recimo ako netko snima svadbu ili glazbeni spot sa dronom, znači sa nekih max 10-20 metara visine, taj snimak mora slati da oni pregledaju i odobre?

Kazne su astronomske... Preko 20 000kn. Živjela HR Vlada!

 

Imao sam u planu kupiti DJI Phantom, ali sam odustao pošto ne smijem snimati iz zraka i objavljivati to javno. Za kojekakve procedure i plaćanja državnih biljega nisam zainteresiran i nemam vremena. Nisam htio snimati komercijalno nego hobistički.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 15:27 (lllnuclearlll).
14 godina
protjeran
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova
mrxa1 kaže.....

 

A što se dogodi ako ne prijaviš ili ne pošalješ snimak?

Nisam skroz upućen u ovo, ali recimo ako netko snima svadbu ili glazbeni spot sa dronom, znači sa nekih max 10-20 metara visine, taj snimak mora slati da oni pregledaju i odobre?

20m? Puno je to, moras imat dozvolu oblasne kontrole leta i hrvatske svemirske agencije.

15 godina
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova
lllnuclearlll kaže...

Kazne su astronomske... Preko 20 000kn. Živjela HR Vlada!

 

Imao sam u planu kupiti DJI Phantom, ali sam odustao pošto ne smijem snimati iz zraka i objavljivati to javno.

 

"Ok", ali banalno...ako ti negdje to i objaviš, a nisi prijavio pa sumnjam da samo jedna osoba radi na tome tamo. Kao da će itko znat da to nije prijavljeno, i tako se šalje sirovina, a kada se to izreže i "utopi" u ostatak snimka...

Ma mislim đubrenski kako god. Što misle s tim postići točno? I tako si već snimio, znači letio si...ili je zaštita ako npr. preletiš preko vojarne, Markovog trga? Glupost maksimalna.

origin: mrxa
14 godina
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova
mrxa1 kaže...
Ezio kaže...

Slažem se. Položiti ću ispit koji god treba ali dajte nas nemojte gnjaviti sa najavama snimanja, čekanjima odobrenja za snimanje, slanjima snimki u DGU i sličnim zastarjelim idiotizmima...

 

A što se dogodi ako ne prijaviš ili ne pošalješ snimak?

Nisam skroz upućen u ovo, ali recimo ako netko snima svadbu ili glazbeni spot sa dronom, znači sa nekih max 10-20 metara visine, taj snimak mora slati da oni pregledaju i odobre?

Moraš sve najaviti, napraviti plan snimanja (sa ucrtanom rutom letenja na karti) dobiti odobrenje za snimanje, pa nakon snimanja snimku poslati na pregledavanje (DGU). Mislim da jedino TV kuće mogu bez najave snimati iz zraka.

Ne samo da moraš najaviti i tražiti odobrenje za snimanje svadbe, spotova i sličnog (dakle, ono što ti potencijalno donosi zaradu i što trebaš planirati unaprijed) nego isto moraš tražiti i za bilo kakvo drugo snimanje. Dakle ako snimiš iz zraka psa kako se igra na livadi i staviš ga na facebook, riskiraš. Jer te netko može prijaviti.

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova
Ezio kaže...

Moraš sve najaviti, napraviti plan snimanja (sa ucrtanom rutom letenja na karti) dobiti odobrenje za snimanje, pa nakon snimanja snimku poslati na pregledavanje (DGU). Mislim da jedino TV kuće mogu bez najave snimati iz zraka.

Ne samo da moraš najaviti i tražiti odobrenje za snimanje svadbe, spotova i sličnog (dakle, ono što ti potencijalno donosi zaradu i što trebaš planirati unaprijed) nego isto moraš tražiti i za bilo kakvo drugo snimanje. Dakle ako snimiš iz zraka psa kako se igra na livadi i staviš ga na facebook, riskiraš. Jer te netko može prijaviti.

 al zanimljivo je da smiješ snimati s nebodera, ali s drona ne... apsurdistan...

16 godina
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova
Ili recimo objesis gopro na balon i pustis :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU kreće prema strožoj regulaciji dronova
@Ezio
Oke, a ako snimaš i ne objaviš, jesi li i tada u prekršaju?
Ili ako letiš bez kamere ili s kamerom koja nije uključena?
Gdje se mogu vidjeti ti detalji (kako se zove taj zakon/pravilnik)?
Gledam te!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice