EU planira uvesti novo oporezivanje internetskih k

poruka: 5
|
čitano: 2.796
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU planira uvesti novo oporezivanje internetskih k".
10 godina
offline
EU planira uvesti novo oporezivanje internetskih k

Grabež se nastavlja. Socijalisti jašu dalje.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 4 hvala 0
15 godina
offline
EU planira uvesti novo oporezivanje internetskih k

-to je zamjena porezne osnovice, nije novi ili izmjena poreza.. ako je osnovica promet, problema s prebacivanjem dobiti kroz razne zemlje/raučune nema, dobra ideja, no kratkovidna jer.. jednakost, ne može se oporezovati biz-A, ne biz-B.. npr banke, a lobisti su oni koji drže kasicu, oni koji kontroliraju glasačku mašineriju.. oni koji će to prilagoditi svojim potrebama, ne poreznoj pravdi ili onemogućavanju izbjegavanja poreza.

- izmišljanje tople vode. Spiner koji nešto bubne, par dana će možda biti neke teme i tad će nestati dok će spiner za nečačkanje dobiti neki neoporezivi broj računa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
EU planira uvesti novo oporezivanje internetskih k

EU se svim silama trudi otjerati ovo malo IT firmi u aziju i SAD. Svaka čast političari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
EU planira uvesti novo oporezivanje internetskih k

Mislim da grešite, iako nisam siguran ni da EU rešava stvar na pravi način. 

 

Ko god od nas da otvori bilo kakvu kompaniju, mora plaćati određene poreze: porodične firme, zanatlije, srednja preduzeća, velike domaće firme... (isto tako, i mi fizička lica imamo porez na dohodak i razna druga davanja)

 

Zašto onda porez ne bi postojao za bilo koju globalnu kompaniju koja dođe da posluje ovde, ili u Francuskoj, Nemačkoj? A za njih porez efektivno ne postoji. Jer ako uplate svu svoju ovdašnju dobit ćerka-firmi na Kajmanskim ostrvima, oni ovde više nemaju dobit, samim tim ne plaćaju ni porez na dobit (osim na Kajmanskim ostrvima, gde je ta stopa smešno mala).

 

I onda imamo potpuno suludu varijantu da kompanije koje najviše zarađuju plaćaju najmanji porez (što im, između ostalog, omogućava da budu u povoljnijem položaju u odnosu na bilo koju manju kompaniju koja pokušava da se u bilo čemu takmiči sa njima, a to znači da nema fer tržišne utakmice, što je zapravo antikapitalistički), pri čemu ni to malo što plaćaju ne ide državama gde ostvaruju dobit.

 

Dakle, uopšte nisam za one varijante sa progresivnim poreskim stopama ("Uspešan si? Plati porez 90%, hohoho!"), ali ako je porez na dobit za svakog ko nešto sitno napravi 15%, onda nema logike da za Amazon i Google bude 2-3%.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU planira uvesti novo oporezivanje internetsk
dejo6 kaže...

EU se svim silama trudi otjerati ovo malo IT firmi u aziju i SAD. Svaka čast političari.

-neće.. tj ovo je za firme kao google. Ako želi, može google u aziju, no tu prodaje/naplaćuje-zarađuje, tad tu treba platiti porez (koji se u kompanijama pretače, izbjegava.. i ne plaća nigdje ili u irskoj..).

-neće ni za robu, jer opet, gdje se ta roba prodaje? + tko tu robu, za  koga proizvodi.. npr iPhone je azijska firma? Amazon, ebay.. to su takve online-IT firme i EU tržište je važno + većinom je vlasništvo tu ili preko bare.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice