Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

poruka: 32
|
čitano: 6.477
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja ".
12 godina
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Glup vam je naslov

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
BlueMax kaže...

Glup vam je naslov

 Trebali su stavit "Nećete vjerovati što će predložiti Evropska komisija".

6 godina
protjeran
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Ok, ukidanje pomicanja sata je svakako dobra vijest. Postoji li mogućnost da dobijemo nekakvo rješenje koje će produžiti dan zimi a skratiti ljeti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 13:41 (Paolo Maldini).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

ostaje za reći želimo li ljetno ili zimsko vrijeme kao standard

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Kako će svaka zemlja moći birat koju će zonu odabrat, velika je vjerovatnoća da će naš izbor bit - ona najgluplja.

 

Sad će te vi pitat: koja je najgluplja?

 

Ah, nisam ja mjerodavan da određujem najgluplju.

42
 
14 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
tww kaže...
BlueMax kaže...

Glup vam je naslov

 Trebali su stavit "Nećete vjerovati što će predložiti Evropska komisija".

 Ili "Postavili su anketu na Internet, a ono što je uslijedilo ostavit će vas bez daha!"

Trust me, I'm a Jedi!
14 godina
moderator
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Baš me zanima kako će u praksi funkcionirati ovo "svaka država bira želi li ljetno ili zimsko računanje vremena". Znači npr. Hrvatska odabere ljetno, Slovenija zimsko, Austrija ljetno, Njemačka zimsko... Dok se voziš do Njemačke, promijeniš 4 vremenske zone

Vinko Krištić | BUG Marketing
 
16 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
Paolo Maldini kaže...

Ok, ukidanje pomicanja sata je svakako dobra vijest. Postoji li mogućnost da dobijemo nekakvo rješenje koje će produžiti dan zimi a skratiti ljeti?

Postoji. Možemo smanjiti kut nagiba Zemljine osi i zimi će dan biti duži, a ljeti kraći.

 

Ostala rješenja će ostaviti jednaku dužinu dana i noći. Jedino se može desit da podne bude malo ranije ili malo kasnije.  

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 14:14 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
Kao roditelj osnovnoskolaca nisam bas odusevljen iz prostog razloga sto znaci da ce veci dio skolske godine klinci odlaziti u skolu po mraku.
Promet je i ovako katastrofa bez da u to jos ubrajamo jutarnju pospanost ili nedaj boze mamurluk od prethodne veceri.
Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
syncmaster245b kaže...
Kao roditelj osnovnoskolaca nisam bas odusevljen iz prostog razloga sto znaci da ce veci dio skolske godine klinci odlaziti u skolu po mraku.
Promet je i ovako katastrofa bez da u to jos ubrajamo jutarnju pospanost ili nedaj boze mamurluk od prethodne veceri.

Nemas straha, dok ovi usvoje koncenzus te zavrse sve pripreme za ukidanje pomicanja sata, klinci ti vise nece ici u osnovnu skolu...

 

Dakle, 84% sudionika ankete se izjasnilo za rizik (ukljucujuci i mene) sada cemo vidjeti hece li se to isplatiti (odabirom trajnog ljetnog vremena) ili ce nas po dobrom starom obicaju politicari gurnuti u tamu (odabirom zimskog vremena). Najzanimljiviji dio ankete se jos uvijek ocekuje - omjer zagovornika ljetno vs zimsko vrijeme po zemljama clanicama.

16 godina
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Bilo bi dobro da ukinu i odrede jednu vremensku zonu za EU i bok.

PSN id: Diskach
Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
syncmaster245b kaže...
Kao roditelj osnovnoskolaca nisam bas odusevljen iz prostog razloga sto znaci da ce veci dio skolske godine klinci odlaziti u skolu po mraku.
Promet je i ovako katastrofa bez da u to jos ubrajamo jutarnju pospanost ili nedaj boze mamurluk od prethodne veceri.

 Predlažem kompromis da se ostavi UTC+1.5h, znači između +1 i +2

15 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
BlueMax kaže...

Glup vam je naslov

 men niti dosad EU nije spriječila u pomicanju sata pa sam tako samo u kuhinji sat pomaknuo triput, a u kupaoni dvaput. ono - gledaš u sat i nekaj ne štima i onda ti iznenada sine da ga treba nekam pomaknuti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

i koje će vrijeme biti po suncu ili ono novo, 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Zahvaljujući poveznici koja je bila svojedobno objavljena na BOL-u i ja sam sudjelovao u anketiranju. Živo me zanima koliko je Rvata sudjelovalo u glasovanju i jesu li većina s BOL-a. Je li naša Vlada išta poduzela da popularizira tu anketu?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
BarbaVeli kaže...

Je li naša Vlada išta poduzela da popularizira tu anketu?

Na ovo retoricko pitanje cu ti dati odgovor kroz retoricko protupitanje - gdje bi tu bila osobna financijska korist?

6 godina
protjeran
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Možemo se odlučiti pomaknuti sat nekih 25 minuta a ne cijeli sat.

Zašto baš mora biti cijeli sat vremena ?

 

Ćek, ček...

Ovaj članak je već bio pa smo piskarali o njemu.

Sad je samo dopunjen.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 16:18 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
syncmaster245b kaže...
Kao roditelj osnovnoskolaca nisam bas odusevljen iz prostog razloga sto znaci da ce veci dio skolske godine klinci odlaziti u skolu po mraku.
Promet je i ovako katastrofa bez da u to jos ubrajamo jutarnju pospanost ili nedaj boze mamurluk od prethodne veceri.

 Lakse ce se dekretom promijeniti radno vrijeme skolskog sustava nego da svatko mora sa svojim poslodavcem ispregovarati drugo radno vrijeme, tipa ranije zimi da ti poslije posla ostane vise vremena za zivjeti po danjem svjetlu. Puno ljudi radi 9-5 i rado bi mijenjali mracno popodne za mracno jutro. Nek bude mrak do 11 po zimi, al da poslije posla imamo vremena za nesto po danu.

12 godina
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Sve čekam da netko napiše da ga to pomicanje kazaljki sata, za jedan sat unaprije ili unazad, da mu uništi ritam spavanja za tjedan dana :D

 

Bome kako je tek onima šta rade u smjenama ili još gore kada izađeš petkom ili subotom vani na pijanku, pa si poremetiš ritam spavanja za nekoliko sati. Ona su ti u bedu mjesec dana i nesposobni za išta :D

 

 

Ja sam za to da ostane dosadašnji sustav, ljetno - zimski. Ipak po zimi volim da ćim ranije sunce izađe, pošto i ima takvo radno vrijeme, a i većina počinje raditi prije 8 sati i škola počinje tada. Pa bolje da ima više svijetla ujutro.

 

Lp.

Moj PC  
2 4 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

sudjelovao sam u anketi, glasao sam protiv ukidanja

jedva cekam kad ukinu pomicanje sata, pa uvedu ljetno i zimsko radno vrijeme. takodjer, nadam se da cete dobro iskoristiti dnevno svjetlo u 3 ujutro kroz lipanj i srpanj.

 
1 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
F10EXX kaže...

 Lakse ce se dekretom promijeniti radno vrijeme skolskog sustava nego da svatko mora sa svojim poslodavcem ispregovarati drugo radno vrijeme, tipa ranije zimi da ti poslije posla ostane vise vremena za zivjeti po danjem svjetlu. Puno ljudi radi 9-5 i rado bi mijenjali mracno popodne za mracno jutro. Nek bude mrak do 11 po zimi, al da poslije posla imamo vremena za nesto po danu.

 Cisto znatizelje radi, ako radis od 9-17, koliko ti znaci sto ce sunce zaci u 18 sati, umjesto u 17?

 

Da li to znaci da si voljan riskirati sigurnost djece radi radi svoje ugode?

 

Uostalom, u mojoj provinciji (PGZ), mozda svega 10% firmi radi od 9-17, dakle moralo bi se prilicno toga promjeniti da bi se uskladili rasporedi.

 

 

Pitanje promjene racunanja vremena mozda zvuci trivijalno, no ako se pogleda sira slika, puno toga bi trebalo promijeniti kako bi se uskladilo sve.

Ne moze se sve svesti na jednostavni prestanak pomicanje kazaljki.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

 

Hm, što ljudi žele to će i dobiti. Meni je bilo dobro i ovako.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
BarbaVeli kaže...

Zahvaljujući poveznici koja je bila svojedobno objavljena na BOL-u i ja sam sudjelovao u anketiranju. Živo me zanima koliko je Rvata sudjelovalo u glasovanju i jesu li većina s BOL-a. Je li naša Vlada išta poduzela da popularizira tu anketu?

 

Mislim da većina ni ne zna kakve promjene donosi ljetno a kakvo zimsko vrijeme(uključujući i mene).

Pa eto neka netko objasni kako će dan izgledati ako ostavimo ljetno a kako ako ostavimo zimsko.

14 godina
offline
Europska komisija predložit će ukidanje pomicanja

Anketa je krivo  protumačena, jer ako nema pomicanja vremena, onda ostaje "zimsko" računanje, jer ono nije zimsko, ono je stvarno, ono koje je bilo prije uvođenja ovih pomicanja.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
ivo454 kaže...

Anketa je krivo  protumačena, jer ako nema pomicanja vremena, onda ostaje "zimsko" računanje, jer ono nije zimsko, ono je stvarno, ono koje je bilo prije uvođenja ovih pomicanja.

Točno ti je to za zimsko pomicanje kazaljki na satu.

 

No, netočno ti je da se vrijeme "pomjera".

 

I, svi pišu o pomicanju sata a pomiču se samo kazaljke.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 8:50 (Anđeo bez falinge).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
Paolo Maldini kaže...

Ok, ukidanje pomicanja sata je svakako dobra vijest. Postoji li mogućnost da dobijemo nekakvo rješenje koje će produžiti dan zimi a skratiti ljeti?

Da, ugraditi ćemo velike rakete na polove i modificirati orbitu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
MrBlc kaže...

Da, ugraditi ćemo velike rakete na polove i modificirati orbitu...

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
MrBlc kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ok, ukidanje pomicanja sata je svakako dobra vijest. Postoji li mogućnost da dobijemo nekakvo rješenje koje će produžiti dan zimi a skratiti ljeti?

Da, ugraditi ćemo velike rakete na polove i modificirati orbitu...

Koliko god mi mjenjali orbitu (putanju kojom Zemlja obilazi oko Sunca) dan se neće ništa mjenjat. Tek promjenom brzine rotacije moguće je promjeniti dužinu dana, s tim da omjer dan/noć možemo promjenit samo promjenom kuta nagiba osi rotacije.

 

Orbita sa dužinom dana nema veze. 

42
11 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
Anđeo bez falinge kaže...
MrBlc kaže...

Da, ugraditi ćemo velike rakete na polove i modificirati orbitu...

 

Nije fer. 

42
12 godina
offline
Re: Europska komisija predložit će ukidanje pomica
MrBlc kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ok, ukidanje pomicanja sata je svakako dobra vijest. Postoji li mogućnost da dobijemo nekakvo rješenje koje će produžiti dan zimi a skratiti ljeti?

Da, ugraditi ćemo velike rakete na polove i modificirati orbitu...

Zvuci kao zadatak za SuperElona

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice