Exynos 9810 na Geekbenchu

poruka: 16
|
čitano: 3.874
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Exynos 9810 na Geekbenchu".
13 godina
offline
Exynos 9810 na Geekbenchu

Sammy krenuo Appleovim stopama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
dax-lax kaže...

Sammy krenuo Appleovim stopama.

 Ovo je jako dobro, originalni rad.

Uređaji će biti perfektno fluidni. Svaka čast Samsungu...

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 18:06 (Feudalac).
16 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
Nije to garancija fluidnosti. Uostalom Apple veće rezultate postiže sa znatno manjim brojem jezgri. Dizajin Soc-a je jednostavno bolji... No performanse na stranu zanimljivije su implementacije drugih, novijih, boljih tehnologija... jer budimo realni nećemo igrati Crysis na mobu.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
igy kaže...
Nije to garancija fluidnosti. Uostalom Apple veće rezultate postiže sa znatno manjim brojem jezgri. Dizajin Soc-a je jednostavno bolji... No performanse na stranu zanimljivije su implementacije drugih, novijih, boljih tehnologija... jer budimo realni nećemo igrati Crysis na mobu.

 Budimo još realniji, a to ćemo postići ako pogledamo 100 najpopularnijih aplikacija na Appstoreu i Playu, performanse su apsolutno nebitne i jedino bitno je energetska učinkovitost. SOC-ovi srednje klase sasvim su dovoljni za fluidno izvođenje najzahtjevnijih aplikacija/igara i prednost ovih najjačih se svodi na pola sekunde brže otvaranje aplikacije.

Na stranu 0,000(neću sve nule napisati da me Drago ne kartonira)001% korisnika tipa Feudalac, koji na svojim mobitelima majnaju bitkojne, predviđaju potrese i montiraju Avatar 2, ispada kako je jedini smisao procesorske snage novih flagshipa opravdavanje visoke cijene. Proizvođači jednostavno nisu u stanju kupcima ponuditi išta što bi ih privuklo na kupovinu pa je napucavanje nepotrebnih specifikacija, još nepotrebnijih, besmislenijih i nefunkcionalnijih featurea way to go.

Meni kod novih uređaja jedino još igra napredak u kvaliteti fotografije. Što se svega ostalog tiče, bolje od mog starog, nikad prežaljenog HTC Onea ne trebam. 

 

16 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
BlueMax kaže...

 Budimo još realniji, a to ćemo postići ako pogledamo 100 najpopularnijih aplikacija na Appstoreu i Playu, performanse su apsolutno nebitne i jedino bitno je energetska učinkovitost. SOC-ovi srednje klase sasvim su dovoljni za fluidno izvođenje najzahtjevnijih aplikacija/igara i prednost ovih najjačih se svodi na pola sekunde brže otvaranje aplikacije.

Na stranu 0,000(neću sve nule napisati da me Drago ne kartonira)001% korisnika tipa Feudalac, koji na svojim mobitelima majnaju bitkojne, predviđaju potrese i montiraju Avatar 2, ispada kako je jedini smisao procesorske snage novih flagshipa opravdavanje visoke cijene. Proizvođači jednostavno nisu u stanju kupcima ponuditi išta što bi ih privuklo na kupovinu pa je napucavanje nepotrebnih specifikacija, još nepotrebnijih, besmislenijih i nefunkcionalnijih featurea way to go.

Meni kod novih uređaja jedino još igra napredak u kvaliteti fotografije. Što se svega ostalog tiče, bolje od mog starog, nikad prežaljenog HTC Onea ne trebam. 

 

 Meni je bitna 1. kamera, 2. autonomija, 3. zaslon, 4. audio, 5. ram management.

To mi je ajmo reć najbitnije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
igy kaže...
Nije to garancija fluidnosti. Uostalom Apple veće rezultate postiže sa znatno manjim brojem jezgri. Dizajin Soc-a je jednostavno bolji... No performanse na stranu zanimljivije su implementacije drugih, novijih, boljih tehnologija... jer budimo realni nećemo igrati Crysis na mobu.

 kak to misliš znatno manjim brojem jezgri?

13 godina
offline
Exynos 9810 na Geekbenchu
A kak će to Samsung prodavati? Amerima SD845, dok nama Exynos? Jer takva razlika se neće sviđati jednoj strani
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
igy kaže...

 

 Meni je bitna 1. kamera, 2. autonomija, 3. zaslon, 4. audio, 5. ram management.

To mi je ajmo reć najbitnije.

 Meni je bitan i vanjski dizajn. Ubacio bi ga umjesto audia jer još nisam naišao na mobitel koji bi me oduševio a ni totalno razočarao zvukom (mislim na audio izlazu, ne ugrađenim zvučnicima).

16 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
Za audio V30 premda smatram da mob ne može u korak s midrange dac/pojačalom
11 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
BlueMax kaže...

 Meni je bitan i vanjski dizajn...

 jel to ono što vidiš samo jednom, kad ga raspakiraš i nakon toga ubaciš u neku debelu masku

12 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...

 Meni je bitan i vanjski dizajn...

 jel to ono što vidiš samo jednom, kad ga raspakiraš i nakon toga ubaciš u neku debelu masku

 Nije  Imam S8 i držim ga "golog" iako sam svjestan rizika. Kupio sam ga jer sam razbio Z3 a S8 me osvojio izgledom 

Kupiti mobitel zbog izgleda pa ga držati u maskici baš i nema smisla  

8 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
BlueMax kaže...

 

Na stranu 0,000(neću sve nule napisati da me Drago ne kartonira)001% korisnika tipa Feudalac, koji na svojim mobitelima majnaju bitkojne, predviđaju potrese i montiraju Avatar 2, ispada kako je jedini smisao procesorske snage novih flagshipa opravdavanje visoke cijene. Proizvođači jednostavno nisu u stanju kupcima ponuditi išta što bi ih privuklo na kupovinu pa je napucavanje nepotrebnih specifikacija, još nepotrebnijih, besmislenijih i nefunkcionalnijih featurea way to go.

Meni kod novih uređaja jedino još igra napredak u kvaliteti fotografije. Što se svega ostalog tiče, bolje od mog starog, nikad prežaljenog HTC Onea ne trebam. 

 

 Di si mene našao, ja već dugo tvrdim, pa i ovdje na forumu, da je bilo koji mobitel srednjeg ranga dobar za 99,99 potreba prosječnog korisnika.

Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
Evo, jucer uzeo redmi 4x crni. Taj mobitel toliko .ebeno dobro izgleda uzivo, dok na youtubeu uopce nisam stekao takav dojam. Osjecaj je 500$ a mobitel vrijedi koliko, oko 150. Kad vidis Kakve bedastoce ljudi pisu o mobitelu stvarno se zapitas kud ide ovaj svijet??? Mobitel je neki low to mid range standard generalno, display za moj ukus extra, izrada I kvalitet gore sam napisao, puno puno bolja nego sto vrijedi. Performanse isto, extra zadovoljan. Jedino kamera u nocnim uslovima smrdi, ali Boze moj, ne meres za ovu cijenu ocekivati Nikon I Canon. Po danu pravi super primjerke. I sad se dolazi do toga, sto bi mene moglo Jedino zadovoljiti kod flagshipa, samo kamera, I nikakav .ebeni snapdragon 95000 ili exynos 15394 koji ce otvarati neku aplikaciju za sekund ili dva brze. Ne vidim smisla ni u 2k niti u 4k displayu na ovako malenim uredjajima. Neko je vec gore napisao, nemaju vise sta novo ponuditi ljudima pa samo stancaju jace procesore I "relativno" bolje ekrane.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
2017. godina je (po meni) postala godinom kada software više ne prati ritam hardware-a, tj. kada je hardware postao i na ulaznim modelima potpuno sposoban vrtiti najnoviji software (citaj: android). Neki dan sam se imal prilike poigrati sa Xiaomi Redmi 5a sa 2GB rama i SD425 quad core SoC-om i ostal sam zapanjen koliko to dobro radi - za 700kn uređaj. Ako cijenu lagano povisimo i uđemo u niži srednji rang već smo na dosta jačem HW-u, a SW ostaje isti i ti uređaji su za većinu korisnika sasvim dovoljna opcija. Sve iznad su finese tipa bolja kamera, jos brži SoC, izrada od premium materijala, ekran itd. kojim nas proizvođači pokušavaju pridobiti - kad ni nemaju više čime. Ovakvi SoC-ovi poput ovog exynosa, SD 845 ili A11 monstruma ne čine nekakvu razliku u svakodnevnom korištenju čak i u odnosu na srednji rang, ali tehnologija ide napred i ja sam za to. Nek se samo oni natječu... osim u kategoriji skupoće. Ova bi godina nažalost mogla biti to - ko će više iznad hiljadarke :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Exynos 9810 na Geekbenchu
Pa razlika se vidi kod onih koji nemjenjaju mob ko gace i iz njega iscjede sve do zadnjeg.... ja sam Note 3 imo do neki dan, od prvog dana od kad je izasao...i tad je bio zvjer a danas vise nije jer ga ubije to kolko su aplikacije postale gladnije nego prije 5 godina...a da nije imo najjaci proc tada nebi izdrzao do sad sa romovima i to.... tako da ima razlike ako kupim dobar mob sad bice mi dobar i za par godina a ne da mjenjam svake dvije maksimalno....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Exynos 9810 na Geekbenchu

Tuzno je koliko ljudi na informatickom forumu misli da fluidnost os-a ima ikakve veze s taktom procesora...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice