F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

poruka: 75
|
čitano: 23.545
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis".
15 godina
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Nisam neki prevelik strucnjak sto se tice vojne avijacije, ali ovo sto govori ovaj covjek mi zvuci skroz logicno.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 14:47 (syncmaster245b).
 
3 1 hvala 1
15 godina
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

oćemo si mi to kupit za trideset godina, makar iz pete ruke? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Prije ce biti iz desete ako ikad i kupimo

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"

Inače F-35 nije u potpunosti izum od Lockeeda Martina, izvorno je nastao na temelju Yak-141 https://hr.wikipedia.org/wiki/Jakovljev_Jak-141

Kompanija Yakovjev je bila u financijskim problemima i rasprodali su svu dokumentaciju za Yak-141 a tu dokumentaciju je otkupio u potpunosti Lockeed Martin koji je nastavio rad na njemu.

U prilogu je slika koja pokazuje i sličnost između dvije verzije zrakoplova.

6 godina
protjeran
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Mislim da sam na msn.com vidio clanak da taj F35 zapravo ne postoji i da Trump spominje nepostojece avione...navodno postoje samo u nekoj igrici...

To je doduse odmah bilo pored nekog clanka u stilu: lady is a Trump, pa ne znam koliko ima smisla...

U svakom slucaju, rusi migove prodaju, ali Suhojevi mislim da ne idu u prodaju nikome, tako da ako je isti slucaj i sa amerima, ovo sto se moze nabaviti od F tipova, jednostavno ne valja. Bio je i film o gospodji koja je napala americku vojsku, tvrdeci da je F16 ubio njenog muza jer mu je u letu promijenio sto je gore, a sto je dolje, i s obzirom da je bio mrak, njen suprug nije poletio gore, nego se zabio u zemlju, a oni su tvrdili da je human error dok ona nije dokazala suprotno. Dakle ti F tipovi su nepostojeci ubojice pilota, makar, poprilicno seksi avioncici...

 

Mislim da bi nam Gripen ili Viggen, zaboravio sam koji je noviji, bio idealan avion za nabavku....

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 17:48 (Gorstak79).
Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Ne pratim ovaj tip vijesti.
Oce li nasi kupljeni avioni imati RGB set na sebi ?
Moj PC  
15 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Jebodiah kaže...
Ne pratim ovaj tip vijesti.
Oce li nasi kupljeni avioni imati RGB set na sebi ?

 

to ti je zapravo jako dobra ideja....da nas ne maltretiraju sa glupostima u natou, mogli smo jednostavno opremit 6 dronova hitovima domace estrade i sigurni smo od bilo cega...zamisli da te napadne 6 dronova i pusta ti lidiju bacic...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 17:58 (Gorstak79).
16 godina
neaktivan
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
F35 iliti kodno ime "Rupa bez dna".
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Amerikanci inače uvijek zataškavaju svoje gubitke. Kad ih pitate koliko je F-14,15,16,18 i 117 izgubljeno u bitkama oni uvijek kažu niti jedan. F-16 koje su srušene u bosni i dalje lete u americi tj sa istim serijskim brojevima i istom registracijom. Kad ameri izgube avion lakirer samo prefarba te iste serijske brojeve na novi avion i nikad se nemože utvrdit koliko je aviona uništeno. Inače njihov najveći promašaj je što uvijek koriste imperijalni sustav mjernih jedinica a ne SI. Sve je još u stopama i čvorivma samo sebi kompliciraju život.

 
3 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"

zeroname zaboravio si dodati da je Zemlja ravna. To je logičan nastavak nakon takvog komentara. Ovako je nepotpun. Molim te da ga ispraviš. 

Lp

vicious
8 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
zeroname kaže...

Amerikanci inače uvijek zataškavaju svoje gubitke. Kad ih pitate koliko je F-14,15,16,18 i 117 izgubljeno u bitkama oni uvijek kažu niti jedan. F-16 koje su srušene u bosni i dalje lete u americi tj sa istim serijskim brojevima i istom registracijom. Kad ameri izgube avion lakirer samo prefarba te iste serijske brojeve na novi avion i nikad se nemože utvrdit koliko je aviona uništeno. Inače njihov najveći promašaj je što uvijek koriste imperijalni sustav mjernih jedinica a ne SI. Sve je još u stopama i čvorivma samo sebi kompliciraju život.

 Ne znam sto bi mogao dodati ovome da bude gluplje. Svaka čast. 

13 godina
neaktivan
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Mislim da ovaj video dobro objasnjava zasto ce se nastaviti s razvijanjem F-35 usprkos masovnom probijanju budzeta. Kratki odgovor: kratkorocna politicka korist.

 

 

Opinions are like asses; everyone has one.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Gorstak79 kaže...
Jebodiah kaže...
Ne pratim ovaj tip vijesti.
Oce li nasi kupljeni avioni imati RGB set na sebi ?

 

to ti je zapravo jako dobra ideja....da nas ne maltretiraju sa glupostima u natou, mogli smo jednostavno opremit 6 dronova hitovima domace estrade i sigurni smo od bilo cega...zamisli da te napadne 6 dronova i pusta ti lidiju bacic...

 Ma onako mi sinula.. kad je zima da i ti F-x upale svjetlo radi vidljivosti, Zima je, ku'is, magla. alli........

 

Sad mi sinula jos bolja ideja.

 

Ne znam koliko smo u NATO-u, ali u EU smo od 2013.

Na godisnjicu 5 godina bi trebalo :

I nasa predsjednica Kolinda G.K. bi trebala odrzati govor u EU Parlamentu. da smo uspjesno, ma ne samo to. da smo iznenadili sve. tokom 5 godina u svojstvu EU. nitko nije ni evidentirao ni znao ni kaj sve ne. 15 Stealth avione (nevidljive) su letleli i stitili EU zonu.

Eto ja ih uopce nisam ni znao da imamo a kamoli iz vidio.

I tako presli kineze i amerikance, mozda i Ruse, ak ne razumiju sto sam ja ovo napisao.

 

 

15 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
syncmaster245b kaže...

Nisam neki prevelik strucnjak sto se tice vojne avijacije, ali ovo sto govori ovaj covjek mi zvuci skroz logicno.

 

 

Nije ni Pierre Sprey ništa bolji stručnjak. Da ne pišem bezveze, ovdje je sve objašnjeno.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
16 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Gorstak79 kaže...

..............

 

Mislim da bi nam Gripen ili Viggen, zaboravio sam koji je noviji, bio idealan avion za nabavku....

 A ti bi uvozno, jel li?

 

Sta nije bolje jedan Airbus A380 i ima kapaciteta 600-800 vojnika, opremljeni s FHD vizirom. imaju mobilni internet radi olaksano

ucitavanja google mapsa ( ma dobro moze i to dok pada padobranom odgleda koji trtani film)

 

Aurbus pusti te vojnike tokom noci duz 4km

A ti bi grippena ili Viggana, svi gadaju taj avion i postoji jako velika sansa, da ce ga oboriti.

 

Ajd ti 600-800 vojnika duz 4km? Nema sanse. Dovoljno je jedna budala da prezivi, da napravi sranje dolje (dad je duskutabilno koju stranu je vise nastetio ali preskocimo to)

 

Ja sam za jedan putnicki avion i FHD opremljenih vojnika. ma garant ce sranja biti..mislim dolje. ne....

16 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Littlemanbeingerased kaže...
F35 iliti kodno ime "Rupa bez dna".

 Još malo dealjnije to je preskupo smeče, koje ne smiješ poslat na područje kojeg pokrivaju Ruski S300 ili S400 PZO raketni sistemi.

zeroname kaže...

Amerikanci inače uvijek zataškavaju svoje gubitke. Kad ih pitate koliko je F-14,15,16,18 i 117 izgubljeno u bitkama oni uvijek kažu niti jedan. F-16 koje su srušene u bosni i dalje lete u americi tj sa istim serijskim brojevima i istom registracijom. Kad ameri izgube avion lakirer samo prefarba te iste serijske brojeve na novi avion i nikad se nemože utvrdit koliko je aviona uništeno. Inače njihov najveći promašaj je što uvijek koriste imperijalni sustav mjernih jedinica a ne SI. Sve je još u stopama i čvorivma samo sebi kompliciraju život.

S obzirom na podatke iz Vjetnamskog rata, u ovom primjeru Američki heliča količina gubitaka je bila skoro 50%.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/fvl-dolazi-kraj-helikoptera-kakve-poznajemo/249648.aspx?page=2&jumpto=5365941&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
protjeran
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Jebodiah kaže...
Ne pratim ovaj tip vijesti.
Oce li nasi kupljeni avioni imati RGB set na sebi ?

 bolje to nego bombe...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Zato mi dajemo 3 milijarde kn za staro željezo plus troškovi održavanja tih nesigurnih muzejskih primjeraka još par puta toliko, broj sati letenja pri kraju životnog vijeka, i ovisnost o Izraelu za dijelove jer ih za tu modificiranu varijantu nema vjerojatno nitko. Ovisnost o nekomu je rizik sam po sebi. Tako da odluka da kupimo leteća gov*a i tako bacimo 3 milijarde, stvarno se moramo pitati tko vodi našu zemlju? Za njih ne treba glasati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 22:10 (Keso).
 
2 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Stjepanj kaže...
WJebodiah kaže...
Ne pratim ovaj tip vijesti.
Oce li nasi kupljeni avioni imati RGB set na sebi ?

 bolje to nego bombe...lp!

 Tako je!

12 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Odgovor da li je Zemlja ravna nam može dati samo zeroname...
Kada koriste pojam ravna misle na disk ili ploču (koju podupiru slonovi koje podupire morska kornjača i oko koje lete MIA f 16 avioni)

Lp
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
zeroname kaže...

Amerikanci inače uvijek zataškavaju svoje gubitke. Kad ih pitate koliko je F-14,15,16,18 i 117 izgubljeno u bitkama oni uvijek kažu niti jedan. F-16 koje su srušene u bosni i dalje lete u americi tj sa istim serijskim brojevima i istom registracijom. Kad ameri izgube avion lakirer samo prefarba te iste serijske brojeve na novi avion i nikad se nemože utvrdit koliko je aviona uništeno. Inače njihov najveći promašaj je što uvijek koriste imperijalni sustav mjernih jedinica a ne SI. Sve je još u stopama i čvorivma samo sebi kompliciraju život.

 

Voze prekucane avijone kao Imoćani i Ercegovci Mečke.... 

Ubit ću se, majke mi... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

to bi bio tuzan dan za svijet

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 2 hvala 1
12 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Stjepanj kaže...
Jebodiah kaže...
Ne pratim ovaj tip vijesti.
Oce li nasi kupljeni avioni imati RGB set na sebi ?

 bolje to nego bombe...lp

 Make love not war

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
Ma,Rusi bi taj f-35 praćkom srušili. 😂😂😇
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
BlueBloodDemon kaže...

Mislim da ovaj video dobro objasnjava zasto ce se nastaviti s razvijanjem F-35 usprkos masovnom probijanju budzeta. Kratki odgovor: kratkorocna politicka korist.

 

 

 Smiješno je kako političari koji se kunu u slobodno tržište stvaraju ogromne državne investicije 'koje ne smiju propasti'. Trump ide okolo i pomaže industrijalcima kako kome stigne, odnosno onima koji su prije toga stigli njemu pomoći u kampanji. Kao što je i Amerika desetljećima forsirala međunarodno slobodno tržište, dok su bili najjača ekonomija, a sada su Kinezi 'nefer', jer imaju niže proizvodne cijene.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
ludizao kaže...

Zemlja ne može biti ravna, jer ima doline, kotline, usjeke, brežuljke, brda, planine i svašta neravno 

A ngometno igralište? :-D

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Volim ovakve tekstove, te ih podržavam na stranicama bug.hr.

Tehnologija je tehnolgija, makar bila vojna. 

 

USA je globalna dominatna velesila, te si stoga mogu dopustiti da im ogromne pare odu u vjetar. Čak i ako projekt kao što je F35 naprosto propadne.

Bar im narod nije na rubu gladi kao u Ruskoj Federaciji koja isto tako želi držati korak u tehnologiji sa vodećim velesilama, al' im ne ide baš.

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
4 4 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Aj i otebe neš pametno.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth" mis

Ne znaš jel' bolji članak ili komentari ispod. Otrprilike k'o da sam se vratio u mladost i gledam "Dozvolite da se obratimo".

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: F-35 je manjkavog dometa za istinske "stealth"
PzKpfw kaže...

Volim ovakve tekstove, te ih podržavam na stranicama bug.hr.

Tehnologija je tehnolgija, makar bila vojna. 

 

USA je globalna dominatna velesila, te si stoga mogu dopustiti da im ogromne pare odu u vjetar. Čak i ako projekt kao što je F35 naprosto propadne.

Bar im narod nije na rubu gladi kao u Ruskoj Federaciji koja isto tako želi držati korak u tehnologiji sa vodećim velesilama, al' im ne ide baš.

 Naravno da im ne ide, dovoljno je pogledati u bilo čiji dom, nećeš naći ništa ruske proizvodnje, ni tehnike ni ničega. Oni ne rade ništa konkurentno, osim što imaju nafte. Nikada neće biti velesila.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice