Facebook objavio rat antivakserima

poruka: 124
|
čitano: 18.609
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook objavio rat antivakserima".
14 godina
neaktivan
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Bilo je i vrijeme. Slijedeci bi trebali biti ravno-zemljasi.

 
27 5 hvala 1
15 godina
offline
Facebook objavio rat antivakserima

inače ne odbijam ovako ljubazne ponude za ratovanje ali ja sam ravnovakser i antizemljaš. i nemam taj fejsbuk.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 13:16 (Ajar).
Moj PC  
22 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Ajar kaže...

inače ne odbijam ovako ljubazne ponude za ratovanje ali ja sam ravnovakser i antizemljaš. i nemam taj fejsbuk.  

 Meni je propala bracna ponuda jer nisam imao Facebook, pa se ti misli. Ali, danas su na Facebooku vecinom stariji ljudi, koji djele recepte i sebiće. Mladost je pobjegla na instagram i snapchat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 13:23 (O_O_O).
15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
vladtepes975 kaže...

Bilo je i vrijeme. Slijedeci bi trebali biti ravno-zemljasi.

 Nemoj na ravnozemljaše, oni su vječiti izvor zabave. A i nisu opasni kao avaksi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Ajar kaže...

inače ne odbijam ovako ljubazne ponude za ratovanje ali ja sam ravnovakser i antizemljaš. i nemam taj fejsbuk.  

 Jednom riječju troll. Znamo što si. Nema potrebe trošiti vrijeme na rečenice kada te jedna rijeć opisuje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
dejo6 kaže...
vladtepes975 kaže...

Bilo je i vrijeme. Slijedeci bi trebali biti ravno-zemljasi.

 Nemoj na ravnozemljaše, oni su vječiti izvor zabave. A i nisu opasni kao avaksi.

 U potpunosti se slazem. Od ravnodebila barem neke koristi imamo. Nepresusan izvor zabave.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 13:46 (vladtepes975).
15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
O_O_O kaže...

 Meni je propala bracna ponuda jer nisam imao Facebook, pa se ti misli. 

 i ne znaš koliko si sretan. još buš zbog toga palil sveću na kamenitim vratima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
To je udar na slobodu govora.
Nemam baš neko mišljenje o tom anti iglanju, a Zemlja je ravna dok si na njoj 😝
Ali smatram da tu nešto smrdi čim se udara toliko na slobodu govora o iglanju i ne-iglanju (khm khm lobiji)
 
9 19 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
To je udar na širenje gluposti. Nitko ima ne brani da govore što žele, samo im se neće pomagati u širenju opasnih gluposti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
26 3 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Dex.pwn kaže...
To je udar na slobodu govora.
Nemam baš neko mišljenje o tom anti iglanju, a Zemlja je ravna dok si na njoj 😝
Ali smatram da tu nešto smrdi čim se udara toliko na slobodu govora o iglanju i ne-iglanju (khm khm lobiji)

Ne zaboravi da je sloboda govora za određene grupacije floskula. Oni guraju "slobodu govora" sve dok se ne ide protiv NJIH. A onda slijedi kmečanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 17:22 (AKosir1990).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Pa kad vidiš takvu objavu/video, ako misliš da ti se sviđa otvoriš i pogledaš ga na tebi je, nitko te ne tjera da pratiš tu osobu, zar ne? Ovo što oni rade je gase monetizaciju(udaraju tamo gdje najviše boli) i s time ih ušutkuju. Sakrivaju objave da i oni koji ih prate ne vide ih.
11 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Visak kaže...
To je udar na širenje gluposti. Nitko ima ne brani da govore što žele, samo im se neće pomagati u širenju opasnih gluposti.

 GLUPOST je tjerat nekoga da radi nešto što iz nekog razloga ne želi.

 

Inače u medicini, koliko se sjećam, postoji "informed consent" prije bilo kojeg invazivnog zahvata na tijelu. Gdje pacijent biva upoznat sa mogućim negativnim posljedicama tretmana. Te (na tvoju žalost) SVOJOM SLOBODNOM VOLJOM (bez prisile) odlučuje hoće li ili neće pristati na dotični medicinski zahvat/terapiju.

 

Ja znam da meni u Hrvatskoj se nijedan doktor nije UDOSTOJIO ponuditi niti MINIMALNI "informed consent", eventualno sam dobio papir, potpiši i briši.

U Njemačkoj mi FAKING zubar objasnio u detalje što sa kojim zubom te koje su moguće komplikacije, NEK JA odlučim što ću! On mi samo dao svoji profi savjet.

U Hrvatskoj mi se takvo nešto NIKAD nije desilo! Amaterčine teške.

 

Ako ti meni braniš da dođem do informacije/dezinformacije, nije bitno, o temi koja mene zanima, onda ja nemam potpunu slobodu izbora, nemam informed consent, te samim time TI na sebe preuzimaš i eventualne posljedice moje loše/dobre odluke.

Time waits for no man.
7 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
AKosir1990 kaže...
Dex.pwn kaže...
To je udar na slobodu govora.
Nemam baš neko mišljenje o tom anti iglanju, a Zemlja je ravna dok si na njoj 😝
Ali smatram da tu nešto smrdi čim se udara toliko na slobodu govora o iglanju i ne-iglanju (khm khm lobiji)

Ne zaboravi da je sloboda govora za određene grupacije floskula. Oni guraju "slobodu govora" sve dok se ne ide protiv NJIH. A onda slijedi kmečanje.

 Ne znam da li si ravno zemljas. Ali obicno oni sto pricaju o slobodi govora nemaju pojma sto govore. S obzirom da je Facebook americka kompanija, onda ta ista sloboda govora znaci da te drzava/vlada nema pravo progoniti bez obzira kakve gluposti pricao. To ne znaci da te kompanije i privatne osobe ne mogu zabraniti isti govor na njihovim servisima, stranicama itd. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
vladtepes975 kaže...

Bilo je i vrijeme. Slijedeci bi trebali biti ravno-zemljasi.

 nikoga ne slijediš odn ne pratiš...

kaže se sljedeći bez slova "i".. (osnovna škola, četvrti razred)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Facebook objavio rat antivakserima

 

 

Dobro je ovo. Ti anticjepaši, kao i ravnozemljaši su jedna vrsta fantika koji zbog svojih psiholoških problema idu nešto predstavljati da bi bili po nečemu važni.

On želi raspravu sa doktorom znanosti (medicina, fizika,...) kako bi oni njemu dali dokaze za njegove sulude tvrdnje. Pa, daj zamisli on koji je imao duju iz prirodnih znanosti, razgovara i raspravlja sa pametnim ljudima koji imaju 3-4 viša stupnja obrazovanja od njega samoga. Međutim, on (-fantik) je surfao po Internetu i našao dokaze za svoje zablude. A, ovi pametni ljudi su tobože prodani, mafija, urota i slične gluposti.

 

Osobno izbjegavam toksične ljudi, stvari i pojave, pa shodno tome ne želim po Internetu uopće imati kontak sa tim. Kao i rasprave sa bilo kojom vrstom fanatika (ovi gore spomenuti, vjerski, politički, itd.)

 

 

Kaj se tiče konkrento doktora u HR, nikada ama baš nikada nisam bio uskraćen za informaciju ili dodatna pojašnjenja. 

Samo ljudi, laici u medicini ne žele ništa naučiti, pa traže informacije od zdrastvenih radnika koje samo njima pašu. 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Tanen kaže...
Ja znam da meni u Hrvatskoj se nijedan doktor nije UDOSTOJIO ponuditi niti MINIMALNI "informed consent", eventualno sam dobio papir, potpiši i briši.

U Njemačkoj mi FAKING zubar objasnio u detalje što sa kojim zubom te koje su moguće komplikacije, NEK JA odlučim što ću! On mi samo dao svoji profi savjet.

U Hrvatskoj mi se takvo nešto NIKAD nije desilo! Amaterčine teške.

 Kao ja u privatne zubarice, odmah gura ona kolica i kaze sad ce mo to rijesiti, pa hebote sto je, kakvo je stanje, neka rijec o bilo cemu, nista, samo da pocne sto prije raditi i kasnije da racun. Davno sam bio kod zubarice one drzavne, socijalne kako se kaze ne da ni ona nece reci, nego mi pocela busit zub koji je upaljen bez inekcije. Toliko o informacijama sto ti je i silni fakulteti i znanje.

15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Anđeo bez falinge kaže...

 nikoga ne slijediš odn ne pratiš...

kaže se sljedeći bez slova "i".. (osnovna škola, četvrti razred)

 narapoja - osjećaj da moraš nekoga pratiti 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Tanen kaže...

 

Ako ti meni braniš da dođem do informacije/dezinformacije, nije bitno, o temi koja mene zanima, onda ja nemam potpunu slobodu izbora, nemam informed consent, te samim time TI na sebe preuzimaš i eventualne posljedice moje loše/dobre odluke.

 Slažem se da bi uvijek trebalo biti više informacija od strane doktora, pošto je to njihova odgovornost.

 

No, zašto onda antivaxeri imaju sva prava slobode govora i izražavanja mišljenja a nemaju nikakve odgovornosti za posljedice kao što ih imaju doktori? Zbog takvih je porastao broj djece oboljele preventabilnim bolestima. Da li je bilo tko od tih idiota odgovoran ako roditelj zbog krivih informacija ne cijepi dijete, dijete dobije recimo poliomijelitis, i cijeli ostatak života provede u metalnim plućima, ili još gore, mrtvo? 

Ne želim nikome da doživi to, jer nema ništa gore nego pokopati vlastito dijete, i iz tog razloga podržavam mjere koje FB i YT poduzimaju da se smanji i potpuno odstrani bilo kakva dezinformacija koja ide na štetu pojedinca ili grupe ljudi. 

 

Nevezano za tvoj post, slika dolje pokazuje klasičnu taktiku neinformiranih ljudi kako i na koji način "šire" svoja (glupa) mišljenja. Prestrašivanje ljudi velikim riječima i kompliciranim izrazima. 

 

16 godina
neaktivan
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Svatko ima neke svoje omiljene trolove. Moji su chemtrailaši i linuxaši. 

Mislim, dakle half adder
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Kažem za sebe, nisam ravnozemljaš niti taj anti iglaš(ne uzimam lijekove skoro pa nikad...) no smrdi mi zato što ima sigurno neki lobiji koji plaća kompanijama da ušutkuju te likove. Zato mi smrdi, a gdje ima smrada ima i govana
14 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Dex.pwn kaže...
Kažem za sebe, nisam ravnozemljaš niti taj anti iglaš(ne uzimam lijekove skoro pa nikad...) no smrdi mi zato što ima sigurno neki lobiji koji plaća kompanijama da ušutkuju te likove. Zato mi smrdi, a gdje ima smrada ima i govana

 U ovom surovom svijetu gdje svatko gleda samo na zaradu i kako da otme kruh drugome iz usta - prilično VELIKODUŠAN potez sa dobrobiti čovječanstva na umu. To se ne viđa baš često...

6 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Anđeo bez falinge kaže...
vladtepes975 kaže...

Bilo je i vrijeme. Slijedeci bi trebali biti ravno-zemljasi.

 nikoga ne slijediš odn ne pratiš...

kaže se sljedeći bez slova "i".. (osnovna škola, četvrti razred)

Moram pitati, čemu licemjerje? Ispravljaš nekoga dok i sam imaš nekoliko pravopisnih grešaka.

Vrsta pravopisne greške kao i motiv je nebitan.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 19:47 (love2ml86).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Tanen kaže...

Inače u medicini, koliko se sjećam, postoji "informed consent" prije bilo kojeg invazivnog zahvata na tijelu. Gdje pacijent biva upoznat sa mogućim negativnim posljedicama tretmana. Te (na tvoju žalost) SVOJOM SLOBODNOM VOLJOM (bez prisile) odlučuje hoće li ili neće pristati na dotični medicinski zahvat/terapiju.

 

Ako ti meni braniš da dođem do informacije/dezinformacije, nije bitno, o temi koja mene zanima, onda ja nemam potpunu slobodu izbora, nemam informed consent, te samim time TI na sebe preuzimaš i eventualne posljedice moje loše/dobre odluke.

1.) Tvoje pravo na informed consent ni na jedan način ne garantira nekom pravo na širenje dezinformacija.

 

2.) Consent dan na temelju dezinformacija nije informed consent.

 

3.) Kad predstavljaš opasnost za okolinu, onda su tvoja prava u konfliktu s tuđim pravima, pa, ako si agresivni psihički bolesnik opasan za okolinu, dobiješ lijepu košulju s neobičnim kopčanjem, kad nosiš opasnu zaraznu bolest, doktor ima pravo naložiti karantenu. Isto je i s necjepljenjem - predstavljaš opasnost za okolinu. 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Dex.pwn kaže...
To je udar na slobodu govora.
Nemam baš neko mišljenje o tom anti iglanju, a Zemlja je ravna dok si na njoj 😝
Ali smatram da tu nešto smrdi čim se udara toliko na slobodu govora o iglanju i ne-iglanju (khm khm lobiji)

Zaustavljanje sirenja znanstveno utvrdenih dezinformacija, na privatnoj platformi, nije udar na slobodu govora. Svaki demokratski okvir ce ti to reci.

 

Pogotovo kada je rijec o dezinformacijama koje su opasne po zdravlje korisnika te platforme.

 

Izbaci istrazivanje, neka je peer-reviewed i neka je objavljeno u respektabilnom journalu iz te zemlje i to je to. Medutim niti ravnozemljicari niti anti-vaxxeri nemaju dovoljnu kolicinu sive tvari za takvo nesto.

 

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Facebook objavio rat antivakserima

 

>"are you a doctor?"

>"no, not at all."

>"but you have done your research?"

>"ah, my word, absolutely."

>"is that research part of like a 6-year doctorate's degree or more just google?"

 

 
8 0 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Antivaxeri su većinom ljudi kojima je život od, relativne idile, krenuo putem pakla zbog toga jer su cijepili svoje dijete.

Svi vi ostali što ne znate o čemu pričate, vi svojim neznanjem širite zlo i to vas čini jako zločestim ljudima koji se zapravo smiju tuđoj patnji.

Ili ste neznalice ili ste vrlo zle osobe. Izaberite što ste.

Moj PC  
1 20 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Kolikima je život krenuo put pakla zbog kikirikija, ribe, jaja ili zbog spuštanja temperature andolom...

Da, u nekim slučajevima su takve nuspojave moguće, međutim, korist od cijepljenja naveliko prelazi te rizike. Neznanstveno antivaxersko lupetanje ne može te rizike umanjiti, ali zato može skrenuti pažnju s onih stvari koje to mogu napraviti.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
HaM kaže...

Antivaxeri su većinom ljudi kojima je život od, relativne idile, krenuo putem pakla zbog toga jer su cijepili svoje dijete.

Svi vi ostali što ne znate o čemu pričate, vi svojim neznanjem širite zlo i to vas čini jako zločestim ljudima koji se zapravo smiju tuđoj patnji.

Ili ste neznalice ili ste vrlo zle osobe. Izaberite što ste.

 

O čemu točno mi pričamo, a ne znamo ništa? 

Znači vrlo smo zle osobe jer želimo da što više djece bude cijepljeno (naravno, one djece koja nisu u rizičnim skupinama) tako da što manje djece oboli od ospica, polio, velikih boginja itd.? 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
HaM kaže...

Antivaxeri su većinom ljudi kojima je život od, relativne idile, krenuo putem pakla zbog toga jer su cijepili svoje dijete.

Svi vi ostali što ne znate o čemu pričate, vi svojim neznanjem širite zlo i to vas čini jako zločestim ljudima koji se zapravo smiju tuđoj patnji.

Ili ste neznalice ili ste vrlo zle osobe. Izaberite što ste.

A i ti si našao crkvu gdje ćeš se moliti. Pola ljudi ovdje su osobe koje drže Gatesovu sliku uokvirenu iznad kreveta, ostali su klasični trolovi kojima mama radi sendvič dok igraju PUBG.

5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Nekada su se medicina i doktori zaklinjali (hipokratom) u lobotomiju kao cudotvoran lijek. Ljude su isto hvatali mimo njihove volje i lijecili ih dlijetom i čekićem, cak je i sestra (Rosemary) od Kennedyja izlijecena tako da su od zdrave osobe napravili invalida.Naravno ako bi netko tada posumnjao lobotomiju bio bi ismijavan kao i danas sto ismijavaju antivaxere. Ovo sto danas rade sa cjepljenjem je biološko kemijska lobotomija,od zdrave osobe prave bolesnika(ako prezivi). U kaliforniji planiraju uvesti obavezno cjepljenje i za punoljetne osobe, tko odbije ide u zatvor.
Evo jedno izvjesce od zvaničnih institucija kako cjepiva stite od bolesti.



Ja ne mislim cekati novog Assangea ili Snowedna koji ce mi staviti papir pred nos i reci evo crno na bjelo da su oni mrski antivaxeri bili u pravu.
Cjepljenje je davno prokuzeno da je to šuplja prica samo su režimski mediji to zataškavali, pojavom www i slobode govora onih koji istinu zbore stvar se napokon mijenja nabolje.
 
0 18 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice