Facebook objavio rat antivakserima

poruka: 124
|
čitano: 18.891
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook objavio rat antivakserima".
16 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
HaM kaže...


Ili ste neznalice ili ste vrlo zle osobe. Izaberite što ste.

Antivakseri su oboje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Tanen kaže...
Visak kaže...
To je udar na širenje gluposti. Nitko ima ne brani da govore što žele, samo im se neće pomagati u širenju opasnih gluposti.

 GLUPOST je tjerat nekoga da radi nešto što iz nekog razloga ne želi.

 Izgleda da ti nisu jasni jednostavni pojmovi, poput gluposti.

 

Inače u medicini, koliko se sjećam, postoji "informed consent" prije bilo kojeg invazivnog zahvata na tijelu. Gdje pacijent biva upoznat sa mogućim negativnim posljedicama tretmana. Te (na tvoju žalost) SVOJOM SLOBODNOM VOLJOM (bez prisile) odlučuje hoće li ili neće pristati na dotični medicinski zahvat/terapiju.

 

Ja znam da meni u Hrvatskoj se nijedan doktor nije UDOSTOJIO ponuditi niti MINIMALNI "informed consent", eventualno sam dobio papir, potpiši i briši.

U Njemačkoj mi FAKING zubar objasnio u detalje što sa kojim zubom te koje su moguće komplikacije, NEK JA odlučim što ću! On mi samo dao svoji profi savjet.

U Hrvatskoj mi se takvo nešto NIKAD nije desilo! Amaterčine teške.

 

Ako ti meni braniš da dođem do informacije/dezinformacije, nije bitno, o temi koja mene zanima, onda ja nemam potpunu slobodu izbora, nemam informed consent, te samim time TI na sebe preuzimaš i eventualne posljedice moje loše/dobre odluke.

 Ovo sve nema veze s cijepljenjem, antivaxeri nisu ništa manje aktivni u Njemačkoj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Neonblue kaže...
Nekada su se medicina i doktori zaklinjali (hipokratom) u lobotomiju kao cudotvoran lijek. 

 Imaš neki dokaz za to zaklinjanje ili izmišljaš?

 

Neonblue kaže...
Naravno ako bi netko tada posumnjao lobotomiju bio bi ismijavan kao i danas sto ismijavaju antivaxere. 

 Imaš dokaz za to ismijavanje ili izmišljaš?

jelih

Neonblue kaže...
Ovo sto danas rade sa cjepljenjem je biološko kemijska lobotomija,od zdrave osobe prave bolesnika(ako prezivi). 

 Statistike pokazuju da cijepljenje značajno smanjuje broj oboljelih i povećava broj preživjelih. Ovo što pišeš je glupost.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Znači protivcjepljenik je osoba koja je u mladosti primila cjepiva (jedno od najvećih dostignuća čovječanstva) koja su ga zaštitila od smrtonosnih bolesti i to isto brani svojoj djeci. 🤯🤯🤯🤯🤯🤯🤯
vicious
Moj PC  
14 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
vladtepes975 kaže...
Ajar kaže...

inače ne odbijam ovako ljubazne ponude za ratovanje ali ja sam ravnovakser i antizemljaš. i nemam taj fejsbuk.  

 Jednom riječju troll. Znamo što si. Nema potrebe trošiti vrijeme na rečenice kada te jedna rijeć opisuje.

 

love2ml86 kaže...

Moram pitati, čemu licemjerje? Ispravljaš nekoga dok i sam imaš nekoliko pravopisnih grešaka.

Vrsta pravopisne greške kao i motiv je nebitan.

 

napadaš mi rođenoga bratića Ajara bez potrebe.

što si tako osjetljiv ?

misliš li da se drugi drukčije osjećaju kada ih napadaš bez razloga ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Facebook objavio rat antivakserima

samo bih dopisao..

 

u "moje vrijeme" nije se bilo obavezno cijepiti protiv; rubeola , zaušnjaka (mumps), ospica te vodenih kozica...

 

zamislite, prebolio sam sve četiri bolesti, na moju sreću bez trajnijih posljedica (bar mislim, ospice djeluju na mozak )(dva manja ožiljka na licu od v. kozica) 

 

imam dvojicu poznanika koji su zbog zaušnjaka postali sterilni (dokazano), a jednu curu poznajem kojoj su vodene kozice uništile na više mjesta površinu lica.

dakle, ako ja poznajem troje koji su imali ozbiljne posljedice zbog necijepljenja (tada nije bilo obavezno) možete si zamisliti koliki je broj takvih u bivšoj jugoslaviji.

 

treba te anticjepivaše  popisati, i kada znanost izumi cjepivo protiv svih oblika kancera oni će ga dobiti zadnji ili im ga uopće ne treba dati... (zbog mogućih nuspojava )

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 9:00 (Anđeo bez falinge).
 
6 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
viciousone kaže...
Znači protivcjepljenik je osoba koja je u mladosti primila cjepiva (jedno od najvećih dostignuća čovječanstva) koja su ga zaštitila od smrtonosnih bolesti i to isto brani svojoj djeci. 🤯🤯🤯🤯🤯🤯🤯

 Kao da zatvoriš kišobran na kiši jer, eto, ne osjetiš kišu na ramenima, znači da kiše nema. 

8 godina
offline
Facebook objavio rat antivakserima

zanima me koliko je doktora medicine tu na forumu među pobornicima cijepljenja?

 

protivnicima cjepljenja se zamjera protivljenje jer nisu oni doktori medicine..

 

pobornicima cijepljenja se ne zamjera poborništvo iako nisu doktori medicine..

 

međutim navodno da postoje i doktori medicine koji se protive cijepljenju...

 

necijepljeno dijete ne smije u vrtić da ne zarazi cijepljenu djecu? Zašto ako su cijepljena djeca zaštićena cjepivom?

 

zato što je u vrtiću i necijepljeno dijete iz rizične skupine? Znači ipak smiju necijepljena djeca u vrtić?!

 

znači li da djeci iz rizičnih skupina bezopasna cjepiva mogu naštetiti? Znači li to da cjepiva ipak nisu bezopasna?

 

Postoji li prije obveznoga cijepljenja test koji će za svako dijete utvrditi pripada li rizičnoj skupini?

 

Oprostite na hrpi pitanja pokušavam se informirati.. ako pitam doktora, tko zna hoću li naletiti na pobornika ili protivnika cjepljenja pa pitam vas...

 

ps. Ako protivnici cijepljenja imaju neka pitanja zašto ne pronalaze odgovore koji bi ih razuvjerili? ili ako pronalaze odgovore kojima nisu zadvoljni, zašto im pobornici ne podastru zadovoljavajuće odgovore kojima će ih uvjeriti u svoje?

 

Zašto moraš biti doktor nečega da bi imao pravo imati znanje o nečemu? Ako je pitanje glupo nadam se da su svi pobornici doktori, jer ako nisu, neznaju što pričaju kao ni protivnici

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 12:39 (bArut pLahor).
 
2 6 hvala 1
8 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Pobornici cijepljenja i jesu doktori. Oni koji se protive se dijelom nazivaju doktorima iako to nisu, a drugi su iz dijela medicine koji veze nema sa cjepivima niti su radili ikakva istraživanja. Bila je neki dan objava gdje su antivax doktoricu na nekom forumu pitali jesu joj djeca cijepljena, pa nije htjela dati odgovor... Tvorac prvog istraživanja koje tvrdi da su cijepiva štetna je sam na kraju priznao da je to lažirao za lovu.
Rizična djeca su sva koja su rođena sa nekim problemom ili se neki problem/bolest pokazao prije cijepljenja. Njih štiti imunitet krda, odnosno to što su ostali oko njih cijepljeni. Ako uvedeš među njih djecu koja nisu cijepljena, onda ta procijepljenost pada i više ih ne štiti ništa. Nadalje, cjepivo nije apsolutna zaštita, cijepljeno dijete može oboliti od druge bolesti, pasti mu imunitet, pa može postati zaraženo, može me razviti imunitet. Takvi su rijetki, ali ih štiti i dalje imunitet krda, odnosno to što ostali neće biti zarazni.
8 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
I ne moraš biti doktor da bi bio pobornik nečega medicinskog. Razlika je u izvorima koje koristiš za svoje tvrdnje, a koji često, u slučaju antivaxxera, ispadaju iz nemedicinskih izvora baziranih na "frend moga frenda" priči, dok medicina kao znanost ipak radi neka istraživanja da bi potkrijepila svoje tvrdnje ili ih promijenila.
7 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
bArut pLahor kaže...

ps. Ako protivnici cijepljenja imaju neka pitanja zašto ne pronalaze odgovore koji bi ih razuvjerili? ili ako pronalaze odgovore kojima nisu zadvoljni, zašto im pobornici ne podastru zadovoljavajuće odgovore kojima će ih uvjeriti u svoje?

 

Zato kaj takvi odgovori NE POSTOJE.

Naime, antivakceri su skupina ljudi koja ima onaj zdravorvatski stav (premda toga ima svugdje u svijetu) da oni sve znaju o svemu i da njihovo mišljenje jedino vrijedi i apsolutna je istina, nevezano kaj se radi o području o kojem nemaju pojma.

I točka.

Vjeruj mi, znam taj profil jako dobro, živio sam s jednom takvom 29 godina.

Bilo jako zanimljivo promatrat.

Još sam dosta takvih primjeraka vidio, i svi imaju zajednički set osobina, i fakat vidiš da čovjek kao vrsta možda i je napredovao, ali su jedinke nazadovale u i u odnosu na one prve organizme nastale nakon primordijalne juhe (jel se tak zvalo?).

 

E da, i lijepo si sve sumirao, zašto ne dobiju odgovore kojima su zadovoljni...

Pa sam si si i odgovorio.

Sami su formirali pitanje i traženi odgovor, i jedino što traže je da im netko da taj traženi odgovor.

I onda su si ultravažni, jer i drugi shvaćaju njihov genij, i ponosni su jer su oni iskonski došli do zaključka za koji je drugima trebalo puno razmišljanja (zato jer su niža bića od njih), i uopće je nebitno kaj često primjete nasumično da su totalno u krivu, ali je to nebitno, jer za njih točan odgovor ne postoji, postoji samo njihova univerzalna i univerzalno prilagodljivo-rastezljiva istina.

E da, i kad uđu u stariju životnu dob, razočarani svojim životom punim neodobravanja od strane neke X postotne mase, razviju mržnju prema svima, i počinju čitat osmrtnice da vide jel netko od "neprilagođenih" krepao, i grohotom se nasmijaše ukoliko je.

I onda postanu svjesni smrtnosti, i onda počinje štednja za ajnc a grobno mjesto, dobar pozlaćeni lijes dostojan njihove veličine i, naravno, karmine na kojima će sudjelovati samo "njihovi" i nabacit kružnu drkicu da proslave  transcedetalno uzvišenje njihova idola (među ostale zaslužnike koji su skoro jednako kao ta jedinka zaslužili uzvišenje, skoro jednako)....

 

.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 15:12 (fer-de-lance).
9 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
nadimak2244 kaže...
Tanen kaže...
Ja znam da meni u Hrvatskoj se nijedan doktor nije UDOSTOJIO ponuditi niti MINIMALNI "informed consent", eventualno sam dobio papir, potpiši i briši.

U Njemačkoj mi FAKING zubar objasnio u detalje što sa kojim zubom te koje su moguće komplikacije, NEK JA odlučim što ću! On mi samo dao svoji profi savjet.

U Hrvatskoj mi se takvo nešto NIKAD nije desilo! Amaterčine teške.

 Kao ja u privatne zubarice, odmah gura ona kolica i kaze sad ce mo to rijesiti, pa hebote sto je, kakvo je stanje, neka rijec o bilo cemu, nista, samo da pocne sto prije raditi i kasnije da racun. Davno sam bio kod zubarice one drzavne, socijalne kako se kaze ne da ni ona nece reci, nego mi pocela busit zub koji je upaljen bez inekcije. Toliko o informacijama sto ti je i silni fakulteti i znanje.

 Silni fakulteti i znanje.

Što ti tako obrazovan i stručan nisi sebi popravljao zub(e)?

Što, u najmanju ruku, nisi pitao što je sa zubom?
Svi šutite o svemu, a poslije samo kuka i motika.

5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Ima dokaz nobelova nagrada.
https://www.nobelprize.org/prizes/medicine/1949/moniz/article/

Ima dokaz za ismijavanje, upravo ti i ostali provaxeri.

Statistike pokazuju da se povecava broj oboljele djece od autoimunih bolesti, karcinoma i neuroloških poremecaja zbog cjepljenja.

Zanimljivo je da je Bill Gates pobornik i financijer cjepljenja nije cjepio svoju dcjecu, sto je potvrdio javno njegov osobni lijecnik.

Vidim da neki guraju tezu ako su doktor i medicina rekli da je nesto ispravo to onda tako mora i biti. Samo ne treba zaboraviti i da je Jozef Mengele bio doktor. Covjek bi ocekivao malo kritickog razmisljanja ali vidim da vecina ovdje voli zabiti glavu u pijesak i svemu poslusno vjerovati. Takve ljude zalim kao i one u Sjevernoj koreji sto vjeruju da je njihov veliki vođa zivio od zraka.
Baxter je dobio i krivicnu prijavu zbog toga sto je namjerno napravio GMO cjepivo s ciljem ubijanja, sto je i sam nakraju priznao.

Ljudi su napokon shvatili da im nisu vanjski neprijatelji problem, nego vlastita drzava koja ih ubija i truje. Dokaza je hrpa, tko zeli prezivjeti razmislit ce, tko zeli slijepo vjerovat, sam pao sam se ubio.

http://cijepljenje.info/biznis-globalnog-zdravlja/
8 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Koje statistike? Istraživanja? Ne nečiji post na FB-u niti video sa YT-a, nego baš istraživanje u trajanju 10 godina gdje je radilo stotinjak znanstvenika i ustanova. Uzorka testirane djece? Revizije tog istog istraživanja? Što sa djecom koja nisu cjepljena, a kod kojih se događa isto?
Osobne anegdote i svjedočanstva nisu isto što i znanstveno istraživanje. Internet je svima dostupan. Normalno da će se javljati ljudi koji moraju imati krivca za nešto, iako cjepivo samo po sebi ne mora biti i nije krivo, inače bi stvarno svaka druga osoba bila deformirana.


https://www.politifact.com/punditfact/statements/2018/may/02/yournewswirecom/Website-falsely-claims-Bill-Gates-refused-to-vacci/

Zanimljivo je kako ovdje tvrde suprotno i ističu baš ono što je svaka stranica "zaboravila" prenijeti.

Da, Mengele je bio doktor. Da, postojali su monstrumi kao on. Da, zbog njega danas imamo lijekove i terapije za hrpu bolesti i znamo više stvari, iako bi do tih stvari došli i normalnim putem.
5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Mislis na ona istrazivanja u Švedskoj sto su bila pa je na kraju utvrdeno da cjepiva ostavljaju trajne posljedice, da bi se na kraju namjestali rezultate jer im nije to odgovaralo. Takva me istrazivanja ne zanimaju. Isto me ne zanimaju dokazi da je Sadam imao nuklarno oruzje, da bi na kraju rekli znate lagali smo malo narodu. Na takvim istrazivanjima temelje se dokazi provaxera o djelotvornosti cjepiva. U ostalom stalne su prijetnje na doktore koji su antivax da ce izgubiti licencu, takoder ako u Americi 5 minuta nakon cjepljenja vase dijete padne u komu i ostane invalid, i za to optuzite cjepivo prijete vam oduzimanjem djeteta.
Uostalom teze provaksera su kontradiktorne, jer necjepljeni covjek moze zaraziti cjepljenog. I onda ja u to trebam vjetovati.Ha ha.
Provaxeri su kao samoubojice, sto ih je vise to ih je manje :)
6 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Neonblue kaže...
Mislis na ona istrazivanja u Švedskoj sto su bila pa je na kraju utvrdeno da cjepiva ostavljaju trajne posljedice, da bi se na kraju namjestali rezultate jer im nije to odgovaralo.
Provaxeri su kao samoubojice, sto ih je vise to ih je manje :)

 Može podatak koji potvrđuje to što je podebljano?

5 godina
protjeran
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Bill Gates je dar s neba kad malo upoznate ekipu iz Južne Amerike, Afrike i Azije. Premalo je takvih dobrotvora i trebalo bi ih cijepiti što više.

Svako tko je naivan da vjeruje u tehnologiju staru 200 godina, kad se prije 50-ak godina normalno smatralo na medicinskim sveučilištima da djeci treba bušiti glavu i testirati električno stimuliranje mozga, se treba cijepiti.

https://en.wikipedia.org/wiki/Unethical_human_experimentation_in_the_United_States -neki od primjera.

Očito je da je medicina uvijek u pravu pa i onda kad nije. Ja se zalažem da se takvi cijepe što prije i što češće.

S druge strane se protivim cijepljenju pametnih ljudi. Tko god se cijepi zaslužuje što god ide uz to.

Kompanije i doktori iskorištavaju ljude slabijeg intelekta i dobro zarađuju. Tko je ovima kriv što ne koriste mozak, već vjeruju propagandi?

 

Šta je s nama koji smo u isto vrijeme pro i antivakseri? Jel imamo pravo pristupa sadržajima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Neonblue kaže...

Vidim da neki guraju tezu ako su doktor i medicina rekli da je nesto ispravo to onda tako mora i biti. Samo ne treba zaboraviti i da je Jozef Mengele bio doktor. Covjek bi ocekivao malo kritickog razmisljanja ali vidim da vecina ovdje voli zabiti glavu u pijesak i svemu poslusno vjerovati. Takve ljude zalim kao i one u Sjevernoj koreji sto vjeruju da je njihov veliki vođa zivio od zraka.

 Jel ti ozbiljno poistovjecujes doktora kojem ces SUTRA da se razbolis ili da ti se desi neka nezgoda otrcati toliko brzo da ce ti na guzici ostati otisci tvojih smrdljivih peta sa ratnim zlocincom ili diktatorom?!? Jesi stvarno toliko glu* ili sta?!? "Kritičko razmisljanje" i "istrazivanje" panjevima kao sto si ti znaci googlanje 15 minuta, gledanje par jubito videa, sudjelovanje u nekoliko facebook grupa u istom "echo chamberu" gdje jedni drugima potvrdjujete gluposti i nebuloze koje prosipate..., sve je "BIG PHARMA" sve je neka urota i svi su vam sumnjivi.... Ali ajde..., bar ima bud*la kao vi da nas nasmijavate i zabavljate svojim nebulozama... 

Nek si ti nama napravio novi profil jer te stid pisati sa starog! 

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
16 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Neonblue kaže...

 U članku koji sam navodiš piše da je metoda bila uspješnija od svega čime su tada raspolagali, no ja sam te tražio dokaz tvoje tvrdnje da su se doktori zaklinjali Hipokratom da je lobotomija čudotvoran lijek. To je glupost koju si izmislio.

 

Neonblue kaže...

Ima dokaz za ismijavanje, upravo ti i ostali provaxeri. 

Kako je moje ismijavanje antivaxera dokaz da su onda ismijavali antilobotomiste? Iz ove tvrdnje se vidi da ti logično zaključivanje nije jača strana, a to onda prilično dobro objašnjava zašto vjeruješ u svakakve gluposti. Naprosto nemaš alat da razlikuješ točnu od pogrešne tvrdnje.

 

Neonblue kaže...
Zanimljivo je da je Bill Gates pobornik i financijer cjepljenja nije cjepio svoju dcjecu, sto je potvrdio javno njegov osobni lijecnik. 

 

"Bill Gates’ former doctor says billionaire ‘refused to vaccinate his children,’" said the headline on a Feb. 7 post on yournewswire.com.

Yournewswire.com’s story does not identify the purported doctor and says the information was divulged privately at a "medical symposium in Seattle," without naming the symposium or a date.

 

 

YourNewsWire (styled as YourNewsWire.com[1]) is a Los Angeles-based clickbait fake news website known for disseminating conspiracy theories and misleading information, contrary to its claimed motto (“News. Truth. Unfiltered”).[1]

 

Dakle povjerovao si lažnoj vijesti bez da si ju provjerio. Još jedan dokaz da imaš problem razlučiti točne od netočnih informacija.

 

Neonblue kaže...
Baxter je dobio i krivicnu prijavu zbog toga sto je namjerno napravio GMO cjepivo s ciljem ubijanja, sto je i sam nakraju priznao. 

 Ovo si opet nešto krivo shvatio, ali kako se nejasno izražavaš, a ne stavljaš ni linkove, teško je reći što.

 

Neonblue kaže...
takoder ako u Americi 5 minuta nakon cjepljenja vase dijete padne u komu i ostane invalid, i za to optuzite cjepivo prijete vam oduzimanjem djeteta. 

 Kako možeš pisati ovakve gluposti? Pun si nevjerojatnih tvrdnji za koje nemaš nikakvih dokaza, a druge optužuješ da su lakovjerni.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
odjavljen
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Kao i inače, obožavam Viskova poklapanja dokazima.

 

 

 
6 1 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Danas je lako biti vladar kraj ovoliko naivnog naroda. Sta mu god kazes on povjeruje. Valjda je to neki kolektivni oblik Štokolmskog sindroma. Ali kako god, mislim da treba dopustit ovim sto zele da se truju da to rade, ostat ce ovim drugim pametnim vise,kako bi rekli prirodna selekcija.
 
0 6 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Nemaš odgovor na Viskov post? Djeluje kao da ga izbjegavaš ;)

 
4 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Facebook objavio rat antivakserima

A zašto vi sada radite toliki damage control i gubite masu vremena na ovoj bezveznoj temi? Jel vama jasno da ako netko NE ŽELI biti pristalica cijepljenja (ili bilo čega drugoga), da nema tog sredstva kojim ćete ga natjerati na to? Mislim, čemu toliki napori samo kako bi ispalo da ste vi u pravu? Šta želite postić time, šta vi dobijate od toga?

 
0 4 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
AKosir1990 kaže...

A zašto vi sada radite toliki damage control i gubite masu vremena na ovoj bezveznoj temi? Jel vama jasno da ako netko NE ŽELI biti pristalica cijepljenja (ili bilo čega drugoga), da nema tog sredstva kojim ćete ga natjerati na to? Mislim, čemu toliki napori samo kako bi ispalo da ste vi u pravu? Šta želite postić time, šta vi dobijate od toga?

 

Zato što cijepljenje nije predmet sprdnje ili nešto što se može smatrati mišljenjem ili debatirati. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
footballer kaže...

Zato što cijepljenje nije predmet sprdnje ili nešto što se može smatrati mišljenjem ili debatirati. 

 

Pa onda poduzmi nešta po pitanju mog mišljenja, Veliki Brate. Nisi ga uspio promijenit.

5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Imam odgovor ali ga on ne zeli prihvatit pa onda necu da trosim prostor na na hdd-u od bugovog servera. Danas je sloboda medija i mislim da su svima dostupne sve informacije pa neka trazi sam. Ja sta god stavim on ce reci da je to glupost ako mu se ne poklapa sa njegovim misljenje, fino sam stavio link sa posljedicama hpv gardasil cjepiva i to su jos prenijeli režimski mediji pa je presao preko toga jer mu to ne odgovara.
Nije mi ni odgovorio kako necjepljeni mogu biti prijetnja cjepljenima.
Ali to nije ni bitno, jer razumijem da netko mora biti topovsko meso i u miru.
Ima ona dobra pjesma od Riblje Čorbe- Kako je lepo biti glup.



 
0 10 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
AKosir1990 kaže...
footballer kaže...

Zato što cijepljenje nije predmet sprdnje ili nešto što se može smatrati mišljenjem ili debatirati. 

 

Pa onda poduzmi nešta po pitanju mog mišljenja, Veliki Brate. Nisi ga uspio promijenit.

 

Upravo sam i rekao da se cijepljenje ne može debatirati ili smatrati nečim što podliježe mišljenju. Cjepivo ili radi, ili ne radi, ne može se debatirati i biti predmet individualnog mišljenja. Po svoj statistici i dokazima cjepiva uspješno smanjuju broj oboljelih od raznih bolesti uz napomenu da je u veoma malom broju slučajeva izazvalo negativne reakcije, duže ili kraće, tako da na kraju krajeva tvoje mišljenje da cjepiva nisu efektivna i/ili su štetna nemam šta mijenjati, zato što tvoje mišljenje nije bitno. Zašto nije bitno? Jer dokazi govore nasuprot tvom mišljenju.

 

Ali zato što ti imaš pravo izražavanja mišljenja (koje je iz nekog razloga potpuno kontradiktorno dokazima) postoji društvena odgovornost reagirati na takva mišljenja koja, dokazano, idu na štetu ljudi koji nemaju izbor. 

 

Ne može sve biti predmet mišljenja i ne može svačije mišljenje biti jednako. Da se razumijemo, ja svoj stav ne smatram stavom ili mišljenjem, nego zaključkom koji je potekao od svih dokaza meni prezentiranih od strane doktora i znastvenika (ne samo meni osobno, nego cijelom svijetu) odnosno nedostatku dokaza od strane antivaxera. 

6 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
stvar je VJERODOSTOJNOSTI...ako si protiv cijepljenja...onda i ostale medicinske postupke nemoj koristiti...nema tu ili ili...nešto uzimaš A nešto odbacuješ...a sve pripada istoj cjelini....kao kod supermarket vjernika...koji samo ono što im iz biblije odgovara uzimaju...a ono što ne paše...prave se da ne postoji....ili govore da se radi o metaforama
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
HCMAA kaže...
stvar je VJERODOSTOJNOSTI...ako si protiv cijepljenja...onda i ostale medicinske postupke nemoj koristiti...nema tu ili ili...nešto uzimaš A nešto odbacuješ...a sve pripada istoj cjelini....kao kod supermarket vjernika...koji samo ono što im iz biblije odgovara uzimaju...a ono što ne paše...prave se da ne postoji....ili govore da se radi o metaforama

 E bas to! Klosaru kad te pocne pritiskat u prsima trljaj koprivu i kačunak po sisama nemoj da trcis u hitnu! Ali neeee..., tad gospodin u bijelom je GOSPODIN a ne "Mengele" bar dok ga ne spasi onda ide opet na isti modus bez mozga....

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
15 godina
neaktivan
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Očito se obruč steže. Ali polako, da žaba ne iskoči iz vode prije nego što se svari. Neke žabe čak odobravaju da se poveća temperatura za još 1 stepen. Ne treba nam sukob mišljenja, propitivanje, sumnjanje, treba nam stado ovaca. Političar će doći na TV i reći "Trebamo poslati vojsku na tu državu da uvedemo demokratiju." Ovca će reći:"Da-a-a-a-a...." Stučnjak za zdravlje će reći: "Izbjegavajte masti životinjskog porijekla, jedite rafinirana ulja i margarine! Ako dobijete dijabetes, ipak možete jesti velike količine ugljikohidrata." Ovca će reći:"Da-a-a-a..." Stručnjak za poljoprivredu će reći: Usijte GMO hranu i prskajte s tim vitaminskim herbicidom Roundupom, bićete bogati i zdravi i svi na svijetu će biti siti." Ovca će reći:"Da-a-a-a...." Tužna budućnost stiže ovcama, koje nisu uspjele evoluirati u ljude.

 
1 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice