FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehnologi

poruka: 7
|
čitano: 3.511
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehnologi".
14 godina
offline
FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehnologi

Ja pomislio na igru i ništa mi nije bilo jasno... u smislu - kakvu tehnologiju su do sad koristili ako ne računalnu 

-
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehnologi

ma zaledje je glupost.

Linux, Arch Linux.
 
4 2 hvala 0
15 godina
offline
FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehnologi

Neka jednostavno ukinu to glupo pravilo. Nogomet će biti jednostavniji i zanimljiviji.

Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehnologi

Da, odmah nakon toga nek i vrate "3 kornera - penal" lol

-
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
offline
FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehnologi

Nedavno sam baš išao čitati pravila o zaleđu, nešto sam se s kolegama s posla 'zakačio' oko nekih stvari pa me zanimalo tko je u pravu. Dakle, bila je dilema da li je zaleđe ako igrač doda loptu suigraču koji je lagano ispred njegove linije, ali nigdje između njih nema obrambenog igrača. Naravno, to je zaleđe iako nema neke logike, jer vas dva idete na golmana, a zaleđe se inače gleda prema zadnjem obrambenom igraču, jesi li ispred njega ili ne. Onda, zaleđa nema nikada nakon dodavanja lopte iz auta. Također, zaleđa nema na tvojoj polovici igrališta - znaći krene kontra, i možeš čekati kod centra ili na liniji centra i biti iza obrane, i ako ti dodaju loptu nije zaleđe.

Nakon ovog nepotrebnog uvoda 😎 isto bi rekao da bi trebalo nešto mijenjati s tim pravilom, možda po uzoru na hokej, gdje bi se postavila jedna linija (recimo linija šesnaesterca) gdje između nje i gola nema zaleđa. Ali s obzirom da FIFA mijenja pravila puževim korakom, to se vjerojatno neće desiti nikada.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehnologi

Nema ti to smisla, jer će se rijetko desiti da odbrana jednog tima ode na protivničku polovinu. Ako se desi, njihov problem...

 

A ni ovo da nema ofsajda za igrača koji je ispred tebe, jer bi onda dvojica koja idu sami prema golmanu mogla vrlo lako nadmudriti golmana. Ali iovako nije neki problem. Ovaj što vodi loptu gurne ovom drugom u for. Ovaj drugi samo treba paziti da je bio iza njega u trenutku dodavanja.

 

Što se tiče auta, dobra je stvar što nema ofsajda kad se izvodi aut. Ali mnogi igrači to ne koriste. Tako da oni koji znaju mogu lako nadmudriti protivnika.

 

Potpuno ukidanje ofsajda bi dovelo do statične odbrane, koja se nebi mrdala ispred svog gola. Tako da nebi valjalo. Ofsajd je dobro pravilo. Samo da još porade na suđenju. VAR je dobar, ali glupo je ono pravilo o puštanju da se nastavi igra, kada je očigledan ofsajd, pa se onda naknadno dosudi. Ovo bi moglo pomoći da se to izbjegne, i da se sudi ofsajd čim se desi, ili brzo nakon što se desio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 7:50 (Bilal).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FIFA potvrdila da će koristiti računalnu tehno
Ofsajd je pravilo koje je nemoguće točno suditi bez pomoći tehnike. Čovjek (pomoćni sudac) ne može uočiti gdje se točno nalazi igrač(i) koji je u trku u trenutku kada je na drugom dijelu terena udarena lopta. Okret glave ima određeno trajanje i dok on okrene glavu igrač je već ušao u zaleđe u kojem zapravo nije bio.
Desetljećima se to pogrešno sudi i ako je igdje potrebna tehnika onda je to baš tu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice