Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs

poruka: 13
|
čitano: 5.246
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs".
3 godine
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs

ITER 70 milijardi, ovo 880 milijuna.

Super su ovi startupi gdje sredstva investitora završe u džepovima osnivača.

Ali kad su dovoljno tulavi da daju te novce - tako im i treba.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs

Ovo je kao sa baterijama: svako malo izađe neka nova i revolucionarna a na kraju od cijele priče ne bude ništa. Ja bih jako volio da im uspije to što tvrde da mogu napraviti ali sam pomalo skeptičan (poučen duuugogodišnjim iskustvom).  Svakako treba istraživati i dalje jer bez toga se neće stići do cilja da dobijemo kontroliranu fuziju i energiju iz nje, ali baš svaki startup koji tvrdi da to može ili ima previsoko mišljenje o svojim sposobnostima, ili mulja, rijetki su oni koji možda mogu ovo riješiti.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs

Slažu se kockice, nadam se da ce se i ostvariti da naftu i plin koristimo minimalno za produkte koji su potrebni, a sve drugo da se prebaci na elektricnu energiju 😀

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifor
Postoje i druge alternative, samo nitko to ne želi jer nema profita od toga
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs

A logicno, pa ni ti nebi radio za badava, niti ulagao svoje znanje u razvoj necega od cega neces imati nagradu, korist

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifor
Ako nema profita onda je doslovno - neisplativo
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs

U rangu onih fakera sto ispucavaju raketu iz bubnja. Naci ce se dovoljno optimista potaknutih renderima da uzvade pare iz hulahopki u nadi a su nasli novi bitcoin/zlatnu zilu. Sretno

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs


Aneutronska fuzija - dobra stvar je što ne bi proizvodila radioaktivni otpad kao D-T ili D-D fuzija - loša stvar je što su takve vrste fuzije još teže ostvarive od ostalih tipova termostelarne fuzije. I opet je posve različito veliko pitanje mogu li takve elektrane biti komercijalno isplative, i tko će si ih moći priuštiti.
A u istraživanja hladne fuzije uložilo se niti promilić od tih silnih milijardi za vruće. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs

ovo je neprihvatljivo. revolucionarne baterije mi trebaju već do kraja ovog tjedna a fuzijski reaktor najkasnije do srpnja ove godine. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifor
Ajar kaže...

ovo je neprihvatljivo. revolucionarne baterije mi trebaju već do kraja ovog tjedna a fuzijski reaktor najkasnije do srpnja ove godine. 

 
Evo po Toyoti tvoje bi čekanje na baterije trebalo završiti negdje u 2025toj.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
6 godina
offline
Re: Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifor
možemo zahvaliti putinu...eu nema izbora... čarobne baterije...fuzija... ipak ima nade...neka sljedeća zima bude rekordno ledena i budu milijarde eura krenule prema tom smijeru


očito je putin proizvod fuzijske mafije:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs


Da mi je doživjeti tu rekordno ledenu zimu... osim ako pod time podrazumijevaš tjedan dana rekordno niskih temperatura oko nule. Za sada se rekordi konstantno bilježe na onoj drugoj strani ljestvice.
I oh, milijarde ojrića i zelembaća se već odavno sipaju u termonuklearnu fuziju, u baterije ipak dosta manje i ne tako dugo, ali to čak daje i neke rezultate.

Putin je očito proizvod fosilne mafije. I nuklearne.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 19:25 (Al Crane).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Fuzijska energija do kraja desetljeća? Kalifornijs

Samo da ne završi kao i najava našeg "velikog znanstvenika" Đikića koji je najavljivao lijek za rak, pa sada po novinama širi evanđelja o temi za koju su brojni profili na bug forumu bili ugašeni

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice