Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

poruka: 28
|
čitano: 11.682
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni ".
16 godina
neaktivan
offline
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

Malo tu-mač..inače na oko figuraju

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
MDF - srednje gusta vlaknatica (prešana drvena vlakna)
Ako želimo biti 100 % precizni
Praise the sun
12 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
torrente kaže...

Malo tu-mač..inače na oko figuraju

 

Za gotovinu 10%, a bili su i na akciji pa je popust bio 18%.

I imaju neke pakete s pojacalima/receiverima, pa se moze kupiti s 18% popusta.

12 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
tajo1960 kaže...
 

Zašto uvijek prednjače ljudi sa komentarima koji veze nemaju sa audio područjem i zvukom? Zašto uvijek prvi istrče oni sa komentarom cijena, sa novcima, skupoćom, kao "nije to za nas"... a ne sa komentarom AUDIO karakteristika, kvalitetom reprodukcije, ugođajem slušanja istih?

 

Zgodno je to tako promatrati, ali ovo zapažanje nije jedino... provlači se to u puno kategorija i samo me zanima zašto je to tako?

 

To je problem kaj zivimo u drzavi s primanjima kakvim imamo i SVE nam je skupo.

 

Da za takve zvucnike moramo radi tjedan do dva, a ne najmanje dva tjedna onda bi percepcija skupoce bila drugacija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

Prije par mjeseci sam išao čuti nekoliko modela Edifierovih aktivnih zvučnika, od S2000 do čini mi se A300 (ti su nekih 8000 kn). Bilo je to sa nakanom da nađem zamjenu za stari 5.1 sustav(sad bi na stereo). Iako je zvuk bio drastično bolji od arhaičnih Z5500 koje imam (dva seta) doma, stalno sam čuo kako je radi činjenice da se radi o dva zvučnika pokrivenost zvuka u prostoriji manja, te da bookshelfi naprosto ne mogu potegnut jednako duboko kao zasebni subwoofer. Vidim da ovi imaju drugačiji pristup nižim tonovima pa me interesira kakva bi bila usporedba sa spomenutim Edifierima? 

 

Opaska da je 5000 kn puno za zvučnike je apsurdna. Ako bi netko par mjeseci bio doslovno gladan radi te investicije, da fakat je puno i glupo dat tolko, ak ima mjesećnu plaču 50 000 kn, glupo mu je šrktariti i ne uzeti nešto bolje. Neki ljudi kupuju zvučnike jer im lijepo izgledaju, ko komad namještaja, a jedva slušaju ikakvu glazbu na njima. Ja velim super, nek navale. Ja sam si kupil in ear slušalice i pojačalo za njih sveskup 4000 kn. Neki ljudi neće dat 40 kn jer zakaj bi dali, pa dobili su neke besplatno sa mobitelom. Zaista je iscrpljujuće uopće raspravljat o tome.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
Dead kaže....

 Kod multichannela, u tvom slučaju 5.1, imaš dojam o boljoj pokrivenosti zvukom jer zvuk ti dolazi odasvud, ali ipak takvi sustavi nisu za ozbiljnije slušanje glazbe jer u prvom redu nedostaje audio materijala snimljenog u multichannelu. Kod sterea moraš voditi računa o pozicioniranju tako da zvučnici nisu previše udaljeni jedan od drugog kako bi se izbjegla rupa u zvučnoj slici. Uz pravilno pozicioniranje u odnosu na bočne i stražnje zidove i dobru lokaciju slušateljske stolice/sofe eto osnova za užitak. Standmount zvučnici zbog svoje veličine ipak ne mogu konkurirati poniranjem dubinu subwooferima kojima je to svrha postojanja, ali s druge strane detaljnost i jasnoća nižeg dijela zvučnog spektra je na njihovoj strani.

Apsurdnost opaske o skupoći je uzalud objašnjavati jer sve to opet može pokrenuti lavinu pljuvanja neistomišljnika.

 Yalp, pretpostavjlao sam da je tako. Držat ću se surrounda za filmove i nešt usputno, a za zguštat se sluške.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
tajo1960 kaže...

 ...

Fyne audio zvučnici su audio proizvod; to su zvučnici, to je uređaj za reprodukciju zvuka u kućnim uvjetima i okolnostima, ali... ZAŠTO je uvijek, ali uvijek prvo što se komentira - CIJENA? Zašto uvijek bude prvi komentar nečega što treba služiti i služi za "svirku" - "Auu, to puno košta", "Davore, to je za sabroske zastupnike, daj nešto za narod" i slično?

Zašto uvijek prednjače ljudi sa komentarima koji veze nemaju sa audio područjem i zvukom? Zašto uvijek prvi istrče oni sa komentarom cijena, sa novcima, skupoćom, kao "nije to za nas"... a ne sa komentarom AUDIO karakteristika, kvalitetom reprodukcije, ugođajem slušanja istih?

...

 Sam si si odgovorio.

Jer nisu imali nikakve kontakte sa high end glazbenim prizvodima.

 

Vjerojatni je većina, a možda i svi kad tad kupili zvučnike.

Jel sviraju? Da. Jel mogu biti glasni? I te kako. Čuje se sve na njih? Pa, čuje se.

Koliko su koštali? Pa oko 300-500kn.

 

Eto, ljudi imaju doma zvučnike, koštaju 500 kn. Čak si u 5.1, a ovi nisu ni to :)

 

Preko foruma sigurno ne možeš objasnit zašto bi netko "istu" stvar platio 5.000kn. ili 50.000kn. I naravno, ta cifra zuvči užasno puno i u ljuskoj naravi je to komentirati.

 

 

P.S. usporedba. Većina nas na poslu radi s miševima od 50kn.

i onda si neki od nas doma kupe miš od preko 1000kuna! Zašto, ako se s ovim od 50 može sve, što je očito jer se koristi godinama po 8 sati dnevno...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

u usporedbi s ostalima navedenima u napisu (kao, slični), ovi su najjefta i imaju nabolje specifikacije. jebeš izgled. još samo ih čuti. nego, dilaju ih u kitu s pojačalom, sve skupa za 11100 nofaca. jel to čemu konjbinancija? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
Ajar kaže...

u usporedbi s ostalima navedenima u napisu (kao, slični), ovi su najjefta i imaju nabolje specifikacije. jebeš izgled. još samo ih čuti. nego, dilaju ih u kitu s pojačalom, sve skupa za 11100 nofaca. jel to čemu konjbinancija? 

 

To je vrhunska kombinacija. Testirao sam (i) to pojačalo, reecnzija je ovdje.

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
Davor kaže...
Ajar kaže...

u usporedbi s ostalima navedenima u napisu (kao, slični), ovi su najjefta i imaju nabolje specifikacije. jebeš izgled. još samo ih čuti. nego, dilaju ih u kitu s pojačalom, sve skupa za 11100 nofaca. jel to čemu konjbinancija? 

 

To je vrhunska kombinacija. Testirao sam (i) to pojačalo, reecnzija je ovdje.

 malo previše za nepoznati no name brand,još par 1000 kn i možeš si sastaviti puno bolje sa provjrenim brandovima

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
15 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
Komentirati cijenu je besmisleno. Ako su zvucnici kvalitetni sigurno ce naci svoje kupce. Tko zeli dobar zvuk taj ce i platiti, tko ne zeli neka ne komrntira.
Vezano uz 5.1 i stereo, usporedba je besmislena. Vecina glazbe je snimljena dvokanalno i na stereo sustavu se postize najbolji rezultat. Ovo da je zvuk puniji na 5.1 nema veze s kvalitetom reprodukcije, pogotovo ne na sustavu u pitanju.
Kao netko tko ima vrhunski hifi i 5.1, za glazbu se uvijek koristi 2.0 sustav, a 5.1 samo za filmove i gaming. Kod dobrog hifi-a dva kanala su dovoljna i zvuk moze biti itekako 3D .

Vezano uz same zvucnike i reprodukciju bas podrucja. Tko nije poslusao kvalitetne samostojece zvucnike ili neki vrhunski sub (ne mislim na ove igracke od par tisuca kuna koji rade vise stete nego korusti), ne zna sto je kvalitetan bas.
Jednostavno ne moze se iz male kutije i 6” drivera dobiti dobar bas, to je fizika i tu nema pomoci. Deklariranih 45Hz je smijesno, pa s time se pate i daleko veci zvucnici, bilo bi korektnije napisati kolika je atenuacija na 45Hz. Kod manjih zvucnika puno je bitnije kako sviraju srednji i visoki tonovi, tranzijenti, prostor jer tu mogu postici puno.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
Dead kaže...

 Dragi barba Ajar, volija bi da završe kod tebe doma pa da nam iznosiš dojmove ako bi uopće ima vrimena za to jer bi te zvuk omađijao.

 pretpostavljam da tu još moram dodati primjerene kabele (radi socijalne distance zvučnika od najmanje 2 m) + nekakav cd/dvd/bluray player (stream me ne zanima; vinila sam nekad imao brdo i sve mi odnijelo - ostao samo sansui gramofon, bez ortofonke MC - i brdo cd-a/dvd-a/bluray-a) kao izvor zvuka (možda i slike). ali ako guta s vanjskog hdd-a, to je izvrsno. imam i diskova i glazbe (flac/mp3 320). + dodatni pak wharfedale laser 60 zvučnika iz nekih davnih vremena, u besprijekornu stanju. imam i love. da, samo da je vremena. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
blackalbum kaže...

 malo previše za nepoznati no name brand,još par 1000 kn i možeš si sastaviti puno bolje sa provjrenim brandovima

 

Fyne Audio ima kompletni R&D iz Tannoy-a, koji baš i nije nepoznati brand.

 

16 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr

Pa ako ideš na tu kombinaciju što si linkao onda si pokriven sa svim izvorima uključujući i HDD

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
online
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

Osobno shvaćam i jedne i druge oko cijene. Nekima je cijena tih zvučnika pre skupa (tu i sebe ubrajam) jer i sami nisu audio entuzijasti, jer ne vide i ne osjete tu razliku u zvuku među zvučnicima i pojačalima, dok drugi istančanijeg sluha to osjete i vide i za to će platiti zanimljive novce koji se nama drugima čine apsurdni jer iz "jeftinog" i skupog pojačala i zvučnika izlazi sličan zvuk i doživljaj .  Znam da nije tako, ali ja osobno jednostavno ne vidim (ne osjetim) takvu razliku između takvih sustava i naravno osobno neću dati toliko novaca za ozvučenje. Osobno sam bio kod ljudi koji imaju ozvučenje između 20.000-30.000 kn i ok to zvuči bez rasprave, ali jednostavno ja osobno ne bi dao te novce. Nedavno sam si uzeo DENON AVR-X1600H DAB i zvučnike ONKYO SKF-4800 i za mene sasvim dovoljno, a koštalo me je oko 6.200,00 kn sa kablovima. Naravno da će audio entuzijasti na ovu kombinaciju samo mahnuti rukom, ali meni osobno više ne treba jer sve iznad toga je meni osobno mala razlika u sluhu, a jako velika po novčaniku. Naravno, sve je stvar prioriteta i želja, te raspon novaca koje je netko voljan uložiti u ozvučenje.

Kako je kolega gore komentirao, nekome nije problem kupiti Ferrari, ali nikada ne bi dao za zvučnik 10.000 kn pa i više, jer misli da je to apsurdno, dok audiofil smatra suprotno

 

Sve je stvar osobne preference i onoga za čime "patimo" i ne pitamo za novce, a svi imamo takvu boljku, netko skuplju netko jeftiniju

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 18:49 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
tajo1960 kaže...
Pixel kaže...
Komentirati cijenu je besmisleno. Ako su zvucnici kvalitetni sigurno ce naci svoje kupce. Tko zeli dobar zvuk taj ce i platiti, tko ne zeli neka ne komrntira.
Vezano uz 5.1 i stereo, usporedba je besmislena. Vecina glazbe je snimljena dvokanalno i na stereo sustavu se postize najbolji rezultat. Ovo da je zvuk puniji na 5.1 nema veze s kvalitetom reprodukcije, pogotovo ne na sustavu u pitanju.
Kao netko tko ima vrhunski hifi i 5.1, za glazbu se uvijek koristi 2.0 sustav, a 5.1 samo za filmove i gaming. Kod dobrog hifi-a dva kanala su dovoljna i zvuk moze biti itekako 3D .

Vezano uz same zvucnike i reprodukciju bas podrucja. Tko nije poslusao kvalitetne samostojece zvucnike ili neki vrhunski sub (ne mislim na ove igracke od par tisuca kuna koji rade vise stete nego korusti), ne zna sto je kvalitetan bas.
Jednostavno ne moze se iz male kutije i 6” drivera dobiti dobar bas, to je fizika i tu nema pomoci. Deklariranih 45Hz je smijesno, pa s time se pate i daleko veci zvucnici, bilo bi korektnije napisati kolika je atenuacija na 45Hz. Kod manjih zvucnika puno je bitnije kako sviraju srednji i visoki tonovi, tranzijenti, prostor jer tu mogu postici puno.

Konačno netko tko realno poznaje problematiku i "problem" nedostatka basa u 95% ponude današnjih zvučnika   

 

Samo bas od kite crnca je dobar, tako kad ti se bas pojavi da ti oči iskoče kao ti ga je basno metnuo

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
tajo1960 kaže...

  ne baš... ali, kolega je dobro rekao - tko nije čuo kvalitetan bas u nekom okruženju - o tome može samo napamet pričati.

 

Imao sam nedavno potres od 15 sec, i kad cemo cjepidlačiti.

 

Kvalitetan bas se ne čuje, nego se osjeti.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
agramTango kaže...

Samo bas od kite crnca je dobar, tako kad ti se bas pojavi da ti oči iskoče kao ti ga je basno metnuo

 Ne čujem iznad 15.5kHz, no čujem 15Hz. Ako zvučnik reproducira tonove tek iznad 50Hz, meni to više uopće nije nikakav pišo, čak ni mlohavi azijski. Nije nešto što bi uopće svrstao kao audiofilski proizod jer meni, osobno, ne može ponuditi puninu onog što je snimljeno i što znam da bi trebao čuti, ali neću jer je cutoff tu.

12 godina
offline
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

Lipa,lipa recenzija za odlican ulaza u svijet hifia..tko voli nek izvoli,uvik bilo i ostalo!!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

"Tko nije čuo pravi bas ne može pričati.." 

 

Koja budalaština, pa tko to nije čuo "pravi" bas, barem na koncetu ili u nekom klubu/diskoteci koji imaju 50x jače ozvučenje od ovoga.

Ili, najbolje, uživo.

 

Što se cijene tiče, jasno da ljudi pričaju o cijeni, to je značajka koju svi možemo potpuno razumjeti, za razliku od nečije priče o tome kako se njega dojmio zvuk koji je čuo.

 

Ako nisi sam čuo uređaj, o čemu drugom uopće možeš diskutirati?

E, da, možda dati sugestiju da se iskuša "toe in" za bolji zvuk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

Mislim da bi ova kombinacija trebala biti puno bolja. Gubi se mrežna funkcija jebiga i za tih 1000kn što je jeftinija se teško nabavi neki network/dac al znaš da imaš dobar amp.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

I postoji greska za garanciju. U tablici pise 2 godine, a na sluzbenim stranica pise 7 godina kod ovlastenog zastupnika.

Koliko znam da je Audio Cinema Art ovlasteni zastupnik za Fyne audio

 

https://www.fyneaudio.com/warranty/

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
uuY kaže...

"Tko nije čuo pravi bas ne može pričati.." 

 

Koja budalaština, pa tko to nije čuo "pravi" bas, barem na koncetu ili u nekom klubu/diskoteci koji imaju 50x jače ozvučenje od ovoga.

Ili, najbolje, uživo.

 

Što se cijene tiče, jasno da ljudi pričaju o cijeni, to je značajka koju svi možemo potpuno razumjeti, za razliku od nečije priče o tome kako se njega dojmio zvuk koji je čuo.

 

Ako nisi sam čuo uređaj, o čemu drugom uopće možeš diskutirati?

E, da, možda dati sugestiju da se iskuša "toe in" za bolji zvuk.

Lik implicira da je čuo skuplji i bolji zvučnik, a ne nekakve igrače, nečeš ti njemu pričat kaj je bas.

Čuo ja prije koji tjedan na moru jedan dost jaki sustav, i to u više stotina navrata, zove se - grmljavina. Isto sam tako bio u Zagrebu kad je bila jedna malo jača proba ove godine - 22.03. Tolko su odvalili da je doslovno padala žbuka sa zgrada, neke starije su se i urušile.

Isto sam tako čuo sam izuzetno kvalitetan zvuk akustične bas gitare tako da sam ju čuo u - živo, bez ikakvog razglasa.

Uopće ne mogu opisat kakva je malograđanštvina mljet kak si gazda jer si čuo skupe zvučnike, a bili to zvučnici od četiri milijarde eura, opet će zvučat lošije od obične akustične gitare u živo jer će se raditi o - reprodukciji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 8:10 (MewCore).
13 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
tajo1960 kaže...

Pa ovdje i govorimo o uređajima za REPRODUKCIJU zvuka... o čemu drugom?

O doživjajima za vrijeme koncerta akustičnih instrumenata i klasike na otvorenom prostoru treba otvoriti novu grupu... onda se neće pisati o zvučnicima, negho o direktnom zvuki IZ instrumenata, ali... to nije tema ovdje ("Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije...")  

Što je zvuk bliži autentičnom iskustvu stvarne svirke nekog instrumenta to je sustav kvalitetniji.

Ako grmljavina zvuči kao grmljavina, a ne kao snimka grmljavine za mene je to dobar sustav.

Šećem jučer kvartom i mislim si wtf, pa rekli su da će padati tek pred jutro, moram požurit doma. Skinem sluške i skužim da je to dio pjesme, eo takvi me trenuci vesele. 

 

Spomenuo sam bas jer čujem kad niskih frekvencija nema. Bilo na industrial technu koji sam čuo na festivalima gdje dolaze razni timovi koji se bave isključivo slaganja razglasa za to ili akustične gitare koju je netko svirao u svom vrtu. 

Poanta nabrijavanja na audio je da nešto zvuči najbolje što može zvučati. Meni je elektronika bolje zvučala na open air festivalima gdje ekipa pumpa ne znam kolke kilowate u sve to, razbija basa u zemlji, kad doslovno u prsima osjetiti promjene tonaliteta, a opet nije tolko prodorno da moraš imati čepiće.

Ja to ne mogu imat doma, al mogu imat neki bog koji može bit zvučan na 30Hz pa sam bar malo bliže tom iskustvu. Ako zvučnik reže na 50Hz uopće nije ni blizu, čujem kako reže radilo se o death metalu gdje fali energija duple bas pedale ili o glasoviru kako niži tonovi djeluju manje prostrano te slabije rezoniraju.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
agramTango kaže...
tajo1960 kaže...

  ne baš... ali, kolega je dobro rekao - tko nije čuo kvalitetan bas u nekom okruženju - o tome može samo napamet pričati.

 

Imao sam nedavno potres od 15 sec, i kad cemo cjepidlačiti.

 

Kvalitetan bas se ne čuje, nego se osjeti.

 E, sad si na tragu :)

13 godina
offline
Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvrsni

ne znam kako zvuče ali znam da su ružni ko noć ... možda je izrada dobra, ali je dizajn totalni fail.

 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
Dead kaže...
gocc01 kaže...

Mislim da bi ova kombinacija trebala biti puno bolja. Gubi se mrežna funkcija jebiga i za tih 1000kn što je jeftinija se teško nabavi neki network/dac al znaš da imaš dobar amp.

 Ako se može još stisnit za nabavit DAC ili Network/DAC onda je odlična kombinacija.

 Topping e30 za 1090 kn u HD multimedii

https://hd-multimedia.com/trgovina/topping-e30/

 

Ili ako hoces Bluetooth+DAC uzmes Topping d50s cca 250 eura

Pitaj za naruciti u HD multimediji posto su oni zastupnici Toppinga

 

ili smsl m300 mkII DAC + BT 2000 kn
https://neutrinomobile.hr/dac-smsl-m300-mk-ii-converter-black.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 15:15 (agramTango).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Fyne Audio F500 - Inovativne tehnologije, izvr
agramTango kaže...
Dead kaže...
gocc01 kaže...

Mislim da bi ova kombinacija trebala biti puno bolja. Gubi se mrežna funkcija jebiga i za tih 1000kn što je jeftinija se teško nabavi neki network/dac al znaš da imaš dobar amp.

 Ako se može još stisnit za nabavit DAC ili Network/DAC onda je odlična kombinacija.

 Topping e30 za 1100 kn u HD multimedii

 

Eto, i još umjesto F500 uzet Opticon 2 i set je savršen 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice