Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraživati

poruka: 12
|
čitano: 5.514
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraživati".
2 godine
neaktivan
offline
Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraživati

Ovu imam, super je.

 

Možeš importirati rute, čita i zip fajlove.

 

Služi mi za izradu statistike o tripu. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 7:46 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraživati

Već godinama koristim OsmAnd uz jednokratno plaćenih 15-tak kuna (i besplatna je potpuno funkcionalna, ali sam ih htio podržati). Aplikacija je malo nepregledno prenatrpana opcijama pa se nešto teže snaći isprva, ali kad se jednom sve podesi i pohvata - radi vrhunski. Openstreetmap karte su odlične i ažurne. Samo svakih par mjeseci potjeram update. Podržava i turn-by-turn navigaciju po planinarskim i biciklističkim off-road stazama (ako bi baš netko želio to koristiti) kao i izradu vlastitih ruta ili upload postojećih. Topla preporuka za planinarenje ili biciklizam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 10:45 (Wile E.).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraživati

Ahahah, 40 baksa godišnje. How yes no? Aj da je jednokratno, pa makar i skuplje. Ovak me za šumsko-planinske rute zadovoljava maps.me a za autonav mi je sasvim dobar gmaps/here/waze trio. Sve odlično i džabe.

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraži
Ja sam dao 0kn. Imam i maps.me ali taj app nemože voditi statistiku, služi mi za auto navigaciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 9:55 (Theophilus Ruy).
14 godina
offline
Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraživati

Šta je tako posebno ovdje? posebno da bi još to extra godišnje plaćao?

 

Meni su Orux maps ili Mapy.cz top za bilo kakvu akciju u prirodi, i više od toga ne treba realno

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraži
trebao mi je app za fitness koji
1. Ima offline karte (ovo ima besplatno ali iz cachea)

2. Vodi statistiku o tripu. Koliko sam prošao, brzina, elevacija itd.

3. Nema reklama

4. Besplatno


Gaia GPS, je prvi naletio.

A prešao sam dosta fitness aplikacija, svi naplaćuju mogućnost offline karti. Ovo je idealno rješenje jer dopušta offline karte iz cache
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 11:28 (Theophilus Ruy).
15 godina
offline
Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraživati

Svako malo se netko izgubi na planini (u svijetu ali i kod nas) i umre jer ga nitko ne može naći. Triangulacija u tim slabo pokrivenim krajevima je vrlo neprecizna.

Da li ijedna od tih aplikacija ima svojstvo da tokom planinarenja šalje GPS koordinate na server? Ako osoba nestane, lakše ju je naći jer je GPS pouzdan i vrlo precizan čak i tamo gdje uopće nema signala mobitela (GPS samo očitava signal poslan sa satelita oko Zemlje).

Potreban je bar mali signal samo da pošalje info. Bilo bi dobro da se okine i kad senzori osjete trzaj npr od pada, pa odmah pošalje ekstra točku, ne čeka refresh interval.

Ne samo koordinate nego i i stanje baterije. Opcionalno info planinarima u blizini koji koriste istu app da je osoba u nevolji ako se ne miče i dugo ne stisne tipku "nisam u nevolji".

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 13:07 (Keso).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraži
Džabe, u prirodi je pokrivenost GSM signalom loša, za tako nešto ti treba PLB ili Satellite Messenger.

smartphone uz to prestaje raditi na manje od 0 stupnjeva a više od 35 stupnjeva celsiusa.

Bilo kakva aplikacija tog tipa za smartphone te samo može dovesti u zabludu da si siguran. A ustvari nisi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 18:44 (Theophilus Ruy).
15 godina
offline
Re: Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraži
Pa uzmeš onaj "tough" mobitel što ima FLIR kameru, sad se ne mogu sjetiti naziva, ali on može raditi u neljudsim uvjetima. A pokrivenost signalom je dovoljna ako može poslati sms ili manji broj bajtova podataka već je dovoljno. Ne znam kakva je situacija da li zbilja nema nikakvog signala, vjerojatno ovisi o konkretnoj planini. Čak bi bilo moguće iskoristiti bluetooth prolaznika s istom app, pa kad bilo tko od njih dođe do signala uploada podatke sviju. Znali su na Biokovu prolaznici koji se spuštaju sretati osobu za koju se kasnije ispostavilo da je izgubljena, bez vode, na kraju umrla. Čak da su se sreli gdje nema signala, njihov mob bi uploadao pozicije kad se spuste u civilizaciju. Nije skroz za baciti ideja.
Idi i radi nešto korisno!
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraži
...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 15:11 (Theophilus Ruy).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraži
Evo danas sam koristio Gaia GPS,

Išao biciklom tamo gdje Gaia GPS ne preporuča, namjerno da vidim zašto. Jer na mapi sve izgleda ok.

Ukratko morao sam nosit biciklu jednim djelom. Ali preživio sam.

Čudno da app to zna.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 15:02 (Theophilus Ruy).
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Gaia GPS - navigacija za one koji vole istraži
Nije vezano točno za ovaj app ali danas sam napravio jedan test moba naspram vanjskog gps receivera da utvrdim točnost lokacije. Mob je Sams Note 8 (exynos), a reciver prastari Tomtom wireless gps mk2 (sirfstar 3) i ostao iznenađen da to prastaro čudo skoro duplo bolje određuje lokaciju. 7.5m naspram 4.5m za tomtom. Baš ću ga na planinu/šumu prošetat da vidim kolko bolje bilježi prolazak.

Btw, ispobao Gaia premium. Doduše jogurt verziju ali app sad već ima mnogo više opcija i smisla. Stvarno je natrpan funkcijama ko nijedan drugi gps sw koji sam koristio
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 23:37 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice