Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost

poruka: 40
|
čitano: 11.208
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost".
16 godina
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost
maXcore kaže...


Chemtrails su jednostavni. Ili je tamo ili nije tamo. Po svemu sudeći je.

 tako je, odmah reci, da ne gubimo vrijeme tipkajuci se

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost
nixass kaže...
maXcore kaže...


Chemtrails su jednostavni. Ili je tamo ili nije tamo. Po svemu sudeći je.

 tako je, odmah reci, da ne gubimo vrijeme tipkajuci se

 Stvar s ljudskim mozgom je da informacije svrstava u kutijice. Ako čuješ od doktora i od narkomana istu informaciju - da je cigareta zdrava recimo, doktoru ćeš prije vjerovati , a narkomanu prije nećeš.
S tim rečenim, cigarete su svojevremeno doktori reklamirali, a ljudi su pušili...ironije :P dok se nije dokazalo da su ipak kancerogene.

Percepcija je vraljiva, formira subjektivnu stvarnost u koju vjeruješ..ona može i ne mora bit istinita u objektivnoj stvarnosti. "Think out of the box" - sudi informaciju, ne kutiju u kojoj si ju našao

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost
maXcore kaže...

Centralne banke su privatno vlasništvo. Drugim riječima papir koji nam se izdaje za novac je laž i nema stvarnu vrijednost iako >vjeruješ< da ima.
Ovo gore su činjenice koje možeš provjeriti.

 I to je vlasnik centralne banke u Hrvatskoj?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost
Visak kaže...
maXcore kaže...

Centralne banke su privatno vlasništvo. Drugim riječima papir koji nam se izdaje za novac je laž i nema stvarnu vrijednost iako >vjeruješ< da ima.
Ovo gore su činjenice koje možeš provjeriti.

 I to je vlasnik centralne banke u Hrvatskoj?

 Hrvatska narodna banka je kao što joj ime govori - narodna, drugi izvor navodi da je vlasništvo Republike Hrvatske , treči da je u vlasništvu obitelji Rothschild.
Sve tvrdnje ove su istina i laž u isto vrijeme. Spoznaja dolazi kroz mudrost, znanje kroz spoznaju. Mudrost dobiješ , znanje naučiš da potvrdiš spoznaju.

Pogledaj za sebe, možda i ja lažem..

9 godina
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost
danen kaže...

Ne bih previše ulazi u američki porezni sustav, jer ga poznajem više po čuvenju, no znam da je mnogo fleksibilniji od našeg. Kod njih je zapravo sasvim O.K. ako netko izbjegava plaćanje poreza, samo je bitno da igra po pravilima. Oni plaćaju advokatima da im ispunjavaju poreznu prijavu, a upute zauzimaju četiri metra knjiga. Neprodana roba koju prodavač daruje za sirotinju odbija se od porezne osnovice po punoj, 100% tnoj cijeni. Inače, sve je tamo puno fleksibilnije, svatko može naći svoje mjesto pod suncem. Kad sam ja bio u Americi socijalna je pomoć bila 600 dolara. No soba se iznajmljuje za 200 dolara mjesečno (ja sam je dobio za 125 dolara jer je gazdarica mislila da imam manje novaca nego što imam!), ručak vani košta manje od 4 dolara, a auto u još voznom stanju možete kupiti već za 700 dolara. Hrana je oko jedan dolar po kilogramu, pureći su batci dvostruko jeftiniji od toga. Normalni raspon cijena za istu robu u trgovinama je 1:5. Košulja stoji od 2 do 20 dolara. Stoga sve što se piše o teškom siromaštvu u SAD ne stoji. Više je to stvar psihološka, jer svatko vidi da je netko bogatiji, mnogo bogatiji od njega pa se onda pita zašto i on nije takav. Usto je to zemlja izrazito društveno dinamična. Preko noći se možeš obogatiti, ali isto tako i upropastiti. Inače sam s postoktorskom stipendijom, 1600 dolara mjesečno (koja odgovara činovovničkoj ili učiteljskoj plaći) uspio plaćati najam i režije za stan od 120 kvadrata, sve troškove moje četveročlane obitelji i još sam uspio dosta uštedjeti. Sedam godina stari auto kupio sam od jednog Japanca za 1200 dolara, a pride sam od njega dobio televizor, videorekorder te stol sa stolicama. Kad sam odlazio, auto sam prodao za 1100 dolara, a namještaj sam naprosto izbacio na ulicu i oglasio "yard sale" dok ga netko nije kupio. Eto, tako se u Americi živi, vrlo fleksibilno. 

 Iznio si tvrdnju da se davanjem novca u dobrotvorne svrhe moze profitirati jer se odbija od poreza te sam tražio pojasnjenje jer mi je to nelogicno. A "izbjegavanje placanja poreza po pravilima" je svugdje dozvoljeno jer je, kako i kazes, "po pravilima".

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost
maXcore kaže...
Visak kaže...
maXcore kaže...

Centralne banke su privatno vlasništvo. Drugim riječima papir koji nam se izdaje za novac je laž i nema stvarnu vrijednost iako >vjeruješ< da ima.
Ovo gore su činjenice koje možeš provjeriti.

 I to je vlasnik centralne banke u Hrvatskoj?

 Hrvatska narodna banka je kao što joj ime govori - narodna, drugi izvor navodi da je vlasništvo Republike Hrvatske , treči da je u vlasništvu obitelji Rothschild.
Sve tvrdnje ove su istina i laž u isto vrijeme. Spoznaja dolazi kroz mudrost, znanje kroz spoznaju. Mudrost dobiješ , znanje naučiš da potvrdiš spoznaju.

Pogledaj za sebe, možda i ja lažem..

 Napisao si da su to činjenice koje se mogu provjeriti, pa te molim da podijeliš s nama dokaze za tvrdnju da je HNB u privatnom vlasništvu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost

To je dio u koji se moraš sam uvjerit ili razuvjerit.

8 godina
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost

Umbel se veže za moje iskustvo življenja u SAD, pa pita o cijeni purećih bataka. (Napominjem da to govorim iz perspektive mog boravka tamo prije 25 godina, no ne vjerujem da se što u binom promijenilo, jer se mentalitet naroda ne mijenja lako.) Dakle, tamo cijena nije određena proizvodnim troškom, nego zaradom prodavača. Pureći batci (turkey drums) su jefiniti zato što se tamo sendviči rade ili od tunjevine ili od bijelog purećeg mesa. Dakle, ostatak pure je klaonički otpad, nemoguće ga je prodati, pa se onda ide s cijenom nisko koliko se god može ići. Dakle, pureći batci su 0,25 dolara po funti, no krmenadli su deset puta skuplji - 2,4 dolara po funti. Jednom su prodavali vreće po 10 funti krumpira jefitinije od vreća tog istog krumipra (od istog proizvođača) od 5 funti. Razlog? Dolazila je nova roba, pa se stare trebalo riješiti. Kad se roba ne može prodati, ili se trgovina zatvara (što se često događa, jer se seli na drugo mjesto) onda se sva roba iznosi na ulicu i prodaje budzašto. Tako sam kupio galon jabučnog soka za samo jedan dolar. Ako je konzerva ulubljena odmah joj cijena pada na pola. Nakon Božića kupovao sam Djeda Mraza od čokolade za samo 10 centi dok mu je  cijena pred Božić bila 2 dolara. (Meni to nije činilo razliku jer sam htio pokazati svojoj obitelji, koja je dolazila u veljači, kako izgleda američki Božić). Dakle, sve je u Americi fleksibilno, čovjek ima mnogo veću širinu izbora, pa mu je onda lakše da se u životu snađe. Možeš štedjeti na svemu i luksuzirati na svemu. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost
maXcore kaže...

To je dio u koji se moraš sam uvjerit ili razuvjerit.

 Dakle pričaš gluposti, tobože je provjerljivo, ali ti nemaš pojma kako bi provjerio. Odnosno imaš, ali nećeš reći, zar ne? Dječja posla.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Gates odbio biti Trumpov savjetnik za znanost
Tim nacinom razmisljanja mozemo zakljuciti da je cijena lubenice u HR 1kn/kg, iako je jucer bila u Interspru 17,99/kg, jednako kao i najam stana od 30m2 da je 100€, ali u Gunji.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice