GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

poruka: 18
|
čitano: 8.398
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom".
8 godina
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Nema smisla osim ako se ne bude prodavala jako jeftino

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

naravno, jer to je lowend (20/30.. dok 40 već može zadovoljiti lakši gaming..), besmisleno je na slab gpu i 64bita stavljati bržu memoriju.. samo raste potrošnja (i cijena). Tako da ovo ima daleko više smisla nego obrnuto (što također proizvođači rade, jer ''brojke'' prodaju robu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Jedino ako je taj netko na veoma uskom budžetu da ne može uzet ryzen apu ili ako mu treba high end cpu a za grafu svedno, to su jedine 2 situacije gdje bi se mogla prodavati

8 godina
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Treba cijenu prvo sačekati

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

-razmišljaš o 'svojim' potrebama.. drugi možda uopće ne traže za gaming.. to je jednostavno lowend, hoće li netko koristiti integrušu (intel, amd..) ili ovako.. dok serija x40 često zadire u x50-gtx pa je proizvođači ne žele u prodaji.. sami sebi bi rezali zaradu. Ovako samo popunjavaju slobodnu nišu na tržištu, 300-500kn kod nas..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Nitko nije spominjao gaming niti moje potrebe, rekao sam jedine 2 situacije gdje bi se mogle prodavati mada je samo ova druga vjerojatna, kada zbrojiš cijenu te grafe i neki cpu doći ćeš do cijene r3 2200g koji će razbiti tu kombinaciju, jedini bi tu problem bio cijene matičnih za ryzene ali i dalje... Znači jedino nekome kome ne treba grafa a treba high end cpu ili za baš jako nizak budžet 

16 godina
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Ha dobro, ali kolko ja znam GT1030 postoji već godinu dana i autor je trebao objasniti razloge postojanja ovih kartica i reći dali su one dobar nadomjestak i zamjena APUima. 
Dakle, ima li ova kartica bolje performanse od R7 grafike u AMD, i HD Graphics 630 u intel procesorima, a ako je u pitanju nabava za stare procesore, koliko je 
ovaj apu napredak u odnosu na npr. nvidijin još uvijek u dućanima zastupljen gt 730 sa GDDR3 ili koknurentan
R5 230... dakle vidimo ovdje iz nekog razloga još uvijek vlada ponuda kartica iz davno zabravljenih generacija gpu-ova.
Pa bi bilo zanimljivo vidjeti što nudi ova, za koji novac u odnosu na njih? Za gaming sa nekim ozbiljnim 3d-om sigurno nije, 
ali, kako ne troši ništa značajno struje, pa netreba komplikacija pronalaska dodatnog priključka napajanja u uredskim strojevima htpc-ima ili 
bareboneima, valjalo bi vidjeti što uopće pruža takva klasa grafike? Ono npr. dali može hardverski ubrzavati dekodiranje HEVC naslova?



http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom
Pa nudi upravo to da starijim računalima omogući gledanje video formata 1080p ili 4K rezolucije. Drugi razlog ja ne vidim.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

I dodatna potrošnja od 30W nije posve beznačajna. Ryzen 2200G je zakon što se low-end grafike tiče. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Evo, recimo, meni bi sjela ko budali samar! Imam Hp 400G2.5 SFF koji ima integriranu VGA i DP. Ja na tv nemam ni VGA ni DP, nego HDMI. To racunalu upravo konfiguriram za HTPC i traba mi HDMI izlaz. 

BTW, ne mogu koristiti DP na HDMI jer su  HP go*nari nesto zahebali i znaju da imaju bug u firmwareu, ali ih chuna ne boli dovoljno jako da bi taj bug ispravili...

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom
Bacelj kaže...

Evo, recimo, meni bi sjela ko budali samar! Imam Hp 400G2.5 SFF koji ima integriranu VGA i DP. Ja na tv nemam ni VGA ni DP, nego HDMI. To racunalu upravo konfiguriram za HTPC i traba mi HDMI izlaz. 

BTW, ne mogu koristiti DP na HDMI jer su  HP go*nari nesto zahebali i znaju da imaju bug u firmwareu, ali ih chuna ne boli dovoljno jako da bi taj bug ispravili...

 Pa to je najlakše s vga2hdmi adapterom. link

12 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Thx na savjetu! Ovo mi se cini ok, iako imao onda koji kabel vise. Jel zvuk stvarno radi ili samo pise da radi?

HAKOSUKA
15 godina
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Imam takav isti. Radi odlično i zvuk, slika, sve... Koristim ga na dva laptopa s potpuno različitim rezolucijama (Acer Aspire Happy i Compaq V5000) koje uz pomoć tog adaptera spajam s eksternim monitorima i televizorima. Napaja se preko usb kabla.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom
nkdz kaže...

I dodatna potrošnja od 30W nije posve beznačajna. Ryzen 2200G je zakon što se low-end grafike tiče. 

 to je točno, ali vrijedi ako slažeš konfu od starta

ako već imaš neku kantu i treba ti samo grafa, onda je ovo ok

 

primjerice, meni klinke imaju u svom kompu g4560 na mini itx ploči i ova 1030 je oko 2-3 puta jača od integrirane, što je čini solidnim upgrejdom za nekih 600 kuna

e sad, druga je stvar što je njima zasad i integrirana dosta, a ako ću već nešto uzimati onda će to biti 1050ti itx pa sam duže miran nego sa 1030

16 godina
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom
picajzla0707 kaže...
nkdz kaže...

I dodatna potrošnja od 30W nije posve beznačajna. Ryzen 2200G je zakon što se low-end grafike tiče. 

 to je točno, ali vrijedi ako slažeš konfu od starta

ako već imaš neku kantu i treba ti samo grafa, onda je ovo ok

 

primjerice, meni klinke imaju u svom kompu g4560 na mini itx ploči i ova 1030 je oko 2-3 puta jača od integrirane, što je čini solidnim upgrejdom za nekih 600 kuna

e sad, druga je stvar što je njima zasad i integrirana dosta, a ako ću već nešto uzimati onda će to biti 1050ti itx pa sam duže miran nego sa 1030

 Pa to je ono što fali članku. Objašnjenje zašto se to nudi, i potom primjeri upotrebe. Bez nas forumaša, članak odvaljen lijevom cipalom iz fotelje bi više odgovarao 
izdavaštvu ranga 24sata ili glorija. Problem je što je ta grafika na ponudi VEĆ GODINU DANA(doduše inicijalno sa gddr5), a autor je doslovno kao ispao iz glorije pa objašnjava i čudi se 
odakle je sad ddr4 i kako "radi na nižoj frekvenciji". 1050ti je već značajno viša klasa, ali slažem se da je bolja ideja ako se netko može protegnuti, jer
ovo je (barem kod nas) bezobrazno skupo:
https://www.nabava.net/graficke-kartice__150/msi-graficka-kartica-nvidia-geforce-gt-1030-2gb-ddr5-hdmi__43202751
To je novac za koji se doista u oglasima može kupiti 1050 ili RX460

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 23:22 (overhaul).
14 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom
nkdz kaže...
Bacelj kaže...

Evo, recimo, meni bi sjela ko budali samar! Imam Hp 400G2.5 SFF koji ima integriranu VGA i DP. Ja na tv nemam ni VGA ni DP, nego HDMI. To racunalu upravo konfiguriram za HTPC i traba mi HDMI izlaz. 

BTW, ne mogu koristiti DP na HDMI jer su  HP go*nari nesto zahebali i znaju da imaju bug u firmwareu, ali ih chuna ne boli dovoljno jako da bi taj bug ispravili...

 Pa to je najlakše s vga2hdmi adapterom. link

Kad bih slagao HTPC ipak bih išao na low-end grafu, primarno zbog veće kvalitete (i streamanja, DD, DTS, surround) zvuka, a i pitanja oko dekodiranja videa. Naravno, ako to ne igra ulogu, ovo je solidno i jeftino rješenje.

15 godina
offline
GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: GeForce GT 1030 i sa DDR4 memorijom

Nisam sigurna da R7 250 podržava dekodiranje HEVC-a.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice