Google Meet postaje besplatan za sve

poruka: 24
|
čitano: 7.468
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Meet postaje besplatan za sve".
15 godina
offline
Google Meet postaje besplatan za sve

Bio bi ozbiljna konkurencija kada bi imali kvalitetu, prvenstveno zvuka. Dok god usluga radi kao žmigavac (radi-neradi-radi-neradi) nije nikakva a kamoli ozbiljna konkurencija Zoomu.

Kad naprave aplikaciju kako treba, onda bi mogli to postati. Ni Skype nije mogao napraviti poštenu kvalitetu zvuka, ni blizu Zoomovoj kvaliteti. Očito su ovi Zoom-ovci nešto smislili da na internetskoj vezi koja po prirodi nije garantirana i uvijek stabilna, naprave kvalitetan i stabilan zvuk.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Keso kaže...

Bio bi ozbiljna konkurencija kada bi imali kvalitetu, prvenstveno zvuka. Dok god usluga radi kao žmigavac (radi-neradi-radi-neradi) nije nikakva a kamoli ozbiljna konkurencija Zoomu.

Kad naprave aplikaciju kako treba, onda bi mogli to postati. Ni Skype nije mogao napraviti poštenu kvalitetu zvuka, ni blizu Zoomovoj kvaliteti. Očito su ovi Zoom-ovci nešto smislili da na internetskoj vezi koja po prirodi nije garantirana i uvijek stabilna, naprave kvalitetan i stabilan zvuk.

 Danas sam odradio dugi sastanak putem zoom-a i cijelo vrijeme je zvuk bio kvalitetan. Problem je bio jedan sudionik s mobitelom, ali mimo toga, sve je teklo kao podmazano.

 

Meet: kakva je to vijest - omogućit će za nekoliko tjedana. Koga je briga. Trebali su to već omogućiti.

 

 

10 godina
offline
Google Meet postaje besplatan za sve

Ima poslovica za takve koji tek sada ili za par tjedana ce omoguciti tu uslugu: "Prosla baka s kolacima!" :-)

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Ništa zato, ionako će ga gugl zamjenit s tri nove aplikacije za god-dvije...
Halo Bing! Kako bratac?
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Hornet_93 kaže...
Ništa zato, ionako će ga gugl zamjenit s tri nove aplikacije za god-dvije...

 Čudi me najviše od svega kako je google uspio zeznuti da na androidu nije mogao napraviti messenger aplikaciju kao iMessage na iOSu koju bi svi android korisnici koristili. Imali su sve uvjete u početku, međutim, stalno su mijenjali aplikacije i nikad ništa od njih, pa mi tako i ovo isto tako smrdi da će za godinu dve postati nešto drugo

Stoja
13 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Stoja kaže...
Hornet_93 kaže...
Ništa zato, ionako će ga gugl zamjenit s tri nove aplikacije za god-dvije...

 Čudi me najviše od svega kako je google uspio zeznuti da na androidu nije mogao napraviti messenger aplikaciju kao iMessage na iOSu koju bi svi android korisnici koristili. Imali su sve uvjete u početku, međutim, stalno su mijenjali aplikacije i nikad ništa od njih, pa mi tako i ovo isto tako smrdi da će za godinu dve postati nešto drugo

To je trebao biti Hangouts, ali ne znam gdje je zapelo. Po meni, najveći problem bio je u tome što je za korištenje istog trebao Google račun umjesto da se koristio broj mobitela. Budući da većina ljudi nije koristila Hangouts kao dio Google-ovih usluga, ta ideja nikada nije zaživjela. Da se koristio broj mobitela, sigurno bi aplikacija postala jedna od najkorištenijih. Čak su u jednoj verziji Androida zamijenili SMS s Hangouts aplikacijom.

12 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Od sve sile inženjera i talenata koje su pograbili, imam osjećaj da svaki od njih misli da ima next big thing ideju i onda pokušava to pogurat na silu.
A šefovi ladaju jajca jer para ide kako god okreneš..
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Meet postaje besplatan za sve

videkonferencije su iznimno poučne: vidi se tko pokazuje srednji prst, tko plazi jezik, tko je prdnuo, tko kopa nos, komu mačka sjedi na glavi ... sve. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Ajar kaže...

videkonferencije su iznimno poučne: vidi se tko pokazuje srednji prst, tko plazi jezik, tko je prdnuo, tko kopa nos, komu mačka sjedi na glavi ... sve. 

 Samo kaj ne možeš nikome držati rogove 

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Krenuo je Google sa RCSom u svojoj msngr app. Negdje vec i radi, kod nas još ne.
13 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Umbel kaže...
Krenuo je Google sa RCSom u svojoj msngr app. Negdje vec i radi, kod nas još ne.

Pa krenuo je, ali to još uvijek nije ono što tražimo i želimo. Recimo, trenutno RCS nije enkriptiran, dok iMessage je.

8 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Marko :D kaže...
Umbel kaže...
Krenuo je Google sa RCSom u svojoj msngr app. Negdje vec i radi, kod nas još ne.

Pa krenuo je, ali to još uvijek nije ono što tražimo i želimo. Recimo, trenutno RCS nije enkriptiran, dok iMessage je.

 Je, ali nije E2E, i pitanje je hoce li i biti.

15 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Keso kaže...

Bio bi ozbiljna konkurencija kada bi imali kvalitetu, prvenstveno zvuka. Dok god usluga radi kao žmigavac (radi-neradi-radi-neradi) nije nikakva a kamoli ozbiljna konkurencija Zoomu.

Kad naprave aplikaciju kako treba, onda bi mogli to postati. Ni Skype nije mogao napraviti poštenu kvalitetu zvuka, ni blizu Zoomovoj kvaliteti. Očito su ovi Zoom-ovci nešto smislili da na internetskoj vezi koja po prirodi nije garantirana i uvijek stabilna, naprave kvalitetan i stabilan zvuk.

Juče je Zoom pao kao kad streseš krušku. Ako mu te vijesti budu udarne iz sedmice u sedmicu onda bi mogli nekako brzo ključ u bravu, ali čisto sumnjam da će ih to pokolebati. Ova situacija vinut će kompaniju u nebesa.
A ja sam već govorio o Zoom jer su ga bivši zaposlenici Cisca osnovali jer tamo valjda nisu imali odriješene ruke.

A što se tiče Skype pa to čudo radi na 14.400 bps modemu, samo je ugušen (prije SARS-CoV-2 Virusa) WhatsApp-ovima, Viberovima i sl. pa je sada na glasu kao "nešto staro i što se nekada koristilo". Ali kada bi ih poredao ovako za profi uporabu išli bi ovim redom:
Cisco WebEx zatim Neka od MS verzije Skype (Lynnc ili Skype for Bussines ne znam ni kako se zove sad) pa onda Zoom.
 

Marko :D kaže...
Stoja kaže...
Hornet_93 kaže...
Ništa zato, ionako će ga gugl zamjenit s tri nove aplikacije za god-dvije...

 Čudi me najviše od svega kako je google uspio zeznuti da na androidu nije mogao napraviti messenger aplikaciju kao iMessage na iOSu koju bi svi android korisnici koristili. Imali su sve uvjete u početku, međutim, stalno su mijenjali aplikacije i nikad ništa od njih, pa mi tako i ovo isto tako smrdi da će za godinu dve postati nešto drugo

To je trebao biti Hangouts, ali ne znam gdje je zapelo. Po meni, najveći problem bio je u tome što je za korištenje istog trebao Google račun umjesto da se koristio broj mobitela. Budući da većina ljudi nije koristila Hangouts kao dio Google-ovih usluga, ta ideja nikada nije zaživjela. Da se koristio broj mobitela, sigurno bi aplikacija postala jedna od najkorištenijih. Čak su u jednoj verziji Androida zamijenili SMS s Hangouts aplikacijom.

Eh je li ti sad jasno zašto mrzim Google. Nije to sada mržnja ona prava kada se nešto ne baš mrzi, nego ono non-šalantno kompanija za koju si nekada sanjaoda dobiješ majicu običnu sa njihovim logom, sada je prerasla u nešto za što ne želiš biti ovisan (a svi smo ovisno o Googleov tražilici i Googleovom Youtubeu te eventualno Androidom ako nemamo iOS).
MS je manje transparentan od Googla ali ni MS neću oprostiti preko noći gašenje WLM-a. (Hint: Windows Live messenger).

13 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve

Moram priznati da mi i dalje nije baš jasno. Ako sam dobro skužio, ne voliš Google jer;

a) rade odlične proizvode (ako te prave ovisnima, znači da su dobri)

b) izrada novih proizvoda i gašenje istih ukoliko nisu korišteni (eksperimentiranje)

 

Ne znam, meni je to sve plus.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 23:37 (Marko :D).
12 godina
offline
Google Meet postaje besplatan za sve

u mojim očima ovisnot o proizvodu nije plus, već put za monopol, političke igre i gušenje slobode govora (npr icke, ne vjerujem njemu ni njegovoj doktrini, ali nek čovjek priča ako mu je do priče) koji su smrt za bilo koju granu industrije.

yt nema konkurencije. ubacuju oglase svake 2 minute. koma živa. pretplata je za moje potrebe i želje je prevelikih 72kn, pored netflixa koji traži isto toliko, a o kojem razmišljam da ih otpilim zbog kočenja kvaliteta streama, a za cijenu nisu ni zucnuli da će smanjit - to je jednostavno previše. gdje je još mobilna telefonija i kućni net. dolazim do cifre od 100 eura mjesečno za te gluposti koje mi osim kućnog neta i bona za mobitel realno nikako ne trebaju.

 

volio bih da je još jedan igrač koji konkurira yt pa neka cijenu pretplate smanje na 40-50 i opet su napravili puno.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Envy kaže...
 Ali kada bi ih poredao ovako za profi uporabu išli bi ovim redom:

Cisco WebEx

 Webex je super s tim da moraš reći sugovornicima da skinu aplikaciju ili ugrade ekstenziju u browser. Vjerovao ili ne, neki to ne žele i protestiraju, pa će radije koristiti Meet ili Jitsi jer ne moraju ništa instalirati i mogu koristiti samo browser.

4 godine
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Marko :D kaže...

Moram priznati da mi i dalje nije baš jasno. Ako sam dobro skužio, ne voliš Google jer;

a) rade odlične proizvode (ako te prave ovisnima, znači da su dobri)

b) izrada novih proizvoda i gašenje istih ukoliko nisu korišteni (eksperimentiranje)

 

Ne znam, meni je to sve plus.

 a) Neki proizvodi su im super ali toliko dominiraju da to jednostavno nije zdravo.

 b) Kada je u pitanju videpoziv, tu su potpuno izgubljeni. Sada navodno okupljaju ekipu da sve što imaju pospreme u jednu aplikaciju. I opet ću ih izbjegavati jer ne nežlim koristiti baš sve njihovo. Nije zdravo.

15 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Marko :D kaže...

Moram priznati da mi i dalje nije baš jasno. Ako sam dobro skužio, ne voliš Google jer;

a) rade odlične proizvode (ako te prave ovisnima, znači da su dobri)

b) izrada novih proizvoda i gašenje istih ukoliko nisu korišteni (eksperimentiranje)

 

Ne znam, meni je to sve plus.

Ja te inače smatram pametnim forumašima pa ne znam je li trolaš ili ne?

a) Chromirani Edge pisao sam zašto mi je + naspram Googlovog. Prije svega imaš ga Out of The Box u sistemu. I sa druge strane prodao sam sada već trocifren broj računara i mogu ti reći da je njih nekih 70% imalo 4-8GB memorije. (stariji Lenovo T laptopi), tako da mi priča o dvokanalnom 2 keksa po 16 GB memorije ne drži vodu u širokom puku (mi smo izuzetci ovdje na forumu). Čak i oni koji su imali 8 GB memorije puno tabova znalo je sistem baciti na 7,1 GB zauzeća. Mana Edgea (ne znam jesu li to popravili) jeste da se ne može središnji baner za Bing (koji užasno ali baš užasno loš) ne može ukloniti.
Ovisnost o YouTube gdje mi na tabletu pita non stop i ja mu do sada jedno 900 puta rekao "ne, nežim probno razdobllje", "ne, ne želim YouTube Kids" nije ni malo dobra. I to nije ovisnost to je "nužno zlo". DObro, to je slučaj kod Tableta i telefona na Chromiumu uBlock Origin to sređuje kao singerica.

b) Koristio sam ja G+ i još 200 ljudi (naspram FB-a gdje imam 2000+ ljudi) koji su koristili pravi potencijal te mreže. Imali smo kao svoju malu grupicu ljudi i bilo nam je top do Google nje stavio ključ u bravu. Pola od tih ljudi morao sam objasniti ljudima kako se prave Liste Prijatelja u fb-u, pola od njih odustalo. itd itd. Sad ih imam jedino kao Kontakt u telefonu.
 

zelenapaprika kaže...
Envy kaže...
 Ali kada bi ih poredao ovako za profi uporabu išli bi ovim redom:

Cisco WebEx

 Webex je super s tim da moraš reći sugovornicima da skinu aplikaciju ili ugrade ekstenziju u browser. Vjerovao ili ne, neki to ne žele i protestiraju, pa će radije koristiti Meet ili Jitsi jer ne moraju ništa instalirati i mogu koristiti samo browser.

Riječ je o vjeovao ili ne grupi od 6.000 ljudi sa područja HR i BiH, i oni koji imaju računare ima da instaliraju aplikaciju jer ako ima ja tako kažem tako će i biti (bolja Aplikacija nego extenzija (po meni), tako da mi je i Zoom instaliran kao aplikacija). Od tih 6k ljudi njih 90% koristi mobilnu aplikaciju tj. na telefonima i tabletima i tu moram priznati ne znam kako se WebEx ponaša.
Tako kada smo dobili zabranu putovanja probali su sve (zapravo drugi ljudi dok im nisam ja malo "očitao bukvicu") i taj Jitsi Meet, te Free Conferencion Call (FCC) ili kako se već zove nisu ni sjena Zoom-a.

4 godine
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Envy kaže...

Riječ je o vjeovao ili ne grupi od 6.000 ljudi sa područja HR i BiH, i oni koji imaju računare ima da instaliraju aplikaciju jer ako ima ja tako kažem tako će i biti (bolja Aplikacija nego extenzija (po meni), tako da mi je i Zoom instaliran kao aplikacija). Od tih 6k ljudi njih 90% koristi mobilnu aplikaciju tj. na telefonima i tabletima i tu moram priznati ne znam kako se WebEx ponaša.
Tako kada smo dobili zabranu putovanja probali su sve (zapravo drugi ljudi dok im nisam ja malo "očitao bukvicu") i taj Jitsi Meet, te Free Conferencion Call (FCC) ili kako se već zove nisu ni sjena Zoom-a.

 Ovi moji ne žele instalirati dodatne aplikacije. Takvi su. :-)

8 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Ti nisi frajer ko on da bude kako ti kažeš.
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Umbel kaže...
Ti nisi frajer ko on da bude kako ti kažeš.

 Nisam. :-) On je tamo car, bog, šerif, kalif... :-)

15 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
zelenapaprika kaže...
Umbel kaže...
Ti nisi frajer ko on da bude kako ti kažeš.

 Nisam. :-) On je tamo car, bog, šerif, kalif... :-)

Doks sam imao Pentium II Deschutes i kada sam se vraćao kući iz srednje škole susjedi su mahali sa palmama u rukama i govorili mi: "Ave cezare, dok svi vozimo CPU kaldrmom od 66MHz sabirnicom ti si ga vozio na autoputu od 100MHz"

Šala mala, moj savjet je poslušala ova grupa ljudi (nakon isporbavanja Jitsi i FCC) i sada im je već mjesec dana (neki, buduči da ima puno starijih ljudi) trebalo da se uštele. Još uvijek imamo problema sa starijim Androd 4.x.x sustavom gdje ne može Zoom niti gore spomenute aplikacije.
Tako da je inertnost učinila svoje i ostajemo svi na plaćenom Zoomu a mene lagano "šutaju" i donose odluke bez konsultovanja sa strukom (poznato a?) tako da sam i ja tu, iako volonter, počeo da gubim volju za pomaganje ljudima.

Prekjuče baš slušajući (pogasili smo svi kamere jer je kao što rekoh Zoom imao nekih svojih problema) jednu konferenciju ismijao se jednoj starijoj gospođi koja govori "joj glava me od ovoga zaboli"

Inače da se vratimo na pravu temu: Je li ima netko iskustva sa Google Meet da podjeli ovdje sa nama? Bio bih mu jako zahvalan.

4 godine
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Envy kaže...


Inače da se vratimo na pravu temu: Je li ima netko iskustva sa Google Meet da podjeli ovdje sa nama? Bio bih mu jako zahvalan.

 Imam. Ograničenog, ali imam. Od 8.5. je besplatan, pa ga možeš isprobati ako imaš google account. Iskustvo? Ništa posebno. Vrlo skromno sučelje, taman da se imaš kontrolu nad situacijom. Možeš šerati ekran. Slika ovisi o kameri sugovornika (kao i uvijek) ali je često i SD slika ok jer slušaš što ti netko govori, a ne gledaš namještaj u stanu. :-) Zvuk isto ok.

13 godina
offline
Re: Google Meet postaje besplatan za sve
Envy kaže...

Ja te inače smatram pametnim forumašima pa ne znam je li trolaš ili ne?

a) Chromirani Edge pisao sam zašto mi je + naspram Googlovog. Prije svega imaš ga Out of The Box u sistemu. 

Idemo redom (opet);

 

Meni to što je nešto out of the box na sustavu ne ispada kao neka prednost. Sjeti se Internet Explorera; konkurencija je bila miljama daleko dok je on imao tek neke osnovne funkcije i bio spor.

Envy kaže...

Čak i oni koji su imali 8 GB memorije puno tabova znalo je sistem baciti na 7,1 GB zauzeća. Mana Edgea (ne znam jesu li to popravili) jeste da se ne može središnji baner za Bing (koji užasno ali baš užasno loš) ne može ukloniti.
Ovisnost o YouTube gdje mi na tabletu pita non stop i ja mu do sada jedno 900 puta rekao "ne, nežim probno razdobllje", "ne, ne želim YouTube Kids" nije ni malo dobra. I to nije ovisnost to je "nužno zlo". DObro, to je slučaj kod Tableta i telefona na Chromiumu uBlock Origin to sređuje kao singerica.

Ne razumijem; hoćeš reći da je Chrome uzrokovao ogromno zauzeće od tih 8 GB RAM-a? Ne znam. Meni nije nikada, ni na jednom računalu. Konkretno, najviše što mi je Chrome koristio RAM-a bilo je oko 1,5 GB.

 

Edge ima malo više mana od tog bannera. Nemogućnost promijene tražilice u novoj kartici bez instaliranja ekstenzija trećih strana; umjesto lokalne stranice za novu karticu, učitava se MSN. Sigurnosne značajke (SmartScreen), koliko dobre, toliko i loše.

 

Što se YouTubea tiče, Vanced.

Envy kaže...

b) Koristio sam ja G+ i još 200 ljudi (naspram FB-a gdje imam 2000+ ljudi) koji su koristili pravi potencijal te mreže. Imali smo kao svoju malu grupicu ljudi i bilo nam je top do Google nje stavio ključ u bravu. Pola od tih ljudi morao sam objasniti ljudima kako se prave Liste Prijatelja u fb-u, pola od njih odustalo. itd itd. Sad ih imam jedino kao Kontakt u telefonu.

Iskreno, ja sam mrzio tu društvenu mrežu. Svaki puta kada napravim Google račun, nikako je se riješiti. Meni je, iskreno, nekako drago što su je ugasili i za to Google-u dajem 👍. Nadam se da ti je jasno kako se ne isplati držati cijelu društvenu mrežu koju je koristilo izrazito malo ljudi, a da ne spomenem kako je imala i sigurnosnih problema.

 

Štoviše, čak ni ne mogu vjerovati da netko plače za tom društvenom mrežom. Svašta! 😄

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 9:56 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice