Hakiran British Airways, ukradeni podaci o kartica

poruka: 4
|
čitano: 1.960
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiran British Airways, ukradeni podaci o kartica".
15 godina
offline
Hakiran British Airways, ukradeni podaci o kartica

Jel ima neko da u bazi još uvijek ima plain-text passworde, brojeve kreditnih kartica, emailove? Enkripcija je danas zbilja jednostavna. Samo se ključ ne smije držati skupa s podacima, to je kao da PIN napišeš na bankovnu karticu.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hakiran British Airways, ukradeni podaci o kar

Algoritmi za enkripciju se probijaju, ključevi se bruteforcaju, ljudi su predvidljivi, a sys enumeration je majka svega

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Hakiran British Airways, ukradeni podaci o kar
Mr.ddevil kaže...

Algoritmi za enkripciju se probijaju, ključevi se bruteforcaju, ljudi su predvidljivi, a sys enumeration je majka svega

Ti vjerojatno ne zaključavaš vrata ni stana ni auta, pošto se jel, brave obijaju :)

Koliko znam RSA do danas nije probijen. Brute force na ključevima od 20+ znakova trajao bi više od starosti svemira. Tako da je to puno sigurnije od ključeva protuprovalnih vrata. Samo što vlasnici IT sustava ne inzistiraju na enkripciji, i ostavljaju te podatke bjelodano na tanjuru servirano onom tko god naiđe. Pa i zaposlenici pročitaju plain-text password i vrlo vjerojatno se isti password koristi na više servisa tog čovjeka, recimo, emaila. Pa s emailom dođeš do ostalih servisa, paypal-a recimo ili drugih financijskih.

6 godina
offline
Re: Hakiran British Airways, ukradeni podaci o kar
Moje dvije tvrdnje prate treću, a to je da su ljudi predvidljivi, četvrta kaže enumeracija, koji ce to zaposlenik zapamtiti 20+ znakova, on ce taj podatak negdje spremiti, gdje, vrlo vjerojatno u mapu my documents/key/ , ENUMERACIJA je bitna stavka, autoi se sam zaključava, vrata od stana mi zaključa raspberry kada vidi da sam izašao iz njega
Trust nobody, become the best !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice