Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida

poruka: 9
|
čitano: 2.820
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida".
16 godina
offline
Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida

Hvala, zanimljivo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida

Koliko bi ovo korisno bilo u buducnosti na marsu?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida
Renesis kaže...

Koliko bi ovo korisno bilo u buducnosti na marsu?

 

Pa, sunčeve svjetlosti ima (iako slabije nego na Zemlji), H2O izgleda da postoji u debelim naslagama leda, CO2 ima (suhi led), gorivi produkti ovih reakcija sigurno ne bi bili nepotrebni.

 

Intrignanto!

15 godina
offline
Re: Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida
U dalekoj Zemljinoj prošlosti, nije bilo dovoljno co2 i toplina Sunca se nije zadržavala na Zemlji. Zemlja se obavila snijegom i ledem debelim kilometrima. Bjelina je dodatno odbijala sunčevu toplinu i ubrzavala hlađenje. Cijela Zemlja bila je ledena lopta, kugla leda. Bez nade da će se ikad taj led rastopiti. Trebalo je oko 100 000 godina da vulkani probiju debeli led, ispuste velike količine co2 u atmosferu i spase planet od vječnog ledenog zagrljaja.
Zato dobro pazite, postoji optimalna količina co2. Ako ga ima premalo, mrtvi smo. Isto ako ga ima previše. Osjetljivo je to i pitanje je znamo li sve posljedice dobro predvidjeti. Mogli bi sami sebe uništiti puštanjem nečeg što do kraja izjede co2.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida

znači, oni koji dolaze u tramvaj smrditi k'o kuga zapravo hrane bakterije za proizvodnju butanola? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida

Glavna smrdiljiva komponenta znoja (srmdljivih nogu) je maslačna kiselina. Inače, to je ekološki prihvatljiv smrad jer se maslačna kiselina biokemijski praktički ne razlikuje od octene kiseline. Može se čak jesti - ako se, jasno, razrijedi na primjerenu koncentraciju. Osjetio sam njezin miris u nekoj kineskoj hrani. Što ćeš, što nekom smrdi, drugom miriši. 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida

Na koji način će ovo reducirati CO2 u zraku ako taj butanol koristimo kao gorivo pri čemu se taj isti CO2 vraća u zrak?

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida
danen kaže...

Glavna smrdiljiva komponenta znoja (srmdljivih nogu) je maslačna kiselina. Inače, to je ekološki prihvatljiv smrad jer se maslačna kiselina biokemijski praktički ne razlikuje od octene kiseline. Može se čak jesti - ako se, jasno, razrijedi na primjerenu koncentraciju. Osjetio sam njezin miris u nekoj kineskoj hrani. Što ćeš, što nekom smrdi, drugom miriši. 

 

Znači, kad sam maslačen dok sam pijan  i smrdim onda smrdim po maslačku?

 

(hipotetski)

 

 

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Hrana za bakterije - iz ugljikova dioksida

Ovakvo postrojenje ne izduvnom kraju termoelektrane i rijesena emisija co2 iz najvecih emitera tog plina, uz to co2 iz tog izvora je visoko koncentrisan kao nusprodukt izgaranja uglja kojeg zele da zabrane upravo radi co2.

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice