HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

poruka: 339
|
čitano: 91.467
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće".
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Anđeo bez falinge kaže...

Zakaj bar RTL ne emitiše u HD.

Ipak je to Švaba.

 ako misliš putem antene to je zbog toga jer OIV (odašiljači i veze) nisu omogućili emitiranje u HD-u, a to je zbog toga jer je netko pametan prilikom prelaska na DVB-T birao mpeg2 umjesto mpeg4 pa stane manje kanala unutar multiplexa (bandwidth je ograničen). nadajmo se da će emitiranje u DVB-T2 početi početkom, a ne krajem 2019. jer je početak prelaska najavljen u 2019.

nemam za potpis
12 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Trenutni stav domacih tv kuca o HD signalu "ne bacajte svoga biserja pred svinje".

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Anđeo bez falinge kaže...

Zakaj bar RTL ne emitiše u HD.

Ipak je to Švaba.

 Nije Svaba.

 

Radio Television Luxembourg.

9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mitch kaže...

 Nije Svaba.

 

Radio Television Luxembourg.

 Da, a vlasnik RTL Grupe iz luksemburga je Bertelsmann konglomerat iz Njemačke. Tako da su to švabe .

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Vi bi HRT u HD-u gledali? Hahahaha,previše očekujete! Da smo normalna/stabilna država imali bi taj jebeni HD već par godina. Što je tu čudno kad su u 16:9 počeli emitirati tek od jeseni 2013.?

Ionako ni ne vidim neku korist da se stalno HRT emitira u HD-u kad im je program smeće,al hajde dao bih im šansu pa što bude.

Nisam TV doma palio već dvije godine,a ionako ću prvenstvo gledati u kafiću gdje će gazda vjerovatno prebaciti na švabe il mađare koji odavno imaju taj HD.

 

Prelazak na HD je negdje iduće godine (ili za dvije,ne znam točno),a 4k ćemo gledati vjerovatno za jedno 20ak godina kad europske zemlje se počnu sramiti i 16k.

 

BTW: Pročitao sam na forum.hr da bi RTL trebao pustiti svoj HD program od jeseni. Nemojte me držati za riječ,već živi bili pa vidili 

John Rambo
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Da li će taj hrt 2 hd biti i na bnet-u? Mislim da li ću preko receivera odma imati dodan taj kanal i da li će biti putem njihovog analognog signala?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Shumy kaže...

Vi bi HRT u HD-u gledali? Hahahaha,previše očekujete! Da smo normalna/stabilna država imali bi taj jebeni HD već par godina. Što je tu čudno kad su u 16:9 počeli emitirati tek od jeseni 2013.?

Ionako ni ne vidim neku korist da se stalno HRT emitira u HD-u kad im je program smeće,al hajde dao bih im šansu pa što bude.

Nisam TV doma palio već dvije godine,a ionako ću prvenstvo gledati u kafiću gdje će gazda vjerovatno prebaciti na švabe il mađare koji odavno imaju taj HD.

 

Prelazak na HD je negdje iduće godine (ili za dvije,ne znam točno),a 4k ćemo gledati vjerovatno za jedno 20ak godina kad europske zemlje se počnu sramiti i 16k.

 

BTW: Pročitao sam na forum.hr da bi RTL trebao pustiti svoj HD program od jeseni. Nemojte me držati za riječ,već živi bili pa vidili 

Spreman si za Irsku.

Prenapredna razmišljanja imaš. 

Idi što prije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Shumy kaže...

Vi bi HRT u HD-u gledali? Hahahaha,previše očekujete! Da smo normalna/stabilna država imali bi taj jebeni HD već par godina. Što je tu čudno kad su u 16:9 počeli emitirati tek od jeseni 2013.?

Ionako ni ne vidim neku korist da se stalno HRT emitira u HD-u kad im je program smeće,al hajde dao bih im šansu pa što bude.

Nisam TV doma palio već dvije godine,a ionako ću prvenstvo gledati u kafiću gdje će gazda vjerovatno prebaciti na švabe il mađare koji odavno imaju taj HD.

 

Prelazak na HD je negdje iduće godine (ili za dvije,ne znam točno),a 4k ćemo gledati vjerovatno za jedno 20ak godina kad europske zemlje se počnu sramiti i 16k.

 

BTW: Pročitao sam na forum.hr da bi RTL trebao pustiti svoj HD program od jeseni. Nemojte me držati za riječ,već živi bili pa vidili 

 hevc omogućava emitiranje u 4k i moglo bi se emitirati kada bi to neka televizija htjela, al sumnjam da će nacionalne televizije emitirati u 4k jer s obzirom na sadržaj nema potrebe, tj. 4k bi jedino bio opravdan kod prijenosa lige prvaka, olimpijskih igara, svjetskog prvenstva i sl. btw.  nema potrebe za mađarima i švabama kad će i hrt2 emitirati u hd-u za vrijeme prvenstva

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 10:06 (tenac).
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Shumy kaže...

Vi bi HRT u HD-u gledali? Hahahaha,previše očekujete!

 Gledat ću kod Slovenaca koji u ponedjeljak gase SD i ostavljaju samo HD rezoluciju:

"OBVESTILO

Cenjene gledalce TV programov multipleksa A obveščamo, da bodo od 11. junija 2018 dalje lahko nacionalne TV programe sprejemali le še v HD kakovosti. SD kakovost slike ukinjamo."

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 16:18 (ridealong).
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Ima li uopće šanse da do 2022 u Hrvatskoj proradi HD signal, ali onako regularno generalno ?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
ATJLučko kaže...

Ima li uopće šanse da do 2022 u Hrvatskoj proradi HD signal, ali onako regularno generalno ?! 

 hebemti sve kad moraš pitat hoće li u sljedećih ne znam koliko godina proraditi i hd signal, a kamo li nešto više

ljudi ko ludi kupuju 4k televizore, a u 90% slučajeva ja ne mogu iskoristiti niti full hd rezoluciju svojeg starog televizora 

dok 4k bude uobičajen u hrvatskoj, mi ćemo valjda kupovati 24k televizore za nekih 20 godina 

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
ATJLučko kaže...

Ima li uopće šanse da do 2022 u Hrvatskoj proradi HD signal, ali onako regularno generalno ?! 

 https://www.hakom.hr/default.aspx?id=9175

nemam za potpis
6 godina
protjeran
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Jeste li primijetili da već - na neki način - gledate Drugi u HD-u? :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

Jeste li primijetili da već - na neki način - gledate Drugi u HD-u? :)

Na Iskonu sam i ne vidim poboljšanje.

Možda preko direct antene ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

 Već se o tome raspravljalo.

Prijelaz na DVBT-2 odn HEVc kodiranje koje zauzima "manje prostora", laički rečeno, NE GARANTIRA HD rezoluciju..... već garantira samo prijelaz na HEVC.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

Jeste li primijetili da već - na neki način - gledate Drugi u HD-u? :)

Meni piše da HRT 2 ide i dalje u 576i.

 

Ako misliš na pomaknuti logo, na HRT 1 i 2, jaka stvar.

9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Anđeo bez falinge kaže...

 Već se o tome raspravljalo.

Prijelaz na DVBT-2 odn HEVc kodiranje koje zauzima "manje prostora", laički rečeno, NE GARANTIRA HD rezoluciju..... već garantira samo prijelaz na HEVC.... 

 Ti mora da si mentalno hendikep. Nekoliko puta je bilo već rečeno i linkano da da minimalni tehnički zahtjev za televizijske kuće koje žele licencu za DVB-T2 i HEVC 720p rezolucija slike. Plus, dane su izjave već neke kuće koja je potvrdila karakteristike za HD signal.

 

Prijelaz na DVB-T2 garantira prelazak nacionalnih TV kuća na minimalno 720p rezolucija. Za one koji nisu bili kadri pročitati prethodne tri stranice na kojima nekoliko puta piše ista stvar.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 20:27 (JozoBozo121).
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Marko :D kaže...

 Ako misliš na pomaknuti logo, na HRT 1 i 2, jaka stvar.

 Ne mislim. Znam što govorim i znam se izraziti.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

Jeste li primijetili da već - na neki način - gledate Drugi u HD-u? :)

 
Na koji to "neki" način? Nisam baš primjetio gledajući današnju utakmicu

Senior IT Consultant
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

hrt2 koma slika danas za vrijeme tekme, di je to "skoro"HD?? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Utakmica je snimana u HD-u. Prvo poluvrijeme išlo je izravno s Croatelova SNG-a do Zagreba u HD-u, a drugo poluvrijeme navodno je već u internoj distribuciji bilo u SD-u zbog SD karike u lancu - reportažnih kola za studijsku emisiju. HRT-ova su SNG vozila inače također sposobna za prijenos slike visoke razlučivosti.

 

Iako, nisam sigurna da ste na to mislili niti bih se kladila da je itko primijetio razliku u kvaliteti slike između dvaju poluvremena. Iskreno, ne znam je li se to uopće vidjelo, nije da sam gledala utakmicu. Loptomet se trudim držati dalje od sebe.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

A zato je Drago Ćosić imao bolji glas u prvom poluvremenu, ha,vidi ti vraga .... 

 

btw. ja sam si kupio već malu crnu igračku DVB-T2 i HEVC/H.256 pa me boli ona stvar, nek puste kaj hoće, ja sam spreman ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 22:24 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Hoće na hrti biti u hd? Ako ne moram pronaći drugi izvor. Ovo je katastrofa. Ne znam zašto na satelitu nema HRT 2 hd.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Hoće, ali tek kada počne emitiranje HRT 2 HD preko DVB-T-a.

6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...

 Ti mora da si mentalno hendikep. 

 Ti mora da si rođen u Šabac. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Ne cveta cveće ni u naše preduzeće.

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

Ne cveta cveće ni u naše preduzeće.

 Pitanje.

Putem klasične antene ili putem nekog od providera?

Naime ja imam doma HD sliku određenih programa putem MAXTV-a i jasno se vidi razlika između npr. HRT-a i Arene Sport ili Sport kluba koje imam u HD-u.

Jučer sam putem MAXTV-a gledao HRT2 i razlike u slici nije bilo.

11 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
toxic kaže...
Mary Sue kaže...

Ne cveta cveće ni u naše preduzeće.

 Pitanje.

Putem klasične antene ili putem nekog od providera?

Naime ja imam doma HD sliku određenih programa putem MAXTV-a i jasno se vidi razlika između npr. HRT-a i Arene Sport ili Sport kluba koje imam u HD-u.

Jučer sam putem MAXTV-a gledao HRT2 i razlike u slici nije bilo.

 

Na max tv si gledo i nije bilo razlike između hrt2 i arena ?

Meni je na max tv hrt2 teški šit.

Tražio sam putem klasične antene da li su pustili onaj HD hrt2 i nisam našao, to vljda ide tek na SP ?

Ako ne puste HD morat ću tražit alternativu jer ovo je negledljivo i sramota za 2018. god.

15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Silent horror1992 kaže...
toxic kaže...
Mary Sue kaže...

Ne cveta cveće ni u naše preduzeće.

 Pitanje.

Putem klasične antene ili putem nekog od providera?

Naime ja imam doma HD sliku određenih programa putem MAXTV-a i jasno se vidi razlika između npr. HRT-a i Arene Sport ili Sport kluba koje imam u HD-u.

Jučer sam putem MAXTV-a gledao HRT2 i razlike u slici nije bilo.

 

Na max tv si gledo i nije bilo razlike između hrt2 i arena ?

Meni je na max tv hrt2 teški šit.

Tražio sam putem klasične antene da li su pustili onaj HD hrt2 i nisam našao, to vljda ide tek na SP ?

Ako ne puste HD morat ću tražit alternativu jer ovo je negledljivo i sramota za 2018. god.

 Ne, nego nije bilo razlike izmedu prvog i drugog poluvremena.

Dakle isto kao i kod tebe shit slika.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

Jeste li primijetili da već - na neki način - gledate Drugi u HD-u? :)

 Da li ti gledaš neki drugi HRT2? Ako je ovo HD onda možemo mi ostali komplet do doktora za oči. Ili ćeš ipak ti morati na očnu kontrolu?

prvo poluvrijeme prvo poluvrijeme
drugo poluvrijeme drugo poluvrijeme
Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 10:13 (Jura iz druge galaksije).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice